okteta - en to oc translation catalogue (33 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
oc: Suprimir lo favorit

[ctx: @title:column short for Hexadecimal]
en: Hex
oc: Exa

[ctx: @info:tooltip column contains the value in hexadecimal format]
en: Hexadecimal
oc: Exadecimal

[ctx: @info:tooltip column contains the value in binary format]
en: Binary
oc: Binari

[ctx: @info:tooltip column contains the character with the value]
en: Character
oc: Caractèr

[ctx: @title:group]
en: Parameters
oc: Paramètres

[ctx: @option:check]
en: From c&ursor
oc: Demp&uèi lo cursor

[ctx: @action:button]
en: &Go
oc: &Anar

[ctx: @title:column count of characters]
en: Count
oc: Comptar

[ctx: @title:column Percent of byte in total]
en: Percent
oc: per cent

[ctx: @title:window]
en: Find
oc: Recercar

[ctx: @title:group]
en: Options
oc: Opcions

[ctx: @option:check]
en: C&ase sensitive
oc: Téne&r compte de la cassa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
oc: Effectuar una recèrca tenent compte de la cassa : la picada del motiu « Joe » trobarà pas ni « joe » ni « JOE », mas unicament « Joe ».

[ctx: @option:check]
en: &Whole words only
oc: Sonque los mots &entièrs

[ctx: @info:whatsthis]
en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
oc: Necessita de limits de mots dins los dos senses d'una occurréncia per capitar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
oc: Aviar la recèrca a la posicion correnta del cursor puslèu qu'al començament.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Only search within the current selection.
oc: Recercar sonque dins la seleccion correnta.

[ctx: @title:window]
en: Replace
oc: Remplaçar

[ctx: @action;button]
en: &Replace
oc: &Remplaçar

[ctx: @info:tooltip]
en: Start replace
oc: Aviar lo remplaçament

[ctx: @option:check]
en: &Prompt on replace
oc: &Convit al moment d'un remplaçament

[ctx: @info:whatsthis]
en: Ask before replacing each match found.
oc: Demandar abans de remplaçar cada correspondéncia trobada.

[ctx: @title:window prompt for iterative replacement]
en: Replace
oc: Remplaçar

[ctx: @action:button]
en: Replace &All
oc: &Remplaçar tot

[ctx: @action:button]
en: &Skip
oc: &Ignorar

[ctx: @action:button]
en: Replace
oc: Remplaçar

[ctx: @action:button]
en: &Find
oc: &Recercar

[ctx: @info:tooltip]
en: Start searching
oc: Començar la recèrca

[ctx: @title:column string extracted from the byte array]
en: String
oc: Cadena

[ctx: @label:lineedit filter term for displayed strings]
en: Filter:
oc: Filtre :

en: C&opy
oc: C&opiar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
oc: Picatz un motiu de recercar, o seleccionatz un motiu precedent de la tièra.
