okteta - en to gl translation catalogue (446 entries)

[ctx: @title:window]
en: File Info
gl: Información do ficheiro

en: Type:
gl: Tipo:

en: Location:
gl: Localización:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Created/Loaded:
gl: Creado/Cargado:

en: Last modified:
gl: Última modificación:

en: Last synchronized:
gl: Última sincronización:

en: Created:
gl: Creación:

[ctx: There is no storage location assigned to yet.]
en: [None]
gl: [Ningunha]

[ctx: @option:check]
en: Overwrite only
gl: Só sobrescribir

[ctx: @title:column offset of the bookmark]
en: Offset
gl: Desprazamento

[ctx: @title:column title of the bookmark]
en: Title
gl: Título

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
gl: Retirar o marcador

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Bookmarks
gl: Retirar todos os marcadores

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Bookmark
gl: Ir ao seguinte marcador

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Bookmark
gl: Ir ao anterior marcador

[ctx: default name of a bookmark]
en: Bookmark
gl: Marcador

[ctx: @title:window]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

[ctx: @info:tooltip]
en: Creates a new bookmark for the current cursor position.
gl: Crea un marcador novo na posición actual do cursor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, a new bookmark will be created for the current cursor position.
gl: Se preme este botón crearase un marcador novo na posición actual do cursor.

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes all the selected bookmarks.
gl: Elimina todos os marcadores escollidos.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, all bookmarks which are selected will be deleted.
gl: Se preme este botón eliminaranse todos os marcadores escollidos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves the cursor to the selected bookmark.
gl: Move o cursor ao marcador escollido.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, the cursor is moved to the position of the bookmark which has been last selected.
gl: Se preme este botón o cursor moverase á posición do último marcador que se escollese.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enables renaming of the selected bookmark.
gl: Permite renomear o marcador seleccionado.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, the name of the bookmark which was last selected can be edited.
gl: Se preme este botón poderá editar o nome do último marcador que escollese.

[ctx: @item:intable character is not defined]
en: undef.
gl: indef.

[ctx: @info:tooltip column contains the value in decimal format]
en: Decimal
gl: Decimal.

[ctx: @info:tooltip column contains the value in hexadecimal format]
en: Hexadecimal
gl: Hexadecimal.

[ctx: @info:tooltip column contains the value in octal format]
en: Octal
gl: Octal.

[ctx: @info:tooltip column contains the value in binary format]
en: Binary
gl: Binario.

[ctx: @info:tooltip column contains the character with the value]
en: Character
gl: Carácter.

[ctx: @title:window]
en: Value/Char Table
gl: Táboa de valores e caracteres

en: Inserted 1 Byte | Inserted %1 Bytes
gl[0]: Inseriuse 1 byte
gl[1]: Inseríronse %1 bytes

[ctx: @label:spinbox number of bytes to insert]
en: Number (bytes):
gl: Número (bytes):

[ctx: @info:tooltip]
en: Number of repeats of the currently selected byte in the table to be inserted.
gl: O número de repeticións para inserir do byte seleccionado na táboa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the currently selected byte in the table repeated the given number of times.
gl: Inserir o número de repeticións indicado do byte seleccionado na táboa.

[ctx: @title:window of the tool to convert between charsets]
en: Charset Conversion
gl: Conversión de codificación

[ctx: Converted from charset 1 to charset 2]
en: %1 to %2
gl: %1 a %2

[ctx: @title:window]
en: Charset Conversion
gl: Conversión de codificación

[ctx: @item:inmenu Is converted _from_ charset (selected in combobox next to this)]
en: From
gl: De

[ctx: @item:inmenu Is converted _to_ charset (selected in combobox next to this)]
en: To
gl: A

[ctx: @info:tooltip]
en: The direction the bytes are converted, to or from the selected charset.
gl: Dirección na que se converterán os bytes, a ou desde a codificación seleccionada.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the direction the bytes are converted, to or from the selected charset.
gl: Seleccionar a dirección na que se converterán os bytes, a ou desde a codificación seleccionada.

[ctx: @info:tooltip]
en: The charset the bytes are converted to.
gl: A codificación á que se converterán os bytes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the charset the bytes are converted to.
gl: Seleccionar a codificación á que se converterán os bytes.

[ctx: @title:group]
en: Parameters
gl: Parámetros

[ctx: @option:check substitute bytes whose char is not part of the target charset]
en: Substitute missing:
gl: Sen substituto:

[ctx: @info:tooltip]
en: Selects if bytes should be substituted with a default byte if its char in the source charset is not part of the target charset.
gl: Determina se os bytes se deberían substituír por un byte predeterminado en caso de que un carácter da codificación de orixe non exista na codificación de destino.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set to true if bytes should be substituted with a default byte if its char in the source charset is not part of the target charset.
gl: Definir como verdadeiro se os bytes deberían substituírse por un byte predeterminado en caso de que un carácter da codificación de orixe non exista na codificación de destino.

[ctx: @label:textbox byte to use for chars which are not part of the target charset]
en: Substitute byte:
gl: Byte de substitución:

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte to use for chars which are not part of the target charset.
gl: O byte para usar nos casos de caracteres que non formen parte da codificación de destino.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Define the byte to use for chars which are not part of the target charset.
gl: Definir o byte para usar nos casos de caracteres que non formen parte da codificación de destino.

en: Con&vert
gl: Con&verter

[ctx: @info:tooltip]
en: Converts the bytes in the selected range.
gl: Converte os bytes no intervalo escollido.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Convert</interface> button, all bytes in the selected range will be replaced by bytes which represent the same character in the selected target charset.
gl: Se preme o botón <interface>Converter</interface>, todos os bytes do intervalo seleccionado substituiranse por bytes que representen o mesmo carácter na codificación de destino.

[ctx: @info]
en: No bytes converted.
gl: Non se converteu ningún byte.

[ctx: @info]
en: 1 byte converted. | %1 bytes converted.
gl[0]: Converteuse un byte.
gl[1]: Convertéronse %1 bytes.

[ctx: @info]
en: No bytes substituted.
gl: Non se substituíu ningún byte.

[ctx: @info]
en: 1 byte substituted. | %1 bytes substituted.
gl[0]: Substituíuse un byte.
gl[1]: Substituíronse %1 bytes.

[ctx: @info]
en: Conversion cancelled because of chars which are not in the target charset.
gl: Cancelouse a conversión por mor de caracteres que non existen na codificación de destino.

[ctx: @title:window of the tool to calculate checksums]
en: Checksum
gl: Suma de comprobación

[ctx: @label:listbox algorithm to use for the checksum]
en: Algorithm:
gl: Algoritmo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the algorithm to use for the checksum.
gl: Escolle o algoritmo que se vai usar para a suma de comprobación.

[ctx: @action:button calculate the checksum]
en: &Calculate
gl: &Calcular

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate the checksum for the bytes in the selected range.
gl: Calcula a suma de comprobación dos bytes no intervalo escollido.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Calculate</interface> button, the list will be updated to all strings which are contained in the selected range and have the set minimum length.
gl: Se preme o botón <interface>Calcular</interface>, a lista actualizarase con todas as cadeas que estean contidas no intervalo escollido e teña definida a lonxitude mínima.

[ctx: @title:window]
en: Binary Filter
gl: Filtro binario

[ctx: @label:listbox operation to use by the filter]
en: Operation:
gl: Operación:

[ctx: @info:tooltip]
en: The operation to use for the filter.
gl: Escolle a operación que se vai usar para o filtro.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the operation to use for the filter.
gl: Escolle a operación que se vai usar para o filtro.

[ctx: @action:button]
en: &Filter
gl: &Filtro

[ctx: @info:tooltip]
en: Executes the filter for the bytes in the selected range.
gl: Executa o filtro dos bytes no intervalo escollido.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Filter</interface> button, the operation you selected above is executed for the bytes in the selected range with the given options.
gl: Se preme o botón <interface>Filtrar</interface>, a operación que escollese en riba executarase no intervalo escollido coas opcións dadas.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Go to Offset...
gl: Ir á &posición…

[ctx: @title:window of the tool to set a new offset for the cursor]
en: Goto
gl: Ir a

[ctx: @label:listbox]
en: O&ffset:
gl: &Desprazamento:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter an offset to go to, or select a previous offset from the list.
gl: Insira un desprazamento a onde ir, ou escolla na lista un xa usado.

[ctx: @option:check]
en: From c&ursor
gl: Desde o &cursor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go relative from the current cursor location and not absolute.
gl: Desprázase en relación á posición actual do cursor e non á absoluta.

[ctx: @option:check]
en: &Extend selection
gl: &Estender a selección

[ctx: @info:whatsthis]
en: Extend the selection by the cursor move.
gl: Aumenta a escolla movendo o cursor.

[ctx: @option:check]
en: &Backwards
gl: Cara a&trás

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go backwards from the end or the current cursor location.
gl: Vai cara atrás desde o fin ou desde a posición actual do cursor.

[ctx: @action:button]
en: &Go
gl: &Ir

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the Offset
gl: Lévao ao desprazamento.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Go</interface> button, the cursor will be moved in the document to or, on your option, by the offset you entered above.
gl: Se preme o botón <interface>Ir</interface>, o cursor moverase para ou desprazarase en, á súa escolla, o desprazamento que inseriu en riba.

[ctx: @title:window]
en: Statistics
gl: Estatísticas

[ctx: @label size of selected bytes]
en: Size:
gl: Tamaño:

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of the bytes the statistic was built for.
gl: A cantidade de bytes para os que se calculou a estatística.

[ctx: @action:button build the statistic of the byte frequency]
en: &Build
gl: &Construír

[ctx: @info:tooltip]
en: Builds the byte frequency statistic for the bytes in the selected range.
gl: Constrúe a estatística da frecuencia dos bytes do intervalo escollido.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Build</interface> button, the byte frequency statistic is built for the bytes in the selected range.
gl: Se preme o botón <interface>Construír</interface>, construiranse as estatísticas de frecuencias dos bytes do intervalo escollido.

[ctx: @title:column count of characters]
en: Count
gl: Cantidade

[ctx: @title:column Percent of byte in total]
en: Percent
gl: Porcentaxe

[ctx: @label:listbox variant used to select the CRC-64 variant]
en: CRC-64 variant:
gl: Variante de CRC-64:

[ctx: @info:tooltip]
en: CRC-64 variant used by calculation.
gl: Variante de CRC-64 que se usa en cálculos.

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 16-bit
gl: Suma modular de 16-bits

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 32-bit
gl: Suma modular de 32-bits

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 64-bit
gl: Suma modular de 64-bits

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 8-bit
gl: Suma modular de 8-bits

[ctx: @item:inlistbox]
en: Big-endian
gl: Big endian

[ctx: @item:inlistbox]
en: Little-endian
gl: Little endian

[ctx: @label:listbox byte order to use for decoding the bytes into integer values]
en: Byte Order:
gl: Orde dos bytes:

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte order to use for decoding the bytes into integer values.
gl: A orde dos bytes que se usará para descodificar os bytes como valores enteiros.

[ctx: name of the filter; it does a logic AND operation]
en: operand AND data
gl: operando E datos

[ctx: name of the filter; it switches all bits from 0 to 1 and 1 to 0 respectively, so 01111110 becomes 10000001]
en: INVERT data
gl: INVERTER os datos

[ctx: @label:textbox operand to the arithmetic filter function]
en: Operand:
gl: Operando:

[ctx: @info:tooltip]
en: The operand to do the operation with.
gl: O operando co que facer a operación.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter an operand, or select a previous operand from the list.
gl: Insira un operando, ou escolla na lista un xa usado.

[ctx: @option:check]
en: Align at end:
gl: Aliñar na fin:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets if the operation will be aligned to the end of the data instead of to the begin.
gl: Define se a operación se ha aliñar á fin dos datos no canto de no comezo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If set, the operation will be aligned to the end of the data.
gl: Se sinala esta opción, a operación aliñarase á fin dos datos.

[ctx: name of the filter; it does a logic OR operation]
en: operand OR data
gl: operando OR datos

[ctx: name of the filter; it changes the order of the bytes/bits to backwards, so ABCD becomes DCBA]
en: REVERSE data
gl: INVERTER os datos

[ctx: @option:check]
en: Reverse also bits:
gl: Inverter tamén os bits:

[ctx: @info:whatsthis]
en: If set, the bits are arranged in reverse order as well.
gl: Se o sinala, os bits tamén se ordenarán do revés.

[ctx: name of the filter; it moves the bits and pushes the ones over the end to the begin again]
en: ROTATE data
gl: ROTAR os datos

[ctx: @label:spinbox number of bytes the movement is done within]
en: &Group size (bytes):
gl: &Tamaño do grupo (bytes):

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of bytes within which each movement is made.
gl: A cantidade de bytes dentro da que se fai cada movemento.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Control the number of bytes within which each movement is made.
gl: Controla a cantidade de bytes dentro da que se fai cada movemento.

[ctx: @label:spinbox width (in number of bits) the bits are moved]
en: S&hift width (bits):
gl: &Anchura da translocación (bits):

[ctx: @info:tooltip]
en: The width of the shift. Positive numbers move the bits to the right, negative to the left.
gl: Controla canto abarca a translocación. Os números positivos moven os bits cara á dereita, os negativos á esquerda.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Control the width of the shift. Positive numbers move the bits to the right, negative to the left.
gl: Controla canto abarca a translocación. Os números positivos moven os bits cara á dereita, os negativos á esquerda.

[ctx: name of the filter; it moves the bits, setting freed ones to zero]
en: SHIFT data
gl: MOVER os datos

[ctx: name of the filter; it does a logic XOR operation]
en: operand XOR data
gl: operando XOR datos

[ctx: @title:window]
en: Find
gl: Atopar

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the bytes to search for, or select bytes previously searched for from the list.
gl: Insira os bytes para buscalo, ou escolla na lista bytes buscados anteriormente.

[ctx: @title:group]
en: Options
gl: Opcións

[ctx: @option:check]
en: C&ase sensitive
gl: &Distinguir as maiúsculas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
gl: Fai unha busca que distingue maiúsculas de minúsculas: inserir o padrón «Cousa» non casará con «cousa» nin con «COUSA», só con «Cousa».

[ctx: @option:check]
en: &Whole words only
gl: Só &palabras completas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
gl: Precisa de límites de palabra en ambos os dous extremos dunha coincidencia para concordar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
gl: Comeza a buscar desde a posición actual do cursor no canto de desde o inicio.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace backwards.
gl: Substitúe cara atrás.

[ctx: @option:check]
en: &Selected bytes
gl: Os bytes e&scollidos

[ctx: @info:whatsthis]
en: Only search within the current selection.
gl: Busca só dentro da selección actual.

[ctx: @option:check set the view into overwrite mode]
en: Overwr&ite Mode
gl: Modo de subst&itución

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose whether you want the input to be inserted or to overwrite existing data.
gl: Escolla se quere que a entrada se insira ou que sobrescriba os datos existentes.

[ctx: @title:window]
en: Decoding Table
gl: Táboa de descodificación

[ctx: Edited as %datatype]
en: Edited as %1
gl: Editouse como %1

[ctx: @title:column name of the datatype]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: @title:column value of the bytes for the datatype]
en: Value
gl: Valor

[ctx: @info:tooltip for column Type]
en: The type of data
gl: O tipo dos datos.

[ctx: @info:tooltip for column Value]
en: The value of the bytes for the datatype
gl: O valor dos bytes para o tipo de dato.

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte order to use for decoding the bytes.
gl: A orde dos bytes que se usará para descodificalos.

[ctx: @option:check]
en: Unsigned as hexadecimal:
gl: Sen signo como hexadecimal:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the values of the unsigned integer types are shown as hexadecimal instead of as decimal.
gl: Define se os valores dos tipos sen signo se han amosar como hexadecimais no canto de como decimais.

[ctx: @info]
en: The new value needs <emphasis>fewer</emphasis> bytes (%1 instead of %2).<nl/>Keep the unused bytes or remove them?
gl: O novo valor precisa de <emphasis>menos</emphasis> bytes (%1 no canto de %2).<nl/>Quere manter ou retirar os bytes non usados?

[ctx: @action:button keep the unused bytes]
en: &Keep
gl: &Manter

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the unused bytes with their old values.
gl: Mantén os bytes non usados cos valores vellos.

[ctx: @info]
en: The new value needs <emphasis>more</emphasis> bytes (%1 instead of %2).<nl/>Overwrite the following bytes or insert new ones as needed?
gl: O novo valor precisa de <emphasis>máis</emphasis> bytes (%1 no canto de %2).<nl/>Quere sobrescribir os seguintes bytes ou inserir novos segundo se precise?

[ctx: @action:button]
en: &Select
gl: &Escoller

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the binary format]
en: Binary 8-bit
gl: Binario de 8 bits

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as character]
en: Character 8-bit
gl: Carácter de 8 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Float 32-bit
gl: Coma flotante de 32 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Float 64-bit
gl: Coma flotante de 64 bits

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the hexadecimal format]
en: Hexadecimal 8-bit
gl: Hexadecimal de 8 bits

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the octal format]
en: Octal 8-bit
gl: Octal de 8 bits

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 16-bit
gl: 16 bit con signo

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 32-bit
gl: 32 bit con signo

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 64-bit
gl: 64 bit con signo

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 8-bit
gl: 8 bit con signo

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 16-bit
gl: 16 bit sen signo

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 32-bit
gl: 32 bits sen signo

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 64-bit
gl: 64 bit sen signo

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 8-bit
gl: 8 bit sen signo

[ctx: @title:window]
en: Print Byte Array %1
gl: Imprimir o array de bytes %1

[ctx: in the header of the printed page, e.g. Page 2 of 20]
en: Page %p of %P
gl: Páxina %p de %P

[ctx: in the footer of the printed page, e.g. Printed by: Joe User]
en: Printed by: %U
gl: Impreso por: %U

[ctx: @info]
en: Could not print.
gl: Non foi posíbel imprimir.

[ctx: @title:window]
en: Replace
gl: Substituír

[ctx: @info]
en: No replacements made.
gl: Non se fixo ningunha substitución.

[ctx: @info]
en: 1 replacement made. | %1 replacements made.
gl[0]: Fíxose 1 substitución.
gl[1]: Fixéronse %1 substitucións.

[ctx: @info]
en: Replace pattern not found in byte array.
gl: Non se atopou o padrón que se debía substituír no array de bytes.

[ctx: @info]
en: End of byte array reached.<nl/>Continue from the beginning?
gl: Acadouse a fin do array de bytes.<nl/>Quere continuar desde o comezo?

[ctx: @info]
en: Beginning of byte array reached.<nl/>Continue from the end?
gl: Acadouse o comezo do array de bytes.<nl/>Quere continuar desde a fin?

[ctx: @title:window]
en: Replace Bytes
gl: Substituír bytes

[ctx: @action;button]
en: &Replace
gl: &Substituír

[ctx: @info:tooltip]
en: Start replace
gl: Comezar a substituír.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Replace</interface> button, the bytes you entered above are searched for within the byte array and any occurrence is replaced with the replacement bytes.
gl: Se preme o botón <interface>Substituír</interface>, os bytes que inserise en riba buscaranse no array de bytes e calquera aparición ha substituírse polos bytes substitutos.

[ctx: @title:group]
en: Replace With
gl: Substituír por

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the bytes to replace with, or select bytes previously replaced with from the list.
gl: Insira os bytes polos cales substituír, ou escolla na lista bytes xa substituídos.

[ctx: @option:check]
en: &Prompt on replace
gl: Preguntar antes de s&ubstituír

[ctx: @info:whatsthis]
en: Ask before replacing each match found.
gl: Pregunta antes de substituír as coincidencias que atope.

[ctx: @title:window prompt for iterative replacement]
en: Replace
gl: Substituír

[ctx: @action:button]
en: Replace &All
gl: Substituír &todas

[ctx: @action:button]
en: &Skip
gl: &Omitir

[ctx: @action:button]
en: Replace
gl: Substituír

[ctx: @title]
en: Replace
gl: Substituír

[ctx: @info]
en: Search key not found in byte array.
gl: Non se atopou a clave de busca na matriz de bytes.

[ctx: @title:window]
en: Find Bytes
gl: Atopar os bytes

[ctx: @action:button]
en: &Find
gl: &Atopar

[ctx: @info:tooltip]
en: Start searching
gl: Comeza a busca.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Find</interface> button, the bytes you entered above are searched for within the byte array.
gl: Se preme o botón <interface>Atopar</interface>, buscaranse no array de bytes os bytes que inserise.

[ctx: @title]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: @action:inmenu]
en: &Select Range...
gl: &Seleccionar o intervalo…

[ctx: @title:window of the tool to select a range]
en: Select
gl: Selección

[ctx: @label:listbox]
en: Start offset:
gl: Desprazamento do inicio:

[ctx: @label:listbox]
en: End offset:
gl: Desprazamento do final:

[ctx: @option:check]
en: End relative
gl: Fin relativo

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the range.
gl: Escolle o intervalo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Select</interface> button, the cursor will be moved in the document to or, on your option, by the offset you entered above.
gl: Se preme o botón <interface>Escoller</interface>, o cursor moverase para ou desprazarase en, á súa escolla, o desprazamento que inseriu en riba.

[ctx: @title:column offset of the extracted string]
en: Offset
gl: Desprazamento

[ctx: @title:column string extracted from the byte array]
en: String
gl: Cadea

[ctx: @title:window of the tool to extract strings]
en: Strings
gl: Cadeas

[ctx: @title:window]
en: Strings
gl: Cadeas

[ctx: @label:spinbox minimum length for consecutive chars to be seen as a string]
en: Minimum length:
gl: Lonxitude mínima:

[ctx: @action:button extract the strings from the byte array]
en: &Extract
gl: &Extraer

[ctx: @info:tooltip]
en: Finds the strings contained in the selected range and lists them in the view below.
gl: Atopa as cadeas contidas no intervalo escollido e enuméraas na vista en baixo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Extract</interface> button, the selected range is searched for all strings which have the set minimum length. This strings found will be listed in the view below.
gl: Se preme o botón <interface>Extraer</interface>, buscaranse todas as cadeas no intervalo que teñan a lonxitude mínima definida. As cadeas que se atopen listaranse na vista en baixo.

[ctx: @label:lineedit filter term for displayed strings]
en: Filter:
gl: Filtro:

en: Enter a term to limit the list.
gl: Insira un termo para limitar a lista.

en: C&opy
gl: &Copiar

[ctx: @info:tooltip]
en: Copies the selected strings to the clipboard.
gl: Copia no portapapeis as cadeas escollidas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Copy</interface> button, all strings you selected in the list are copied to the clipboard.
gl: Se preme o botón <interface>Copiar</interface>, copiaranse no portapapeis todas as cadeas que escollese.

en: &Show
gl: &Amosar

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the selected string in the view.
gl: Amosa na vista a cadea escollida.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Go to</interface> button, the string which was last selected is marked and shown in the view.
gl: Se preme o botón <interface>Ir a</interface>, marcarase a última cadea que escollese e amosarase na vista.

[ctx: invalid value (End of file reached)]
en: <EOF reached>
gl: <acadouse a fin do ficheiro (EOF)>

en: Name: %1
    Value: %2
    
    Type: %3
    Size: %4
gl: Nome: %1
    Valor: %2
    
    Tipo: %3
    Tamaño: %4

en: Name: %1
    Value: %2
    
    Type: %3
    Size: %4
    
    %5
gl: Nome: %1
    Valor: %2
    
    Tipo: %3
    Tamaño: %4
    
    %5

[ctx: not all values in this structure are as they should be]
en: Validation failed.
gl: Fallou a validación.

[ctx: not all values in this structure are as they should be]
en: Validation failed: "%1"
gl: Fallou a validación: «%1».

en: Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 child)
    
     %6 | Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 children)
    
     %6
gl[0]: Nome: %2
    Valor: %3
    
    Tipo: %4
    Tamaño: %5 (%1 fillo)
    
     %6
gl[1]: Nome: %2
    Valor: %3
    
    Tipo: %4
    Tamaño: %5 (%1 fillos)
    
     %6

en: Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 child) | Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 children)
gl[0]: Nome: %2
    Valor: %3
    
    Tipo: %4
    Tamaño: %5 (%1 fillo)
gl[1]: Nome: %2
    Valor: %3
    
    Tipo: %4
    Tamaño: %5 (%1 fillos)

[ctx: boolean value]
en: false
gl: falso

[ctx: boolean value]
en: true
gl: verdadeiro

[ctx: Data type]
en: boolean bitfield (%1 bit wide) | boolean bitfield (%1 bits wide)
gl[0]: Campo de bits booleano (1 bit de extensión)
gl[1]: Campo de bits booleano (%1 bits de extensión)

[ctx: Data type]
en: signed bitfield (%1 bit wide) | signed bitfield (%1 bits wide)
gl[0]: Campo de bits con signo (1 bit de extensión)
gl[1]: Campo de bits con signo (%1 bits de extensión)

[ctx: Data type]
en: unsigned bitfield (%1 bit wide) | unsigned bitfield (%1 bits wide)
gl[0]: Campo de bits sen signo (1 bit de extensión)
gl[1]: Campo de bits sen signo (%1 bits de extensión)

[ctx: boolean value with actual value]
en: true (%1)
gl: verdadeiro (%1)

en: %1 (value not in enum)
gl: %1 (o valor non está na enum)

en: 0x%1 (no matching flags)
gl: 0x%1 (sen marcas coincidentes)

[ctx: Displayed in the type column. first comes the name of the enum, then the underlying type (e.g. uint32)]
en: flag %1 (%2)
gl: indicador %1 (%2)

[ctx: memory pointer with underlying type]
en: %1 pointer
gl: %1 punteiro

[ctx: data type]
en: bool (1 byte)
gl: booleano (1 byte)

[ctx: data type]
en: signed byte
gl: byte con signo

[ctx: data type]
en: unsigned byte
gl: byte sen signo

[ctx: data type]
en: char
gl: carácter

[ctx: data type]
en: bool (2 bytes)
gl: booleano (2 bytes)

[ctx: data type]
en: signed short
gl: curto con signo

[ctx: data type]
en: unsigned short
gl: curto sen signo

[ctx: data type]
en: bool (4 bytes)
gl: booleano (4 bytes)

[ctx: data type]
en: signed int
gl: enteiro con signo

[ctx: data type]
en: unsigned int
gl: enteiro sen signo

[ctx: data type]
en: bool (8 bytes)
gl: booleano (8 bytes)

[ctx: data type]
en: signed long
gl: longo con signo

[ctx: data type]
en: unsigned long
gl: longo sen signo

[ctx: data type]
en: float
gl: flotante

[ctx: data type]
en: double
gl: duplo

[ctx: data type]
en: bitfield
gl: campo de bits

en: invalid type
gl: tipo incorrecto

en: Non-ASCII char: 0x%1
gl: Carácter non ASCII: 0x%1

en: ASCII char
gl: carácter ASCII

en: ASCII string
gl: cadea ASCII

en: EBCDIC char
gl: carácter EBCDIC

en: EBCDIC string
gl: cadea EBCDIC

en: Latin1 char
gl: carácter Latin1

en: Latin1 string
gl: cadea Latin1

en: End of file reached prematurely
gl: Chegouse á fin do ficheiro antes do esperado.

en: UTF16-LE char
gl: carácter UTF16-LE

en: UTF16-BE char
gl: carácter UTF16-BE

en: UTF16-LE string
gl: cadea UTF16-LE

en: UTF16-BE string
gl: cadea UTF16-BE

en: Value too big: 0x%1
gl: Valor demasiado grande: 0x%1

en: UTF32-LE char
gl: carácter UTF32-LE

en: UTF32-BE char
gl: carácter UTF32-BE

en: UTF32-LE string
gl: cadea UTF32-LE

en: UTF32-BE string
gl: cadea UTF32-BE

en: UTF8 char
gl: carácter UTF8

en: UTF8 string
gl: cadea UTF8

[ctx: data type in C/C++, then name]
en: struct %1
gl: estrutura %1

[ctx: data type, then name]
en: tagged union %1
gl: unión etiquetada %1

[ctx: data type in C/C++, then name]
en: union %1
gl: unión %1

en: <invalid name>
gl: <incorrecto>

[ctx: @title:column]
en: Time
gl: Tempo

[ctx: @title:column]
en: Origin
gl: Orixe

[ctx: @title:column]
en: Message
gl: Mensaxe

[ctx: @info:label]
en: Installed structures:
gl: Estruturas instaladas:

[ctx: @info:label]
en: Used structures:
gl: Estruturas usadas:

en: Get New Structures...
gl: Obter novas estruturas…

en: Advanced Selection...
gl: Selección avanzada…

en: Structure Definitions
gl: Definicións de estrutura

en: Dynamic Structure Definitions
gl: Definicións de estruturas dinámicas

[ctx: @title:window]
en: Advanced Structures Selection
gl: Selección avanzada de estruturas

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (UnsignedDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting unsigned numbers to a string.
gl: A base a usar cando se converten os números sen signo nunha cadea.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (SignedDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting signed numbers to a string.
gl: A base a usar cando se converten os números con signo nunha cadea.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (CharDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting characters to a value string.
gl: A base a usar cando se converten caracteres nunha cadea de valor.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowCharNumericalValue), group (ValueDisplay)
en: Whether to show the numerical value of chars
gl: Indica se debe amosar o valor numérico dos caracteres.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (LocaleAwareFloatFormatting), group (ValueDisplay)
en: Whether to format floating point values according to the current locale
gl: Indica se debe formatar os valores de coma flotante segundo a configuración rexional actual.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShortTypeNames), group (ValueDisplay)
en: Whether to use short type names (i.e. uint32 instead of unsigned int)
gl: Se usar nomes de tipos curtos, como «uint32», en vez de nomes de ficheiros longos, como «enteiro sen signo».

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (LocaleAwareDecimalFormatting), group (ValueDisplay)
en: If true, integers being displayed in decimal format will be formatted according to the current locale settings
gl: Se o escolle os valores que se amosan no formato decimal formataranse segundo a configuración rexional actual.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocaleAwareDecimalFormatting), group (ValueDisplay)
en: Whether to format integer values according to the current locale
gl: Indica se debe formatar os valores enteiros segundo a configuración rexional actual

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (FloatPrecision), group (ValueDisplay)
en: The precision used for converting floating-point numbers to strings (number of decimal digits)
gl: A precisión usada para converter os números en coma flotante nunha cadea (número de díxitos decimais).

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: label, entry (ByteOrder), group (StructureSettings)
en: Byte order
gl: Orde dos bytes

[ctx: @item:inlistbox]
en: Binary
gl: Binario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, byteOrderLabel)
en: Byte order:
gl: Orde dos bytes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShortTypeNames)
en: Use short type names
gl: Usar nomes de tipos curtos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LocaleAwareDecimalFormatting)
en: Use locale-aware integer formatting
gl: Usar un formato de enteiros segundo a configuración rexional.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unsigned_label)
en: Unsigned values:
gl: Valores sen signo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, signed_label)
en: Signed values:
gl: Valores con signo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LocaleAwareFloatFormatting)
en: Use locale-aware floating-point formatting
gl: Usar un formato de coma flotante segundo a configuración rexional.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Floating-point precision:
gl: Precisión da coma flotante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCharNumericalValue)
en: Show numerical value of chars
gl: Amosar o valor numérico dos caracteres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, char_label)
en: Character value:
gl: Valor do carácter:

[ctx: @title:window]
en: Structures
gl: Estruturas

[ctx: name of a data structure]
en: Name
gl: Nome

[ctx: type of a data structure]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: value of a data structure (primitive type)]
en: Value
gl: Valor

[ctx: @action:button]
en: Validate
gl: Validar

[ctx: @info:tooltip]
en: Validate all structures.
gl: Validar todas as estruturas.

[ctx: @action:button]
en: Script console
gl: Consola de guións

[ctx: @info:tooltip]
en: Open script console.
gl: Abrir a consola de guións.

[ctx: @action:button]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @info:tooltip]
en: Open settings.
gl: Abre a configuración.

en: Value Display
gl: Visualización do valor

en: Structures management
gl: Xestión das estruturas

[ctx: @action:button unlock the starting offset of the current structure]
en: Unlock
gl: Desbloquear

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock selected structure, i.e. the starting offset is always set to the current cursor position.
gl: Desbloquear a estrutura seleccionada, é dicir, o desprazamento inicial será sempre a posición actual do cursor.

[ctx: @action:button unlock the starting offset of the current structure]
en: Lock
gl: Bloquear

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock selected structure to current offset.
gl: Bloquear a estrutura seleccionada no desprazamento actual.

[ctx: @title:window]
en: Structures Script Console
gl: Consola de guións de estruturas

[ctx: @label]
en: No grouping.
gl: Sen agrupamento.

[ctx: @label:spinbox number of bytes which are grouped]
en: Bytes per Group:
gl: Bytes por grupo:

[ctx: @title:window]
en: Bytes per Group
gl: Bytes por grupo

[ctx: @label:spinbox number of bytes which are shown per line]
en: Bytes per Line:
gl: Bytes por liña:

[ctx: @title:window]
en: Bytes per Line
gl: Bytes por liña

[ctx: @title:menu]
en: &Offset Coding
gl: Codificación do &desprazamento

[ctx: @title:menu]
en: &Value Coding
gl: Codificación do &valor

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the binary format]
en: &Binary
gl: &Binario

[ctx: @title:menu]
en: &Char Coding
gl: Codificación dos &caracteres

[ctx: @option:check]
en: Show &Non-printing Chars
gl: Amosar os caracteres &non imprimíbeis

[ctx: @action:inmenu]
en: Set Bytes per Line...
gl: Definir os bytes por liña…

[ctx: @action:inmenu]
en: Set Bytes per Group...
gl: Definir os bytes por grupo…

[ctx: @title:menu]
en: &Dynamic Layout
gl: &Disposición dinámica

[ctx: @item:inmenu The layout will not change on size changes.]
en: &Off
gl: &Desactivada

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size, but only with complete groups of bytes.]
en: &Wrap Only Complete Byte Groups
gl: Dividir só por &grupos completos de bytes

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size and fit in as much bytes per line as possible.]
en: &On
gl: &Activada

[ctx: @option:check]
en: Show &Line Offset
gl: Amosar o desprazamentos na &liña

[ctx: @title:menu]
en: &Show Values or Chars
gl: &Amosar os valores dos caracteres

[ctx: @item:inmenu]
en: &Values
gl: &Valores

[ctx: @item:inmenu]
en: &Chars
gl: &Caracteres

[ctx: @item:inmenu]
en: Values && Chars
gl: Valores e caracteres

[ctx: @title:menu]
en: &View Mode
gl: Modo da &vista

[ctx: @item:inmenu]
en: &Columns
gl: &Columnas

[ctx: @item:inmenu]
en: &Rows
gl: &Filas

[ctx: @title:menu submenu to select the view profile or change it]
en: View Profile
gl: Perfil de vista

[ctx: @action:inmenu create a new view profile]
en: Create New...
gl: Crear unha nova…

[ctx: @action:inmenu save changed to the view profile to the base profile]
en: Save Changes
gl: Gardar os cambios

[ctx: @action:inmenu reset settings back to those of the saved base profile]
en: Reset Changes
gl: Restablecer os cambios

[ctx: @window:title]
en: New View Profile
gl: Novo perfil de vista

en: Title:
gl: Título:

en: Display
gl: Amosar

en: Show Line Offset:
gl: Amosar o desprazamentos na liña:

en: Offset Coding:
gl: Codificación do desprazamento:

[ctx: @item:]
en: Values
gl: Valores

[ctx: @item:]
en: Chars
gl: Caracteres

[ctx: @item:]
en: Values & Chars
gl: Valores e caracteres

en: Show Values or Chars:
gl: Amosar os valores ou caracteres:

[ctx: @label:listbox]
en: Show with Rows or Columns:
gl: Amosar en filas e columnas:

[ctx: @item:]
en: Columns
gl: Columnas

[ctx: @item:]
en: Rows
gl: Filas

en: Layout
gl: Disposición

[ctx: @item:inmenu The layout will not change on size changes.]
en: Off
gl: Desactivada

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size, but only with complete groups of bytes.]
en: Wrap Only Complete Byte Groups
gl: Dividir só por grupos completos de bytes

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size and fit in as much bytes per line as possible.]
en: On
gl: Activada

en: Break lines:
gl: Saltos de liña:

en: Values
gl: Valores

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the binary format]
en: Binary
gl: Binario

en: Coding:
gl: Codificación:

en: Chars
gl: Caracteres

en: Char for non-printable bytes:
gl: Carácter para os bytes non imprimíbeis:

en: Char for undefined bytes:
gl: Carácter para os bytes sen definir:

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage View Profiles...
gl: Xestionar os perfís de vista…

[ctx: @title:window]
en: View Profiles
gl: Perfís de vista

[ctx: @action:button]
en: &Create new...
gl: &Crear un novo…

[ctx: @info:tooltip]
en: Opens an editor for a new view profile.
gl: Abre un editor para un novo perfil de vista.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Create new...</interface> button, an editor is opened where you can create and edit a new view profile. The values will be based on the ones of the view profile you selected in the list.
gl: Se preme o botón de <interface>Crear un novo…</interface>, abrirase un editor onde poderá crear e editar un novo perfil de vista. Os valores estarán baseados nos do perfil de vista seleccionado na lista.

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
gl: &Editar…

[ctx: @info:tooltip]
en: Opens an editor for the view profile.
gl: Abre un editor para o perfil de vista.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Edit...</interface> button, an editor will be opened for the view profile you selected in the list.
gl: Se preme o botón <interface>Editar…</interface>, abrirase un editor para o perfil de vista seleccionado na lista.

[ctx: @action:button]
en: &Set as Default
gl: &Facer predeterminado

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the selected view profile as default for all views.
gl: Define o perfil de vista seleccionado como predeterminado para todas as vistas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Set as Default</interface> button, the view profile you selected in the list is set as default for all views.
gl: Se preme o botón <interface>Facer predeterminado</interface>, o perfil de vista que seleccionou na lista pasará a ser o perfil predeterminado para todas as vistas.

[ctx: @action:button]
en: &Delete
gl: &Eliminar

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes the selected view profile.
gl: Elimina o perfil de vista seleccionado.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Delete</interface> button, the view profile you selected in the list is deleted.
gl: Se preme o botón <interface>Eliminar</interface>, eliminarase o perfil de vista seleccionado na lista.

en: Modification of %1
gl: Modificación de %1

[ctx: @window:title]
en: "%1" View Profile
gl: Perfil de vista «%1»

[ctx: @info:status short for: Overwrite mode]
en: OVR
gl: SUB

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert mode
gl: Modo de inserción.

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite mode
gl: Modo de sobrescrita.

[ctx: @info:tooltip]
en: Coding of the value interpretation in the current view.
gl: Código da interpretación do valor na vista actual.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encoding in the character column of the current view.
gl: Codificación na columna de carácter da vista actual.

en: Offset: %1
gl: Desprazamento: %1

[ctx: @info:status selection: start offset - end offset ()]
en: Selection: %1 - %2 (%3)
gl: Selección: %1 — %2 (%3).

[ctx: @info:status offset value not available]
en: Offset: -
gl: Desprazamento: -.

[ctx: @info:status offset value not available]
en: Selection: -
gl: Selección: -.

[ctx: @info:status selection: start offset - end offset (number of bytes)]
en: Selection: %1 - %2 (%3)
gl: Selección: %1 — %2 (%3).

[ctx: name of the data type]
en: Byte Array
gl: Array de bytes

[ctx: The byte array was new created.]
en: New created.
gl: Creado de novo.

[ctx: numbered title for a created document without a filename]
en: [New Byte Array] | [New Byte Array %1]
gl[0]: [Novo array de bytes]
gl[1]: [Novo array de bytes %1]

[ctx: origin of the byte array]
en: Created from data.
gl: Creado a partir de datos.

[ctx: destination of the byte array]
en: Loaded from file.
gl: Cargado desde o ficheiro.

en: There is not enough free working memory to load this file.
gl: Non se dispón de memoria libre dabondo para cargar o ficheiro.

en: Support to load files larger than 2 GiB has not yet been implemented.
gl: Aínda non se permite cargar ficheiros maiores de 2 GiB.

[ctx: name of the generated data]
en: Pattern...
gl: Padrón…

en: Pattern inserted.
gl: Inseriuse o padrón.

[ctx: @label:textbox]
en: Pattern:
gl: Padrón:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
gl: Insira un padrón para buscalo, ou escolla na lista un xa usado.

[ctx: @label:spinbox number of times to insert the pattern]
en: &Number:
gl: &Número:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times the pattern should be inserted.
gl: Insira o número de veces que debe inserirse o padrón.

[ctx: @item name of the generated data]
en: Pattern
gl: Padrón

[ctx: name of the generated data]
en: Random Data...
gl: Datos aleatorios…

en: RandomData inserted.
gl: Inseríronse datos aleatorios.

[ctx: @label:spinbox size of the bytearray to generate]
en: &Size (bytes):
gl: &Tamaño (bytes):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the size of the bytearray to generate.
gl: Insira o tamaño do vector de bytes a xerar.

[ctx: @item name of the generated data]
en: Random Data
gl: Dato aleatorio

[ctx: name of the generated data]
en: Sequence
gl: Secuencia

en: Sequence inserted.
gl: Inseriuse a secuencia.

[ctx: @label:listbox the type of the used encoding: Classic, Base32hex or z-base-32.]
en: Encoding:
gl: Codificación:

[ctx: @item:inmenu Doing the base32 using the classical encoding]
en: Classic
gl: Clásica

en: The preview uses maximal the first 100 bytes.
gl: A vista previa usa os primeiros 100 bytes como máximo.

[ctx: name of the encoding target]
en: Characters
gl: Caracteres

[ctx: name of the encoding target]
en: Intel Hex
gl: Hexadecimal de Intel

[ctx: @label:listbox the size in bits of the addresses.]
en: Address size:
gl: Tamaño do enderezo:

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 32-bit
gl: 32 bits

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 16-bit
gl: 16 bits

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 8-bit
gl: 8 bits

[ctx: name of the encoding target]
en: C Array
gl: Matriz de C

[ctx: @label:textbox name of the created variable]
en: Name of variable:
gl: Nome da variábel:

[ctx: @label:textbox to define after how many items the list is wrapped]
en: Items per line:
gl: Elementos por liña:

[ctx: @label:listbox the type of the data: char, integer, etc.]
en: Data type:
gl: Tipo do dato:

[ctx: @option:check Encode the values in hexadecimal instead of decimal, if the datatype has the property Unsigned]
en: Unsigned as hexadecimal:
gl: Sen signo como hexadecimal:

[ctx: name of the encoding target]
en: S-Record
gl: Rexistro S

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 24-bit
gl: 24 bits

[ctx: @label:textbox file name internally given to the encoded data]
en: Internal name of file:
gl: Nome interno do ficheiro:

[ctx: @label:listbox the type of the used encoding: historical or Base64.]
en: Encoding:
gl: Codificación:

[ctx: @item:inmenu Doing the uuencoding using the historical encoding]
en: Historical
gl: Histórico

[ctx: name of the encoding target]
en: Values
gl: Valores

en: Value coding:
gl: Codificación do valor:

[ctx: @label:textbox substring which separates the values]
en: Separation:
gl: Separación:

[ctx: name of the encoding target]
en: View in Plain Text
gl: Ver como texto simple

[ctx: @item:inlistbox coding of offset in the expression format]
en: Expr
gl: Expresión

[ctx: @item:inlistbox coding of the bytes as values in the hexadecimal format]
note: i18nc("@item:inlistbox guessing the coding of the bytes by the input",       "Auto"),
en: Hex
gl: Hexadecimal
