ocrfeeder master - en to sr translation catalogue (317 entries)

en: OCRFeeder
sr: ОПЗ доводник

en: The complete OCR suite.
sr: Потпун ОПЗ комплет.

en: OCR;Optical Character Recognition;CuneiForm;GOCR;Ocrad;Tesseract;Document Recognition;Scanner;Scanning;
sr: ОЦР;ОПЗ;Оптичко препознавање знака;клинасто писмо;ГОЦР;Окрад;Тесеракт;препознавање документа;скенер;скенирање;OCR;Optical Character Recognition;CuneiForm;GOCR;Ocrad;Tesseract;Document Recognition;Scanner;Scanning;

en: The complete OCR suite
sr: Потпун ОПЗ комплет

en: OCRFeeder is a document layout analysis and optical character recognition system.
sr: ОПЗ доводник је анализа распореда документа и систем оптичког препознавања знака

en: Given the images it will automatically outline its contents, distinguish between what's graphics and text and perform OCR over the latter. It generates multiple formats being its main one ODT.
sr: За дату слику сам ће исцртати њен садржај, разликујући шта је графика а шта текст и обавиће ОПЗ над словима. Ствара више формата а главни јје ОДТ.

en: It features a complete GTK graphical user interface that allows the users to correct any unrecognized characters, defined or correct bounding boxes, set paragraph styles, clean the input images, import PDFs, save and load the project, export everything to multiple formats, etc.
sr: Одликује га потпуно Гтк графичко корисничко сучеље које омогућава корисницима да исправе све непрепознате знаке, дефинисане или да исправе оквирна поља, поставе стилове пасуса, очисте улазне слике, увезу ПДФ-ове, сачувају и учитају пројекат, извезу све у више формата, итд.

en: Content Areas
sr: Области садржаја

en: Unpaper Image Processor
sr: Обрађивач слика Распапирко

en: Check spelling
sr: Провери писање

en: Bug Fixes:
sr: Исправке грешака:

en: Fix PDF importation, which was broken after the Python 3 port (thanks to @scx)
sr: Исправља ПДФ увоз, који је оштећен након порта Питона 3 (захваљујући „@scx“)

en: Allow to import PDF files whose paths have characters Ghostscript doesn't like
sr: Дозвољава увоз ПДФ датотека чије путање имају знаке које Гост скрипта не воли

en: Ship the appdata.xml.in the tarball
sr: Доставља „appdata.xml.in“ у запакованом стању

en: Improvements:
sr: Побољњања:

en: Python 3 is now used, making the unicode issues go away for good
sr: Сада се користи Питон 3, чинећи да јуникод проблеми нестану заувек

en: The main window is now bigger
sr: Главни прозор је сада већи

en: The image clip is now expandible
sr: Одсечак слике је сада проширив

en: The manpages have been updated with the missing options
sr: Странице упутства су ажуриране са опцијама које недостају

en: Fix icons in the boxes' editor text align buttons
sr: Поправља иконице у дугмадима поравнања текста уређивача кућица

en: Install the application icon in the right place
sr: Инсталира иконицу програма на одговарајуће место

en: Many issues in the scanner dialog have been fixed (scanner options, UI problems, etc.)
sr: Многи проблеми у прозорчету скенера су исправљени (опције скенера, КС проблеми, итд.)

en: The Preferences dialog is now smaller (the big contents are wrapped in a scrolled window)
sr: Прозорче поставки је сада мање (велики садржаји су преломљени у прозору премицања)

en: All dialogs are now centered to the main window
sr: Сви прозорчићи су сада усредиштени на главни прозор

en: Use XDG user's configuration directory instead of .ocrfeeder
sr: Користи директоријум ХДГ корисничкох подешавања уместо „.ocrfeeder“

en: Fix Gtk thread related problems
sr: Исправља проблеме у вези са Гтк нити

en: Fix unicode issues when saving a project and exporting a document
sr: Исправља проблеме јуникода приликом чувања пројекта и извоза документа

en: Fix issue when exporting a picture in a document from a loaded project
sr: Исправља проблем приликом извоза слике у документ из учитаног пројекта

en: Fix ODT exportation button's icon
sr: Исправља иконицу дугмета ОДТ извоза

en: New Features:
sr: Нове функције:

en: Add support for multiple image TIFFs
sr: Додаје подршку за више ТИФФ-ова слике

en: Port the application to GObject Introspection
sr: Уводи програм у самоиспитивање Гобјекта

en: Scan with 300 DPI and in color mode
sr: Скенира са 300 тпи и у режиму боје

en: Use the last visited directory when adding a new image
sr: Користи последњи посећени документ када додаје нову слику

en: Warn when no OCR engines are found on startup or when performing the recognition
sr: Упозорава када се не нађу ОПЗ погони при покретању приликом извршавања самосталног препознавања

en: Update the box editor's OCR controls sensitiveness according to the existence of OCR engines
sr: Освежава осетљивост ОПЗ контрола уређивача кућице у складу постојања ОПЗ погона

en: Fix PIL importation
sr: Исправља ПИЛ увоз

en: Fix error when exporting a PDF with empty text areas
sr: Исправља грешку када извози ПДФ са празним областима текста

en: Fix PDF output options in ocrfeeder-cli
sr: Исправља опције ПДФ излаза у конзолном окружењу

en: Fix getting engine name in ocrfeeder-cli
sr: Исправља добављање назива погона у конзолном окружењу

en: Fix the use of newer versions of Unpaper
sr: Исправља коришћење нових издања Распапирка

en: Fix text in the pages icon view
sr: Исправља текст у прегледу иконице страница

en: Fix reordering pages in the icon view
sr: Исправља прераспоређивање страница у прегледу иконицама

en: Fix issues when no locale is set
sr: Исправља проблеме када језик није постављен

en: Fix loading project with more than one page
sr: Исправља учитавање пројекта са више од једне странице

en: Fix updating the OCR engines in the BoxEditor
sr: Исправља ажурирање ОПЗ погона у уређивачу кућица

en: New and Updated Translations:
sr: Нови и освежени преводи:

en: Marek Černocký [cz]
sr: Марек Черноцки [cz]

en: Daniel Mustieles [es]
sr: Даниел Мустиелес [es]

en: Fran Diéguez [gl]
sr: Фран Диегез [gl]

en: Dimitris Spingos [el]
sr: Димитрис Спингос [el]

en: Aharon Don [he]
sr: Ахарон Дон [he]

en: Attila Hammer, Gabor Kelemen [hu]
sr: Атила Хамер, Габор Келемен [hu]

en: Rafael Ferreira [pt_BR]
sr: Рафаел Фереира [pt_BR]

en: Martin Srebotnjak [sl]
sr: Мартин Среботњак [sl]

en: Piotr Drąg [uk]
sr: Пјотр Драг [uk]

en: Wylmer Wang [zh_CN]
sr: Вилмер Ванг [zh_CN]

en: Misspelled word:
sr: Погрешно написана реч:

en: Change _to:
sr: Измени _у:

en: _Suggestions:
sr: _Предлози:

en: Cha_nge
sr: Изме_ни

en: Ignore _All
sr: Занемари _све

en: Change A_ll
sr: _Измени све

en: _Ignore
sr: _Занемари

en: Language:
sr: Језик:

en: <b>Language</b>
sr: <b>Језик</b>

en: A problem occurred while trying to open the image:
     %s
    Ensure the image exists or try converting it to another format.
sr: Дошло је до проблема када сам покушао да отворим слику:
     %s
    Уверите се да слика постоји или пробајте да је претворите у други формат.

en: ODT
sr: ОДТ

en: HTML
sr: ХТМЛ

en: PDF
sr: ПДФ

en: Plain Text
sr: Обичан текст

en: Images
sr: Слике

en: Obtaining scanners
sr: Налазим скенере

en: Please wait…
sr: Молим сачекајте…

en: Scanning
sr: Претражујем

en: No scanner devices were found
sr: Нисам пронашао скенер

en: Error
sr: Грeшкa

en: Error scanning page
sr: Грешка приликом прегледања странице

en: Loading PDF
sr: Учитавам ПДФ

en: Export pages
sr: Извези странице

en: Are you sure you want to delete the current image?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете тренутну слику?

en: Are you sure you want to clear the project?
sr: Да ли сте сигурни да желите да очистите пројекат?

en: No OCR engines available
sr: Нема доступних ОПЗ погона

en: No OCR engines were found in the system.
    Please make sure you have OCR engines installed and available.
sr: Нисам пронашао ниједан ОПЗ погон на систему.
    Уверите се да имате инсталиране и доступне ОПЗ погоне.

en: _Open OCR Engines Manager Dialog
sr: _Отвори прозорче управника ОПЗ погона

en: _Keep Current Configuration
sr: _Задржи тренутна подешавања

en: The following OCR engines' arguments might need to be updated but it appears you have changed their default configuration so they need to be updated manually:
      <b>%(engines)s</b>
    
    If you do not want to keep your changes you can just remove the current configuration and have your OCR engines detected again.
sr: Следећи аргументи ОПЗ погона треба да буду ажурирани али изгледа да сте изменили њихова основна подешавања тако да треба да буду ажурирани ручно:
      <b>%(engines)s</b>
    
    Ако не желите да задржите ваше измене можете једноставно да уклоните текућа подешавања и да још једном откријете ваше ОПЗ погоне.

en: The project hasn't been saved.
sr: Пројекат није сачуван.

en: Do you want to save it before closing?
sr: Да ли желите да га сачувати пре затварања?

en: Close anyway
sr: Ипак затвори

en: Selectable areas
sr: Изабирљиве области

en: Preparing image
sr: Припремам слику

en: Preparing image %(current_index)s/%(total)s
sr: Припремам слику %(current_index)s/%(total)s

en: Deskewing image
sr: Усправљам слику

en: No images added
sr: Ниједна слика није додата

en: Zoom: %s %%
sr: Увеличање: %s %%

en: Resolution: %.2f x %.2f
sr: Резолуција: %.2f x %.2f

en: Page size: %i x %i
sr: Величина странице: %i x %i

en: There are changes that may be overwritten by the new recognition.
    
    Do you want to continue?
sr: Има измена које могу бити преписане новим препознавањем.
    
    Да ли желите да наставите?

en: Recognizing Page
sr: Препознајем страницу

en: Recognizing Document
sr: Препознајем документ

en: Recognizing page %(page_number)s/%(total_pages)s. Please wait…
sr: Препознајем страницу %(page_number)s/%(total_pages)s. Молим сачекајте…

en: Export to %(format_name)s
sr: Извези у %(format_name)s

en: What kind of PDF document do you wish?
sr: Коју врсту ПДФ документа желите?

en: From scratch
sr: Из нацрта

en: Creates a new PDF from scratch.
sr: Направите нови ПДФ из нацрта.

en: Searchable PDF
sr: Претраживи ПДФ

en: Creates a PDF based on the images but with searchable text.
sr: Направите ПДФ заснован на сликама али са претраживим текстом.

en: OCRFeeder Projects
sr: Пројекат ОПЗ доводника

en: <b>A file named "%(name)s" already exists. Do you want to replace it?</b>
    
    The file exists in "%(dir)s". Replacing it will overwrite its contents.
sr: <b>Датотека под називом „%(name)s“ већ постоји. Да ли желите да је замените?</b>
    
    Датотека постоји у „%(dir)s“. Заменом ћете преписати њен садржај.

en: Replace
sr: Замени

en: Pages
sr: Странице

en: _File
sr: _Датотека

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Exit the program
sr: Изађите из програма

en: _Open
sr: _Отвори

en: Open project
sr: Отворите пројекат

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save project
sr: Сачувајте пројекат

en: _Save As…
sr: Сачувај _као…

en: Save project with a chosen name
sr: Сачувајте пројекат под изабраним називом

en: _Add Image
sr: Додај _слику

en: Add another image
sr: Додајте још неку слику

en: Add _Folder
sr: Додај _фасциклу

en: Add all images in a folder
sr: Додајте све слике из фасцикле

en: Append Project
sr: Придодај пројекат

en: Load a project and append it to the current one
sr: Учитајте пројекат и придодајте га текућем

en: _Import PDF
sr: _Увези ПДФ

en: Import PDF
sr: Увезите ПДФ

en: _Export…
sr: _Извези…

en: Export to a chosen format
sr: Извезите у изабрани формат

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Edit Page
sr: _Уреди страницу

en: Edit page settings
sr: Уредите подешавања странице

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Configure the application
sr: Подесите програм

en: _Delete Page
sr: _Обриши страницу

en: Delete current page
sr: Обришите тренутну страницу

en: Move Page Do_wn
sr: Помери страницу _доле

en: Move page down
sr: Померите страницу доле

en: Move Page Up
sr: Помери страницу горе

en: Move page up
sr: Померите страницу горе

en: Select Next Page
sr: Изабери следећу страницу

en: Select next page
sr: Изаберите следећу страницу

en: Select Previous Page
sr: Изабери претходну страницу

en: Select previous page
sr: Изаберите претходну страницу

en: _Clear Project
sr: _Очисти пројекат

en: Delete all images
sr: Обришите све слике

en: _View
sr: _Преглед

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Best Fit
sr: Најбоље уклапање

en: Normal Size
sr: Уобичајена величина

en: _Document
sr: _Документ

en: _Tools
sr: _Алати

en: _OCR Engines
sr: _ОПЗ погони

en: Manage OCR engines
sr: Управљајте ОПЗ погонима

en: _Unpaper
sr: _Распапири

en: Process image with unpaper
sr: Обрадите слику Распапирком

en: Image Des_kewer
sr: _Усправљач слика

en: Tries to straighten the image
sr: Покушајте да исправите слику

en: _Help
sr: По_моћ

en: Help contents
sr: Садржај помоћи

en: _About
sr: _О програму

en: About this application
sr: О овом програму

en: _Recognize Document
sr: _Препознај документ

en: Automatically detect and recognize all pages
sr: Самостално откријте и препознајте све странице

en: R_ecognize Page
sr: Препознај _страницу

en: Automatically detect and recognize the current page
sr: Самостално откријте и препознајте текућу страницу

en: Recognize _Selected Areas
sr: Препознај _изабране области

en: Recognize Selected Areas
sr: Препознајте изабране области

en: Select _All Areas
sr: Изабери _све области

en: Select all content areas
sr: Изаберите све области садржаја

en: Select _Previous Area
sr: Изабери _претходну област

en: Select the previous area from the content areas
sr: Изаберите претходну област из области садржаја

en: Select _Next Area
sr: Изабери _следећу област

en: Select the next area from the content areas
sr: Изаберите следећу област из области садржаја

en: Delete Selected Areas
sr: Обриши изабране области

en: Deletes all the currently selected content areas
sr: Обришите све тренутно изабране области садржаја

en: _Generate ODT
sr: _Направи ОДТ

en: Export to ODT
sr: Извези у ОДТ

en: Import Page From S_canner
sr: Увези страницу са _скенера

en: Import From Scanner
sr: Увези са скенера

en: _Copy to Clipboard
sr: _Умножи у оставу

en: Copy recognized text to clipboard
sr: Умножите препознати текст у оставу

en: Spell_checker
sr: Право_писар

en: Spell Check Recognized Text
sr: Провери исправност препознатог текста

en: No language
sr: Без језика

en: Area editor
sr: Уредник области

en: Sets the content area's upper left corner's X coordinate
sr: Подешава горњи леви угао Х координате области садржаја

en: Sets the content area's upper left corner's Y coordinate
sr: Подешава горњи леви угао Y координате области садржаја

en: Sets the content area's width
sr: Подешава ширину области садржаја

en: Sets the content area's height
sr: Подешава висину области садржаја

en: _Text
sr: _Текст

en: Set this content area to be the text type
sr: Подесите ову област садржаја да буде врста текста

en: _Image
sr: _Слика

en: Set this content area to be the image type
sr: Подесите ову област садржаја да буде врста слике

en: Type
sr: Врста

en: Clip
sr: Исецање

en: Bounds
sr: Границе

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: Hei_ght:
sr: Ви_сина:

en: Left
sr: Лево

en: Set text to be left aligned
sr: Поравнајте текст на лево

en: Center
sr: По средини

en: Set text to be centered
sr: Поравнајте текст по средини

en: Right
sr: Десно

en: Set text to be right aligned
sr: Поравнајте текст на десно

en: Fill
sr: Испуни

en: Set text to be fill its area
sr: Ипуните област текстом

en: OC_R
sr: ОЦ_Р

en: Perform OCR on this content area using the selected OCR engine.
sr: Извршите ОПЗ на овој области садржаја користећи изабрани ОПЗ погон.

en: OCR engine to recognize this content area
sr: ОПЗ погон за препознавање ове области садржаја

note: Text Properties
en: Text Properties
sr: Својства текста

en: Font
sr: Слова

en: Align
sr: Поравнај

en: Spacing
sr: Размаци

en: Set the text's letter spacing
sr: Подесите размак слова у тексту

en: Set the text's line spacing
sr: Подесите размак редова у тексту

en: _Line:
sr: _Ред:

en: L_etter:
sr: _Слово:

en: Sty_le
sr: С_тил

en: Angle
sr: Угао

en: Mis_c
sr: _Разно

en: Language
sr: Језик

en: OCR engine to recogni_ze this area:
sr: ОПЗ погон за _препознавање ове области:

en: Detect
sr: Откриј

en: Angle:
sr: Угао:

en: Save File
sr: Сачувајте датотеку

en: Open File
sr: Отворите датотеку

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: Pages to export
sr: Странице за извоз

en: All
sr: Све

en: Current
sr: Тренутна

en: Choose the format
sr: Изаберите формат

en: Page size
sr: Величина странице

en: Custom…
sr: Произвољно…

en: _Height:
sr: _Висина:

en: Affected pages
sr: Обухваћене странице

en: C_urrent
sr: _Тренутна

en: _All
sr: _Све

en: Preview
sr: Преглед

en: _Preview
sr: _Преглед

en: Performing Unpaper
sr: Извршавам Распапирка

en: Performing unpaper. Please wait…
sr: Извршавам Распапирка. Молим сачекате…

en: Noise Filter Intensity
sr: Јакост пропусника буке

en: Default
sr: Основно

en: None
sr: Ништа

en: Gray Filter Size
sr: Величина пропусника сивог

en: Custom
sr: Произвољно

en: Black Filter
sr: Пропусник црног

en: Use
sr: Користи

en: Extra Options
sr: Додатне опције

en: Unpaper's command line arguments
sr: Аргументи линије наредби Распапирка

en: Unpaper Preferences
sr: Поставке Распапирка

en: An error occurred!
sr: Дошло је до грешке!

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Preferences
sr: Поставке

en: _General
sr: _Опште

en: _Recognition
sr: _Препознавање

en: Select boxes' colors
sr: Изаберите боје оквира

en: Te_xt areas' fill color
sr: Боја испуњавања области _текста

en: Text areas' _stroke color
sr: Боја _прецртане области текста

en: _Image areas' fill color
sr: Боја испуњавања области _слика

en: Path to unpaper
sr: Путања до Распапирка

en: Choose
sr: Изабери

en: OCR Engines
sr: ОПЗ погони

en: The engine that should be used when performing the automatic recognition.
sr: Погони који треба да се користе приликом извршавања самосталног препознавања.

en: Favorite _engine:
sr: Омиљени _погон:

en: Window size
sr: Величина прозора

en: A_utomatic
sr: _Самостално

en: Cu_stom
sr: _Произвољно

en: The window size is the detection algorithm's subdivision areas' size.
sr: Величина прозора је величина алгоритма откривања области поделе.

en: Columns Detection
sr: Откривање колона

en: _Improve columns detection
sr: _Побољшај откривање колона

en: Use a post-detection algorithm to improve the detection of columns
sr: Користите алгоритам постобраде да побољшате откривање колона

en: _Automatic
sr: _Сам одреди

en: Custo_m
sr: _Произвољно

en: The columns' minimum width in pixels
sr: Најмања ширина колона у тачкицама

en: Minimum width that a column should have:
sr: Најмања ширина коју колона треба да има:

en: Recognized Text
sr: Препознати текст

en: _Fix line breaks and hyphenization
sr: _Поправи преломе редова и цртичарење

en: Removes single line breaks and hyphenization from text generated by OCR engines
sr: Уклоните по један прелом реда и цртице из текста који створе ОПЗ погони

en: A_djust content areas' bounds
sr: _Дотерај границе области садржаја

en: Use a post-detection algorithm to shorten the contents areas' margins
sr: Користите алгоритам пост-откривања да скратите маргине области садржаја

en: The maximum size for the content areas' margins in pixels
sr: Највећа величина за маргине области садржаја у тачкицама

en: Maximum size that the content areas' margins should have:
sr: Највећа величина коју маргине области садржаја треба да имају:

en: Image Pre-processing
sr: Предобрада слике

en: Des_kew images
sr: _Усправи слике

en: Tries to straighten the images before they are added
sr: Покушајте да исправите слике пре њиховог додавања

en: _Unpaper images
sr: _Распапири слике

en: Cleans the image using the Unpaper pre-processor
sr: Очистите слике користећи предобрадника Распапирка

en: Unpaper _Preferences
sr: Поставке _Распапирка

en: The language may affect how the OCR engines work.
    If an engine is set to support languages but does not support the one chosen, it may result in blank text.
    You can choose "No Language" to prevent this.
sr: Језик може да утиче на рад ОПЗ погона.
    Ако је неки погон подешен да подржава језике али не подржава онај изабран, може да резултира празним текстом.
    Можете да изаберете „Без језика“ да спречите ово.

en: Default _language:
sr: Основни _језик:

en: Engines to be added
sr: Погони за додавање

en: Include
sr: Укључи

en: Engine
sr: Погон

en: De_tect
sr: _Откриј

en: Are you sure you want to delete this engine?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај погон?

en: %s engine
sr: %s погон

en: _Name:
sr: _Назив:

en: Engine name
sr: Назив погона

en: _Image format:
sr: _Запис слике:

en: The required image format
sr: Захтевани запис слике

en: _Failure string:
sr: _Ниска пада:

en: The failure string or character that this engine uses
sr: Ниска пада или знак који овај погон користи

en: Engine _path:
sr: Путања _погона:

en: The path to the engine program
sr: Путања до погонског програма

en: Engine _arguments:
sr: _Аргумент погона:

en: Arguments: use $IMAGE for image and $FILE if it writes to a file
sr: Аргументи: користите „$IMAGE“ за слику и „$FILE“ ако записује у датотеку

en: Engine _language argument:
sr: Аргумент _језика погона:

en: The language argument in case this engine uses it (for example "-l"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
sr: Аргумент језика у случају да га овај погон користи (на пример „-l“). Да би ово радило, аргументи погона треба да имају кључну реч „$LANG“.

en: Engine lan_guages:
sr: _Језици погона:

en: The languages this engine supports. This should be given as pairs of the language in the ISO 639-1 and the engine's corresponding language (for example "en:eng,pt:por,es:esp"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
sr: Језици које овај погон подржава. Ово треба да буде дато као пар језика у ИСО 639-1 и одговарајућем језику погона (на пример „en:eng,pt:por,es:esp“). Да би ово радило, аргументи погона треба да имају кључну реч „$LANG“.

en: Error setting the new engine; please check your engine settings.
sr: Грешка подешавања новог погона; проверите ваша подешавања погона.

en: Warning
sr: Упозорење
