ocrfeeder master - en to sr@latin translation catalogue (265 entries)

en: OCRFeeder
sr@latin: OCR dovodnik

en: The complete OCR suite.
sr@latin: Potpun OCR komplet.

en: The complete OCR suite
sr@latin: Potpun OCR komplet

en: Check spelling
sr@latin: Proveri pisanje

en: Misspelled word:
sr@latin: Pogrešno napisana reč:

en: Change _to:
sr@latin: Izmeni _u:

en: _Suggestions:
sr@latin: _Predlozi:

en: Cha_nge
sr@latin: Izme_ni

en: Ignore _All
sr@latin: Zanemari _sve

en: Change A_ll
sr@latin: _Izmeni sve

en: _Ignore
sr@latin: _Zanemari

en: Language:
sr@latin: Jezik:

en: <b>Language</b>
sr@latin: <b>Jezik</b>

en: A problem occurred while trying to open the image:
     %s
    Ensure the image exists or try converting it to another format.
sr@latin: Došlo je do problema kada sam pokušao da otvorim sliku:
     %s
    Uverite se da slika postoji ili probajte da je pretvorite u drugi format.

en: Plain Text
sr@latin: Običan tekst

en: Images
sr@latin: Slike

en: Obtaining scanners
sr@latin: Nalazim skenere

en: Please wait…
sr@latin: Molim sačekajte…

en: Scanning
sr@latin: Pretražujem

en: No scanner devices were found
sr@latin: Nisam pronašao skener

en: Error
sr@latin: Greška

en: Error scanning page
sr@latin: Greška prilikom pregledanja stranice

en: Loading PDF
sr@latin: Učitavam PDF

en: Export pages
sr@latin: Izvezi stranice

en: Are you sure you want to delete the current image?
sr@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete trenutnu sliku?

en: Are you sure you want to clear the project?
sr@latin: Da li ste sigurni da želite da očistite projekat?

en: _Keep Current Configuration
sr@latin: _Zadrži trenutna podešavanja

en: _Open OCR Engines Manager Dialog
sr@latin: _Otvori prozorče upravnika OCR pogona

en: The following OCR engines' arguments might need to be updated but it appears you have changed their default configuration so they need to be updated manually:
      <b>%(engines)s</b>
    
    If you do not want to keep your changes you can just remove the current configuration and have your OCR engines detected again.
sr@latin: Sledeći argumenti OCR pogona treba da budu ažurirani ali izgleda da ste izmenili njihova osnovna podešavanja tako da treba da budu ažurirani ručno:
      <b>%(engines)s</b>
    
    Ako ne želite da zadržite vaše izmene možete jednostavno da uklonite tekuća podešavanja i da još jednom otkrijete vaše OCR pogone.

en: The project hasn't been saved.
sr@latin: Projekat nije sačuvan.

en: Do you want to save it before closing?
sr@latin: Da li želite da ga sačuvati pre zatvaranja?

en: Close anyway
sr@latin: Ipak zatvori

en: Pages
sr@latin: Stranice

en: Delete
sr@latin: Obriši

en: Selectable areas
sr@latin: Izabirljive oblasti

en: Preparing image
sr@latin: Pripremam sliku

en: Preparing image %(current_index)s/%(total)s
sr@latin: Pripremam sliku %(current_index)s/%(total)s

en: Deskewing image
sr@latin: Uspravljam sliku

en: No images added
sr@latin: Nijedna slika nije dodata

en: Zoom: %s %%
sr@latin: Uveličanje: %s %%

en: Resolution: %.2f x %.2f
sr@latin: Rezolucija: %.2f x %.2f

en: Page size: %i x %i
sr@latin: Veličina stranice: %i x %i

en: There are changes that may be overwritten by the new recognition.
    
    Do you want to continue?
sr@latin: Ima izmena koje mogu biti prepisane novim prepoznavanjem.
    
    Da li želite da nastavite?

en: Recognizing Page
sr@latin: Prepoznajem stranicu

en: Recognizing Document
sr@latin: Prepoznajem dokument

en: Recognizing page %(page_number)s/%(total_pages)s. Please wait…
sr@latin: Prepoznajem stranicu %(page_number)s/%(total_pages)s. Molim sačekajte…

en: Export to %(format_name)s
sr@latin: Izvezi u %(format_name)s

en: What kind of PDF document do you wish?
sr@latin: Koju vrstu PDF dokumenta želite?

en: From scratch
sr@latin: Iz nacrta

en: Creates a new PDF from scratch.
sr@latin: Napravite novi PDF iz nacrta.

en: Searchable PDF
sr@latin: Pretraživi PDF

en: Creates a PDF based on the images but with searchable text.
sr@latin: Napravite PDF zasnovan na slikama ali sa pretraživim tekstom.

en: OCRFeeder Projects
sr@latin: Projekat OCR dovodnika

en: <b>A file named "%(name)s" already exists. Do you want to replace it?</b>
    
    The file exists in "%(dir)s". Replacing it will overwrite its contents.
sr@latin: <b>Datoteka pod nazivom „%(name)s“ već postoji. Da li želite da je zamenite?</b>
    
    Datoteka postoji u „%(dir)s“. Zamenom ćete prepisati njen sadržaj.

en: Replace
sr@latin: Zameni

en: _File
sr@latin: _Datoteka

en: _Quit
sr@latin: _Izađi

en: Exit the program
sr@latin: Izađite iz programa

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: Open project
sr@latin: Otvorite projekat

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: Save project
sr@latin: Sačuvajte projekat

en: _Save As…
sr@latin: Sačuvaj _kao…

en: Save project with a chosen name
sr@latin: Sačuvajte projekat pod izabranim nazivom

en: _Add Image
sr@latin: Dodaj _sliku

en: Add another image
sr@latin: Dodajte još neku sliku

en: Add _Folder
sr@latin: Dodaj _fasciklu

en: Add all images in a folder
sr@latin: Dodajte sve slike iz fascikle

en: Append Project
sr@latin: Pridodaj projekat

en: Load a project and append it to the current one
sr@latin: Učitajte projekat i pridodajte ga tekućem

en: _Import PDF
sr@latin: _Uvezi PDF

en: Import PDF
sr@latin: Uvezite PDF

en: _Export…
sr@latin: _Izvezi…

en: Export to a chosen format
sr@latin: Izvezite u izabrani format

en: _Edit
sr@latin: _Uredi

en: _Edit Page
sr@latin: _Uredi stranicu

en: Edit page settings
sr@latin: Uredite podešavanja stranice

en: _Preferences
sr@latin: _Postavke

en: Configure the application
sr@latin: Podesite program

en: _Delete Page
sr@latin: _Obriši stranicu

en: Delete current page
sr@latin: Obrišite trenutnu stranicu

en: Move Page Do_wn
sr@latin: Pomeri stranicu _dole

en: Move page down
sr@latin: Pomerite stranicu dole

en: Move Page Up
sr@latin: Pomeri stranicu gore

en: Move page up
sr@latin: Pomerite stranicu gore

en: Select Next Page
sr@latin: Izaberi sledeću stranicu

en: Select next page
sr@latin: Izaberite sledeću stranicu

en: Select Previous Page
sr@latin: Izaberi prethodnu stranicu

en: Select previous page
sr@latin: Izaberite prethodnu stranicu

en: _Clear Project
sr@latin: _Očisti projekat

en: Delete all images
sr@latin: Obrišite sve slike

en: _View
sr@latin: _Pregled

en: Zoom In
sr@latin: Uvećaj

en: Zoom Out
sr@latin: Umanji

en: Best Fit
sr@latin: Najbolje uklapanje

en: Normal Size
sr@latin: Uobičajena veličina

en: _Document
sr@latin: _Dokument

en: _Tools
sr@latin: _Alati

en: _OCR Engines
sr@latin: _OCR pogoni

en: Manage OCR engines
sr@latin: Upravljajte OCR pogonima

en: _Unpaper
sr@latin: _Raspapiri

en: Process image with unpaper
sr@latin: Obradite sliku Raspapirkom

en: Image Des_kewer
sr@latin: _Uspravljač slika

en: Tries to straighten the image
sr@latin: Pokušajte da ispravite sliku

en: _Help
sr@latin: Po_moć

en: Help contents
sr@latin: Sadržaj pomoći

en: _About
sr@latin: _O programu

en: About this application
sr@latin: O ovom programu

en: _Recognize Document
sr@latin: _Prepoznaj dokument

en: Automatically detect and recognize all pages
sr@latin: Samostalno otkrijte i prepoznajte sve stranice

en: R_ecognize Page
sr@latin: Prepoznaj _stranicu

en: Automatically detect and recognize the current page
sr@latin: Samostalno otkrijte i prepoznajte tekuću stranicu

en: Recognize _Selected Areas
sr@latin: Prepoznaj _izabrane oblasti

en: Recognize Selected Areas
sr@latin: Prepoznajte izabrane oblasti

en: Select _All Areas
sr@latin: Izaberi _sve oblasti

en: Select all content areas
sr@latin: Izaberite sve oblasti sadržaja

en: Select _Previous Area
sr@latin: Izaberi _prethodnu oblast

en: Select the previous area from the content areas
sr@latin: Izaberite prethodnu oblast iz oblasti sadržaja

en: Select _Next Area
sr@latin: Izaberi _sledeću oblast

en: Select the next area from the content areas
sr@latin: Izaberite sledeću oblast iz oblasti sadržaja

en: Delete Selected Areas
sr@latin: Obriši izabrane oblasti

en: Deletes all the currently selected content areas
sr@latin: Obrišite sve trenutno izabrane oblasti sadržaja

en: _Generate ODT
sr@latin: _Napravi ODT

en: Export to ODT
sr@latin: Izvezi u ODT

en: Import Page From S_canner
sr@latin: Uvezi stranicu sa _skenera

en: Import From Scanner
sr@latin: Uvezi sa skenera

en: _Copy to Clipboard
sr@latin: _Umnoži u ostavu

en: Copy recognized text to clipboard
sr@latin: Umnožite prepoznati tekst u ostavu

en: Spell_checker
sr@latin: Pravo_pisar

en: Spell Check Recognized Text
sr@latin: Proveri ispravnost prepoznatog teksta

en: No language
sr@latin: Bez jezika

en: Area editor
sr@latin: Urednik oblasti

en: Sets the content area's upper left corner's X coordinate
sr@latin: Podešava gornji levi ugao H koordinate oblasti sadržaja

en: Sets the content area's upper left corner's Y coordinate
sr@latin: Podešava gornji levi ugao Y koordinate oblasti sadržaja

en: Sets the content area's width
sr@latin: Podešava širinu oblasti sadržaja

en: Sets the content area's height
sr@latin: Podešava visinu oblasti sadržaja

en: _Text
sr@latin: _Tekst

en: Set this content area to be the text type
sr@latin: Podesite ovu oblast sadržaja da bude vrsta teksta

en: _Image
sr@latin: _Slika

en: Set this content area to be the image type
sr@latin: Podesite ovu oblast sadržaja da bude vrsta slike

en: Type
sr@latin: Vrsta

en: Clip
sr@latin: Isecanje

en: Bounds
sr@latin: Granice

en: _Width:
sr@latin: _Širina:

en: Hei_ght:
sr@latin: Vi_sina:

en: Left
sr@latin: Levo

en: Set text to be left aligned
sr@latin: Poravnajte tekst na levo

en: Center
sr@latin: Po sredini

en: Set text to be centered
sr@latin: Poravnajte tekst po sredini

en: Right
sr@latin: Desno

en: Set text to be right aligned
sr@latin: Poravnajte tekst na desno

en: Fill
sr@latin: Ispuni

en: Set text to be fill its area
sr@latin: Ipunite oblast tekstom

en: Perform OCR on this content area using the selected OCR engine.
sr@latin: Izvršite OCR na ovoj oblasti sadržaja koristeći izabrani OCR pogon.

en: OCR engine to recognize this content area
sr@latin: OCR pogon za prepoznavanje ove oblasti sadržaja

note: Text Properties
en: Text Properties
sr@latin: Svojstva teksta

en: Font
sr@latin: Slova

en: Align
sr@latin: Poravnaj

en: Spacing
sr@latin: Razmaci

en: Set the text's letter spacing
sr@latin: Podesite razmak slova u tekstu

en: Set the text's line spacing
sr@latin: Podesite razmak redova u tekstu

en: _Line:
sr@latin: _Red:

en: L_etter:
sr@latin: _Slovo:

en: Sty_le
sr@latin: S_til

en: Angle
sr@latin: Ugao

en: Mis_c
sr@latin: _Razno

en: Language
sr@latin: Jezik

en: OCR engine to recogni_ze this area:
sr@latin: OCR pogon za _prepoznavanje ove oblasti:

en: Detect
sr@latin: Otkrij

en: Angle:
sr@latin: Ugao:

en: Save File
sr@latin: Sačuvajte datoteku

en: Open File
sr@latin: Otvorite datoteku

en: Open Folder
sr@latin: Otvorite fasciklu

en: Pages to export
sr@latin: Stranice za izvoz

en: All
sr@latin: Sve

en: Current
sr@latin: Trenutna

en: Choose the format
sr@latin: Izaberite format

en: Page size
sr@latin: Veličina stranice

en: Custom…
sr@latin: Proizvoljno…

en: _Height:
sr@latin: _Visina:

en: Affected pages
sr@latin: Obuhvaćene stranice

en: C_urrent
sr@latin: _Trenutna

en: _All
sr@latin: _Sve

en: Unpaper Image Processor
sr@latin: Obrađivač slika Raspapirko

en: Preview
sr@latin: Pregled

en: _Preview
sr@latin: _Pregled

en: Performing Unpaper
sr@latin: Izvršavam Raspapirka

en: Performing unpaper. Please wait…
sr@latin: Izvršavam Raspapirka. Molim sačekate…

en: Noise Filter Intensity
sr@latin: Jakost propusnika buke

en: Default
sr@latin: Osnovno

en: Custom
sr@latin: Proizvoljno

en: None
sr@latin: Ništa

en: Gray Filter Size
sr@latin: Veličina propusnika sivog

en: Black Filter
sr@latin: Propusnik crnog

en: Use
sr@latin: Koristi

en: Extra Options
sr@latin: Dodatne opcije

en: Unpaper's command line arguments
sr@latin: Argumenti linije naredbi Raspapirka

en: Unpaper Preferences
sr@latin: Postavke Raspapirka

en: An error occurred!
sr@latin: Došlo je do greške!

en: Cancelled
sr@latin: Otkazano

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: _General
sr@latin: _Opšte

en: _Recognition
sr@latin: _Prepoznavanje

en: Select boxes' colors
sr@latin: Izaberite boje okvira

en: Te_xt areas' fill color
sr@latin: Boja ispunjavanja oblasti _teksta

en: Text areas' _stroke color
sr@latin: Boja _precrtane oblasti teksta

en: _Image areas' fill color
sr@latin: Boja ispunjavanja oblasti _slika

en: Path to unpaper
sr@latin: Putanja do Raspapirka

en: Choose
sr@latin: Izaberi

en: OCR Engines
sr@latin: OCR pogoni

en: The engine that should be used when performing the automatic recognition.
sr@latin: Pogoni koji treba da se koriste prilikom izvršavanja samostalnog prepoznavanja.

en: Favorite _engine:
sr@latin: Omiljeni _pogon:

en: Window size
sr@latin: Veličina prozora

en: A_utomatic
sr@latin: _Samostalno

en: Cu_stom
sr@latin: _Proizvoljno

en: The window size is the detection algorithm's subdivision areas' size.
sr@latin: Veličina prozora je veličina algoritma otkrivanja oblasti podele.

en: Columns Detection
sr@latin: Otkrivanje kolona

en: _Improve columns detection
sr@latin: _Poboljšaj otkrivanje kolona

en: Use a post-detection algorithm to improve the detection of columns
sr@latin: Koristite algoritam postobrade da poboljšate otkrivanje kolona

en: _Automatic
sr@latin: _Sam odredi

en: Custo_m
sr@latin: _Proizvoljno

en: The columns' minimum width in pixels
sr@latin: Najmanja širina kolona u tačkicama

en: Minimum width that a column should have:
sr@latin: Najmanja širina koju kolona treba da ima:

en: Recognized Text
sr@latin: Prepoznati tekst

en: _Fix line breaks and hyphenization
sr@latin: _Popravi prelome redova i crtičarenje

en: Removes single line breaks and hyphenization from text generated by OCR engines
sr@latin: Uklonite po jedan prelom reda i crtice iz teksta koji stvore OCR pogoni

en: Content Areas
sr@latin: Oblasti sadržaja

en: A_djust content areas' bounds
sr@latin: _Doteraj granice oblasti sadržaja

en: Use a post-detection algorithm to shorten the contents areas' margins
sr@latin: Koristite algoritam post-otkrivanja da skratite margine oblasti sadržaja

en: The maximum size for the content areas' margins in pixels
sr@latin: Najveća veličina za margine oblasti sadržaja u tačkicama

en: Maximum size that the content areas' margins should have:
sr@latin: Najveća veličina koju margine oblasti sadržaja treba da imaju:

en: Image Pre-processing
sr@latin: Predobrada slike

en: Des_kew images
sr@latin: _Uspravi slike

en: Tries to straighten the images before they are added
sr@latin: Pokušajte da ispravite slike pre njihovog dodavanja

en: _Unpaper images
sr@latin: _Raspapiri slike

en: Cleans the image using the Unpaper pre-processor
sr@latin: Očistite slike koristeći predobradnika Raspapirka

en: Unpaper _Preferences
sr@latin: Postavke _Raspapirka

en: The language may affect how the OCR engines work.
    If an engine is set to support languages but does not support the one chosen, it may result in blank text.
    You can choose "No Language" to prevent this.
sr@latin: Jezik može da utiče na rad OCR pogona.
    Ako je neki pogon podešen da podržava jezike ali ne podržava onaj izabran, može da rezultira praznim tekstom.
    Možete da izaberete „Bez jezika“ da sprečite ovo.

en: Default _language:
sr@latin: Osnovni _jezik:

en: Engines to be added
sr@latin: Pogoni za dodavanje

en: Include
sr@latin: Uključi

en: Engine
sr@latin: Pogon

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Edit
sr@latin: Uredi

en: De_tect
sr@latin: _Otkrij

en: Are you sure you want to delete this engine?
sr@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj pogon?

en: No OCR engines available
sr@latin: Nema dostupnih OCR pogona

en: No OCR engines were found in the system.
    Please make sure you have OCR engines installed and available.
sr@latin: Nisam pronašao nijedan OCR pogon na sistemu.
    Uverite se da imate instalirane i dostupne OCR pogone.

en: %s engine
sr@latin: %s pogon

en: _Name:
sr@latin: _Naziv:

en: Engine name
sr@latin: Naziv pogona

en: _Image format:
sr@latin: _Zapis slike:

en: The required image format
sr@latin: Zahtevani zapis slike

en: _Failure string:
sr@latin: _Niska pada:

en: The failure string or character that this engine uses
sr@latin: Niska pada ili znak koji ovaj pogon koristi

en: Engine _path:
sr@latin: Putanja _pogona:

en: The path to the engine program
sr@latin: Putanja do pogonskog programa

en: Engine _arguments:
sr@latin: _Argument pogona:

en: Arguments: use $IMAGE for image and $FILE if it writes to a file
sr@latin: Argumenti: koristite „$IMAGE“ za sliku i „$FILE“ ako zapisuje u datoteku

en: Engine _language argument:
sr@latin: Argument _jezika pogona:

en: The language argument in case this engine uses it (for example "-l"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
sr@latin: Argument jezika u slučaju da ga ovaj pogon koristi (na primer „-l“). Da bi ovo radilo, argumenti pogona treba da imaju ključnu reč „$LANG“.

en: Engine lan_guages:
sr@latin: _Jezici pogona:

en: The languages this engine supports. This should be given as pairs of the language in the ISO 639-1 and the engine's corresponding language (for example "en:eng,pt:por,es:esp"). In order for it to work, the engine's arguments should have the $LANG keyword.
sr@latin: Jezici koje ovaj pogon podržava. Ovo treba da bude dato kao par jezika u ISO 639-1 i odgovarajućem jeziku pogona (na primer „en:eng,pt:por,es:esp“). Da bi ovo radilo, argumenti pogona treba da imaju ključnu reč „$LANG“.

en: Error setting the new engine; please check your engine settings.
sr@latin: Greška podešavanja novog pogona; proverite vaša podešavanja pogona.

en: Warning
sr@latin: Upozorenje
