okteta - en to eu translation catalogue (64 entries)

[ctx: @tooltip the document is modified]
en: Modified.
eu: Aldatua.

[ctx: @tooltip the document is not modified]
en: Not modified.
eu: Aldatu gabe.

[ctx: @option:check the document is read-write]
en: Read-write
eu: Irakurri-idatzi

[ctx: @option:check the document is read-only]
en: Read-only
eu: Irakurtzeko bakarrik

[ctx: @option:check set the document to read-only]
en: Set Read-only
eu: Ezarri Irakurtzeko bakarrik

[ctx: @option:check set the document to read-write]
en: Set Read-write
eu: Ezarri Irakurri-idazteko

[ctx: @title:window]
en: Terminal
eu: Terminala

[ctx: @title:column description of the change]
en: Changes
eu: Aldaketak

[ctx: @info:tooltip]
en: Id of the version
eu: Bertsioaren id

[ctx: @info:tooltip]
en: Description of what changed
eu: Aldatu denaren azalpena

[ctx: @title:window]
en: Versions
eu: Bertsioak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
eu: Itxi guztia

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
eu: Itxi gainontzeko guztia

[ctx: @title:menu create new byte arrays from different sources]
en: New
eu: Berria

[ctx: @item:inmenu create a new empty document]
en: Empty
eu: Hutsik

[ctx: @item:inmenu create a new document from data in the clipboard]
en: From Clipboard
eu: Arbeletik

[ctx: @title:column description of the change]
note: i18nc("@title:column Id of the version",         "Id") :
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @info:tooltip]
note: i18nc("@info:tooltip","Id of the version") :
en: Title of the document
eu: Dokumentuaren izenburua

[ctx: @title:window]
en: Documents
eu: Dokumentuak

[ctx: @title:window]
en: Filesystem
eu: Fitxategi sistema

[ctx: @action:intoolbar]
en: Folder of Current Document
eu: Uneko dokumentuaren karpeta

[ctx: @title:menu]
en: Copy As
eu: Kopiatu honela

[ctx: @item There are no encoders.]
en: Not available.
eu: Eskuraezina.

[ctx: @title:window]
en: Copy As
eu: Kopiatu honela

[ctx: @title:group]
en: Preview
eu: Aurreikusi

[ctx: @action:button]
en: &Copy to clipboard
eu: &Kopiatu arbelara

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected data to the clipboard.
eu: Hautatutako datuak arbelara kopiatu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Copy to clipboard</interface> button, the selected data will be copied to the clipboard with the settings you entered above.
eu: <interface>Arbelara kopiatu</interface> botoia sakatzen baduzu, hautatutako datuak arbelara kopiatuko dira gainean sartu dituzun ezarpenekin.

[ctx: @title:menu]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @item There are no exporters.]
en: Not available.
eu: Eskuraezina.

[ctx: @title:window]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @action:button]
en: &Export to File...
eu: &Esportatu fitxategira...

[ctx: @info:tooltip]
en: Export the selected data to a file.
eu: Hautatutako datuak fitxategi batera esportatu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Export to file</interface> button, the selected data will be copied to a file with the settings you entered above.
eu: <interface>Fitxategira esportatu</interface> botoia sakatzen baduzu, hautatutako data gainean sartutako ezarpenak dituen fitxategira kopiatuko da.

[ctx: @title:menu]
en: Insert
eu: Sartu

[ctx: @item There are no generators.]
en: Not available.
eu: Eskuraezina.

[ctx: @title:window]
en: Insert
eu: Txertatu

[ctx: @action:button]
en: &Insert
eu: &Txertatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the generated data into the document.
eu: Sortutako datuak dokumentuan txertatu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Insert</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted into the document at the cursor position.
eu: <interface>Txertatu</interface> botoia sakatzen baduzu, datuak gainean sartutako ezarpenekin sortu eta dokumentuan kurtsorearen kokapenean txertatuko dira.

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
eu: &Birzamatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Vertically
eu: Zatitu bertikalki

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Horizontal
eu: Zatitu horizontalki

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View Area
eu: Itxi ikuspegi azalera

[ctx: @item There are no windows.]
en: None.
eu: Bat ere ez.

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: @action Undo: [change]]
en: Undo: %1
eu: Desegin: %1

[ctx: @action Redo: [change]]
en: Redo: %1
eu: Berregin: %1

en: &Fit to Width
eu: Zabalerara &egokitu

en: &Fit to Height
eu: Garaierara &egokitu

en: &Fit to Size
eu: Neurrira &egokitu

[ctx: @title:window]
en: Save As
eu: Gorde honela

[ctx: @title:window]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @title:window]
en: Reload
eu: Birzamatu

[ctx: @action:button]
en: &Export
eu: &Esportatu

[ctx: @title:window]
en: Create
eu: Sortu

[ctx: @action:button create the new document]
en: &Create
eu: &Sortu

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new document with the generated data.
eu: Sortu dokumentu berri bat sortutako datuekin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Create</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted in a new document.
eu: <interface>Sortu</interface> botoia sakatzen baduzu, datuak gainean sartu dituzun ezarpenekin sortu eta dokumentu berri batean txertatuko dira.

[ctx: @info]
en: There is already a file at<nl/><filename>%1</filename>.<nl/>Overwrite?
eu: Dagoeneko fitxategi bat dago <nl/><filename>%1</filename>-en.<nl/>Gainidatzi?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: There are unsaved modifications to <filename>%1</filename>. They will be lost if you reload the document.<nl/>Do you want to discard them?
eu: <filename>%1</filename> fitxategiak gorde gabeko aldaketak dauzka. Galdu egingo dira dokumentua birzamatzen baduzu. <nl/>Aldaketa hauek baztertu nahi dituzu?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to save your changes or discard them?
eu: <filename>%1</filename> aldatu egin da.<nl/>Zure aldaketak gorde edo baztertu nahi dituzu?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to discard your changes?
eu: <filename>%1</filename> aldatu egin da.<nl/>Zure aldaketak baztertu nahi dituzu?
