ocrfeeder master - en to hu translation catalogue (313 entries)

en: The complete OCR suite.
hu: A teljes OCR készlet.

en: OCR;Optical Character Recognition;CuneiForm;GOCR;Ocrad;Tesseract;Document Recognition;Scanner;Scanning;
hu: OCR;Optikai karakterfelismerő;CuneiForm;GOCR;Ocrad;Tesseract;Dokumentumfelismerés;Szkenner;Szkennelés;Beolvasás;

en: The complete OCR suite
hu: A teljes OCR készlet

en: OCRFeeder is a document layout analysis and optical character recognition system.
hu: Az OCRFeeder egy dokumentumelrendezés-elemző és optikai karakterfelismerő rendszer.

en: Given the images it will automatically outline its contents, distinguish between what's graphics and text and perform OCR over the latter. It generates multiple formats being its main one ODT.
hu: A képek alapján automatikusan meghatározza a tartalmukat, különbséget tesz a grafika és a szöveg között, és optikai karakterfelismerést hajt végre a szövegen. Többféle formátumot állít elő, amelyből a legfontosabb az ODT.

en: It features a complete GTK graphical user interface that allows the users to correct any unrecognized characters, defined or correct bounding boxes, set paragraph styles, clean the input images, import PDFs, save and load the project, export everything to multiple formats, etc.
hu: Teljes GTK grafikus felhasználói felületet biztosít, ami lehetővé teszi a felhasználók számára az összes fel nem ismert karakter javítását, a határolódobozok meghatározását vagy javítását, a bekezdésstílusok beállítását, a bemeneti kép tisztítását, PDF-fájlok importálását, a projekt mentését és betöltését, bármi exportálását több formátumba, stb.

en: Content Areas
hu: Tartalmi területek

en: Unpaper Image Processor
hu: Unpaper képfeldolgozó

en: Check spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Bug Fixes:
hu: Hibajavítások:

en: Fix PDF importation, which was broken after the Python 3 port (thanks to @scx)
hu: A PDF-fájlok importálásának javítása, ami hibás lett a Python 3-ra átírás után (a javításért köszönet @scx-nek)

en: Allow to import PDF files whose paths have characters Ghostscript doesn't like
hu: Az olyan PDF-fájlok importálásának lehetővé tétele, amelyek elérési útjában a Ghostscript által nem szeretett karakterek vannak

en: Ship the appdata.xml.in the tarball
hu: Az appdata.xml.in fájl elhelyezése a tar-fájlban

en: Improvements:
hu: Továbbfejlesztések:

en: Python 3 is now used, making the unicode issues go away for good
hu: Mostantól a Python 3 van használatban, hogy a Unicode kezeléssel kapcsolatos hibák végleg megszűnjenek

en: The main window is now bigger
hu: A főablak mostantól nagyobb

en: The image clip is now expandible
hu: A képlevágás mostantól bővíthető

en: The manpages have been updated with the missing options
hu: A man oldalak frissítve lettek a hiányzó kapcsolókkal

en: Fix icons in the boxes' editor text align buttons
hu: A dobozok szerkesztőjének szövegigazító gombjain lévő ikonok javítása

en: Install the application icon in the right place
hu: Az alkalmazásikon telepítése a megfelelő helyre

en: Many issues in the scanner dialog have been fixed (scanner options, UI problems, etc.)
hu: Számos hiba javítva lett a szkennelés párbeszédablakban (szkennerbeállítások, felhasználói felülettel kapcsolatos problémák, stb.)

en: The Preferences dialog is now smaller (the big contents are wrapped in a scrolled window)
hu: A beállítások ablak mostantól kisebb (a nagy tartalmak tördelve lesznek egy görgethető ablakban)

en: All dialogs are now centered to the main window
hu: Az összes párbeszédablak mostantól a főablak közepéhez van igazítva

en: Use XDG user's configuration directory instead of .ocrfeeder
hu: Az XDG felhasználó beállítási könyvtárának használata az .ocrfeeder helyett

en: Fix Gtk thread related problems
hu: A Gtk szálkezeléssel kapcsolatos problémáinak javítása

en: Fix unicode issues when saving a project and exporting a document
hu: Egy projekt mentésekor vagy egy dokumentum exportálásakor fellépő Unicode problémák javítása

en: Fix issue when exporting a picture in a document from a loaded project
hu: Egy betöltött projektből származó dokumentumban lévő kép exportálásakor fellépő hiba javítása

en: Fix ODT exportation button's icon
hu: Az ODT-exportálás gomb ikonjának javítása

en: New Features:
hu: Új funkciók:

en: Add support for multiple image TIFFs
hu: Támogatás hozzáadása több kép TIFF-hez

en: Port the application to GObject Introspection
hu: Az alkalmazás átírása a GObject Introspection használatára

en: Scan with 300 DPI and in color mode
hu: Szkennelés 300 DPI felbontással és színes módban

en: Use the last visited directory when adding a new image
hu: Az utoljára megnyitott könyvtár használata új kép hozzáadásakor

en: Warn when no OCR engines are found on startup or when performing the recognition
hu: Figyelmeztetés, ha nem található optikai karakterfelismerő motor az indításkor vagy a felismerés végrehajtásakor

en: Update the box editor's OCR controls sensitiveness according to the existence of OCR engines
hu: A dobozszerkesztő OCR-vezérlői érzékenységének frissítése az OCR motorok megléte szerint

en: Fix PIL importation
hu: A PIL-importálás javítása

en: Fix error when exporting a PDF with empty text areas
hu: Egy üres szövegterületekkel rendelkező PDF-fájl exportálásakor fellépő hiba javítása

en: Fix PDF output options in ocrfeeder-cli
hu: A PDF kimeneti kapcsolóinak javítása az ocrfeeder-cli parancssori alkalmazásban

en: Fix getting engine name in ocrfeeder-cli
hu: A motornév lekérdezésének javítása az ocrfeeder-cli parancssori alkalmazásban

en: Fix the use of newer versions of Unpaper
hu: Az újabb verziójú Unpaper alkalmazások használatának javítása

en: Fix text in the pages icon view
hu: A szöveg javítása az oldalak ikonnézetében

en: Fix reordering pages in the icon view
hu: Az oldalak átrendezésének javítása az ikonnézetben

en: Fix issues when no locale is set
hu: Hibák javítása, ha nem volt területi beállítás megadva

en: Fix loading project with more than one page
hu: Egynél több oldallal rendelkező projektek betöltésének javítása

en: Fix updating the OCR engines in the BoxEditor
hu: A dobozszerkesztőben lévő OCR-motorok frissítésének javítása

en: New and Updated Translations:
hu: Új és frissített fordítások:

en: Marek Černocký [cz]
hu: Marek Černocký (cseh)

en: Daniel Mustieles [es]
hu: Daniel Mustieles (spanyol)

en: Fran Diéguez [gl]
hu: Fran Diéguez (galíciai)

en: Dimitris Spingos [el]
hu: Dimitris Spingos (görög)

en: Aharon Don [he]
hu: Aharon Don (héber)

en: Attila Hammer, Gabor Kelemen [hu]
hu: Hammer Attila, Kelemen Gábor (magyar)

en: Rafael Ferreira [pt_BR]
hu: Rafael Ferreira (brazíliai portugál)

en: Martin Srebotnjak [sl]
hu: Martin Srebotnjak (szlovén)

en: Мирослав Николић [sr]
hu: Мирослав Николић (szerb)

en: Piotr Drąg [uk]
hu: Piotr Drąg (ukrán)

en: Wylmer Wang [zh_CN]
hu: Wylmer Wang (hagyományos kínai)

en: Misspelled word:
hu: Elgépelt szó:

en: Change _to:
hu: Módosítás _erre:

en: _Suggestions:
hu: _Javaslatok:

en: Cha_nge
hu: Mó_dosítás

en: Ignore _All
hu: Öss_zes mellőzése

en: Change A_ll
hu: Összes _módosítása

en: _Ignore
hu: _Mellőzés

en: Language:
hu: Nyelv:

en: <b>Language</b>
hu: <b>Nyelv</b>

en: A problem occurred while trying to open the image:
     %s
    Ensure the image exists or try converting it to another format.
hu: Hiba történt a kép megnyitása közben:
     %s
    Győződjön meg róla, hogy a kép létezik, vagy próbálja átkonvertálni egy másik formátumba.

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Images
hu: Képek

en: Obtaining scanners
hu: Lapolvasók keresése

en: Please wait…
hu: Kis türelmet…

en: Scanning
hu: Képolvasás

en: No scanner devices were found
hu: Nem találhatók lapolvasó eszközök

en: Error
hu: Hiba

en: Error scanning page
hu: Hiba az oldal beolvasásakor

en: Loading PDF
hu: PDF betöltése

en: Export pages
hu: Oldalak exportálása

en: Are you sure you want to delete the current image?
hu: Biztos benne, hogy törli a jelenlegi képet?

en: Are you sure you want to clear the project?
hu: Biztos benne, hogy törli a projektet?

en: No OCR engines available
hu: Nem áll rendelkezésre OCR-motor

en: No OCR engines were found in the system.
    Please make sure you have OCR engines installed and available.
hu: Nem található OCR-motor a rendszeren.
    Győződjön meg róla, hogy van OCR-motor telepítve, és elérhető.

en: _Open OCR Engines Manager Dialog
hu: Az OCR motorok kezelése párbeszédablak _megnyitása

en: _Keep Current Configuration
hu: _Létező konfiguráció megtartása

en: The following OCR engines' arguments might need to be updated but it appears you have changed their default configuration so they need to be updated manually:
      <b>%(engines)s</b>
    
    If you do not want to keep your changes you can just remove the current configuration and have your OCR engines detected again.
hu: A következő OCR motorok paramétereit lehet, hogy meg kell változtatnia, de az alapértelmezett konfigurációjuk módosítása miatt a változtatást manuálisan kell végrehajtania:
      <b>%(engines)s</b>
    
    Ha nem szeretné megtartani az Ön által végrehajtott változtatásokat, törölheti a jelenlegi konfigurációt, és az OCR motorok újra felismerésre kerülnek.

en: The project hasn't been saved.
hu: A projekt nem került mentésre.

en: Do you want to save it before closing?
hu: El szeretné menteni, mielőtt bezárja?

en: Close anyway
hu: Bezárás mindenképp

en: Selectable areas
hu: Választható területek

en: Preparing image
hu: Kép előkészítése

en: Preparing image %(current_index)s/%(total)s
hu: Kép előkészítése %(current_index)s/%(total)s

en: Deskewing image
hu: Kép kiegyenesítése

en: No images added
hu: Nem lettek képek hozzáadva

en: Zoom: %s %%
hu: Nagyítás: %s %%

en: Resolution: %.2f x %.2f
hu: Felbontás: %.2f x %.2f

en: Page size: %i x %i
hu: Oldalméret: %i x %i

en: There are changes that may be overwritten by the new recognition.
    
    Do you want to continue?
hu: Az új felismerés felülírhat egyes változtatásokat.
    
    Folytatni akarja?

en: Recognizing Page
hu: Oldal felismerése

en: Recognizing Document
hu: Dokumentum felismerése

en: Recognizing page %(page_number)s/%(total_pages)s. Please wait…
hu: Oldal felismerése: %(page_number)s/%(total_pages)s. Kis türelmet…

en: Export to %(format_name)s
hu: Exportálás %(format_name)s formátumba

en: What kind of PDF document do you wish?
hu: Milyen típusú PDF dokumentumot szeretne létrehozni?

en: From scratch
hu: Üres

en: Creates a new PDF from scratch.
hu: Új üres PDF dokumentum létrehozása.

en: Searchable PDF
hu: Kereshető PDF

en: Creates a PDF based on the images but with searchable text.
hu: PDF dokumentum létrehozása a képek alapján, de kereshető szöveggel.

en: OCRFeeder Projects
hu: OCRFeeder projektek

en: <b>A file named "%(name)s" already exists. Do you want to replace it?</b>
    
    The file exists in "%(dir)s". Replacing it will overwrite its contents.
hu: <b>A(z) „%(name)s” nevű fájl már létezik. Szeretné lecserélni?</b>
    
    A fájl már létezik a(z) „%(dir)s” könyvtárban. Lecserélésével felülírja annak tartalmát.

en: Replace
hu: _Csere

en: Pages
hu: Oldalak

en: _File
hu: _Fájl

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Exit the program
hu: Kilépés a programból

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Open project
hu: Projekt megnyitása

en: _Save
hu: M_entés

en: Save project
hu: Projekt mentése

en: _Save As…
hu: Men_tés másként…

en: Save project with a chosen name
hu: A projekt mentése más néven

en: _Add Image
hu: Kép _hozzáadása

en: Add another image
hu: Másik kép hozzáadása

en: Add _Folder
hu: M_appa hozzáadása

en: Add all images in a folder
hu: Egy mappa összes képének hozzáadása

en: Append Project
hu: Projekt hozzáfűzése

en: Load a project and append it to the current one
hu: Egy projekt betöltése és hozzáfűzése a jelenlegihez

en: _Import PDF
hu: _PDF importálása

en: Import PDF
hu: PDF importálása

en: _Export…
hu: E_xportálás…

en: Export to a chosen format
hu: Exportálás egy választott formátumba

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Edit Page
hu: Oldal _szerkesztése

en: Edit page settings
hu: Az oldal beállításainak szerkesztése

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: Configure the application
hu: Az alkalmazás beállítása

en: _Delete Page
hu: Oldal _törlése

en: Delete current page
hu: A jelenlegi oldal törlése

en: Move Page Do_wn
hu: Oldal mozgatása _lefelé

en: Move page down
hu: Oldal mozgatása lefelé

en: Move Page Up
hu: Oldal mozgatása felfelé

en: Move page up
hu: Oldal mozgatása felfelé

en: Select Next Page
hu: _Következő oldal kijelölése

en: Select next page
hu: Következő oldal kijelölése

en: Select Previous Page
hu: _Előző oldal kijelölése

en: Select previous page
hu: Előző oldal kijelölése

en: _Clear Project
hu: _Projekt tisztítása

en: Delete all images
hu: Az összes kép törlése

en: _View
hu: _Nézet

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Best Fit
hu: Legjobb illeszkedés

en: Normal Size
hu: Normál méret

en: _Document
hu: _Dokumentum

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _OCR Engines
hu: _OCR-motorok

en: Manage OCR engines
hu: OCR-motorok kezelése

en: Process image with unpaper
hu: Kép feldolgozása Unpaperrel

en: Image Des_kewer
hu: _Képkiegyenesítő

en: Tries to straighten the image
hu: Megpróbálja kiegyenesíteni a képet

en: _Help
hu: _Súgó

en: Help contents
hu: Súgótartalom

en: _About
hu: _Névjegy

en: About this application
hu: Az alkalmazás névjegye

en: _Recognize Document
hu: _Dokumentum felismerése

en: Automatically detect and recognize all pages
hu: Minden oldal automatikus felderítése és felismerése

en: R_ecognize Page
hu: _Oldal felismerése

en: Automatically detect and recognize the current page
hu: A jelenlegi oldal automatikus felderítése és felismerése

en: Recognize _Selected Areas
hu: _Kijelölt területek felismerése

en: Recognize Selected Areas
hu: A kijelölt területek felismerése

en: Select _All Areas
hu: _Minden terület kijelölése

en: Select all content areas
hu: Az összes tartalmi terület kijelölése

en: Select _Previous Area
hu: _Előző terület kijelölése

en: Select the previous area from the content areas
hu: Az előző terület kijelölése a tartalmi területek közül

en: Select _Next Area
hu: _Következő terület kijelölése

en: Select the next area from the content areas
hu: A következő terület kijelölése a tartalmi területek közül

en: Delete Selected Areas
hu: Kijelölt területek törlése

en: Deletes all the currently selected content areas
hu: Az összes jelenleg kijelölt tartalmi terület törlése

en: _Generate ODT
hu: _ODT generálása

en: Export to ODT
hu: Exportálás ODT-be

en: Import Page From S_canner
hu: _Oldal importálása lapolvasóról

en: Import From Scanner
hu: Importálás lapolvasóról

en: _Copy to Clipboard
hu: _Másolás a vágólapra

en: Copy recognized text to clipboard
hu: A felismert szöveg másolása a vágólapra

en: Spell_checker
hu: _Helyesírás-ellenőrző

en: Spell Check Recognized Text
hu: A felismert szöveg helyesírásának ellenőrzése

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Area editor
hu: Területszerkesztő

en: Sets the content area's upper left corner's X coordinate
hu: Beállítja a tartalmi terület bal felső sarkának X koordinátáját

en: Sets the content area's upper left corner's Y coordinate
hu: Beállítja a tartalmi terület bal felső sarkának Y koordinátáját

en: Sets the content area's width
hu: Beállítja a tartalmi terület szélességét

en: Sets the content area's height
hu: Beállítja a tartalmi terület magasságát

en: _Text
hu: Szö_veg

en: Set this content area to be the text type
hu: Átállítja a tartalmi terület típusát szöveggé

en: _Image
hu: _Kép

en: Set this content area to be the image type
hu: Átállítja a tartalmi terület típusát képpé

en: Type
hu: Típus

en: Clip
hu: Levágás

en: Bounds
hu: Határok

en: _Width:
hu: Szé_lesség:

en: Hei_ght:
hu: _Magasság:

en: Left
hu: Balra

en: Set text to be left aligned
hu: Balra igazítja a szöveget

en: Center
hu: Középre

en: Set text to be centered
hu: Középre igazítja a szöveget

en: Right
hu: Jobbra

en: Set text to be right aligned
hu: Jobbra igazítja a szöveget

en: Fill
hu: Kitöltés

en: Set text to be fill its area
hu: Szöveg beállítása, hogy kitöltse a területet

en: OC_R
hu: O_CR

en: Perform OCR on this content area using the selected OCR engine.
hu: OCR végrehajtása ezen a tartalmi területen a kiválasztott OCR-motor használatával.

en: OCR engine to recognize this content area
hu: OCR-motor a tartalmi terület felismeréséhez

note: Text Properties
en: Text Properties
hu: Szövegtulajdonságok

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Align
hu: Igazítás

en: Spacing
hu: Térköz

en: Set the text's letter spacing
hu: Beállítja a szöveg betűközét

en: Set the text's line spacing
hu: Beállítja a szöveg sorközét

en: _Line:
hu: So_r:

en: L_etter:
hu: _Betű:

en: Sty_le
hu: S_tílus

en: Angle
hu: Szög

en: Mis_c
hu: _Egyéb

en: Language
hu: Nyelv

en: OCR engine to recogni_ze this area:
hu: _OCR-motor a terület felismeréséhez:

en: Detect
hu: Felderítés

en: Angle:
hu: Szög:

en: Save File
hu: Fájl mentése

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: Open Folder
hu: Mappa megnyitása

en: Pages to export
hu: Exportálandó oldalak

en: All
hu: Összes

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Choose the format
hu: Válasszon formátumot

en: Page size
hu: Oldalméret

en: Custom…
hu: Egyéni…

en: _Height:
hu: _Magasság:

en: Affected pages
hu: Érintett oldalak

en: C_urrent
hu: _Jelenlegi

en: _All
hu: _Összes

en: Preview
hu:  Előnézet

en: _Preview
hu: _Előnézet

en: Performing Unpaper
hu: Unpaper végrehajtása

en: Performing unpaper. Please wait…
hu: Unpaper végrehajtása. Kérem, várjon…

en: Noise Filter Intensity
hu: Zajszűrő erőssége

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: None
hu: Nincs

en: Gray Filter Size
hu: Szürke szűrő mérete

en: Custom
hu: Egyéni

en: Black Filter
hu: Fekete szűrő

en: Use
hu: Használja

en: Extra Options
hu: További opciók

en: Unpaper's command line arguments
hu: Unpaper parancssori paraméterei

en: Unpaper Preferences
hu: Unpaper beállításai

en: An error occurred!
hu: Hiba történt!

en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: Preferences
hu: Beállítások

en: _General
hu: Á_ltalános

en: _Recognition
hu: _Felismerés

en: Select boxes' colors
hu: Dobozok színeinek kiválasztása

en: Te_xt areas' fill color
hu: Szövegterületek ki_töltőszíne

en: Text areas' _stroke color
hu: Szövegterületek _szegélyszíne

en: _Image areas' fill color
hu: _Képterületek kitöltőszíne

en: Path to unpaper
hu: Unpaper elérési útja

en: Choose
hu: Kiválasztás

en: OCR Engines
hu: OCR-motorok

en: The engine that should be used when performing the automatic recognition.
hu: Az automatikus felismerés végrehajtása során használandó motor.

en: Favorite _engine:
hu: _Kedvenc motor:

en: Window size
hu: Ablakméret

en: A_utomatic
hu: _Automatikus

en: Cu_stom
hu: E_gyéni

en: The window size is the detection algorithm's subdivision areas' size.
hu: Az ablakméret a felismerő algoritmus felosztási területeinek mérete.

en: Columns Detection
hu: Hasábok felderítése

en: _Improve columns detection
hu: _Hasábok felderítésének javítása

en: Use a post-detection algorithm to improve the detection of columns
hu: Utófelderítési algoritmus használata a hasábok felderítésének javításához

en: _Automatic
hu: A_utomatikus

en: Custo_m
hu: Egyé_ni

en: The columns' minimum width in pixels
hu: A hasábok minimális szélessége képpontban

en: Minimum width that a column should have:
hu: A minimális szélesség, amekkorának egy hasábnak lennie kell:

en: Recognized Text
hu: Felismert szöveg

en: _Fix line breaks and hyphenization
hu: _Sortörések és elválasztás javítása

en: Removes single line breaks and hyphenization from text generated by OCR engines
hu: Árva sortörések és elválasztás eltávolítása az OCR-motor által generált szövegből

en: A_djust content areas' bounds
hu: _Tartalmi területek határainak igazítása

en: Use a post-detection algorithm to shorten the contents areas' margins
hu: Utófelderítő algoritmus használata a tartalmi területek margóinak csökkentésére

en: The maximum size for the content areas' margins in pixels
hu: A tartalmi területek margóinak maximális mérete képpontban

en: Maximum size that the content areas' margins should have:
hu: A maximális méret, amekkora a tartalmi területek margói lehetnek:

en: Image Pre-processing
hu: Kép-előfeldolgozás

en: Des_kew images
hu: Ké_pek kiegyenesítése

en: Tries to straighten the images before they are added
hu: Megpróbálja kiegyenesíteni a képeket mielőtt azok hozzáadásra kerülnek

en: _Unpaper images
hu: Képek feldolgozása _Unpaperrel

en: Cleans the image using the Unpaper pre-processor
hu: A kép tisztítása az Unpaper előfeldolgozó használatával

en: Unpaper _Preferences
hu: Unpaper _beállításai

en: The language may affect how the OCR engines work.
    If an engine is set to support languages but does not support the one chosen, it may result in blank text.
    You can choose "No Language" to prevent this.
hu: A nyelv befolyásolhatja az OCR motorok működését.
    Ha egy OCR motor nyelvek támogatására van beállítva, de a kiválasztott nyelvet nem támogatja, ez üres szöveget eredményezhet.
    Ha ezt meg szeretné előzni, válassza a „Nincs nyelv” lehetőséget.

en: Default _language:
hu: _Alapértelmezett nyelv:

en: Engines to be added
hu: Hozzáadandó motorok

en: Include
hu: Beleértve

en: Engine
hu: Motor

en: De_tect
hu: _Felderítés

en: Are you sure you want to delete this engine?
hu: Biztos benne, hogy törli ezt a motort?

en: %s engine
hu: %s motor

en: _Name:
hu: _Név:

en: Engine name
hu: Motor neve

en: _Image format:
hu: _Képformátum:

en: The required image format
hu: A kívánt képformátum

en: _Failure string:
hu: _Hibát jelző karakterlánc:

en: The failure string or character that this engine uses
hu: A motor által használt hibát jelző karakterlánc vagy karakter

en: Engine _path:
hu: Motor _elérési útja:

en: The path to the engine program
hu: Az elérési út a motorprogramhoz

en: Engine _arguments:
hu: Motor _utasításai:

en: Arguments: use $IMAGE for image and $FILE if it writes to a file
hu: Utasítások: használja az $IMAGE változót képekhez, és a $FILE változót, ha ír egy fájlba

en: Engine _language argument:
hu: Motor _nyelv paramétere:

en: The language argument in case this engine uses it (for example "-l"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
hu: A nyelv paraméter, ha az OCR motor használja (például a „-l” kapcsoló). Ennek működéséhez a motor paramétereinek tartalmazniuk kell a $LANG kulcsszót.

en: Engine lan_guages:
hu: Motor által támogatott _nyelvek:

en: The languages this engine supports. This should be given as pairs of the language in the ISO 639-1 and the engine's corresponding language (for example "en:eng,pt:por,es:esp"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
hu: Az OCR motor által támogatott nyelvek. Ezt az ISO 639-1, illetve az OCR motor által támogatott nyelvkódok párjaiként kell megadni (például: „en:eng,pt:por,es:esp”). Ennek működéséhez a motor paramétereinek tartalmazniuk kell a $LANG kulcsszót.

en: Error setting the new engine; please check your engine settings.
hu: Hiba az új motor beállításakor; ellenőrizze a motor beállításait.

en: Warning
hu: Figyelmeztetés
