okteta - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Okteta
ar: أكتيتا

en: Hex editor
ar: محرّر ستّ-عشريّ

en: Edit the raw data of files
ar: حرر البيانات الخام للملفات

en: Author
ar: المؤلف

[ctx: Task description]
en: Structures tool
ar: أداة البنى

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
ar: الصلاحيات

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
ar: ال&نوافذ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ar: شريط الأدوات الرئيسي
