ocrfeeder - en to gl translation catalogue (261 entries)

en: The complete OCR suite.
gl: A suite de OCR completa.

en: The complete OCR suite
gl: A suite de OCR completa

en: Check spelling
gl: Verificación ortográfica

en: Misspelled word:
gl: Palabra mal escrita:

en: Change _to:
gl: Cambiar _por:

en: _Suggestions:
gl: _Suxestións:

en: Cha_nge
gl: Ca_mbiar

en: Ignore _All
gl: Ignorar _todos

en: Change A_ll
gl: Cambiar _todos

en: _Ignore
gl: _Ignorar

en: Language:
gl: Idioma:

en: <b>Language</b>
gl: <b>Idioma</b>

en: A problem occurred while trying to open the image:
     %s
    Ensure the image exists or try converting it to another format.
gl: Produciuse un erro ao tentar abrir a imaxe:
     %s
    Asegúrese de que a imaxe existe ou tente convertela a outro formato.

en: Plain Text
gl: Texto plano

en: Images
gl: Imaxes

en: Obtaining scanners
gl: Obtendo escáneres

en: Please wait…
gl: Agarde…

en: Scanning
gl: Dixitalización

en: No scanner devices were found
gl: Non se atopou ningún escáner

en: Error
gl: Erro

en: Error scanning page
gl: Produciuse un erro ao dixitalizar a páxina

en: Loading PDF
gl: Cargando o PDF

en: Export pages
gl: Exportar páxinas

en: Are you sure you want to delete the current image?
gl: Está seguro de que quere eliminar a imaxe actual?

en: Are you sure you want to clear the project?
gl: Está seguro de que quere borrar o proxecto?

en: _Keep Current Configuration
gl: _Manter configuración actual

en: _Open OCR Engines Manager Dialog
gl: Diálogo do xestor de motores _Open OCR

en: The following OCR engines' arguments might need to be updated but it appears you have changed their default configuration so they need to be updated manually:
      <b>%(engines)s</b>
    
    If you do not want to keep your changes you can just remove the current configuration and have your OCR engines detected again.
gl: Débense actualizar os seguintes argumentos dos motores OCR pero, ao parecer, cambiou a súa configuración predeterminada, polo que débense actualizar manualmente:
      <b>%(engines)s</b> 
    
    Se non quere manter os seus cambios pode quitar a configuración actual e engadir os seus motores OCR detectados de novo.

en: The project hasn't been saved.
gl: O proxecto aínda non foi gardado.

en: Do you want to save it before closing?
gl: Desexa gardalo antes de pechar?

en: Close anyway
gl: Pechar de tódolos xeitos

en: Pages
gl: Páxinas

en: Delete
gl: Eliminar

en: Selectable areas
gl: Áreas seleccionábeis

en: Preparing image
gl: Preparando a imaxe

en: Preparing image %(current_index)s/%(total)s
gl: Preparando a imaxe %(current_index)s/%(total)s

en: Deskewing image
gl: Organizando imaxe

en: No images added
gl: Non se engadiron imaxes

en: Resolution: %.2f x %.2f
gl: Resolución: %.2f x %.2f

en: Page size: %i x %i
gl: Tamaño de páxina: %i x %i

en: There are changes that may be overwritten by the new recognition.
    
    Do you want to continue?
gl: Hai cambios que poden ser sobrescritos polo novo recoñecemento.
    
    Quere continuar?

en: Recognizing Page
gl: Recoñecendo a páxina

en: Recognizing Document
gl: Recoñecendo o documento

en: Recognizing page %(page_number)s/%(total_pages)s. Please wait…
gl: Recoñecendo a páxina %(page_number)s/%(total_pages)s. Agarde…

en: Export to %(format_name)s
gl: Exportar a %(format_name)s

en: What kind of PDF document do you wish?
gl: Que tipo de documento desexa?

en: From scratch
gl: Desde cero

en: Creates a new PDF from scratch.
gl: Crea un ficheiro PDF desde cero.

en: Searchable PDF
gl: PDF buscábel

en: Creates a PDF based on the images but with searchable text.
gl: Crea un PDF baseado en imaxes pero con texto buscábel.

en: OCRFeeder Projects
gl: Proxectos de OCRFeeder

en: <b>A file named "%(name)s" already exists. Do you want to replace it?</b>
    
    The file exists in "%(dir)s". Replacing it will overwrite its contents.
gl: <b>Xa existe un ficheiro chamado «%(name)s». Quere substituílo?</b>
    
    O ficheiro existe en «%(dir)s». Ao substituílo sobrescribiranse os seus contidos.

en: Replace
gl: Substituír

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Quit
gl: _Saír

en: Exit the program
gl: Saír do programa

en: _Open
gl: _Abrir

en: Open project
gl: Abrir un proxecto

en: _Save
gl: _Gardar

en: Save project
gl: Gardar o proxecto

en: _Save As…
gl: Gardar como…

en: Save project with a chosen name
gl: Gardar o proxecto cun nome elexido

en: _Add Image
gl: _Engadir imaxe

en: Add another image
gl: Engadir outra imaxe

en: Add _Folder
gl: Engadir _cartafol

en: Add all images in a folder
gl: Engadir todas as imaxes nun cartafol

en: Append Project
gl: Anexar proxecto

en: Load a project and append it to the current one
gl: Cargar un proxecto e anexalo ao proxecto actual

en: _Import PDF
gl: _Importar PDF

en: Import PDF
gl: Importar PDF

en: _Export…
gl: _Exportar…

en: Export to a chosen format
gl: Exportar a un formato elixido

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Edit Page
gl: _Editar a páxina

en: Edit page settings
gl: Editar as preferencias da páxina

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: Configure the application
gl: Configurar o aplicativo

en: _Delete Page
gl: _Eliminar páxina

en: Delete current page
gl: Eliminar a páxina actual

en: Move Page Do_wn
gl: Mover unha páxina a_baixo

en: Move page down
gl: Mover unha páxina abaixo

en: Move Page Up
gl: Mover unha páxina _arriba

en: Move page up
gl: Mover unha páxina arriba

en: Select Next Page
gl: Seleccionar a _seguinte páxina

en: Select next page
gl: Seleccionar a seguinte páxina

en: Select Previous Page
gl: Seleccionar a páxina anterior

en: Select previous page
gl: Seleccionar a páxina _anterior

en: _Clear Project
gl: _Borrar o proxecto

en: Delete all images
gl: Eliminar todas as imaxes

en: _View
gl: _Ver

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Reducir

en: Best Fit
gl: Axuste óptimo

en: Normal Size
gl: Tamaño normal

en: _Document
gl: _Documento

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _OCR Engines
gl: Motores de _OCR

en: Manage OCR engines
gl: Xestionar os motores OCR

en: Process image with unpaper
gl: Procesar a imaxe con unpaper

en: Image Des_kewer
gl: Or_ganizador de imaxes

en: Tries to straighten the image
gl: Tenta endereitar a imaxe

en: _Help
gl: A_xuda

en: Help contents
gl: Contidos da axuda

en: _About
gl: _Sobre

en: About this application
gl: Sobre este aplicativo

en: _Recognize Document
gl: _Recoñecer o documento

en: Automatically detect and recognize all pages
gl: Detectar e recoñecer automaticamente todas as páxinas

en: R_ecognize Page
gl: R_ecoñecer páxina

en: Automatically detect and recognize the current page
gl: Detectar e recoñecer automaticamente a páxina actual

en: Recognize _Selected Areas
gl: Recoñecer as áreas _seleccionadas

en: Recognize Selected Areas
gl: Recoñecer as áreas seleccionadas

en: Select _All Areas
gl: Seleccion_ar todas as áreas

en: Select all content areas
gl: Seleccionar todas as áreas de contido

en: Select _Previous Area
gl: Seleccionar a área _anterior

en: Select the previous area from the content areas
gl: Seleccionar a área anterior desde as áreas de contido

en: Select _Next Area
gl: Seleccionar a _seguinte área

en: Select the next area from the content areas
gl: Seleccionar a área seguinte desde as áreas de contido

en: Delete Selected Areas
gl: Eliminar as áreas seleccionadas

en: Deletes all the currently selected content areas
gl: Elimina todas as áreas de contido seleccionadas

en: _Generate ODT
gl: _Xerar ODT

en: Export to ODT
gl: Exportar a ODT

en: Import Page From S_canner
gl: Importar páxina desde o es_cáner

en: Import From Scanner
gl: Importar desde o escáner

en: _Copy to Clipboard
gl: _Copiar ao portapapeis

en: Copy recognized text to clipboard
gl: Copiar o texto recoñecido ao portapapeis

en: Spell_checker
gl: _Corrector ortográfico

en: Spell Check Recognized Text
gl: Comprobar a ortografía do texto recoñecido

en: No language
gl: Sen idioma

en: Area editor
gl: Editor de área

en: Sets the content area's upper left corner's X coordinate
gl: Establece a coordenada X da esquina superior esquerda da área de contido

en: Sets the content area's upper left corner's Y coordinate
gl: Establece a coordenada Y da esquina superior esquerda da área de contido

en: Sets the content area's width
gl: Establece a anchura da área de contido

en: Sets the content area's height
gl: Establece a altura da área de contido

en: _Text
gl: _Texto

en: Set this content area to be the text type
gl: Establecer que esta área de contido sexa de tipo «texto»

en: _Image
gl: _Imaxe

en: Set this content area to be the image type
gl: Establecer que esta área de contido sexa de tipo «imaxe»

en: Type
gl: Tipo

en: Bounds
gl: Límites

en: _Width:
gl: _Anchura:

en: Hei_ght:
gl: A_ltura:

en: Left
gl: Esquerda

en: Set text to be left aligned
gl: Establecer que o texto se aliñe á esquerda

en: Center
gl: Centro

en: Set text to be centered
gl: Establecer que o texto se centre

en: Right
gl: Dereita

en: Set text to be right aligned
gl: Establecer que o texto se aliñe á dereita

en: Fill
gl: Completar

en: Set text to be fill its area
gl: Establecer que o texto complete a súa área

en: Perform OCR on this content area using the selected OCR engine.
gl: Executar o OCR nesta área de contido usando o motor OCR seleccionado.

en: OCR engine to recognize this content area
gl: Motor OCR que se usará para recoñecer esta área de contido

note: Text Properties
en: Text Properties
gl: Propiedades do texto

en: Font
gl: Fonte

en: Align
gl: Aliñar

en: Spacing
gl: Espazamento

en: Set the text's letter spacing
gl: Establecer o espazamento entre letras de texto

en: Set the text's line spacing
gl: Establecer o espazamento entre liñas de texto

en: _Line:
gl: _Liña:

en: L_etter:
gl: L_etra:

en: Sty_le
gl: Esti_lo

en: Angle
gl: Ángulo

en: Mis_c
gl: Mis_celáneo

en: Language
gl: Idioma

en: OCR engine to recogni_ze this area:
gl: Motor OCR para re_coñecer esta área:

en: Detect
gl: Detectar

en: Angle:
gl: Ángulo:

en: Save File
gl: Gardar ficheiro

en: Open File
gl: Abrir ficheiro

en: Open Folder
gl: Abrir cartafol

en: Pages to export
gl: Páxinas para exportar

en: All
gl: Todo

en: Current
gl: Actual

en: Choose the format
gl: Seleccionar o formato

en: Page size
gl: Tamaño de páxina

en: Custom…
gl: Personalizar…

en: _Height:
gl: Al_tura:

en: Affected pages
gl: Páxinas afectadas

en: C_urrent
gl: Act_ual_seguinte

en: _All
gl: _Todo

en: Unpaper Image Processor
gl: Procesador de imaxes Unpaper

en: Preview
gl: Vista previa

en: _Preview
gl: Vista _previa

en: Performing Unpaper
gl: Executando o Unpaper

en: Performing unpaper. Please wait…
gl: Executando unpaper. Agarde…

en: Noise Filter Intensity
gl: Filtro de intensidade de ruído

en: Default
gl: Predefinido

en: Custom
gl: Personalizado

en: None
gl: Ningún

en: Gray Filter Size
gl: Tamaño do filtro gris

en: Black Filter
gl: Filtro negro

en: Use
gl: Usar

en: Extra Options
gl: Opcións extra

en: Unpaper's command line arguments
gl: Argumentos da liña de ordes do Unpaper

en: Unpaper Preferences
gl: Preferencias de Unpaper

en: An error occurred!
gl: Produciuse un erro!

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: Preferences
gl: Preferencias

en: _General
gl: _Xeral

en: _Recognition
gl: _Recoñecemento

en: Select boxes' colors
gl: Seleccionar a cor das caixas

en: Te_xt areas' fill color
gl: Cor de recheo das áreas de te_xto

en: Text areas' _stroke color
gl: Cor do _trazo da área de texto

en: _Image areas' fill color
gl: Cor de recheo da área de _imaxe

en: Path to unpaper
gl: Ruta a unpaper

en: Choose
gl: Escoller

en: OCR Engines
gl: Motores OCR

en: The engine that should be used when performing the automatic recognition.
gl: O motor que se vai empregar para realizar o recoñecemento automático.

en: Favorite _engine:
gl: _Motor favorito:

en: Window size
gl: Tamaño da xanela

en: A_utomatic
gl: A_utomático

en: Cu_stom
gl: Per_sonalizar

en: The window size is the detection algorithm's subdivision areas' size.
gl: O tamaño da xanela é o tamaño que detectou o algoritmo de subdivisión de áreas.

en: Columns Detection
gl: Detección de columnas

en: _Improve columns detection
gl: _Mellorar a detección de columnas

en: Use a post-detection algorithm to improve the detection of columns
gl: Usar un algoritmo de detección a posteriori para mellorar a detección de columnas

en: _Automatic
gl: _Automático

en: Custo_m
gl: Perso_nalizado

en: The columns' minimum width in pixels
gl: A anchura mínima das columnas en píxeles

en: Minimum width that a column should have:
gl: Anchura mínima que unha columna debe ter:

en: Recognized Text
gl: Texto recoñecido

en: _Fix line breaks and hyphenization
gl: _Fixar as quebras de liña e a guionización

en: Removes single line breaks and hyphenization from text generated by OCR engines
gl: Elimina as quebras de liña simples e a guionización do texto xerado polos motores OCR

en: Content Areas
gl: Áreas de contido

en: A_djust content areas' bounds
gl: Ax_ustar os límites das áreas de contido

en: Use a post-detection algorithm to shorten the contents areas' margins
gl: Usar un algoritmo de detección a posteriori para acurtar as marxes das áreas de contidos

en: The maximum size for the content areas' margins in pixels
gl: O tamaño máximo das marxes das áreas de contido en píxeles

en: Maximum size that the content areas' margins should have:
gl: Tamaño máximo que deben ter as marxes das áreas de contido:

en: Image Pre-processing
gl: Preprocesado da imaxe

en: Des_kew images
gl: Or_ganizar imaxes

en: Tries to straighten the images before they are added
gl: Tenta endereitar as imaxes antes de que se engadan

en: _Unpaper images
gl: Imaxes do _Unpaper

en: Cleans the image using the Unpaper pre-processor
gl: Limpa a imaxe usando o preprocesador Unpaper

en: Unpaper _Preferences
gl: _Preferencias do Unpaper

en: The language may affect how the OCR engines work.
    If an engine is set to support languages but does not support the one chosen, it may result in blank text.
    You can choose "No Language" to prevent this.
gl: O idioma pode afectar a como funcionan os motores de OCR.
    Se un motor está configurado para admitir idiomas pero para un deles non é compatíbel, pode resultar na aparición de textos en blanco.
    Pode escoller «Sen idioma» para previr isto.

en: Default _language:
gl: _Idioma predeterminado:

en: Engines to be added
gl: Motores a ser engadidos

en: Include
gl: Incluír

en: Engine
gl: Motor

en: Add
gl: Engadir

en: Edit
gl: Editar

en: De_tect
gl: De_tectar

en: Are you sure you want to delete this engine?
gl: Está seguro de que quere eliminar este motor?

en: No OCR engines available
gl: Non hai ningún motor OCR dispoñíbel

en: No OCR engines were found in the system.
    Please make sure you have OCR engines installed and available.
gl: Non foi posíbel atopar ningún motores OCR no sistema.
    Asegúrese de que ten motores OCR instalados e dispoñíbeis.

en: %s engine
gl: Motor %s

en: _Name:
gl: _Nome:

en: Engine name
gl: Nome do motor

en: _Image format:
gl: Formato da _imaxe:

en: The required image format
gl: O formato de imaxe requirido

en: _Failure string:
gl: Cadea de _fallo:

en: The failure string or character that this engine uses
gl: A cadea ou carácter de fallo que usa este motor

en: Engine _path:
gl: _Ruta ao motor:

en: The path to the engine program
gl: A ruta ao programa do motor

en: Engine _arguments:
gl: _Argumentos do motor:

en: Arguments: use $IMAGE for image and $FILE if it writes to a file
gl: Argumentos: use $IMAXE para imaxe e $FICHEIRO se grava a un ficheiro

en: Engine _language argument:
gl: Motor dos _argumentos do motor:

en: The language argument in case this engine uses it (for example "-l"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
gl: O argumento language no caso que este motor se use (por exemplo "-l"). Para facer que funcione, os argumentos do motor deberían ter a palabra chave $LANG.

en: Engine lan_guages:
gl: Idio_mas do motor:

en: The languages this engine supports. This should be given as pairs of the language in the ISO 639-1 and the engine's corresponding language (for example "en:eng,pt:por,es:esp"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
gl: Os idiomas que este motor admite. Debería fornecerse na forma de pares do idioma en ISO 639-1 e o idioma correspondente do idioma (por exemplo "en:eng,pt:por,es:esp"). Para facelo funcionar, os argumentos do motor deberían ter a palabra chave $LANG.

en: Error setting the new engine; please check your engine settings.
gl: Produciuse un erro ao configurar o novo motor. Comprobe as súas preferencias.

en: Warning
gl: Aviso
