okteta - en to ia translation catalogue (64 entries)

[ctx: @tooltip the document is modified]
en: Modified.
ia: Modificate.

[ctx: @tooltip the document is not modified]
en: Not modified.
ia: Non Modificate.

[ctx: @option:check the document is read-write]
en: Read-write
ia: Lectura-Scriptura

[ctx: @option:check the document is read-only]
en: Read-only
ia: Solmente de lectura

[ctx: @option:check set the document to read-only]
en: Set Read-only
ia: Fixa Solmente de lectura

[ctx: @option:check set the document to read-write]
en: Set Read-write
ia: Fixa solmente de scriptura

[ctx: @title:column description of the change]
en: Changes
ia: Modificationes

[ctx: @info:tooltip]
en: Id of the version
ia: Id del version

[ctx: @info:tooltip]
en: Description of what changed
ia: Description de lo que modificava

[ctx: @title:window]
en: Versions
ia: Versiones

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
ia: Claude omne

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
ia: Claude omne altere

[ctx: @title:menu create new byte arrays from different sources]
en: New
ia: Nove

[ctx: @item:inmenu create a new empty document]
en: Empty
ia: Vacue

[ctx: @item:inmenu create a new document from data in the clipboard]
en: From Clipboard
ia: Ex area de transferentia

[ctx: @title:column description of the change]
note: i18nc("@title:column Id of the version",         "Id") :
en: Title
ia: Titulo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18nc("@info:tooltip","Id of the version") :
en: Title of the document
ia: Titulo del documento

[ctx: @title:window]
en: Documents
ia: Documentos

[ctx: @title:window]
en: Filesystem
ia: Systema de file

[ctx: @action:intoolbar]
en: Folder of Current Document
ia: Dossier de documento currente

[ctx: @title:menu]
en: Copy As
ia: Copia como

[ctx: @item There are no encoders.]
en: Not available.
ia: Non disponibile.

[ctx: @title:window]
en: Copy As
ia: Copia como

[ctx: @title:group]
en: Preview
ia: Vista preliminar

[ctx: @action:button]
en: &Copy to clipboard
ia: &Copia a area de transferentia

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected data to the clipboard.
ia: Copia le datos seligite al area de transferentia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Copy to clipboard</interface> button, the selected data will be copied to the clipboard with the settings you entered above.
ia: Si tu pressa le button de <interface>Copia a area de transferentia</interface>, le datos seligite essera copiate al area de transferentia con le preferentias que tu insertava de supra.

[ctx: @title:menu]
en: Export
ia: Exporta

[ctx: @item There are no exporters.]
en: Not available.
ia: Non disponibile.

[ctx: @title:window]
en: Export
ia: Exporta

[ctx: @action:button]
en: &Export to File...
ia: &Exporta a file...

[ctx: @info:tooltip]
en: Export the selected data to a file.
ia: Exporta le datos seligite a un file.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Export to file</interface> button, the selected data will be copied to a file with the settings you entered above.
ia: Si tu pressa le button <interface>Exporta a file</interface>, le datos seligite essera copiate a un file con le preferentias que tu insertava de supra.

[ctx: @title:menu]
en: Insert
ia: Inserta

[ctx: @item There are no generators.]
en: Not available.
ia: Non disponibile.

[ctx: @title:window]
en: Insert
ia: Inserta

[ctx: @action:button]
en: &Insert
ia: &Inserta

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the generated data into the document.
ia: Inserta le datos generate in le documento.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Insert</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted into the document at the cursor position.
ia: Si tu pressa le button <interface>Inserta</interface>, le datos seligite essera generate con le preferentias que tu insertava de supra e insertava in le documento al position de cursor.

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
ia: Recar&ga

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Vertically
ia: Divide verticalmente

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Horizontal
ia: Divide Horizontal

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View Area
ia: Claude area de vision

[ctx: @item There are no windows.]
en: None.
ia: Necun.

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
ia: Annulla

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
ia: Reface

[ctx: @action Undo: [change]]
en: Undo: %1
ia: Annulla: %1

[ctx: @action Redo: [change]]
en: Redo: %1
ia: Reface: %1

en: &Fit to Width
ia: &Adapta in largessa

en: &Fit to Height
ia: &Adapta in altessa

en: &Fit to Size
ia: &Adapta a dimension

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1%
ia: Zoom: %1

[ctx: @title:window]
en: Save As
ia: Salveguarda como

[ctx: @title:window]
en: Close
ia: Claude

[ctx: @title:window]
en: Reload
ia: Recarga

[ctx: @action:button]
en: &Export
ia: &Exporta

[ctx: @title:window]
en: Create
ia: Crea

[ctx: @action:button create the new document]
en: &Create
ia: &Crea

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new document with the generated data.
ia: Crea un nove documento con le datos generate.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Create</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted in a new document.
ia: Si tu pressa le button <interface>Crea</interface>, le datos generate con le preferentias que tu insertava de supra e insertava in le documento nove.

[ctx: @info]
en: There is already a file at<nl/><filename>%1</filename>.<nl/>Overwrite?
ia: Il jam ha un file in<nl/><filename>%1</filename>.<nl/>Superscribe?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: There are unsaved modifications to <filename>%1</filename>. They will be lost if you reload the document.<nl/>Do you want to discard them?
ia: Il ha modificationes non salveguardte a <filename>%1</filename>. Illos essera perdite si tu recarga le documento.<nl/>Tu vole abandonar los?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to save your changes or discard them?
ia: <filename>%1</filename> ha essite modificate.<nl/>Tu vole salveguardar  tu modificationes o abandonar los?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to discard your changes?
ia: <filename>%1</filename> ha essite modificate. <nl/>Tu vole abandonar tu modificationes?
