ocrfeeder - en to pl translation catalogue (265 entries)

en: The complete OCR suite.
pl: Pełny zestaw narzędzi do OCR

en: OCR;Optical Character Recognition;CuneiForm;GOCR;Ocrad;Tesseract;Document Recognition;Scanner;Scanning;
pl: OCR;Optyczne rozpoznawanie znaków;CuneiForm;GOCR;Ocrad;Tesseract;Rozpoznawanie dokumentów;Skaner;Skanowanie;Skanuj;

en: The complete OCR suite
pl: Pełny zestaw narzędzi do OCR

en: OCRFeeder is a document layout analysis and optical character recognition system.
pl: OCRFeeder to system analizy układu dokumentów i optycznego rozpoznawania znaków.

en: Given the images it will automatically outline its contents, distinguish between what's graphics and text and perform OCR over the latter. It generates multiple formats being its main one ODT.
pl: Po podaniu obrazów automatycznie wyznaczy ich zawartość, rozpoznając między grafiką a tekstem i wykonując optyczne rozpoznawanie znaków w przypadku tekstu. Tworzy wyniki w wielu formatach, z których głównym jest format ODT.

en: It features a complete GTK graphical user interface that allows the users to correct any unrecognized characters, defined or correct bounding boxes, set paragraph styles, clean the input images, import PDFs, save and load the project, export everything to multiple formats, etc.
pl: Zawiera pełny graficzny interfejs napisany za pomocą biblioteki GTK umożliwiający poprawianie wszelkich nierozpoznanych znaków, określonych lub właściwych granic obszarów, ustawianie stylów akapitów, czyszczenie obrazów wejściowych, importowanie plików PDF, zapisywanie i wczytywanie projektu, eksportowanie wszystkiego do wielu formatów itp.

en: Content Areas
pl: Obszary treści

en: Unpaper Image Processor
pl: Procesor obrazu Unpaper

en: Check spelling
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Misspelled word:
pl: Błędnie napisane słowo:

en: Change _to:
pl: Zamiana _na:

en: _Suggestions:
pl: _Sugestie:

en: Cha_nge
pl: _Zmień

en: Ignore _All
pl: Zig_noruj wszystkie

en: Change A_ll
pl: Zamień _wszystkie

en: _Ignore
pl: _Zignoruj

en: Language:
pl: Język:

en: <b>Language</b>
pl: <b>Język</b>

en: A problem occurred while trying to open the image:
     %s
    Ensure the image exists or try converting it to another format.
pl: Wystąpił problem podczas próby otwarcia obrazu:
     %s
    Proszę się upewnić, że ten obraz istnieje lub spróbować skonwertować go na inny format.

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: Images
pl: Obrazy

en: Obtaining scanners
pl: Wyszukiwanie skanerów

en: Please wait…
pl: Proszę czekać…

en: Scanning
pl: Skanowanie

en: No scanner devices were found
pl: Nie odnaleziono żadnego skanera

en: Error
pl: Błąd

en: Error scanning page
pl: Błąd podczas skanowania strony

en: Loading PDF
pl: Wczytywanie pliku PDF

en: Export pages
pl: Eksport stron

en: Are you sure you want to delete the current image?
pl: Na pewno usunąć bieżący obraz?

en: Are you sure you want to clear the project?
pl: Na pewno wyczyścić projekt?

en: No OCR engines available
pl: Brak dostępnych mechanizmów OCR

en: No OCR engines were found in the system.
    Please make sure you have OCR engines installed and available.
pl: Brak dostępnych mechanizmów OCR w systemie.
    Proszę się upewnić, czy mechanizmy OCR są zainstalowane i dostępne.

en: _Open OCR Engines Manager Dialog
pl: _Otwórz okno menedżera mechanizmów OCR

en: _Keep Current Configuration
pl: _Zachowaj bieżącą konfigurację

en: The following OCR engines' arguments might need to be updated but it appears you have changed their default configuration so they need to be updated manually:
      <b>%(engines)s</b>
    
    If you do not want to keep your changes you can just remove the current configuration and have your OCR engines detected again.
pl: Poniższe parametry mechanizmów OCR muszą zostać zaktualizowane, ale zmieniono ich domyślną konfigurację, więc należy je zaktualizować ręcznie:
      <b>%(engines)s</b>
    
    Aby zachować zmiany, wystarczy usunąć bieżącą konfigurację i ponownie wykryć mechanizmy OCR.

en: The project hasn't been saved.
pl: Projekt nie został zapisany.

en: Do you want to save it before closing?
pl: Zapisać przed zamknięciem?

en: Close anyway
pl: Zamknij mimo wszystko

en: Selectable areas
pl: Obszary do zaznaczania

en: Preparing image
pl: Przygotowywanie obrazu

en: Preparing image %(current_index)s/%(total)s
pl: Przygotowywanie obrazu %(current_index)s/%(total)s

en: Deskewing image
pl: Prostowanie obrazu

en: No images added
pl: Nie dodano obrazów

en: Zoom: %s %%
pl: Powiększenie: %s%%

en: Resolution: %.2f x %.2f
pl: Rozdzielczość: %.2f×%.2f

en: Page size: %i x %i
pl: Rozmiar strony: %i×%i

en: There are changes that may be overwritten by the new recognition.
    
    Do you want to continue?
pl: Istnieją zmiany, które mogą zostać zastąpione po ponownym rozpoznawaniu tekstu.
    
    Kontynuować?

en: Recognizing Page
pl: Rozpoznawanie strony

en: Recognizing Document
pl: Rozpoznawanie dokumentu

en: Recognizing page %(page_number)s/%(total_pages)s. Please wait…
pl: Rozpoznawanie strony %(page_number)s/%(total_pages)s. Proszę czekać…

en: Export to %(format_name)s
pl: Eksport do formatu %(format_name)s

en: What kind of PDF document do you wish?
pl: Jaki rodzaj dokumentu PDF utworzyć?

en: From scratch
pl: Od podstaw

en: Creates a new PDF from scratch.
pl: Tworzy nowy plik PDF od podstaw.

en: Searchable PDF
pl: Wyszukiwalny plik PDF

en: Creates a PDF based on the images but with searchable text.
pl: Tworzy plik PDF na podstawie obrazów, ale z wyszukiwalnym tekstem.

en: OCRFeeder Projects
pl: Projekty OCRFeeder

en: <b>A file named "%(name)s" already exists. Do you want to replace it?</b>
    
    The file exists in "%(dir)s". Replacing it will overwrite its contents.
pl: <b>Plik o nazwie „%(name)s” już istnieje. Zastąpić go?</b>
    
    Ten plik znajduje się w katalogu „%(dir)s”. Zastąpienie spowoduje nadpisanie jego zawartości.

en: Replace
pl: Zastąp

en: Pages
pl: Strony

en: _File
pl: _Plik

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Exit the program
pl: Kończy działanie programu

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Open project
pl: Otwiera projekt

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save project
pl: Zapisuje projekt

en: _Save As…
pl: Z_apisz jako…

en: Save project with a chosen name
pl: Zapisuje projekt pod wybraną nazwą

en: _Add Image
pl: _Dodaj obraz

en: Add another image
pl: Dodaje kolejny obraz

en: Add _Folder
pl: Dodaj kata_log

en: Add all images in a folder
pl: Dodaje wszystkie obrazy z katalogu

en: Append Project
pl: Dołącz projekt

en: Load a project and append it to the current one
pl: Wczytuje projekt i dołącza go do bieżącego projektu

en: _Import PDF
pl: Za_importuj PDF

en: Import PDF
pl: Importuje z formatu PDF

en: _Export…
pl: Wy_eksportuj…

en: Export to a chosen format
pl: Eksportuje do wybranego formatu

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit Page
pl: _Edycja strony

en: Edit page settings
pl: Modyfikuje ustawienia strony

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: Configure the application
pl: Konfiguruje program

en: _Delete Page
pl: _Usuń stronę

en: Delete current page
pl: Usuwa bieżącą stronę

en: Move Page Do_wn
pl: Przesuń stronę w _dół

en: Move page down
pl: Przesuwa stronę w dół

en: Move Page Up
pl: Przenieś stronę w górę

en: Move page up
pl: Przenosi stronę w górę

en: Select Next Page
pl: Zaznacz następną stronę

en: Select next page
pl: Zaznacza następną stronę

en: Select Previous Page
pl: Zaznacz poprzednią stronę

en: Select previous page
pl: Zaznacza poprzednią stronę

en: _Clear Project
pl: Wy_czyść projekt

en: Delete all images
pl: Usuwa wszystkie obrazy

en: _View
pl: _Widok

en: Zoom In
pl: Powiększenie

en: Zoom Out
pl: Pomniejszenie

en: Best Fit
pl: Dopasowanie

en: Normal Size
pl: Zwykły rozmiar

en: _Document
pl: _Dokument

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _OCR Engines
pl: Mechanizmy _OCR

en: Manage OCR engines
pl: Zarządza mechanizmami OCR

en: Process image with unpaper
pl: Przetwarza obraz za pomocą programu Unpaper

en: Image Des_kewer
pl: _Prostowanie obrazu

en: Tries to straighten the image
pl: Próbuje wyprostować obraz

en: _Help
pl: Pomo_c

en: Help contents
pl: Spis treści pomocy

en: _About
pl: _O programie

en: About this application
pl: Informacje o tym programie

en: _Recognize Document
pl: _Rozpoznaj dokument

en: Automatically detect and recognize all pages
pl: Automatycznie wykrywa i rozpoznaje wszystkie strony

en: R_ecognize Page
pl: Rozpoznaj _stronę

en: Automatically detect and recognize the current page
pl: Automatycznie wykrywa i rozpoznaje bieżącą stronę

en: Recognize _Selected Areas
pl: Rozpoznaj _zaznaczone obszary

en: Recognize Selected Areas
pl: Rozpoznaje zaznaczone obszary

en: Select _All Areas
pl: Z_aznacz wszystkie obszary

en: Select all content areas
pl: Zaznacza wszystkie obszary z treścią

en: Select _Previous Area
pl: Zaznacz p_oprzedni obszar

en: Select the previous area from the content areas
pl: Zaznacza poprzedni obszar treści

en: Select _Next Area
pl: Zaznacz _następny obszar

en: Select the next area from the content areas
pl: Zaznacza następny obszar treści

en: Delete Selected Areas
pl: Usuń wybrane obszary

en: Deletes all the currently selected content areas
pl: Usuwa wszystkie wybrane obszary treści

en: _Generate ODT
pl: _Utwórz ODT

en: Export to ODT
pl: Eksport do formatu ODT

en: Import Page From S_canner
pl: Zaimportuj strony ze ska_nera

en: Import From Scanner
pl: Importuje ze skanera

en: _Copy to Clipboard
pl: S_kopiuj do schowka

en: Copy recognized text to clipboard
pl: Kopiuje rozpoznany tekst do schowka

en: Spell_checker
pl: _Korekta pisowni

en: Spell Check Recognized Text
pl: Sprawdza pisownię rozpoznanego tekstu

en: No language
pl: Brak języka

en: Area editor
pl: Edytor obszaru

en: Sets the content area's upper left corner's X coordinate
pl: Położenie lewego górnego rogu na osi X

en: Sets the content area's upper left corner's Y coordinate
pl: Położenie lewego górnego rogu na osi Y

en: Sets the content area's width
pl: Ustawia szerokość obszaru treści

en: Sets the content area's height
pl: Ustawia wysokość obszaru treści

en: _Text
pl: _Tekst

en: Set this content area to be the text type
pl: Ustawia typ obszaru jako tekst

en: _Image
pl: _Obraz

en: Set this content area to be the image type
pl: Ustawia typ obszaru jako obraz

en: Type
pl: Typ

en: Clip
pl: Wycinek

en: Bounds
pl: Granice

en: _Width:
pl: _Szerokość:

en: Hei_ght:
pl: _Wysokość:

en: Left
pl: Lewa

en: Set text to be left aligned
pl: Wyrównuje tekst do lewej

en: Center
pl: Środkowanie

en: Set text to be centered
pl: Wyśrodkowuje tekst

en: Right
pl: Prawa

en: Set text to be right aligned
pl: Wyrównuje tekst do prawej

en: Fill
pl: Justowanie

en: Set text to be fill its area
pl: Wyrównuje tekst do prawej i lewej

en: OC_R
pl: _Rozpoznaj

en: Perform OCR on this content area using the selected OCR engine.
pl: Rozpoznaje tekst w tym obszarze za pomocą wybranego mechanizmu OCR.

en: OCR engine to recognize this content area
pl: Mechanizm OCR do rozpoznania tego obszaru treści

note: Text Properties
en: Text Properties
pl: Właściwości tekstu

en: Font
pl: Czcionka

en: Align
pl: Wyrównanie

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Set the text's letter spacing
pl: Wielkość odstępów między znakami

en: Set the text's line spacing
pl: Wielkość odstępów między wierszami

en: _Line:
pl: _Wiersze:

en: L_etter:
pl: _Znaki:

en: Sty_le
pl: _Styl

en: Angle
pl: Kąt

en: Mis_c
pl: _Różne

en: Language
pl: Język

en: OCR engine to recogni_ze this area:
pl: Mechanizm OCR do ro_zpoznania tego obszaru:

en: Detect
pl: Wykryj

en: Angle:
pl: Kąt:

en: Save File
pl: Zapis pliku

en: Open File
pl: Otwarcie pliku

en: Open Folder
pl: Otwarcie katalogu

en: Pages to export
pl: Strony do eksportu

en: All
pl: Wszystkie

en: Current
pl: Bieżąca

en: Choose the format
pl: Wybór formatu

en: Page size
pl: Rozmiar strony

en: Custom…
pl: Własny…

en: _Height:
pl: Wys_okość:

en: Affected pages
pl: Zastosowanie na stronach

en: C_urrent
pl: _Bieżącej

en: _All
pl: _Wszystkich

en: Preview
pl: Podgląd

en: _Preview
pl: _Podgląd

en: Performing Unpaper
pl: Przetwarzanie w programie Unpaper

en: Performing unpaper. Please wait…
pl: Przetwarzanie w programie Unpaper. Proszę czekać…

en: Noise Filter Intensity
pl: Intensywność filtra szumów

en: Default
pl: Domyślne

en: None
pl: Brak

en: Gray Filter Size
pl: Rozmiar filtra szarości

en: Custom
pl: Własne

en: Black Filter
pl: Filtr czerni

en: Use
pl: Użyj

en: Extra Options
pl: Dodatkowe opcje

en: Unpaper's command line arguments
pl: Opcje uruchamiania programu Unpaper

en: Unpaper Preferences
pl: Preferencje programu Unpaper

en: An error occurred!
pl: Wystąpił błąd.

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: Preferences
pl: Preferencje

en: _General
pl: _Ogólne

en: _Recognition
pl: _Rozpoznawanie

en: Select boxes' colors
pl: Wybór kolorów obszarów

en: Te_xt areas' fill color
pl: Kolor wypełnienia t_ekstu

en: Text areas' _stroke color
pl: Kolor o_bramowania tekstu

en: _Image areas' fill color
pl: Kolor wypełnienia _obrazów

en: Path to unpaper
pl: Ścieżka do programu Unpaper

en: Choose
pl: Wybierz

en: OCR Engines
pl: Mechanizmy OCR

en: The engine that should be used when performing the automatic recognition.
pl: Mechanizm wykorzystywany podczas automatycznego rozpoznawania.

en: Favorite _engine:
pl: Preferowany m_echanizm:

en: Window size
pl: Rozmiar okna

en: A_utomatic
pl: A_utomatycznie

en: Cu_stom
pl: Wła_sne

en: The window size is the detection algorithm's subdivision areas' size.
pl: Rozmiar okna to rozmiar obszaru podrzędnego wykrywanego przez algorytm.

en: Columns Detection
pl: Wykrywanie kolumn

en: _Improve columns detection
pl: _Popraw wykrywanie kolumn

en: Use a post-detection algorithm to improve the detection of columns
pl: Wykorzystuje algorytm poprawiający wykrywanie kolumn

en: _Automatic
pl: _Automatycznie

en: Custo_m
pl: _Własne

en: The columns' minimum width in pixels
pl: Minimalna szerokość kolumn w pikselach

en: Minimum width that a column should have:
pl: Minimalna szerokość kolumny:

en: Recognized Text
pl: Rozpoznany tekst

en: _Fix line breaks and hyphenization
pl: Popraw podziały _wierszy i przenoszenie wyrazów

en: Removes single line breaks and hyphenization from text generated by OCR engines
pl: Usuwa z tekstu pojedyncze znaki podziału wiersza i przenoszenia utworzone przez mechanizmy OCR

en: A_djust content areas' bounds
pl: _Dopasuj granice obszarów

en: Use a post-detection algorithm to shorten the contents areas' margins
pl: Wykorzystuje algorytm do zmniejszania marginesów obszaru

en: The maximum size for the content areas' margins in pixels
pl: Maksymalny rozmiar marginesów obszaru w pikselach

en: Maximum size that the content areas' margins should have:
pl: Maksymalny rozmiar marginesów obszaru:

en: Image Pre-processing
pl: Wstępne przetwarzanie obrazu

en: Des_kew images
pl: _Prostowanie obrazu

en: Tries to straighten the images before they are added
pl: Próbuje wyprostować obrazy, zanim zostaną dodane

en: _Unpaper images
pl: Obrazy programu _Unpaper

en: Cleans the image using the Unpaper pre-processor
pl: Czyści obraz za pomocą preprocesora Unpaper

en: Unpaper _Preferences
pl: _Preferencje programu Unpaper

en: The language may affect how the OCR engines work.
    If an engine is set to support languages but does not support the one chosen, it may result in blank text.
    You can choose "No Language" to prevent this.
pl: Język może wpływać na działanie mechanizmów OCR.
    Jeśli ustawiono mechanizm na obsługę języków, ale nie obsługuje on wybranego języka, to wynikiem może być pusty tekst.
    Można wybrać opcję „Brak języka”, aby temu zapobiec.

en: Default _language:
pl: Domyślny ję_zyk:

en: Engines to be added
pl: Mechanizmy do dodania

en: Include
pl: Dołączanie

en: Engine
pl: Mechanizm

en: De_tect
pl: _Wykryj

en: Are you sure you want to delete this engine?
pl: Na pewno usunąć ten mechanizm?

en: %s engine
pl: Mechanizm %s

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: Engine name
pl: Nazwa mechanizmu

en: _Image format:
pl: _Format obrazu:

en: The required image format
pl: Wymagany format obrazu

en: _Failure string:
pl: _Ciąg błędu:

en: The failure string or character that this engine uses
pl: Ciąg znaków lub znak błędu używany przez mechanizm

en: Engine _path:
pl: Ści_eżka do mechanizmu:

en: The path to the engine program
pl: Ścieżka do programu mechanizmu

en: Engine _arguments:
pl: _Parametry mechanizmu:

en: Arguments: use $IMAGE for image and $FILE if it writes to a file
pl: Parametry: należy użyć $IMAGE dla obrazu i $FILE, jeżeli mechanizm zapisuje do pliku

en: Engine _language argument:
pl: Parametr ję_zyka mechanizmu:

en: The language argument in case this engine uses it (for example "-l"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
pl: Parametr języka w przypadku, gdy ten mechanizm go używa (na przykład „-l”). Aby to zadziałało, parametry języka powinny mieć słowo kluczowe $LANG.

en: Engine lan_guages:
pl: _Języki mechanizmu:

en: The languages this engine supports. This should be given as pairs of the language in the ISO 639-1 and the engine's corresponding language (for example "en:eng,pt:por,es:esp"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
pl: Języki obsługiwane przez ten mechanizm. Powinno to zostać podane jako para języka w formacie ISO 639-1 i odpowiedniego języka mechanizmu (na przykład „en:eng,pt:por,es:esp”). Aby to zadziałało, parametry mechanizmu powinny mieć słowo kluczowe $LANG.

en: Error setting the new engine; please check your engine settings.
pl: Błąd podczas ustawiania mechanizmu. Proszę sprawdzić jego ustawienia.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie
