okteta - en to bs translation catalogue (8 entries)

en: Hex editor
bs: Heksadekadni editor

en: Edit the raw data of files
bs: Uređujte sirove podatke datoteka

en: Friedrich W. H. Kossebau
bs: Fridrih V.H. Kosebau

en: Author
bs: Autor

[ctx: Task description]
en: Structures tool
bs: Alatka za strukture

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
bs: Dozvole

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
bs: &Prozori

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka
