okteta - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Hex editor
it: Editor esadecimale

en: 2006-%1 Friedrich W. H. Kossebau
it: 2006-%1 di Friedrich W. H. Kossebau

en: Edit the raw data of files
it: Modifica i dati grezzi dei file

en: Author
it: Autore

[ctx: Task description]
en: Structures tool
it: Strumento per strutture

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
it: Permessi

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
it: &Finestre

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
it: Barra principale

en: File(s) to load.
it: File da caricare.
