ocrfeeder master - en to sl translation catalogue (265 entries)

en: The complete OCR suite.
sl: Celosten paket za optično prepoznavanje.

en: The complete OCR suite
sl: Celosten paket za optično prepoznavanje

en: Check spelling
sl: Preveri črkovanje

en: Misspelled word:
sl: Napačno črkovana beseda:

en: Change _to:
sl: Spremeni _v:

en: _Suggestions:
sl: P_redlogi:

en: Cha_nge
sl: Spreme_ni

en: Ignore _All
sl: Prezri _vse

en: Change A_ll
sl: Spremeni v_se

en: _Ignore
sl: _Prezri

en: Language:
sl: Jezik:

en: <b>Language</b>
sl: <b>Jezik</b>

en: A problem occurred while trying to open the image:
     %s
    Ensure the image exists or try converting it to another format.
sl: Prišlo je do napake med odpiranjem slike:
     %s
    Prepričajte se, da slika obstaja ali pa jo pretvorite v drug zapis.

en: Plain Text
sl: Običajno besedilo

en: Images
sl: Slike

en: Obtaining scanners
sl: Pridobivanje optičnih bralnikov

en: Please wait…
sl: Počakajte ...

en: Scanning
sl: Optično branje

en: No scanner devices were found
sl: Naprave za optično branje ni mogoče najti.

en: Error
sl: Napaka

en: Error scanning page
sl: Napaka med optičnim branjem strani

en: Loading PDF
sl: Nalaganje dokumenta PDF

en: Export pages
sl: Izvozi strani

en: Are you sure you want to delete the current image?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati trenutno sliko?

en: Are you sure you want to clear the project?
sl: Ali ste prepričani, da želite počistiti projekt?

en: _Keep Current Configuration
sl: _Ohrani trenutne nastavitve

en: _Open OCR Engines Manager Dialog
sl: _Odpri pogovorno okno upravljalnika programnikov OCR

en: The following OCR engines' arguments might need to be updated but it appears you have changed their default configuration so they need to be updated manually:
      <b>%(engines)s</b>
    
    If you do not want to keep your changes you can just remove the current configuration and have your OCR engines detected again.
sl: Navedene argumente programnikov je treba najverjetneje posodobiti, vendar pa je videti, da so spremenjene privzete nastavitve. Te argumente je treba posodobiti ročno:
      <b>%(engines)s</b>
    
    V kolikor obstoječih sprememb ne želite ohraniti, je mogoče enostavno odstraniti trenutne nastavitve in jih ponovno zaznati s programniki OCR.

en: The project hasn't been saved.
sl: Projekt je shranjen

en: Do you want to save it before closing?
sl: Ali jih želite shraniti pred zapiranjem?

en: Close anyway
sl: Vseeno zapri

en: Pages
sl: Strani

en: Delete
sl: Izbriši

en: Selectable areas
sl: Izbirna območja

en: Preparing image
sl: Pripravljanje slike

en: Preparing image %(current_index)s/%(total)s
sl: Pripravljanje slike %(current_index)s/%(total)s

en: Deskewing image
sl: Odstranjevanje nagiba slike

en: No images added
sl: Ni dodanih slik

en: Zoom: %s %%
sl: Približanje: %s %%

en: Resolution: %.2f x %.2f
sl: Ločljivost: %.2f x %.2f

en: Page size: %i x %i
sl: Velikost strani: %i x %i

en: There are changes that may be overwritten by the new recognition.
    
    Do you want to continue?
sl: Obstajajo spremembe, ki bodo prepisane med novim optičnim prepoznavanjem.
    
    Ali želite nadaljevati?

en: Recognizing Page
sl: Optično prepoznavanje strani

en: Recognizing Document
sl: Optično prepoznavanje dokumenta

en: Recognizing page %(page_number)s/%(total_pages)s. Please wait…
sl: Optično prepoznavanje strani %(page_number)s/%(total_pages)s. Počakajte …

en: Export to %(format_name)s
sl: Izvozi v zapis %(format_name)s

en: What kind of PDF document do you wish?
sl: Kakšno vrsto datoteke PDF želite ustvariti?

en: From scratch
sl: Od začetka

en: Creates a new PDF from scratch.
sl: Ustvari nov PDF od začetka.

en: Searchable PDF
sl: PDF s podporo iskanja

en: Creates a PDF based on the images but with searchable text.
sl: Iz slik ustvari datoteko PDF, ki omogoča tudi iskanje besedila.

en: OCRFeeder Projects
sl: Projekt OCRFeeder

en: <b>A file named "%(name)s" already exists. Do you want to replace it?</b>
    
    The file exists in "%(dir)s". Replacing it will overwrite its contents.
sl: <b>Datoteka z imenom "%(name)s" že obstaja. Ali jo želite zamenjati?</b>
    
    Datoteka obstaja v mapi "%(dir)s". Z zamenjavo bo prepisana vsebina datoteke.

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Quit
sl: _Končaj

en: Exit the program
sl: Izhod iz programa

en: _Open
sl: _Odpri

en: Open project
sl: Odpri projekt

en: _Save
sl: _Shrani

en: Save project
sl: Shrani projekt

en: _Save As…
sl: Shrani _kot ...

en: Save project with a chosen name
sl: Shrani trenutni projekt z izbranim imenom

en: _Add Image
sl: Dodaj _sliko

en: Add another image
sl: Dodaj še eno sliko

en: Add _Folder
sl: Dodaj _mapo

en: Add all images in a folder
sl: Dodaj vse slike v mapi

en: Append Project
sl: Pripni projekt

en: Load a project and append it to the current one
sl: Naloži projekt in ga pripni k trenutnemu

en: _Import PDF
sl: _Uvozi PDF

en: Import PDF
sl: Uvozi dokument PDF

en: _Export…
sl: _Izvozi ...

en: Export to a chosen format
sl: Izvozi v izbran zapis dokumenta

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Edit Page
sl: Uredi _stran

en: Edit page settings
sl: Urejanje nastavitev strani

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: Configure the application
sl: Spremeni nastavitve programa

en: _Delete Page
sl: _Izbriši stran

en: Delete current page
sl: Izbriši trenutno stran

en: Move Page Do_wn
sl: Pomakni stran navz_dol

en: Move page down
sl: Pomakni stran navzdol

en: Move Page Up
sl: Pomakni stran navzgor

en: Move page up
sl: Pomakni stran navzgor

en: Select Next Page
sl: Izberi naslednjo stran

en: Select next page
sl: Izberi naslednjo stran

en: Select Previous Page
sl: Izberi predhodno stran

en: Select previous page
sl: Izberi predhodno stran

en: _Clear Project
sl: _Počisti projekt

en: Delete all images
sl: Odstrani vse slike

en: _View
sl: _Pogled

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Best Fit
sl: Prilagojeno zaslonu

en: Normal Size
sl: Običajna velikost

en: _Document
sl: _Dokument

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _OCR Engines
sl: Programniki _OCR

en: Manage OCR engines
sl: Upravljanje s programniki za optično prepoznavanje

en: _Unpaper
sl: _Razstrani

en: Process image with unpaper
sl: Obdelava slike z razstranjanjem

en: Image Des_kewer
sl: Odstranjevalnik na_giba slike

en: Tries to straighten the image
sl: Poskusi izravnati sliko

en: _Help
sl: Pomo_č

en: Help contents
sl: Vsebina pomoči

en: _About
sl: _O programu

en: About this application
sl: O programu

en: _Recognize Document
sl: Optično _prepoznavanje dokumenta

en: Automatically detect and recognize all pages
sl: Samodejna zaznava in optično prepoznavanje vseh strani

en: R_ecognize Page
sl: _Optično prepoznavanje strani

en: Automatically detect and recognize the current page
sl: Samodejna zaznava in optično prepoznavanje trenutne strani

en: Recognize _Selected Areas
sl: Optično prepoznavanje _izbranega območja

en: Recognize Selected Areas
sl: Prepoznavanje izbranega območja

en: Select _All Areas
sl: Izbor _vseh območij

en: Select all content areas
sl: Izbira vseh vsebinskih območij

en: Select _Previous Area
sl: Izbira _predhodnega območja

en: Select the previous area from the content areas
sl: Izbor predhodnega območja iz vsebinskega območja

en: Select _Next Area
sl: Izbira _naslednjega območja

en: Select the next area from the content areas
sl: Izbor naslednjega območja iz vsebinskega območja

en: Delete Selected Areas
sl: Izbriši izbrana območja

en: Deletes all the currently selected content areas
sl: Izbriše vsa trenutno izbrana vsebinska območja

en: _Generate ODT
sl: _Ustvari ODT dokument

en: Export to ODT
sl: Izvozi v ODT

en: Import Page From S_canner
sl: Uvozi stran iz optičnega bralnika

en: Import From Scanner
sl: Uvozi iz optičnega bralnika

en: _Copy to Clipboard
sl: Kopiraj v _odložišče

en: Copy recognized text to clipboard
sl: Kopiraj prepoznano besedilo na odložišče

en: Spell_checker
sl: _Črkovalnik

en: Spell Check Recognized Text
sl: Pregled črkovanja besedila

en: No language
sl: Brez jezika

en: Area editor
sl: Urejevalnik območja

en: Sets the content area's upper left corner's X coordinate
sl: Določi koordinato X zgornjega levega oglišča vsebinskega območja

en: Sets the content area's upper left corner's Y coordinate
sl: Določi koordinato Y zgornjega levega oglišča vsebinskega območja

en: Sets the content area's width
sl: Nastavi širino območja vsebine

en: Sets the content area's height
sl: Nastavi višino območja vsebine

en: _Text
sl: _Besedilo

en: Set this content area to be the text type
sl: Nastavi območje vsebine kot vrsta besedila

en: _Image
sl: _Slika

en: Set this content area to be the image type
sl: Določi to vsebinsko območje kot slikovno

en: Type
sl: Vrsta

en: Clip
sl: Izrezek

en: Bounds
sl: Vezi

en: _Width:
sl: _Širina:

en: Hei_ght:
sl: _Višina:

en: Left
sl: Levo

en: Set text to be left aligned
sl: Nastavi besedilo kot poravnano na levi

en: Center
sl: Sredinsko

en: Set text to be centered
sl: Določi besedilo za sredinsko postavitev

en: Right
sl: Desno

en: Set text to be right aligned
sl: Nastavi besedilo kot poravnano na desni

en: Fill
sl: Zapolni

en: Set text to be fill its area
sl: Nastavi besedilo, da zapolni območje besedila

en: OC_R
sl: O_CR

en: Perform OCR on this content area using the selected OCR engine.
sl: Izvajanje optičnega prepoznavanja tega vsebinskega območja z uporabo izbranega programnika prepoznavanja.

en: OCR engine to recognize this content area
sl: Programnik optičnega prepoznavanja za to vsebinsko območje

note: Text Properties
en: Text Properties
sl: Lastnosti besedila

en: Font
sl: Pisava

en: Align
sl: Poravnaj

en: Spacing
sl: Razmik

en: Set the text's letter spacing
sl: Določi razmik črk v besedilu

en: Set the text's line spacing
sl: Določi razmik vrstic v besedilu

en: _Line:
sl: _Vrstica:

en: L_etter:
sl: Č_rka:

en: Sty_le
sl: Slo_g

en: Angle
sl: Kot

en: Mis_c
sl: Ra_zno

en: Language
sl: Jezik

en: OCR engine to recogni_ze this area:
sl: Programnik optičnega prepoznavanja za _to območje:

en: Detect
sl: Zaznaj

en: Angle:
sl: Kot:

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Open Folder
sl: Odpri mapo

en: Pages to export
sl: Strani za izvoz

en: All
sl: Vse

en: Current
sl: Trenutno

en: Choose the format
sl: Izbor vrste zapisa

en: Page size
sl: Velikost strani

en: Custom…
sl: Po meri ...

en: _Height:
sl: _Višina:

en: Affected pages
sl: Izbrane strani

en: C_urrent
sl: Tren_utno

en: _All
sl: _Vse

en: Unpaper Image Processor
sl: Razstranjanje slike

en: Preview
sl: Predogled

en: _Preview
sl: _Predogled

en: Performing Unpaper
sl: Izvajanje razstranjanja

en: Performing unpaper. Please wait…
sl: Izvajanje razstranjanja. Počakajte ...

en: Noise Filter Intensity
sl: Trenutni filter hrupnosti

en: Default
sl: Privzeto

en: Custom
sl: Po meri

en: None
sl: Brez

en: Gray Filter Size
sl: Velikost filtra sivin

en: Black Filter
sl: Filter črnine

en: Use
sl: Uporabi

en: Extra Options
sl: Dodatne možnosti

en: Unpaper's command line arguments
sl: Argumenti ukaza razstranjevanja

en: Unpaper Preferences
sl: Možnosti razstranjanja

en: An error occurred!
sl: Prišlo je do napake!

en: Cancelled
sl: Preklicano

en: Preferences
sl: Možnosti

en: _General
sl: _Splošno

en: _Recognition
sl: _Prepoznavanje

en: Select boxes' colors
sl: Izbor barve okvirja

en: Te_xt areas' fill color
sl: Barva _polnila območja besedila

en: Text areas' _stroke color
sl: Barva _črt območja besedila

en: _Image areas' fill color
sl: Barva _polnila območja slike

en: Path to unpaper
sl: Pot do programa za razstranjanje

en: Choose
sl: Izbor

en: OCR Engines
sl: Programniki OCR

en: The engine that should be used when performing the automatic recognition.
sl: Programnik, ki naj bo uporabljen med izvajanjem samodejne prepoznave

en: Favorite _engine:
sl: Pri_ljubljeni programnik:

en: Window size
sl: Velikost okna

en: A_utomatic
sl: _Samodejno

en: Cu_stom
sl: Po _meri

en: The window size is the detection algorithm's subdivision areas' size.
sl: Velikost okna je enaka velikosti algoritma zaznanega razdelka območja.

en: Columns Detection
sl: Zaznava stolpcev

en: _Improve columns detection
sl: _Izboljšaj zaznavanje stolpcev

en: Use a post-detection algorithm to improve the detection of columns
sl: Uporabi algoritem za izboljšanje zaznavanja stolpcev

en: _Automatic
sl: _Samodejno

en: Custo_m
sl: Po _meri

en: The columns' minimum width in pixels
sl: Najmanjša širina stolpca v točkah

en: Minimum width that a column should have:
sl: Najmanjša širina stolpca:

en: Recognized Text
sl: Prepoznano besedilo

en: _Fix line breaks and hyphenization
sl: _Popravi prelome vrstic in vezaje

en: Removes single line breaks and hyphenization from text generated by OCR engines
sl: Odstrani enojne prelome vrstic in vezaje, ki so ustvarjeni s programniki za optično prepoznavanje

en: Content Areas
sl: Vsebinska območja

en: A_djust content areas' bounds
sl: Prilagodi robove vsebinskih območij

en: Use a post-detection algorithm to shorten the contents areas' margins
sl: Uporabi algoritem za skrajševanje robov območja vsebine.

en: The maximum size for the content areas' margins in pixels
sl: Največja velikost robov območja vsebine v točkah

en: Maximum size that the content areas' margins should have:
sl: Največja velikost robov območja vsebine:

en: Image Pre-processing
sl: Obdelava slike

en: Des_kew images
sl: Odstranjevanje _nagiba slike

en: Tries to straighten the images before they are added
sl: Poskusi izravnati sliko preden je dodana

en: _Unpaper images
sl: _Razstrani slike

en: Cleans the image using the Unpaper pre-processor
sl: Počisti sliko z razstranjevanjem

en: Unpaper _Preferences
sl: Možnosti razstranjevanja

en: The language may affect how the OCR engines work.
    If an engine is set to support languages but does not support the one chosen, it may result in blank text.
    You can choose "No Language" to prevent this.
sl: Jezik lahko vpliva na delovanje programnikov OCR.
    Če je izbran programnik, ki podpira jezike, vendar ne podpira izbranega jezika, lahko vrne prazno besedilo.
    To lahko preprečite z izbiro "Brez jezika".

en: Default _language:
sl: Privzeti _jezik:

en: Engines to be added
sl: Programniki za dodajanje

en: Include
sl: Vključi

en: Engine
sl: Programnik

en: Add
sl: Dodaj

en: Edit
sl: Uredi

en: De_tect
sl: _Zaznaj

en: Are you sure you want to delete this engine?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta programnik?

en: No OCR engines available
sl: Na voljo ni nobenega programnika OCR

en: No OCR engines were found in the system.
    Please make sure you have OCR engines installed and available.
sl: V sistemu ni programnikov za optično prepoznavanje.
    Prepričajte se, da so nameščeni in dostopni z vašimi dovoljenji.

en: %s engine
sl: Programnik %s

en: _Name:
sl: _Ime:

en: Engine name
sl: Ime programnika

en: _Image format:
sl: _Zapis slike:

en: The required image format
sl: Zahtevan zapis slike

en: _Failure string:
sl: Niz _napake:

en: The failure string or character that this engine uses
sl: Niz napak ali znak, ki ga programnik uporablja

en: Engine _path:
sl: Pot _programnika:

en: The path to the engine program
sl: Pot do programa programnika

en: Engine _arguments:
sl: _Argumenti programnika:

en: Arguments: use $IMAGE for image and $FILE if it writes to a file
sl: Argumenti: uporabite $IMAGE za slike in $FILE, če bo zapisano v datoteko

en: Engine _language argument:
sl: Argument programnika za _jezik:

en: The language argument in case this engine uses it (for example "-l"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
sl: Argument jezika, če ga ta programnik uporablja (npr. "-l"). Da bo delovalo, morajo imeti argumenti programnika $LANG.

en: Engine lan_guages:
sl: _Jeziki programnika:

en: The languages this engine supports. This should be given as pairs of the language in the ISO 639-1 and the engine's corresponding language (for example "en:eng,pt:por,es:esp"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
sl: Jeziki, ki jih podpira ta programnik. Podan mora biti kot jezikovni par v kodi ISO 639-1 in ustreznem jeziku programnika (npr. "en:eng,pt:por,es:esp"). Da bo delovalo, morajo imeti argumenti programnika $LANG.

en: Error setting the new engine; please check your engine settings.
sl: Napaka med nastavljanjem novega programnika. Preverite nastavitve.

en: Warning
sl: Opozorilo
