ocrfeeder - en to nb translation catalogue (160 entries)

en: The complete OCR suite.
nb: Komplett OCR-suite.

en: The complete OCR suite
nb: Komplett OCR-suite

en: <b>Language</b>
nb: <b>Språk</b>

en: Cha_nge
nb: E_ndre

en: Change A_ll
nb: Endre a_lle

en: Change _to:
nb: Endre _til:

en: Check spelling
nb: Sjekk staving

en: Ignore _All
nb: Ignorer _alle

en: Language:
nb: Språk:

en: Misspelled word:
nb: Feilstavet ord:

en: _Ignore
nb: _Ignorer

en: _Suggestions:
nb: _Forslag:

en: Plain Text
nb: Vanlig tekst

en: Images
nb: Bilder

en: Obtaining scanners
nb: Henter skannere

en: Please wait…
nb: Vennligst vent …

en: Scanning
nb: Skanner

en: No scanner devices were found
nb: Ingen skannerenheter ble funnet

en: Error
nb: Feil

en: Error scanning page
nb: Feil ved skanning av side

en: Loading PDF
nb: Laster PDF

en: Export pages
nb: Eksporter sider

en: Are you sure you want to delete the current image?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette bildet?

en: Are you sure you want to clear the project?
nb: Er du sikker på at du vil tømme prosjektet?

en: The project hasn't been saved.
nb: Prosjektet er ikke lagret.

en: Do you want to save it before closing?
nb: Vil du lagre det før du lukker programmet?

en: Close anyway
nb: Lukk likevel

en: Pages
nb: Sider

en: Delete
nb: Slett

en: Selectable areas
nb: Velgbare områder

en: Preparing image
nb: Forbereder bilde

en: No images added
nb: Ingen bilder lagt til

en: Resolution: %.2f x %.2f
nb: Oppløsing: %.2f x %.2f

en: Page size: %i x %i
nb: Sidestørrelse: %i x %i

en: Recognizing Page
nb: Gjenkjenner side

en: Recognizing Document
nb: Gjenkjenner dokument

en: Export to HTML
nb: Eksporter til HTML

en: Export to ODT
nb: Eksporter til ODT

en: Export to Plain Text
nb: Eksporter til tekst

en: OCRFeeder Projects
nb: OCRFeeder-prosjekter

en: Replace
nb: Erstatt

en: _File
nb: _Fil

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: Exit the program
nb: Avslutt programmet

en: _Open
nb: _Åpne

en: Open project
nb: Åpne prosjekt

en: _Save
nb: _Lagre

en: Save project
nb: Lagre prosjekt

en: _Save As…
nb: Lagre _som …

en: Save project with a chosen name
nb: Lagre prosjektet med et nytt navn

en: _Add Image
nb: _Legg til bilde

en: Add another image
nb: Legg til et nytt bilde

en: Add _Folder
nb: Legg til _mappe

en: _Import PDF
nb: _Importer PDF

en: Import PDF
nb: Importer PDF

en: _Export…
nb: _Eksporter …

en: Export to a chosen format
nb: Eksporter til valgt format

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Edit Page
nb: R_ediger side

en: Edit page settings
nb: Rediger sideinnstillinger

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Configure the application
nb: Konfigurer programmet

en: _Delete Page
nb: _Slett side

en: Delete current page
nb: Slett aktiv side

en: _Clear Project
nb: _Tøm prosjekt

en: Delete all images
nb: Slett alle bilder

en: _View
nb: _Vis

en: Zoom In
nb: Zoom inn

en: Zoom Out
nb: Zoom ut

en: Best Fit
nb: Beste tilpasning

en: Normal Size
nb: Normal størrelse

en: _Document
nb: _Dokument

en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: _OCR Engines
nb: _OCR-motorer

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About
nb: _Om

en: About this application
nb: Om dette programmet

en: R_ecognize Page
nb: Gj_enkjenn side

en: Select _All Areas
nb: Velg _alle områder

en: Select _Next Area
nb: Velg _neste område

en: Delete Selected Areas
nb: Slett valgte områder

en: _Generate ODT
nb: _Generer ODT

en: Import Page From S_canner
nb: Importer side fra s_kanner

en: Import From Scanner
nb: Importer fra skanner

en: _Copy to Clipboard
nb: _Kopier til utklippstavle

en: Spell_checker
nb: Stave_kontroll

en: Sets the content area's width
nb: Setter innholdsområdets bredde

en: Sets the content area's height
nb: Setter innholdsområdets høyde

en: _Text
nb: _Tekst

en: Set this content area to be the text type
nb: Sett dette innholdsområdet til å være av type tekst

en: _Image
nb: B_ilde

en: Clip
nb: Utklipp

en: Bounds
nb: Grenser

en: _Width:
nb: _Bredde:

en: Hei_ght:
nb: Høy_de:

en: Left
nb: Venstre

en: Center
nb: Senter

en: Right
nb: Høyre

en: Fill
nb: Fyll

note: Text Properties
en: Text Properties
nb: Egenskaper for tekst

en: Font
nb: Skrift

en: Align
nb: Juster

en: Spacing
nb: Mellomrom

en: _Line:
nb: _Linje:

en: L_etter:
nb: B_okstav:

en: Sty_le
nb: Sti_

en: Angle
nb: Vinkel

en: Angle:
nb: Vinkel:

en: Save File
nb: Lagre fil

en: Open File
nb: Åpne fil

en: Open Folder
nb: Åpne mappe

en: Pages to export
nb: Sider som skal eksporteres

en: All
nb: Alle

en: Current
nb: Aktiv

en: Choose the format
nb: Velg format

en: Page size
nb: Papirstørrelse

en: Custom…
nb: Egendefinert …

en: _Height:
nb: _Høyde:

en: Affected pages
nb: Påvirkede sider

en: C_urrent
nb: A_ktiv

en: _All
nb: _Alle

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: _Preview
nb: _Forhåndsvis

en: Default
nb: Forvalg

en: Custom
nb: Egendefinert

en: None
nb: Ingen

en: Black Filter
nb: Sort filter

en: Use
nb: Bruk

en: Extra Options
nb: Ekstra alternativer

en: An error occurred!
nb: En feil oppsto!

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: _General
nb: _Generelt

en: Temporary folder
nb: Midlertidig mappe

en: Choose
nb: Velg

en: _Recognition
nb: _Gjenkjenning

en: Select boxes' colors
nb: Velg farger for bokser

en: Te_xt areas' fill color
nb: Fyllfarge for tekstområder

en: OCR Engines
nb: OCR-motorer

en: Window size
nb: Vindustørrelse

en: A_utomatic
nb: A_utomatisk

en: Cu_stom
nb: E_gendefinert

en: _Automatic
nb: _Automatisk

en: Custo_m
nb: Ege_ndefinert

en: Recognized Text
nb: Gjenkjent tekst

en: Content Areas
nb: Innholdsområder

en: Include
nb: Ta med

en: Engine
nb: Motor

en: Add
nb: Legg til

en: Edit
nb: Rediger

en: De_tect
nb: G_jenkjenn

en: Are you sure you want to delete this engine?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne motoren?

en: %s engine
nb: %s motor

en: _Name:
nb: _Navn:

en: Engine name
nb: Navn på motor

en: _Image format:
nb: B_ildeformat:

en: Engine _path:
nb: Sti til _motor:

en: The path to the engine program
nb: Sti til motorprogrammet

en: Engine _arguments:
nb: _Argumenter for motor:

en: Warning
nb: Advarsel
