okteta - en to nb translation catalogue (58 entries)

[ctx: @tooltip the document is modified]
en: Modified.
nb: Endret.

[ctx: @tooltip the document is not modified]
en: Not modified.
nb: Ikke endret.

[ctx: @option:check the document is read-write]
en: Read-write
nb: Lese-skrive

[ctx: @option:check the document is read-only]
en: Read-only
nb: Skrivebeskyttet

[ctx: @option:check set the document to read-only]
en: Set Read-only
nb: Sett skrivebeskyttet

[ctx: @option:check set the document to read-write]
en: Set Read-write
nb: Sett lese-skrive

[ctx: @title:column description of the change]
en: Changes
nb: Endringer

[ctx: @info:tooltip]
en: Id of the version
nb: Id for versjon

[ctx: @info:tooltip]
en: Description of what changed
nb: Beskrivelse av hva som ble endret

[ctx: @title:window]
en: Versions
nb: Versjoner

[ctx: @title:menu create new byte arrays from different sources]
en: New
nb: Ny

[ctx: @title:column description of the change]
note: i18nc("@title:column Id of the version",         "Id") :
en: Title
nb: Tittel

[ctx: @info:tooltip]
note: i18nc("@info:tooltip","Id of the version") :
en: Title of the document
nb: Tittel på dokumentet

[ctx: @title:window]
en: Documents
nb: Dokumenter

[ctx: @title:window]
en: Filesystem
nb: Filsystem

[ctx: @action:intoolbar]
en: Folder of Current Document
nb: Mappe for gjeldende dokument

[ctx: @title:menu]
en: Copy As
nb: Kopier som

[ctx: @item There are no encoders.]
en: Not available.
nb: Ikke tilgjengelig.

[ctx: @title:window]
en: Copy As
nb: Kopier som

[ctx: @title:group]
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

[ctx: @action:button]
en: &Copy to clipboard
nb: &Kopier til utklippstavla

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected data to the clipboard.
nb: Kopier utvalgt tekst til utklippstavla.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Copy to clipboard</interface> button, the selected data will be copied to the clipboard with the settings you entered above.
nb: Hvis du trykker knappen <interface>Kopier til utklippstavla</interface> blir de markerte data kopiert til utklippstavla med de innstillingene du oppga over.

[ctx: @title:menu]
en: Export
nb: Eksporter

[ctx: @item There are no exporters.]
en: Not available.
nb: Ikke tilgjengelig.

[ctx: @title:window]
en: Export
nb: Eksporter

[ctx: @action:button]
en: &Export to File...
nb: &Eksporter til fil …

[ctx: @info:tooltip]
en: Export the selected data to a file.
nb: Eksporter de markerte dataene til en fil.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Export to file</interface> button, the selected data will be copied to a file with the settings you entered above.
nb: Hvis du trykker knappen <interface>Eksporter til fil</interface> blir de markerte data kopiert til en fil med de innstillingene du oppga over.

[ctx: @title:menu]
en: Insert
nb: Sett inn

[ctx: @item There are no generators.]
en: Not available.
nb: Ikke tilgjengelig.

[ctx: @title:window]
en: Insert
nb: Sett inn

[ctx: @action:button]
en: &Insert
nb: &Sett inn

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the generated data into the document.
nb: Sett inn de genererte dataene i dokumentet.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Insert</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted into the document at the cursor position.
nb: Hvis du trykker <interface>Sett inn</interface>-knappen blir dataene generert med de innstillingene du oppga over og satt inn i dokumentet ved markøren.

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
nb: &Last inn på nytt

[ctx: @item There are no windows.]
en: None.
nb: Ingen.

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
nb: Angre

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
nb: Gjør om

[ctx: @action Undo: [change]]
en: Undo: %1
nb: Gjør om: %1

[ctx: @action Redo: [change]]
en: Redo: %1
nb: Gjør på nytt: %1

en: Zoom
nb: Forstørre/-minske

en: &Fit to Width
nb: &Juster til bredden

en: &Fit to Height
nb: &Juster til høyden

en: &Fit to Size
nb: &Juster til størrelsen

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1%
nb: zoom: %1%

[ctx: @title:window]
en: Save As
nb: Lagre som

[ctx: @title:window]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: @title:window]
en: Reload
nb: Last på nytt

[ctx: @action:button]
en: &Export
nb: &Eksporter

[ctx: @title:window]
en: Create
nb: Opprett

[ctx: @action:button create the new document]
en: &Create
nb: &Opprett

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new document with the generated data.
nb: Opprett et nytt dokument med de dataene som er generert.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Create</interface> button, the data will be generated with the settings you entered above and inserted in a new document.
nb: Hvis du trykker knappen <interface>Opprett</interface> blir dataene generert med de innstillingene du oppga over og satt inn i et nytt dokument.

[ctx: @info]
en: There is already a file at<nl/><filename>%1</filename>.<nl/>Overwrite?
nb: Det finnes fra før en fil ved<nl/> <filename>%1</filename>.<nl/> Skriv over?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: There are unsaved modifications to <filename>%1</filename>. They will be lost if you reload the document.<nl/>Do you want to discard them?
nb: Det er endringer som ikke er lagret i <filename>%1</filename>. De går tapt hvis du laster dokumentet på nytt. <nl/>

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to save your changes or discard them?
nb: <filename>%1 </filename> er blitt endret.<nl/> Vil du lagre endringene dine, eller kaste dem?

[ctx: @info "%title" has been modified.]
en: <filename>%1</filename> has been modified.<nl/>Do you want to discard your changes?
nb: <filename>%1</filename> er blitt endret.<nl/> Vil du kaste endringene dine?
