okteta - en to gl translation catalogue (65 entries)

[ctx: @tooltip the document is modified]
en: Modified.
gl: Modificado.

[ctx: @tooltip the document is not modified]
en: Not modified.
gl: Non modificado.

[ctx: @option:check the document is read-write]
en: Read-write
gl: Lectura e escritura

[ctx: @option:check the document is read-only]
en: Read-only
gl: Só lectura

[ctx: @option:check set the document to read-only]
en: Set Read-only
gl: Definir só para lectura

[ctx: @option:check set the document to read-write]
en: Set Read-write
gl: Definir para lectura e escritura

[ctx: @title:column description of the change]
en: Changes
gl: Cambios

[ctx: @info:tooltip]
en: Id of the version
gl: Identificador da versión.

[ctx: @info:tooltip]
en: Description of what changed
gl: A descrición do que cambiou.

[ctx: @title:window]
en: Versions
gl: Versións

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
gl: Pechalo todo

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
gl: Pechar os outros

[ctx: @title:menu create new byte arrays from different sources]
en: New
gl: Novo

[ctx: @item:inmenu create a new empty document]
en: Empty
gl: Baleiro

[ctx: @item:inmenu create a new document from data in the clipboard]
en: From Clipboard
gl: Do portapapeis

[ctx: @title:column description of the change]
note: i18nc("@title:column Id of the version",         "Id") :
en: Title
gl: Título

[ctx: @info:tooltip]
note: i18nc("@info:tooltip","Id of the version") :
en: Title of the document
gl: O título do documento.

[ctx: @title:window]
en: Documents
gl: Documentos

[ctx: @title:window]
en: Filesystem
gl: Sistema de ficheiros

[ctx: @action:intoolbar]
en: Folder of Current Document
gl: Cartafol do documento actual

[ctx: @title:menu]
en: Copy As
gl: Copiar como

[ctx: @item There are no encoders.]
en: Not available.
gl: Non dispoñíbel.

[ctx: @title:window]
en: Copy As
gl: Copiar como

[ctx: @title:group]
en: Preview
gl: Vista previa

[ctx: @action:button]
en: &Copy to clipboard
gl: &Copiar no portapapeis

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected data to the clipboard.
gl: Copia no portapapeis os datos escollidos.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Copy to clipboard</interface> button, the selected data will be copied to the clipboard with the settings you entered above.
gl: Se preme o botón <interface>Copiar no portapapeis</interface>, os datos seleccionados copiaranse no portapapeis coa configuración que inseriu en riba.

[ctx: @title:menu]
en: Export
gl: Exportar

[ctx: @item There are no exporters.]
en: Not available.
gl: Non dispoñíbel.

[ctx: @title:window]
en: Export
gl: Exportar

[ctx: @action:button]
en: &Export to File...
gl: &Exportar para un ficheiro…

[ctx: @info:tooltip]
en: Export the selected data to a file.
gl: Exporta os datos escollidos para un ficheiro.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Export to file</interface> button, the selected data will be copied to a file with the settings you entered above.
gl: Se preme o botón <interface>Exportar para un ficheiro</interface>, os datos escollidos copiaranse a un ficheiro coa configuración que inseriu en riba.

[ctx: @title:menu]
en: Insert
gl: Inserir

[ctx: @item There are no generators.]
en: Not available.
gl: Non dispoñíbel.

[ctx: @title:window]
en: Insert
gl: Inserir

[ctx: @action:button]
en: &Insert
gl: &Inserir

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the generated data into the document.
gl: Insire os datos escollidos no documento.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Insert</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted into the document at the cursor position.
gl: Se preme o botón <interface>Inserir</interface>, hanse xerar os datos coa configuración que indicase en riba e inseriranse na posición do cursor dentro do documento.

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
gl: Cargar de &novo

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Vertically
gl: Dividir verticalmente

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Horizontal
gl: Dividir horizontalmente

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View Area
gl: Pechar a área da vista

[ctx: @item There are no windows.]
en: None.
gl: Ningunha.

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
gl: Refacer

[ctx: @action Undo: [change]]
en: Undo: %1
gl: Desfacer: %1

[ctx: @action Redo: [change]]
en: Redo: %1
gl: Refacer: %1

en: Zoom
gl: Ampliación

en: &Fit to Width
gl: Axustar á &anchura

en: &Fit to Height
gl: Axustar á a&ltura

en: &Fit to Size
gl: Axustar ao tamaño

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1%
gl: Ampliación: %1%.

[ctx: @title:window]
en: Save As
gl: Gardar como

[ctx: @title:window]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @title:window]
en: Reload
gl: Cargar de novo

[ctx: @action:button]
en: &Export
gl: &Exportar

[ctx: @title:window]
en: Create
gl: Crear

[ctx: @action:button create the new document]
en: &Create
gl: &Crear

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new document with the generated data.
gl: Crea un documento novo cos datos xerados.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Create</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted in a new document.
gl: Se preme o botón <interface>Crear</interface>, xeraranse os datos coa configuración que indicase en riba e inserirase nun documento novo.

[ctx: @info]
en: There is already a file at<nl/><filename>%1</filename>.<nl/>Overwrite?
gl: Xa hai un ficheiro en <nl/><filename>%1</filename>.<nl/>Desexa sobrescribilo?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: There are unsaved modifications to <filename>%1</filename>. They will be lost if you reload the document.<nl/>Do you want to discard them?
gl: Hai modificacións sen gardar en <filename>%1</filename>. Perderanse se carga de novo o documento.<nl/>Quere descartalas?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to save your changes or discard them?
gl: <filename>%1</filename> modificouse.<nl/>Quere gardar os cambios ou descartalos?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to discard your changes?
gl: <filename>%1</filename> modificouse.<nl/>Quere descartar os cambios?
