okteta - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Hex editor
de: Hex-Editor

en: 2006-%1 Friedrich W. H. Kossebau
de: Copyright © 2006–%1 Friedrich W. H. Kossebau

en: Edit the raw data of files
de: Die Rohdaten von Dateien bearbeiten

en: Author
de: Autor

[ctx: Task description]
en: Structures tool
de: Strukturen-Werkzeug

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
de: Zugriffsrechte

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
de: &Fenster

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
de: Haupt-Werkzeugleiste

en: File(s) to load.
de: Zu öffnende Datei(en).
