okteta - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Hex editor
es: Editor hexadecimal

en: Edit the raw data of files
es: Editar los datos de los archivos en bruto

en: Author
es: Autor

[ctx: Task description]
en: Structures tool
es: Visor/editor de la estructura

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
es: Permisos

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
es: &Ventanas

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
es: Barra de herramientas principal

en: File(s) to load.
es: Archivo(s) a cargar.
