okteta - en to ca@valencia translation catalogue (62 entries)

[ctx: @tooltip the document is modified]
en: Modified.
ca@valencia: S'ha modificat.

[ctx: @tooltip the document is not modified]
en: Not modified.
ca@valencia: No s'ha modificat.

[ctx: @option:check the document is read-write]
en: Read-write
ca@valencia: Lectura i escriptura

[ctx: @option:check the document is read-only]
en: Read-only
ca@valencia: Només lectura

[ctx: @option:check set the document to read-only]
en: Set Read-only
ca@valencia: Establix mode de només lectura

[ctx: @option:check set the document to read-write]
en: Set Read-write
ca@valencia: Establix mode de lectura i escriptura

[ctx: @title:column Id of the version]
en: Id
ca@valencia: ID

[ctx: @title:column description of the change]
en: Changes
ca@valencia: Canvis

[ctx: @info:tooltip]
en: Id of the version
ca@valencia: ID de la versió

[ctx: @info:tooltip]
en: Description of what changed
ca@valencia: Descripció de què ha canviat

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
ca@valencia: Tanca-ho tot

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
ca@valencia: Tanca totes les altres

[ctx: @title:menu create new byte arrays from different sources]
en: New
ca@valencia: Nou

[ctx: @item:inmenu create a new empty document]
en: Empty
ca@valencia: Buit

[ctx: @item:inmenu create a new document from data in the clipboard]
en: From Clipboard
ca@valencia: Des del porta-retalls

[ctx: @title:column description of the change]
note: i18nc("@title:column Id of the version",         "Id") :
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: @info:tooltip]
note: i18nc("@info:tooltip","Id of the version") :
en: Title of the document
ca@valencia: Títol del document

[ctx: @title:window]
en: Filesystem
ca@valencia: Sistema de fitxers

[ctx: @action:intoolbar]
en: Folder of Current Document
ca@valencia: Carpeta del document actual

[ctx: @title:menu]
en: Copy As
ca@valencia: Copia com a

[ctx: @item There are no encoders.]
en: Not available.
ca@valencia: No disponible.

[ctx: @title:window]
en: Copy As
ca@valencia: Copia com a

[ctx: @title:group]
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

[ctx: @action:button]
en: &Copy to clipboard
ca@valencia: &Copia a dins del porta-retalls

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected data to the clipboard.
ca@valencia: Copia les dades seleccionades a dins del porta-retalls.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Copy to clipboard</interface> button, the selected data will be copied to the clipboard with the settings you entered above.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Copia a dins del porta-retalls</interface>, les dades seleccionades es copiaran a dins del porta-retalls amb els paràmetres que heu indicat més amunt.

[ctx: @title:menu]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: @item There are no exporters.]
en: Not available.
ca@valencia: No disponible.

[ctx: @title:window]
en: Export
ca@valencia: Exportació

[ctx: @action:button]
en: &Export to File...
ca@valencia: &Exporta cap a un fitxer...

[ctx: @info:tooltip]
en: Export the selected data to a file.
ca@valencia: Exporta les dades seleccionades a un fitxer.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Export to file</interface> button, the selected data will be copied to a file with the settings you entered above.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Exporta cap a un fitxer</interface>, les dades seleccionades es copiaran a un fitxer amb els paràmetres que heu indicat més amunt.

[ctx: @title:menu]
en: Insert
ca@valencia: Inserix

[ctx: @item There are no generators.]
en: Not available.
ca@valencia: No disponible.

[ctx: @title:window]
en: Insert
ca@valencia: Inserix

[ctx: @action:button]
en: &Insert
ca@valencia: &Inserix

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the generated data into the document.
ca@valencia: Inserix les dades generades en el document.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Insert</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted into the document at the cursor position.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Inserix</interface>, les dades es generaran amb els paràmetres que heu introduït més amunt i s'inseriran en el document a la posició del cursor.

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
ca@valencia: Torna a carre&gar

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Vertically
ca@valencia: Dividix verticalment

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Horizontal
ca@valencia: Dividix horitzontalment

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View Area
ca@valencia: Tanca l'àrea de visualització

[ctx: @item There are no windows.]
en: None.
ca@valencia: Cap.

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
ca@valencia: Desfés

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
ca@valencia: Refés

[ctx: @action Undo: [change]]
en: Undo: %1
ca@valencia: Desfés: %1

[ctx: @action Redo: [change]]
en: Redo: %1
ca@valencia: Refés: %1

en: &Fit to Width
ca@valencia: &Ajusta a l'amplària

en: &Fit to Height
ca@valencia: &Ajusta a l'alçària

en: &Fit to Size
ca@valencia: &Ajusta a la mida

[ctx: @title:window]
en: Save As
ca@valencia: Anomena i guarda

[ctx: @title:window]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @title:window]
en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

[ctx: @action:button]
en: &Export
ca@valencia: E&xporta

[ctx: @title:window]
en: Create
ca@valencia: Crea

[ctx: @action:button create the new document]
en: &Create
ca@valencia: &Crea

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new document with the generated data.
ca@valencia: Crea un document nou amb les dades generades.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Create</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted in a new document.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Crea</interface>, les dades es generaran amb els paràmetres que heu introduït més amunt i s'inseriran en un document nou.

[ctx: @info]
en: There is already a file at<nl/><filename>%1</filename>.<nl/>Overwrite?
ca@valencia: Ja hi ha un fitxer a <nl/><filename>%1</filename>.<nl/>El sobreescric?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: There are unsaved modifications to <filename>%1</filename>. They will be lost if you reload the document.<nl/>Do you want to discard them?
ca@valencia: Hi ha modificacions sense guardar a <filename>%1</filename>. Es perdran si torneu a carregar el document.<nl/>Voleu descartar-les?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to save your changes or discard them?
ca@valencia: <filename>%1</filename> s'ha modificat.<nl/>Voleu guardar els canvis o descartar-los?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to discard your changes?
ca@valencia: <filename>%1</filename> s'ha modificat.<nl/>Voleu descartar els canvis?
