okteta - en to ka translation catalogue (59 entries)

[ctx: @tooltip the document is modified]
en: Modified.
ka: შეცვლილია.

[ctx: @tooltip the document is not modified]
en: Not modified.
ka: შეუცვლელია.

[ctx: @option:check the document is read-write]
en: Read-write
ka: ჩაწერადი/წაკითხვადი

[ctx: @option:check the document is read-only]
en: Read-only
ka: მხოლოდ წაკითხვა

[ctx: @option:check set the document to read-only]
en: Set Read-only
ka: მხოლოდ წაკითხვაზე დაყენება

[ctx: @option:check set the document to read-write]
en: Set Read-write
ka: კითხვა და ჩაწერაზე დაყენება

[ctx: @title:window]
en: Terminal
ka: ტერმინალი

[ctx: @title:column description of the change]
en: Changes
ka: ცვლილებები

[ctx: @info:tooltip]
en: Id of the version
ka: ვერსიის ID

[ctx: @info:tooltip]
en: Description of what changed
ka: ცვლილების აღწერა

[ctx: @title:window]
en: Versions
ka: ვერსიები

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
ka: ყველას დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
ka: აქტიურის გარდა ყველას დახურვა

[ctx: @title:menu create new byte arrays from different sources]
en: New
ka: ახალი

[ctx: @item:inmenu create a new empty document]
en: Empty
ka: ცარიელი

[ctx: @item:inmenu create a new document from data in the clipboard]
en: From Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან

[ctx: @title:column description of the change]
note: i18nc("@title:column Id of the version",         "Id") :
en: Title
ka: სათაური

[ctx: @info:tooltip]
note: i18nc("@info:tooltip","Id of the version") :
en: Title of the document
ka: დოკუმენტის სათაური

[ctx: @title:window]
en: Documents
ka: დოკუმენტები

[ctx: @title:window]
en: Filesystem
ka: ფაილური სისტემა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Folder of Current Document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის საქაღალდე

[ctx: @title:menu]
en: Copy As
ka: კოპირება, როგორც

[ctx: @item There are no encoders.]
en: Not available.
ka: მიუწვდომელია.

[ctx: @title:window]
en: Copy As
ka: კოპირება, როგორც

[ctx: @title:group]
en: Preview
ka: მინიატურა

[ctx: @action:button]
en: &Copy to clipboard
ka: &ბუფერში კოპირება

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected data to the clipboard.
ka: მონიშნული მონაცემების ბუფერში კოპირება.

[ctx: @title:menu]
en: Export
ka: გატანa

[ctx: @item There are no exporters.]
en: Not available.
ka: მიუწვდომელია.

[ctx: @title:window]
en: Export
ka: გატანa

[ctx: @action:button]
en: &Export to File...
ka: &ფაილში გატანა...

[ctx: @info:tooltip]
en: Export the selected data to a file.
ka: მონიშნული მონაცემების ფაილში გატანა.

[ctx: @title:menu]
en: Insert
ka: ჩასმა

[ctx: @item There are no generators.]
en: Not available.
ka: მიუწვდომელია.

[ctx: @title:window]
en: Insert
ka: ჩასმა

[ctx: @action:button]
en: &Insert
ka: &ჩასმა

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the generated data into the document.
ka: გენერირებული მონაცემების დოკუმენტში ჩასმა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
ka: &თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Vertically
ka: ვერტიკალურად გაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Split Horizontal
ka: ჰორიზონტალურად გაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View Area
ka: ხედის დახურვა

[ctx: @item There are no windows.]
en: None.
ka: არცერთი.

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
ka: დაბრუნება

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
ka: ბრძანების აღდგენა

[ctx: @action Undo: [change]]
en: Undo: %1
ka: დაბრუნება: %1

[ctx: @action Redo: [change]]
en: Redo: %1
ka: გამეორება: %1

en: Zoom
ka: გადიდება

en: &Fit to Width
ka: სიგანეში ჩატევა

en: &Fit to Height
ka: &სიმაღლეში ჩატევა

en: &Fit to Size
ka: &ზომაში ჩატევა

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1%
ka: გადიდება: %1%

[ctx: @title:window]
en: Save As
ka: შენახვა როგორც

[ctx: @title:window]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @title:window]
en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action:button]
en: &Export
ka: &გატანა

[ctx: @title:window]
en: Create
ka: შექმნა

[ctx: @action:button create the new document]
en: &Create
ka: &შექმნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new document with the generated data.
ka: გენერირებული მონაცემებით ახალი დოკუმენტის შექმნა.

[ctx: @info]
en: There is already a file at<nl/><filename>%1</filename>.<nl/>Overwrite?
ka: ფაილი<nl/><filename>%1</filename> უკვე არსებობს.<nl/>გადავაწერო?
