okteta - en to ia translation catalogue (8 entries)

en: Hex editor
ia: Editor (Redactor) Hexadecimal

en: Edit the raw data of files
ia: EDita le datos crude de files

en: Author
ia: Autor

[ctx: Task description]
en: Structures tool
ia: Instrumento de structuras

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
ia: Permissiones

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
ia: &Fenestras

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ia: Barra de instrumento principal

en: File(s) to load.
ia: File(s) de cargar.
