okteta - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: Hex editor
gl: Editor de bytes

en: Edit the raw data of files
gl: Edita os datos en bruto dos ficheiros

en: Author
gl: Autor

[ctx: Task description]
en: Structures tool
gl: Utilidade de estruturas

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
gl: Permisos

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
gl: &Xanelas

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

en: File(s) to load.
gl: Ficheiro(s) para abrir.
