okteta - en to ca@valencia translation catalogue (445 entries)

[ctx: @title:window]
en: File Info
ca@valencia: Informació del fitxer

en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

en: Size:
ca@valencia: Mida:

en: Created/Loaded:
ca@valencia: Creat/Carregat:

en: Last modified:
ca@valencia: Última modificació:

en: Last synchronized:
ca@valencia: Última sincronització:

en: Created:
ca@valencia: Creat:

[ctx: There is no storage location assigned to yet.]
en: [None]
ca@valencia: [Cap]

[ctx: @option:check]
en: Overwrite only
ca@valencia: Només sobreescriu

[ctx: @title:column offset of the bookmark]
en: Offset
ca@valencia: Desplaçament

[ctx: @title:column title of the bookmark]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
ca@valencia: Suprimix punt

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Bookmarks
ca@valencia: Suprimix tots els punts

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Bookmark
ca@valencia: Ves fins al punt següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Bookmark
ca@valencia: Ves fins al punt anterior

[ctx: default name of a bookmark]
en: Bookmark
ca@valencia: Punt

[ctx: @title:window]
en: Bookmarks
ca@valencia: Punts

[ctx: @info:tooltip]
en: Creates a new bookmark for the current cursor position.
ca@valencia: Crea un punt nou per a la posició actual del cursor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, a new bookmark will be created for the current cursor position.
ca@valencia: Si premeu este botó, es crearà un punt nou per a la posició actual del cursor.

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes all the selected bookmarks.
ca@valencia: Elimina tots els punts seleccionats.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, all bookmarks which are selected will be deleted.
ca@valencia: Si premeu este botó, se suprimiran tots els punts seleccionats.

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves the cursor to the selected bookmark.
ca@valencia: Mou el cursor fins el punt seleccionat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, the cursor is moved to the position of the bookmark which has been last selected.
ca@valencia: Si premeu este botó, es mourà el cursor a la posició del punt que haja sigut seleccionat l'última vegada.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enables renaming of the selected bookmark.
ca@valencia: Permet canviar de nom els punts seleccionats.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, the name of the bookmark which was last selected can be edited.
ca@valencia: Si premeu este botó, podreu editar el nom de l'últim punt que haja sigut seleccionat.

[ctx: @item:intable character is not defined]
en: undef.
ca@valencia: no def.

[ctx: @info:tooltip column contains the value in binary format]
en: Binary
ca@valencia: Binari

[ctx: @info:tooltip column contains the character with the value]
en: Character
ca@valencia: Caràcter

[ctx: @title:window]
en: Value/Char Table
ca@valencia: Taula de valors/caràcters

en: Inserted 1 Byte | Inserted %1 Bytes
ca@valencia[0]: S'ha inserit un byte
ca@valencia[1]: S'han inserit %1 bytes

[ctx: @label:spinbox number of bytes to insert]
en: Number (bytes):
ca@valencia: Nombre (bytes):

[ctx: @info:tooltip]
en: Number of repeats of the currently selected byte in the table to be inserted.
ca@valencia: El nombre de repeticions del byte actualment seleccionat en la taula que s'inserirà.

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the currently selected byte in the table repeated the given number of times.
ca@valencia: Inserix el byte actualment seleccionat en la taula repetit el nombre indicat de vegades.

[ctx: @title:window of the tool to convert between charsets]
en: Charset Conversion
ca@valencia: Conversió del joc de caràcters

[ctx: Converted from charset 1 to charset 2]
en: %1 to %2
ca@valencia: %1 a %2

[ctx: @title:window]
en: Charset Conversion
ca@valencia: Conversió del joc de caràcters

[ctx: @item:inmenu Is converted _from_ charset (selected in combobox next to this)]
en: From
ca@valencia: Des de

[ctx: @item:inmenu Is converted _to_ charset (selected in combobox next to this)]
en: To
ca@valencia: A

[ctx: @info:tooltip]
en: The direction the bytes are converted, to or from the selected charset.
ca@valencia: S'ha convertit la direcció dels bits, a o des del joc de caràcters seleccionat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the direction the bytes are converted, to or from the selected charset.
ca@valencia: Trieu la direcció de conversió dels bits, a o des del joc de caràcters seleccionat.

[ctx: @info:tooltip]
en: The charset the bytes are converted to.
ca@valencia: El joc de caràcters al que es convertixen els bits.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the charset the bytes are converted to.
ca@valencia: Trieu el joc de caràcters al que es convertixen els bits.

[ctx: @title:group]
en: Parameters
ca@valencia: Paràmetres

[ctx: @option:check substitute bytes whose char is not part of the target charset]
en: Substitute missing:
ca@valencia: Substituïx el que falta:

[ctx: @info:tooltip]
en: Selects if bytes should be substituted with a default byte if its char in the source charset is not part of the target charset.
ca@valencia: Trieu si els bytes s'han de substituir amb un byte predeterminat si el seu caràcter en el joc de caràcters origen no és part del joc de caràcters de destinació.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set to true if bytes should be substituted with a default byte if its char in the source charset is not part of the target charset.
ca@valencia: Establix a cert si els bytes s'han de substituir amb un byte predeterminat si el seu caràcter en el joc de caràcters origen no és part del joc de caràcters de destinació.

[ctx: @label:textbox byte to use for chars which are not part of the target charset]
en: Substitute byte:
ca@valencia: Byte de substitució:

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte to use for chars which are not part of the target charset.
ca@valencia: El byte que s'utilitzarà per als caràcters que no formen part del joc de caràcters de destinació.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Define the byte to use for chars which are not part of the target charset.
ca@valencia: Definix el byte que s'utilitzarà per als caràcters que no formen part del joc de caràcters de destinació.

en: Con&vert
ca@valencia: Con&vertix

[ctx: @info:tooltip]
en: Converts the bytes in the selected range.
ca@valencia: Convertix els bytes en l'interval seleccionat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Convert</interface> button, all bytes in the selected range will be replaced by bytes which represent the same character in the selected target charset.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Convertix</interface>, tots els bytes en l'interval seleccionat seran substituïts pels bytes que representen el mateix caràcter en el joc de caràcters de destinació seleccionat.

[ctx: @info]
en: No bytes converted.
ca@valencia: No s'ha convertit cap byte.

[ctx: @info]
en: 1 byte converted. | %1 bytes converted.
ca@valencia[0]: S'ha convertit 1 byte.
ca@valencia[1]: S'han convertit %1 bytes.

[ctx: @info]
en: No bytes substituted.
ca@valencia: No s'ha substituït cap byte.

[ctx: @info]
en: 1 byte substituted. | %1 bytes substituted.
ca@valencia[0]: S'ha substituït 1 byte.
ca@valencia[1]: S'han substituït %1 bytes.

[ctx: @info]
en: Conversion cancelled because of chars which are not in the target charset.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la conversió perquè hi ha caràcters que no estan al joc de caràcters de destinació.

[ctx: @title:window of the tool to calculate checksums]
en: Checksum
ca@valencia: Suma de verificació

[ctx: @label:listbox algorithm to use for the checksum]
en: Algorithm:
ca@valencia: Algorisme:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the algorithm to use for the checksum.
ca@valencia: Trieu l'algorisme que s'utilitzarà per a la suma de verificació.

[ctx: @action:button calculate the checksum]
en: &Calculate
ca@valencia: &Calcula

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate the checksum for the bytes in the selected range.
ca@valencia: Calcula la suma de verificació per als bytes de l'interval seleccionat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Calculate</interface> button, the list will be updated to all strings which are contained in the selected range and have the set minimum length.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Calcula</interface>, la llista s'actualitzarà amb totes les cadenes que hi ha en l'interval seleccionat i tenen la llargària mínima indicada.

[ctx: @title:window]
en: Binary Filter
ca@valencia: Filtre binari

[ctx: @label:listbox operation to use by the filter]
en: Operation:
ca@valencia: Operació:

[ctx: @info:tooltip]
en: The operation to use for the filter.
ca@valencia: Trieu l'operació que s'utilitzarà amb el filtre.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the operation to use for the filter.
ca@valencia: Trieu l'operació que s'utilitzarà amb el filtre.

[ctx: @action:button]
en: &Filter
ca@valencia: &Filtre

[ctx: @info:tooltip]
en: Executes the filter for the bytes in the selected range.
ca@valencia: Executa el filtre per als bytes de l'interval seleccionat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Filter</interface> button, the operation you selected above is executed for the bytes in the selected range with the given options.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Filtre</interface>, l'operació que heu seleccionat més amunt s'executarà per als bytes de l'interval seleccionat amb les opcions indicades.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Go to Offset...
ca@valencia: &Ves fins al desplaçament…

[ctx: @title:window of the tool to set a new offset for the cursor]
en: Goto
ca@valencia: Ves fins a

[ctx: @label:listbox]
en: O&ffset:
ca@valencia: Des&plaçament:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter an offset to go to, or select a previous offset from the list.
ca@valencia: Introduïu un desplaçament cap a on anar o trieu-ne un anterior des de la llista.

[ctx: @option:check]
en: From c&ursor
ca@valencia: Des del c&ursor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go relative from the current cursor location and not absolute.
ca@valencia: Va fins a una posició relativa a la ubicació actual del cursor, en lloc d'absoluta.

[ctx: @option:check]
en: &Extend selection
ca@valencia: &Estén la selecció

[ctx: @info:whatsthis]
en: Extend the selection by the cursor move.
ca@valencia: Estén la selecció amb el moviment del cursor.

[ctx: @option:check]
en: &Backwards
ca@valencia: A&rrere

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go backwards from the end or the current cursor location.
ca@valencia: Va arrere des del final o des de la ubicació actual del cursor.

[ctx: @action:button]
en: &Go
ca@valencia: &Ves

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the Offset
ca@valencia: Ves fins al desplaçament

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Go</interface> button, the cursor will be moved in the document to or, on your option, by the offset you entered above.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Ves</interface>, el cursor es mourà en el document al desplaçament que heu indicat més amunt.

[ctx: @title:window]
en: Statistics
ca@valencia: Estadístiques

[ctx: @label size of selected bytes]
en: Size:
ca@valencia: Mida:

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of the bytes the statistic was built for.
ca@valencia: El nombre dels bytes a partir dels quals s'ha construït l'estadística.

[ctx: @action:button build the statistic of the byte frequency]
en: &Build
ca@valencia: Cons&truix

[ctx: @info:tooltip]
en: Builds the byte frequency statistic for the bytes in the selected range.
ca@valencia: Construïx l'estadística de la freqüència de bytes per als bytes de l'interval seleccionat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Build</interface> button, the byte frequency statistic is built for the bytes in the selected range.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Construïx</interface>, es construirà l'estadística de freqüència de bytes per als bytes de l'interval seleccionat.

[ctx: @title:column count of characters]
en: Count
ca@valencia: Compte

[ctx: @title:column Percent of byte in total]
en: Percent
ca@valencia: Percentatge

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Adler-32
ca@valencia: «Adler-32»

[ctx: @info:tooltip]
en: CRC-64 variant used by calculation.
ca@valencia: Variant de CRC-64 utilitzada per al càlcul.

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 16-bit
ca@valencia: Suma modular de 16 bits

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 32-bit
ca@valencia: Suma modular de 32 bits

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 64-bit
ca@valencia: Suma modular de 64 bits

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 8-bit
ca@valencia: Suma modular de 8 bits

[ctx: @item:inlistbox]
en: Big-endian
ca@valencia: «Big-endian»

[ctx: @item:inlistbox]
en: Little-endian
ca@valencia: «Little-endian»

[ctx: @label:listbox byte order to use for decoding the bytes into integer values]
en: Byte Order:
ca@valencia: Ordre dels bytes:

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte order to use for decoding the bytes into integer values.
ca@valencia: L'ordre dels bytes utilitzat per a la descodificació dels bytes en valors enters.

[ctx: name of the hash algorithm]
en: Whirlpool
ca@valencia: «Whirlpool»

[ctx: name of the filter; it does a logic AND operation]
en: operand AND data
ca@valencia: operand AND dades

[ctx: name of the filter; it switches all bits from 0 to 1 and 1 to 0 respectively, so 01111110 becomes 10000001]
en: INVERT data
ca@valencia: INVERTIX les dades

[ctx: @info:tooltip]
en: The operand to do the operation with.
ca@valencia: L'operand amb el qual es fa l'operació.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter an operand, or select a previous operand from the list.
ca@valencia: Introduïu un operand, o trieu un operand previ de la llista.

[ctx: @option:check]
en: Align at end:
ca@valencia: Alinea al final:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets if the operation will be aligned to the end of the data instead of to the begin.
ca@valencia: Indica si l'operació s'alinearà al final de les dades en lloc del començament.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If set, the operation will be aligned to the end of the data.
ca@valencia: Si està marcada, l'operació s'alinearà al final de les dades.

[ctx: name of the filter; it does a logic OR operation]
en: operand OR data
ca@valencia: operand OR dades

[ctx: name of the filter; it changes the order of the bytes/bits to backwards, so ABCD becomes DCBA]
en: REVERSE data
ca@valencia: CAPGIRA les dades

[ctx: @option:check]
en: Reverse also bits:
ca@valencia: Invertix també els bits:

[ctx: @info:whatsthis]
en: If set, the bits are arranged in reverse order as well.
ca@valencia: Si està marcada, els bits també es disposaran en ordre invers.

[ctx: name of the filter; it moves the bits and pushes the ones over the end to the begin again]
en: ROTATE data
ca@valencia: CIRCULA dades

[ctx: @label:spinbox number of bytes the movement is done within]
en: &Group size (bytes):
ca@valencia: Mida de &grup (bytes):

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of bytes within which each movement is made.
ca@valencia: El nombre de bytes amb els quals es fa cada moviment.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Control the number of bytes within which each movement is made.
ca@valencia: Controla el nombre de bytes amb els quals es fa cada moviment.

[ctx: @label:spinbox width (in number of bits) the bits are moved]
en: S&hift width (bits):
ca@valencia: Amplària del &desplaçament (bits):

[ctx: @info:tooltip]
en: The width of the shift. Positive numbers move the bits to the right, negative to the left.
ca@valencia: L'amplària del desplaçament. Els nombres positius mouen els bits a la dreta, els negatius a l'esquerra.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Control the width of the shift. Positive numbers move the bits to the right, negative to the left.
ca@valencia: Controla l'amplària del desplaçament. Els nombres positius mouen els bits a la dreta, els negatius a l'esquerra.

[ctx: name of the filter; it moves the bits, setting freed ones to zero]
en: SHIFT data
ca@valencia: DESPLAÇA dades

[ctx: name of the filter; it does a logic XOR operation]
en: operand XOR data
ca@valencia: operand XOR dades

[ctx: @title:window]
en: Find
ca@valencia: Busca

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the bytes to search for, or select bytes previously searched for from the list.
ca@valencia: Introduïu els bytes que es buscaran, o trieu els bytes buscats anteriorment de la llista.

[ctx: @title:group]
en: Options
ca@valencia: Opcions

[ctx: @option:check]
en: C&ase sensitive
ca@valencia: Distingix m&ajúscules i minúscules

[ctx: @info:whatsthis]
en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
ca@valencia: Efectua una busca que distingix entre majúscules i minúscules: l'entrada del patró «Pep» no coincidirà amb «pep» o «PEP», només «Pep».

[ctx: @option:check]
en: &Whole words only
ca@valencia: Només paraules &senceres

[ctx: @info:whatsthis]
en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
ca@valencia: Requerix límits de paraula als dos extrems d'una coincidència amb èxit.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
ca@valencia: Comença la busca a la posició actual del cursor en comptes de l'inici.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace backwards.
ca@valencia: Substituïx cap arrere.

[ctx: @option:check]
en: &Selected bytes
ca@valencia: Bytes &seleccionats

[ctx: @info:whatsthis]
en: Only search within the current selection.
ca@valencia: Busca només dins de la selecció actual.

[ctx: @option:check set the view into overwrite mode]
en: Overwr&ite Mode
ca@valencia: Mode de sobreescr&iptura

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose whether you want the input to be inserted or to overwrite existing data.
ca@valencia: Trieu si voleu que l'entrada s'inserisca o que sobreescriga les dades existents.

[ctx: @title:window]
en: Decoding Table
ca@valencia: Taula de descodificació

[ctx: Edited as %datatype]
en: Edited as %1
ca@valencia: Editat com a %1

[ctx: @title:column name of the datatype]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: @title:column value of the bytes for the datatype]
en: Value
ca@valencia: Valor

[ctx: @info:tooltip for column Type]
en: The type of data
ca@valencia: El tipus de dades

[ctx: @info:tooltip for column Value]
en: The value of the bytes for the datatype
ca@valencia: El valor dels bytes per al tipus de dades

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte order to use for decoding the bytes.
ca@valencia: L'ordre dels bytes utilitzat per a la descodificació dels bytes.

[ctx: @option:check]
en: Unsigned as hexadecimal:
ca@valencia: Sense signe com a hexadecimal:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the values of the unsigned integer types are shown as hexadecimal instead of as decimal.
ca@valencia: Establix si els valors dels tipus d'enter sense signe es mostren com a hexadecimal en lloc de decimal.

[ctx: @info]
en: The new value needs <emphasis>fewer</emphasis> bytes (%1 instead of %2).<nl/>Keep the unused bytes or remove them?
ca@valencia: El valor nou necessita <emphasis>menys</emphasis> bytes (%1 en lloc de %2).<nl/>S'han de mantindre els bytes no utilitzats o s'han d'eliminar?

[ctx: @action:button keep the unused bytes]
en: &Keep
ca@valencia: Man&tín

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the unused bytes with their old values.
ca@valencia: Mantín els bytes no utilitzats amb els valors antics.

[ctx: @info]
en: The new value needs <emphasis>more</emphasis> bytes (%1 instead of %2).<nl/>Overwrite the following bytes or insert new ones as needed?
ca@valencia: El valor nou necessita <emphasis>més</emphasis> bytes (%1 en lloc de %2).<nl/>Voleu sobreescriure els bytes següents o n'inserisc de nous segons es necessite?

[ctx: @action:button]
en: &Select
ca@valencia: &Tria

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the binary format]
en: Binary 8-bit
ca@valencia: Binari de 8 bits

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as character]
en: Character 8-bit
ca@valencia: Caràcter de 8 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Float 32-bit
ca@valencia: Flotant de 32 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Float 64-bit
ca@valencia: Flotant de 64 bits

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the hexadecimal format]
en: Hexadecimal 8-bit
ca@valencia: Hexadecimal de 8 bits

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the octal format]
en: Octal 8-bit
ca@valencia: Octal de 8 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 16-bit
ca@valencia: Amb signe de 16 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 32-bit
ca@valencia: Amb signe de 32 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 64-bit
ca@valencia: Amb signe de 64 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 8-bit
ca@valencia: Amb signe de 8 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 16-bit
ca@valencia: Sense signe de 16 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 32-bit
ca@valencia: Sense signe de 32 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 64-bit
ca@valencia: Sense signe de 64 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 8-bit
ca@valencia: Sense signe de 8 bits

[ctx: @title:window]
en: Print Byte Array %1
ca@valencia: Imprimix la matriu de bytes %1

[ctx: @info]
en: Could not print.
ca@valencia: No s'ha pogut imprimir.

[ctx: in the header of the printed page, e.g. Page 2 of 20]
en: Page %p of %P
ca@valencia: Pàgina %p de %P

[ctx: in the footer of the printed page, e.g. Printed by: Joe User]
en: Printed by: %U
ca@valencia: Imprés per: %U

[ctx: @title:window]
en: Replace
ca@valencia: Substituïx

[ctx: @info]
en: No replacements made.
ca@valencia: No s'ha fet cap substitució.

[ctx: @info]
en: 1 replacement made. | %1 replacements made.
ca@valencia[0]: S'ha fet 1 substitució.
ca@valencia[1]: S'han fet %1 substitucions.

[ctx: @info]
en: Replace pattern not found in byte array.
ca@valencia: No s'ha trobat el patró de substitució a la matriu de bytes.

[ctx: @info]
en: End of byte array reached.<nl/>Continue from the beginning?
ca@valencia: S'ha arribat al final de la matriu de bytes.<nl/>Voleu continuar des del començament?

[ctx: @info]
en: Beginning of byte array reached.<nl/>Continue from the end?
ca@valencia: S'ha arribat a l'inici de la matriu de bytes.<nl/>Voleu continuar des del final?

[ctx: @title:window]
en: Replace Bytes
ca@valencia: Substitució de bytes

[ctx: @action;button]
en: &Replace
ca@valencia: Su&bstituïx

[ctx: @info:tooltip]
en: Start replace
ca@valencia: Comença la substitució

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Replace</interface> button, the bytes you entered above are searched for within the byte array and any occurrence is replaced with the replacement bytes.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Substituïx</interface>, els bytes que heu introduït més amunt es buscaran en la matriu de bytes i totes les ocurrències se substituiran amb els bytes de substitució.

[ctx: @title:group]
en: Replace With
ca@valencia: Substituïx per

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the bytes to replace with, or select bytes previously replaced with from the list.
ca@valencia: Introduïu els bytes amb els quals substituir, o trieu els bytes previs de substitució de la llista.

[ctx: @option:check]
en: &Prompt on replace
ca@valencia: &Pregunta en substituir

[ctx: @info:whatsthis]
en: Ask before replacing each match found.
ca@valencia: Pregunta abans de substituir cada coincidència trobada.

[ctx: @title:window prompt for iterative replacement]
en: Replace
ca@valencia: Substitució

[ctx: @action:button]
en: Replace &All
ca@valencia: Substituïx-ho &tot

[ctx: @action:button]
en: &Skip
ca@valencia: &Omet

[ctx: @action:button]
en: Replace
ca@valencia: Substituïx

[ctx: @title]
en: Replace
ca@valencia: Substitució

[ctx: @info]
en: Search key not found in byte array.
ca@valencia: No s'ha trobat el text es buscava en la matriu de bytes.

[ctx: @title:window]
en: Find Bytes
ca@valencia: Busca de bytes

[ctx: @action:button]
en: &Find
ca@valencia: Bu&sca

[ctx: @info:tooltip]
en: Start searching
ca@valencia: Comença la busca

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Find</interface> button, the bytes you entered above are searched for within the byte array.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Busca</interface>, els bytes que heu introduït més amunt es buscaran en la matriu de bytes.

[ctx: @title]
en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: @action:inmenu]
en: &Select Range...
ca@valencia: &Tria l'interval…

[ctx: @title:window of the tool to select a range]
en: Select
ca@valencia: Selecció

[ctx: @label:listbox]
en: Start offset:
ca@valencia: Desplaçament inicial:

[ctx: @label:listbox]
en: End offset:
ca@valencia: Desplaçament final:

[ctx: @option:check]
en: End relative
ca@valencia: Final relatiu

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the range.
ca@valencia: Trieu l'interval.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Select</interface> button, the cursor will be moved in the document to or, on your option, by the offset you entered above.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Tria</interface>, el cursor es mourà en el document, o de manera opcional, segons el desplaçament que heu indicat més amunt.

[ctx: @title:column offset of the extracted string]
en: Offset
ca@valencia: Desplaçament

[ctx: @title:column string extracted from the byte array]
en: String
ca@valencia: Cadena

[ctx: @title:window of the tool to extract strings]
en: Strings
ca@valencia: Cadenes

[ctx: @title:window]
en: Strings
ca@valencia: Cadenes

[ctx: @label:spinbox minimum length for consecutive chars to be seen as a string]
en: Minimum length:
ca@valencia: Llargària mínima:

[ctx: @action:button extract the strings from the byte array]
en: &Extract
ca@valencia: E&xtrau

[ctx: @info:tooltip]
en: Finds the strings contained in the selected range and lists them in the view below.
ca@valencia: Busca les cadenes contingudes l'interval seleccionat i les llista en la vista de davall.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Extract</interface> button, the selected range is searched for all strings which have the set minimum length. This strings found will be listed in the view below.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Extrau</interface>, es buscaran totes les cadenes que tinguen la llargària mínima establida en l'interval seleccionat. Estes cadenes trobades es llistaran en la vista de davall.

[ctx: @label:lineedit filter term for displayed strings]
en: Filter:
ca@valencia: Filtre:

en: Enter a term to limit the list.
ca@valencia: Introduïu un terme per a limitar la llista.

en: C&opy
ca@valencia: Co&pia

[ctx: @info:tooltip]
en: Copies the selected strings to the clipboard.
ca@valencia: Copia les cadenes seleccionades a dins del porta-retalls.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Copy</interface> button, all strings you selected in the list are copied to the clipboard.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Copia</interface>, totes les cadenes que heu seleccionat de la llista es copiaran a dins del porta-retalls.

en: &Show
ca@valencia: &Mostra

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the selected string in the view.
ca@valencia: Mostra la cadena seleccionada en la visualització.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Go to</interface> button, the string which was last selected is marked and shown in the view.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Ves fins a</interface>, l'última cadena seleccionada es marcarà i mostrarà a la visualització.

[ctx: invalid value (End of file reached)]
en: <EOF reached>
ca@valencia: <S'ha arribat al final del fitxer>

en: Name: %1
    Value: %2
    
    Type: %3
    Size: %4
ca@valencia: Nom: %1
    Valor: %2
    
    Tipus: %3
    Mida: %4

en: Name: %1
    Value: %2
    
    Type: %3
    Size: %4
    
    %5
ca@valencia: Nom: %1
    Valor: %2
    
    Tipus: %3
    Mida: %4
    
    %5

[ctx: not all values in this structure are as they should be]
en: Validation failed.
ca@valencia: No s'ha pogut validar.

[ctx: not all values in this structure are as they should be]
en: Validation failed: "%1"
ca@valencia: No s'ha pogut validar: «%1»

en: Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 child)
    
     %6 | Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 children)
    
     %6
ca@valencia[0]: Nom: %2
    Valor: %3
    
    Tipus: %4
    Mida: %5 (%1 fill)
    
     %6
ca@valencia[1]: Nom: %2
    Valor: %3
    
    Tipus: %4
    Mida: %5 (%1 fills)
    
     %6

en: Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 child) | Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 children)
ca@valencia[0]: Nom: %2
    Valor: %3
    
    Tipus: %4
    Mida: %5 (%1 fill)
ca@valencia[1]: Nom: %2
    Valor: %3
    
    Tipus: %4
    Mida: %5 (%1 fills)

[ctx: boolean value]
en: false
ca@valencia: fals

[ctx: boolean value]
en: true
ca@valencia: cert

[ctx: Data type]
en: boolean bitfield (%1 bit wide) | boolean bitfield (%1 bits wide)
ca@valencia[0]: camp de bits booleà (%1 bit de llargària)
ca@valencia[1]: camp de bits booleà (%1 bits de llargària)

[ctx: Data type]
en: signed bitfield (%1 bit wide) | signed bitfield (%1 bits wide)
ca@valencia[0]: camp de bits amb signe (%1 bit de llargària)
ca@valencia[1]: camp de bits amb signe (%1 bits de llargària)

[ctx: Data type]
en: unsigned bitfield (%1 bit wide) | unsigned bitfield (%1 bits wide)
ca@valencia[0]: camp de bits sense signe (%1 bit de llargària)
ca@valencia[1]: camp de bits sense signe (%1 bits de llargària)

[ctx: boolean value with actual value]
en: true (%1)
ca@valencia: cert (%1)

en: %1 (value not in enum)
ca@valencia: %1 (el valor no és a una enumeració)

[ctx: Displayed in the type column. first comes the name of the enum, then the underlying type (e.g. uint32)]
en: enum %1 (%2)
ca@valencia: enumeració %1 (%2)

en: 0x%1 (no matching flags)
ca@valencia: 0x%1 (no coincidix cap indicador)

[ctx: Displayed in the type column. first comes the name of the enum, then the underlying type (e.g. uint32)]
en: flag %1 (%2)
ca@valencia: indicador %1 (%2)

[ctx: memory pointer with underlying type]
en: %1 pointer
ca@valencia: Apuntador %1

[ctx: data type]
en: bool (1 byte)
ca@valencia: booleà (1 byte)

[ctx: data type]
en: signed byte
ca@valencia: byte amb signe

[ctx: data type]
en: unsigned byte
ca@valencia: byte sense signe

[ctx: data type]
en: char
ca@valencia: caràcter

[ctx: data type]
en: bool (2 bytes)
ca@valencia: booleà (2 bytes)

[ctx: data type]
en: signed short
ca@valencia: «short» amb signe

[ctx: data type]
en: unsigned short
ca@valencia: «short» sense signe

[ctx: data type]
en: bool (4 bytes)
ca@valencia: booleà (4 bytes)

[ctx: data type]
en: signed int
ca@valencia: enter amb signe

[ctx: data type]
en: unsigned int
ca@valencia: enter sense signe

[ctx: data type]
en: bool (8 bytes)
ca@valencia: booleà (8 bytes)

[ctx: data type]
en: signed long
ca@valencia: «long» amb signe

[ctx: data type]
en: unsigned long
ca@valencia: «long» sense signe

[ctx: data type]
en: float
ca@valencia: flotant

[ctx: data type]
en: double
ca@valencia: doble

[ctx: data type]
en: bitfield
ca@valencia: camp de bits

en: invalid type
ca@valencia: tipus no vàlid

en: Non-ASCII char: 0x%1
ca@valencia: Caràcter no ASCII: 0x%1

en: ASCII char
ca@valencia: Caràcter ASCII

en: ASCII string
ca@valencia: Cadena ASCII

en: EBCDIC char
ca@valencia: Caràcter EBCDIC

en: EBCDIC string
ca@valencia: Cadena EBCDIC

en: Latin1 char
ca@valencia: Caràcter Latin1

en: Latin1 string
ca@valencia: Cadena Latin1

en: End of file reached prematurely
ca@valencia: S'ha arribat al final del fitxer prematurament

en: UTF16-LE char
ca@valencia: Caràcter UTF16-LE

en: UTF16-BE char
ca@valencia: Caràcter UTF16-BE

en: UTF16-LE string
ca@valencia: Cadena UTF16-LE

en: UTF16-BE string
ca@valencia: Cadena UTF16-BE

en: Value too big: 0x%1
ca@valencia: Valor massa gran: 0x%1

en: UTF32-LE char
ca@valencia: Caràcter UTF32-LE

en: UTF32-BE char
ca@valencia: Caràcter UTF32-BE

en: UTF32-LE string
ca@valencia: Cadena UTF32-LE

en: UTF32-BE string
ca@valencia: Cadena UTF32-BE

en: UTF8 char
ca@valencia: Caràcter UTF-8

en: UTF8 string
ca@valencia: Cadena UTF-8

[ctx: data type in C/C++, then name]
en: struct %1
ca@valencia: estructura %1

[ctx: data type, then name]
en: tagged union %1
ca@valencia: unió etiquetada %1

[ctx: data type in C/C++, then name]
en: union %1
ca@valencia: unió %1

en: <invalid name>
ca@valencia: <nom no vàlid>

[ctx: @title:column]
en: Time
ca@valencia: Hora

[ctx: @title:column]
en: Origin
ca@valencia: Origen

[ctx: @title:column]
en: Message
ca@valencia: Missatge

[ctx: @info:label]
en: Installed structures:
ca@valencia: Estructures instal·lades:

[ctx: @info:label]
en: Used structures:
ca@valencia: Estructures utilitzades:

en: Advanced Selection...
ca@valencia: Selecció avançada…

en: Get New Structures...
ca@valencia: Obtín estructures noves…

en: Structure Definitions
ca@valencia: Definicions d'estructura

en: Dynamic Structure Definitions
ca@valencia: Definicions d'estructures dinàmiques

[ctx: @title:window]
en: Advanced Structures Selection
ca@valencia: Selecció avançada d'estructures

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (UnsignedDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting unsigned numbers to a string.
ca@valencia: La base que s'utilitzarà en convertir nombres sense signe a una cadena.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (SignedDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting signed numbers to a string.
ca@valencia: La base que s'utilitzarà en convertir nombres amb signe a una cadena.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (CharDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting characters to a value string.
ca@valencia: La base que s'utilitzarà en convertir nombres caràcters a una cadena de valor.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowCharNumericalValue), group (ValueDisplay)
en: Whether to show the numerical value of chars
ca@valencia: Si s'ha de mostrar el valor numèric dels caràcters

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (LocaleAwareFloatFormatting), group (ValueDisplay)
en: Whether to format floating point values according to the current locale
ca@valencia: Si s'ha de donar format als valors de coma flotant d'acord amb la configuració regional («locale») actual

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShortTypeNames), group (ValueDisplay)
en: Whether to use short type names (i.e. uint32 instead of unsigned int)
ca@valencia: Si s'ha d'utilitzar el tipus de noms curts (p. ex., uint32 en lloc d'enter sense signe)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (LocaleAwareDecimalFormatting), group (ValueDisplay)
en: If true, integers being displayed in decimal format will be formatted according to the current locale settings
ca@valencia: Si és cert, es donarà format als enters visualitzats en format decimal d'acord amb la configuració regional («locale») actual

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocaleAwareDecimalFormatting), group (ValueDisplay)
en: Whether to format integer values according to the current locale
ca@valencia: Si s'ha de donar format als valors enters d'acord amb la configuració regional («locale») actual

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (FloatPrecision), group (ValueDisplay)
en: The precision used for converting floating-point numbers to strings (number of decimal digits)
ca@valencia: La precisió utilitzada per a convertir els nombres en coma flotant a cadenes (nombres de dígits decimals)

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: label, entry (ByteOrder), group (StructureSettings)
en: Byte order
ca@valencia: Ordre dels bytes

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: label, entry (ByteOrder), group (StructureSettings)
en: Big endian
ca@valencia: «Big-endian»

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: label, entry (ByteOrder), group (StructureSettings)
en: Little endian
ca@valencia: «Little-endian»

[ctx: @item:inlistbox]
en: Binary
ca@valencia: Binari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, byteOrderLabel)
en: Byte order:
ca@valencia: Ordre dels bytes:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ByteOrder)
en: Big endian
ca@valencia: «Big-endian»

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ByteOrder)
en: Little endian
ca@valencia: «Little-endian»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShortTypeNames)
en: Use short type names
ca@valencia: Utilitza tipus de noms curts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LocaleAwareDecimalFormatting)
en: Use locale-aware integer formatting
ca@valencia: Utilitza el format de la configuració regional per als enters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unsigned_label)
en: Unsigned values:
ca@valencia: Valors sense signe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, signed_label)
en: Signed values:
ca@valencia: Valors amb signe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LocaleAwareFloatFormatting)
en: Use locale-aware floating-point formatting
ca@valencia: Utilitza el format de la configuració regional per a la coma flotant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Floating-point precision:
ca@valencia: Precisió en coma flotant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCharNumericalValue)
en: Show numerical value of chars
ca@valencia: Mostra els valors numèrics dels caràcters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, char_label)
en: Character value:
ca@valencia: Valor del caràcter:

[ctx: @title:window]
en: Structures
ca@valencia: Estructures

[ctx: name of a data structure]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: type of a data structure]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: value of a data structure (primitive type)]
en: Value
ca@valencia: Valor

[ctx: @action:button]
en: Validate
ca@valencia: Valida

[ctx: @info:tooltip]
en: Validate all structures.
ca@valencia: Valida totes les estructures.

[ctx: @action:button]
en: Script console
ca@valencia: Script de consola

[ctx: @info:tooltip]
en: Open script console.
ca@valencia: Obri un script de consola.

[ctx: @action:button]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @info:tooltip]
en: Open settings.
ca@valencia: Obri la configuració.

en: Value Display
ca@valencia: Visualització dels valors

en: Structures management
ca@valencia: Gestioneu les estructures

[ctx: @action:button unlock the starting offset of the current structure]
en: Unlock
ca@valencia: Desbloqueja

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock selected structure, i.e. the starting offset is always set to the current cursor position.
ca@valencia: Desbloqueja l'estructura seleccionada, p. ex., el desplaçament inicial sempre se situa en la posició actual del cursor.

[ctx: @action:button unlock the starting offset of the current structure]
en: Lock
ca@valencia: Bloqueja

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock selected structure to current offset.
ca@valencia: Bloqueja l'estructura seleccionada al desplaçament actual.

[ctx: @title:window]
en: Structures Script Console
ca@valencia: Consola de script d'estructures

[ctx: @label]
en: No grouping.
ca@valencia: Sense agrupament.

[ctx: @label:spinbox number of bytes which are grouped]
en: Bytes per Group:
ca@valencia: Bytes per grup:

[ctx: @title:window]
en: Bytes per Group
ca@valencia: Bytes per grup

[ctx: @label:spinbox number of bytes which are shown per line]
en: Bytes per Line:
ca@valencia: Bytes per línia:

[ctx: @title:window]
en: Bytes per Line
ca@valencia: Bytes per línia

[ctx: @title:menu]
en: &Offset Coding
ca@valencia: Codificació del &desplaçament

[ctx: @title:menu]
en: &Value Coding
ca@valencia: Codificació dels &valors

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the binary format]
en: &Binary
ca@valencia: &Binari

[ctx: @title:menu]
en: &Char Coding
ca@valencia: Codificació dels &caràcters

[ctx: @option:check]
en: Show &Non-printing Chars
ca@valencia: Mostra els caràcters no &imprimibles

[ctx: @action:inmenu]
en: Set Bytes per Line...
ca@valencia: Establix els bytes per línia…

[ctx: @action:inmenu]
en: Set Bytes per Group...
ca@valencia: Establix els bytes per grup…

[ctx: @title:menu]
en: &Dynamic Layout
ca@valencia: Disposició &dinàmica

[ctx: @item:inmenu The layout will not change on size changes.]
en: &Off
ca@valencia: &Inactiva

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size, but only with complete groups of bytes.]
en: &Wrap Only Complete Byte Groups
ca@valencia: Ajusta només els &grups de bytes complets

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size and fit in as much bytes per line as possible.]
en: &On
ca@valencia: &Activa

[ctx: @option:check]
en: Show &Line Offset
ca@valencia: Mostra el desplaçament de la &línia

[ctx: @title:menu]
en: &Show Values or Chars
ca@valencia: Mo&stra els valors o els caràcters

[ctx: @item:inmenu]
en: &Values
ca@valencia: &Valors

[ctx: @item:inmenu]
en: &Chars
ca@valencia: &Caràcters

[ctx: @item:inmenu]
en: Values && Chars
ca@valencia: Valors i caràcters

[ctx: @title:menu]
en: &View Mode
ca@valencia: Mode de &vista

[ctx: @item:inmenu]
en: &Columns
ca@valencia: &Columnes

[ctx: @item:inmenu]
en: &Rows
ca@valencia: &Files

[ctx: @title:menu submenu to select the view profile or change it]
en: View Profile
ca@valencia: Perfil de vista

[ctx: @action:inmenu create a new view profile]
en: Create New...
ca@valencia: Crea nou…

[ctx: @action:inmenu save changed to the view profile to the base profile]
en: Save Changes
ca@valencia: Guarda els canvis

[ctx: @action:inmenu reset settings back to those of the saved base profile]
en: Reset Changes
ca@valencia: Reinicia els canvis

[ctx: @window:title]
en: New View Profile
ca@valencia: Perfil de vista nou

en: Title:
ca@valencia: Títol:

en: Display
ca@valencia: Visualització

en: Show Line Offset:
ca@valencia: Mostra el desplaçament de la línia:

en: Offset Coding:
ca@valencia: Codificació del desplaçament:

[ctx: @item:]
en: Values
ca@valencia: Valors

[ctx: @item:]
en: Chars
ca@valencia: Caràcters

[ctx: @item:]
en: Values & Chars
ca@valencia: Valors i caràcters

en: Show Values or Chars:
ca@valencia: Mostra els valors o els caràcters:

[ctx: @label:listbox]
en: Show with Rows or Columns:
ca@valencia: Mostra amb files o columnes:

[ctx: @item:]
en: Columns
ca@valencia: Columnes

[ctx: @item:]
en: Rows
ca@valencia: Files

en: Layout
ca@valencia: Disposició

[ctx: @item:inmenu The layout will not change on size changes.]
en: Off
ca@valencia: Inactiva

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size, but only with complete groups of bytes.]
en: Wrap Only Complete Byte Groups
ca@valencia: Ajusta només els grups de bytes complets

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size and fit in as much bytes per line as possible.]
en: On
ca@valencia: Activa

en: Break lines:
ca@valencia: Trenca les línies:

en: Values
ca@valencia: Valors

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the binary format]
en: Binary
ca@valencia: Binari

en: Coding:
ca@valencia: Codificació:

en: Chars
ca@valencia: Caràcters

en: Char for non-printable bytes:
ca@valencia: Caràcters per als bytes no imprimibles:

en: Char for undefined bytes:
ca@valencia: Caràcters per als bytes indefinits:

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage View Profiles...
ca@valencia: Gestiona els perfils de vista…

[ctx: @title:window]
en: View Profiles
ca@valencia: Perfils de vista

[ctx: @action:button]
en: &Create new...
ca@valencia: &Crea nou…

[ctx: @info:tooltip]
en: Opens an editor for a new view profile.
ca@valencia: Obri un editor per a un perfil de vista nou.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Create new...</interface> button, an editor is opened where you can create and edit a new view profile. The values will be based on the ones of the view profile you selected in the list.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Crea nou…</interface>, s'obrirà un editor a on podreu crear i editar un perfil de vista nou. Els valors es basaran en els del perfil de vista que heu seleccionat de la llista.

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
ca@valencia: &Edita…

[ctx: @info:tooltip]
en: Opens an editor for the view profile.
ca@valencia: Obri un editor per al perfil de vista.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Edit...</interface> button, an editor will be opened for the view profile you selected in the list.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Edita…</interface>, s'obrirà un editor per al perfil de vista que heu seleccionat en la llista.

[ctx: @action:button]
en: &Set as Default
ca@valencia: E&stablix com a predeterminat

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the selected view profile as default for all views.
ca@valencia: Establix el perfil de vista seleccionat com a predeterminat per a totes les vistes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Set as Default</interface> button, the view profile you selected in the list is set as default for all views.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Establix com a predeterminat</interface>, el perfil de vista que seleccioneu en la llista s'establirà com a predeterminat per a totes les vistes.

[ctx: @action:button]
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes the selected view profile.
ca@valencia: Elimina el perfil de vista seleccionat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Delete</interface> button, the view profile you selected in the list is deleted.
ca@valencia: Si premeu el botó <interface>Esborra</interface>, el perfil de vista que heu seleccionat en la llista s'eliminarà.

en: Modification of %1
ca@valencia: Modificació de %1

[ctx: @window:title]
en: "%1" View Profile
ca@valencia: Perfil de vista «%1»

[ctx: @info:status short for: Overwrite mode]
en: OVR
ca@valencia: SOB

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert mode
ca@valencia: Mode d'inserció

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite mode
ca@valencia: Mode de sobreescriptura

[ctx: @info:tooltip]
en: Coding of the value interpretation in the current view.
ca@valencia: La codificació de la interpretació del valor en la vista actual.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encoding in the character column of the current view.
ca@valencia: La codificació en la columna de caràcter de la vista actual.

en: Offset: %1
ca@valencia: Desplaçament: %1

[ctx: @info:status selection: start offset - end offset ()]
en: Selection: %1 - %2 (%3)
ca@valencia: Selecció: %1 - %2 (%3)

[ctx: @info:status offset value not available]
en: Offset: -
ca@valencia: Desplaçament: -

[ctx: @info:status offset value not available]
en: Selection: -
ca@valencia: Selecció: -

[ctx: @info:status selection: start offset - end offset (number of bytes)]
en: Selection: %1 - %2 (%3)
ca@valencia: Selecció: %1 - %2 (%3)

[ctx: name of the data type]
en: Byte Array
ca@valencia: Matriu de bytes

[ctx: The byte array was new created.]
en: New created.
ca@valencia: S'ha creat de nou.

[ctx: numbered title for a created document without a filename]
en: [New Byte Array] | [New Byte Array %1]
ca@valencia[0]: [Matriu de bytes nova]
ca@valencia[1]: [Matriu de bytes nova %1]

[ctx: origin of the byte array]
en: Created from data.
ca@valencia: S'ha creat des de les dades.

[ctx: destination of the byte array]
en: Loaded from file.
ca@valencia: S'ha carregat des de fitxer.

en: There is not enough free working memory to load this file.
ca@valencia: No hi ha memòria de treball lliure suficient per a carregar este fitxer.

en: Support to load files larger than 2 GiB has not yet been implemented.
ca@valencia: Encara no s'ha implementat la càrrega de fitxers més grans de 2 GiB.

[ctx: name of the generated data]
en: Pattern...
ca@valencia: Patró…

en: Pattern inserted.
ca@valencia: S'ha inserit el patró.

[ctx: @label:textbox]
en: Pattern:
ca@valencia: Patró:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
ca@valencia: Introduïu un patró de busca o trieu-ne un anterior des de la llista.

[ctx: @label:spinbox number of times to insert the pattern]
en: &Number:
ca@valencia: &Nombre:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times the pattern should be inserted.
ca@valencia: Indiqueu el nombre de vegades que s'ha d'inserir el patró.

[ctx: @item name of the generated data]
en: Pattern
ca@valencia: Patró

[ctx: name of the generated data]
en: Random Data...
ca@valencia: Dades aleatòries…

en: RandomData inserted.
ca@valencia: S'han inserit les dades aleatòries.

[ctx: @label:spinbox size of the bytearray to generate]
en: &Size (bytes):
ca@valencia: &Mida (bytes):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the size of the bytearray to generate.
ca@valencia: Indiqueu la mida en bytes de la matriu que es generarà.

[ctx: @item name of the generated data]
en: Random Data
ca@valencia: Dades aleatòries

[ctx: name of the generated data]
en: Sequence
ca@valencia: Seqüència

en: Sequence inserted.
ca@valencia: S'ha inserit la seqüència.

[ctx: @label:listbox the type of the used encoding: Classic, Base32hex or z-base-32.]
en: Encoding:
ca@valencia: Codificació:

[ctx: @item:inmenu Doing the base32 using the classical encoding]
en: Classic
ca@valencia: Clàssica

[ctx: name of the encoding target]
en: Ascii85
ca@valencia: ASCII85

en: The preview uses maximal the first 100 bytes.
ca@valencia: La vista prèvia utilitza els 100 primers bytes com a màxim.

[ctx: name of the encoding target]
en: Characters
ca@valencia: Caràcters

[ctx: @label:listbox the size in bits of the addresses.]
en: Address size:
ca@valencia: Mida de l'adreça:

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 32-bit
ca@valencia: 32 bits

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 16-bit
ca@valencia: 16 bits

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 8-bit
ca@valencia: 8 bits

[ctx: @label:textbox name of the created variable]
en: Name of variable:
ca@valencia: Nom de variable:

[ctx: @label:textbox to define after how many items the list is wrapped]
en: Items per line:
ca@valencia: Elements per línia:

[ctx: @label:listbox the type of the data: char, integer, etc.]
en: Data type:
ca@valencia: Tipus de dada:

[ctx: @option:check Encode the values in hexadecimal instead of decimal, if the datatype has the property Unsigned]
en: Unsigned as hexadecimal:
ca@valencia: Sense signe com a hexadecimal:

[ctx: name of the encoding target]
en: Uuencoding
ca@valencia: Codificació UUEncode

[ctx: @label:textbox file name internally given to the encoded data]
en: Internal name of file:
ca@valencia: Nom intern del fitxer:

[ctx: @label:listbox the type of the used encoding: historical or Base64.]
en: Encoding:
ca@valencia: Codificació:

[ctx: @item:inmenu Doing the uuencoding using the historical encoding]
en: Historical
ca@valencia: Històrica

[ctx: name of the encoding target]
en: Values
ca@valencia: Valors

en: Value coding:
ca@valencia: Codificació dels valors:

[ctx: @label:textbox substring which separates the values]
en: Separation:
ca@valencia: Separació:

[ctx: name of the encoding target]
en: View in Plain Text
ca@valencia: Mostra en text normal

[ctx: name of the encoding target]
en: Xxencoding
ca@valencia: Codificació XXEncode
