okteta - en to pl translation catalogue (445 entries)

[ctx: @title:window]
en: File Info
pl: Szczegóły pliku

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Created/Loaded:
pl: Utworzony/wczytany:

en: Last modified:
pl: Ostatnio zmieniony:

en: Last synchronized:
pl: Ostatnio zsynchronizowany:

en: Created:
pl: Utworzony:

[ctx: There is no storage location assigned to yet.]
en: [None]
pl: [Brak]

[ctx: @option:check]
en: Overwrite only
pl: Tylko zastępuj

[ctx: @title:column offset of the bookmark]
en: Offset
pl: Przesunięcie

[ctx: @title:column title of the bookmark]
en: Title
pl: Nazwa

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
pl: Usuń zakładkę

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Bookmarks
pl: Usuń wszystkie zakładki

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Bookmark
pl: Przejdź do następnej zakładki

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Bookmark
pl: Przejdź do poprzedniej zakładki

[ctx: default name of a bookmark]
en: Bookmark
pl: Zakładka

[ctx: @title:window]
en: Bookmarks
pl: Zakładki

[ctx: @info:tooltip]
en: Creates a new bookmark for the current cursor position.
pl: Utwórz nową zakładkę dla bieżącego położenia kursora.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, a new bookmark will be created for the current cursor position.
pl: Jeśli wciśniesz ten przycisk, nowa zakładka zostanie utworzona dla bieżącego położenia kursora.

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes all the selected bookmarks.
pl: Usuwa wszystkie zaznaczone zakładki.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, all bookmarks which are selected will be deleted.
pl: Jeśli wciśniesz ten przycisk, wszystkie zaznaczone zakładki zostaną usunięte.

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves the cursor to the selected bookmark.
pl: Przenosi kursor do wybranej zakładki.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, the cursor is moved to the position of the bookmark which has been last selected.
pl: Jeśli wciśniesz ten przycisk, kursor będzie przeniesiony na pozycję ostatnio wybranej zakładki.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enables renaming of the selected bookmark.
pl: Pozwala zmieniać nazwę wybranej zakładki.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, the name of the bookmark which was last selected can be edited.
pl: Jeśli wciśniesz ten przycisk, nazwa ostatnio wybranej zakładki  może być edytowana.

[ctx: @item:intable character is not defined]
en: undef.
pl: nieokr.

[ctx: @info:tooltip column contains the value in decimal format]
en: Decimal
pl: Dziesiętne

[ctx: @info:tooltip column contains the value in hexadecimal format]
en: Hexadecimal
pl: Szesnastkowe

[ctx: @info:tooltip column contains the value in octal format]
en: Octal
pl: Ósemkowe

[ctx: @info:tooltip column contains the value in binary format]
en: Binary
pl: Dwójkowe

[ctx: @info:tooltip column contains the character with the value]
en: Character
pl: Znak

[ctx: @title:window]
en: Value/Char Table
pl: Tabela wartości/znaków

en: Inserted 1 Byte | Inserted %1 Bytes
pl[0]: Wstawiono 1 bajt
pl[1]: Wstawiono %1 bajty
pl[2]: Wstawiono %1 bajtów

[ctx: @label:spinbox number of bytes to insert]
en: Number (bytes):
pl: Liczba (bajty):

[ctx: @info:tooltip]
en: Number of repeats of the currently selected byte in the table to be inserted.
pl: Liczba powtórzeń obecnie zaznaczonego bajtu przy wstawianiu do tabeli.

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the currently selected byte in the table repeated the given number of times.
pl: Wstawia obecnie zaznaczone bajty do tabeli daną liczbę razy.

[ctx: @title:window of the tool to convert between charsets]
en: Charset Conversion
pl: Przekształcanie zestawu znaków

[ctx: Converted from charset 1 to charset 2]
en: %1 to %2
pl: %1 do %2

[ctx: @title:window]
en: Charset Conversion
pl: Przekształcanie zestawu znaków

[ctx: @item:inmenu Is converted _from_ charset (selected in combobox next to this)]
en: From
pl: Z

[ctx: @item:inmenu Is converted _to_ charset (selected in combobox next to this)]
en: To
pl: Na

[ctx: @info:tooltip]
en: The direction the bytes are converted, to or from the selected charset.
pl: Kierunek w jakim są przekształcane bajty, do lub z wybranego zestawu znaków.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the direction the bytes are converted, to or from the selected charset.
pl: Wybierz kierunek przekształcania bajtów, do lub z wybranego zestawu znaków.

[ctx: @info:tooltip]
en: The charset the bytes are converted to.
pl: Zestaw znaków, do którego zostają przekształcane bajty.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the charset the bytes are converted to.
pl: Wybierz zestaw znaków, do którego zostaną przekształcone bajty.

[ctx: @title:group]
en: Parameters
pl: Parametry

[ctx: @option:check substitute bytes whose char is not part of the target charset]
en: Substitute missing:
pl: Gdy brak zamiennika:

[ctx: @info:tooltip]
en: Selects if bytes should be substituted with a default byte if its char in the source charset is not part of the target charset.
pl: Wybiera, jeśli bajty mają być podmienianie domyślnym bajtem, jeśli ich znak w źródłowym zestawie znaków nie jest częścią docelowego zestawu znaków.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set to true if bytes should be substituted with a default byte if its char in the source charset is not part of the target charset.
pl: Ustaw na prawdę, jeśli bajty mają być podmienianie domyślnym bajtem, jeśli ich znak w źródłowym zestawie znaków nie jest częścią docelowego zestawu znaków.

[ctx: @label:textbox byte to use for chars which are not part of the target charset]
en: Substitute byte:
pl: Podmień bajtem:

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte to use for chars which are not part of the target charset.
pl: Bajt wykorzystywany do znaków, które nie są częścią docelowego zestawu znaków.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Define the byte to use for chars which are not part of the target charset.
pl: Określ bajt wykorzystywany dla znaków, które nie są częścią docelowego zestawu znaków.

en: Con&vert
pl: &Przekształć

[ctx: @info:tooltip]
en: Converts the bytes in the selected range.
pl: Przekształca bajty w wybranym zakresie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Convert</interface> button, all bytes in the selected range will be replaced by bytes which represent the same character in the selected target charset.
pl: Jeżeli naciśniesz przycisk <interface>Przekształć</interface>, to wszystkie bajty w wybranym zakresie zostaną zastąpione bajtami, które reprezentują ten zam znak w wybranym docelowym zestawie znaków.

[ctx: @info]
en: No bytes converted.
pl: Nie przekształcono żadnych bajtów.

[ctx: @info]
en: 1 byte converted. | %1 bytes converted.
pl[0]: Przekształcono 1 bajt.
pl[1]: Przekształcono %1 bajty.
pl[2]: Przekształcono %1 bajtów.

[ctx: @info]
en: No bytes substituted.
pl: Nie podmieniono żadnych bajtów.

[ctx: @info]
en: 1 byte substituted. | %1 bytes substituted.
pl[0]: Podmieniono 1 bajt.
pl[1]: Podmieniono %1 bajty.
pl[2]: Podmieniono %1 bajtów.

[ctx: @info]
en: Conversion cancelled because of chars which are not in the target charset.
pl: Przekształcanie porzucone ze względu na znaki, które nie są obecne w docelowym zestawie znaków.

[ctx: @title:window of the tool to calculate checksums]
en: Checksum
pl: Suma sprawdzająca

[ctx: @label:listbox algorithm to use for the checksum]
en: Algorithm:
pl: Algorytm:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the algorithm to use for the checksum.
pl: Wybierz algorytm do obliczenia sumy sprawdzającej.

[ctx: @action:button calculate the checksum]
en: &Calculate
pl: &Oblicz

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate the checksum for the bytes in the selected range.
pl: Oblicz sumę sprawdzającą dla bajtów w wybranym zakresie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Calculate</interface> button, the list will be updated to all strings which are contained in the selected range and have the set minimum length.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Wylicz</interface>, lista zostanie zaktualizowana dla wszystkich ciągów w wybranym zakresie i mających ustawioną minimalną długość.

[ctx: @title:window]
en: Binary Filter
pl: Filtr dwójkowy

[ctx: @label:listbox operation to use by the filter]
en: Operation:
pl: Działanie:

[ctx: @info:tooltip]
en: The operation to use for the filter.
pl: Wybierz działanie, dla którego chcesz użyć dla filtra.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the operation to use for the filter.
pl: Wybierz działanie, którego chcesz użyć dla filtra.

[ctx: @action:button]
en: &Filter
pl: &Filtruj

[ctx: @info:tooltip]
en: Executes the filter for the bytes in the selected range.
pl: Uruchamia filtr dla bajtów w wybranym zakresie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Filter</interface> button, the operation you selected above is executed for the bytes in the selected range with the given options.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Filtruj</interface>, wybrane działaniezostanie wykonane na bitach w wybranym zakresie z podanymi opcjami.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Go to Offset...
pl: &Przejdź do przesunięcia...

[ctx: @title:window of the tool to set a new offset for the cursor]
en: Goto
pl: Przejdź do

[ctx: @label:listbox]
en: O&ffset:
pl: Prz&esunięcie:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter an offset to go to, or select a previous offset from the list.
pl: Wpisz przesunięcie, do którego chcesz przejść lub wybierz poprzednie przesunięcie z listy.

[ctx: @option:check]
en: From c&ursor
pl: Od k&ursora

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go relative from the current cursor location and not absolute.
pl: Przesunięcie względne od kursora.

[ctx: @option:check]
en: &Extend selection
pl: Rozsz&erz zaznaczenie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Extend the selection by the cursor move.
pl: Rozszerz zaznaczenie za pomocą ruchu myszy.

[ctx: @option:check]
en: &Backwards
pl: &Wstecz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go backwards from the end or the current cursor location.
pl: Idź wstecz od końca lub obecnego położenia kursora.

[ctx: @action:button]
en: &Go
pl: &Przejdź

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the Offset
pl: Przejdź do przesunięcia

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Go</interface> button, the cursor will be moved in the document to or, on your option, by the offset you entered above.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Przejdź</interface>, kursor zostanie przeniesiony do dokumentu lub o wartość przesunięcia określoną powyżej.

[ctx: @title:window]
en: Statistics
pl: Statystyki

[ctx: @label size of selected bytes]
en: Size:
pl: Rozmiar:

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of the bytes the statistic was built for.
pl: Ilość bajtów, dla których została sporządzona statystyka.

[ctx: @action:button build the statistic of the byte frequency]
en: &Build
pl: Z&buduj

[ctx: @info:tooltip]
en: Builds the byte frequency statistic for the bytes in the selected range.
pl: Tworzy statystykę częstotliwości bajtu dla bajtów w wybranym zakresie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Build</interface> button, the byte frequency statistic is built for the bytes in the selected range.
pl: Jeśli wciśniesz przycisk <interface>Zbuduj</interface>, statystyka częstotliwości bajtu będzie zbudowana dla bajtów w wybranym zakresie.

en: 1 byte | %1 bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: %1 bajty
pl[2]: %1 bajtów

[ctx: @title:column count of characters]
en: Count
pl: Liczba

[ctx: @title:column Percent of byte in total]
en: Percent
pl: Procent

[ctx: @label:listbox variant used to select the CRC-64 variant]
en: CRC-64 variant:
pl: Odmiana CRC-64:

[ctx: @info:tooltip]
en: CRC-64 variant used by calculation.
pl: Odmiana CRC-64 używana w obliczeniach.

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 16-bit
pl: Suma modulo 16-bitowa

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 32-bit
pl: Suma modulo 32-bitowa

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 64-bit
pl: Suma modulo 64-bitowa

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 8-bit
pl: Suma modulo 8-bitowa

[ctx: @label:listbox byte order to use for decoding the bytes into integer values]
en: Byte Order:
pl: Kolejność bajtów:

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte order to use for decoding the bytes into integer values.
pl: Kolejność bajtów używana do dekodowania bajtów do wartości całkowitych.

[ctx: name of the filter; it does a logic AND operation]
en: operand AND data
pl: operator ORAZ na danych

[ctx: name of the filter; it switches all bits from 0 to 1 and 1 to 0 respectively, so 01111110 becomes 10000001]
en: INVERT data
pl: ODWRÓĆ dane

[ctx: @label:textbox operand to the arithmetic filter function]
en: Operand:
pl: Operator:

[ctx: @info:tooltip]
en: The operand to do the operation with.
pl: Operator, z którym ma być wykonane działanie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter an operand, or select a previous operand from the list.
pl: Wprowadź operator lub wybierz poprzedni z listy.

[ctx: @option:check]
en: Align at end:
pl: Wyrównaj na końcu:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets if the operation will be aligned to the end of the data instead of to the begin.
pl: Jeśli ustawiono, działanie będzie wyrównane do końca danych zamiast do ich początku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If set, the operation will be aligned to the end of the data.
pl: Jeśli ustawiono, działanie będzie wyrównane do końca danych.

[ctx: name of the filter; it does a logic OR operation]
en: operand OR data
pl: operator LUB na danych

[ctx: name of the filter; it changes the order of the bytes/bits to backwards, so ABCD becomes DCBA]
en: REVERSE data
pl: ODWRÓĆ KOLEJNOŚĆ danych

[ctx: @option:check]
en: Reverse also bits:
pl: Odwróć również bity:

[ctx: @info:whatsthis]
en: If set, the bits are arranged in reverse order as well.
pl: Jeśli ustawiono, również bity są porządkowane odwrotnie.

[ctx: name of the filter; it moves the bits and pushes the ones over the end to the begin again]
en: ROTATE data
pl: OBRÓĆ dane

[ctx: @label:spinbox number of bytes the movement is done within]
en: &Group size (bytes):
pl: Rozmiar &grupy (bajty):

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of bytes within which each movement is made.
pl: Liczba bajtów, o które wykonywany jest każdy ruch.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Control the number of bytes within which each movement is made.
pl: Steruje liczbą bajtów, o które wykonywany jest każdy ruch.

[ctx: @label:spinbox width (in number of bits) the bits are moved]
en: S&hift width (bits):
pl: Szerokość przes&unięcia (bity):

[ctx: @info:tooltip]
en: The width of the shift. Positive numbers move the bits to the right, negative to the left.
pl: Steruje szerokością przesunięcia. Liczby dodatnie przesuwają bity na prawo, liczby ujemne na lewo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Control the width of the shift. Positive numbers move the bits to the right, negative to the left.
pl: Steruje szerokością przesunięcia. Liczby dodatnie przesuwają bity na prawo, liczby ujemne na lewo.

[ctx: name of the filter; it moves the bits, setting freed ones to zero]
en: SHIFT data
pl: PRZESUŃ dane

[ctx: name of the filter; it does a logic XOR operation]
en: operand XOR data
pl: operator XOR na danych

[ctx: @title:window]
en: Find
pl: Szukanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the bytes to search for, or select bytes previously searched for from the list.
pl: Wpisz bajty, które chcesz wyszukać lub wybierz z listy bajty poprzednio wyszukiwane.

[ctx: @title:group]
en: Options
pl: Ustawienia

[ctx: @option:check]
en: C&ase sensitive
pl: Rozróżni&aj wielkość liter

[ctx: @info:whatsthis]
en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
pl: Przygotuj wyszukiwanie z uwzględnieniem wielkości liter: wpisując wzorzec "Joe", nie odnajdziesz "joe" ani "JOE", tylko "Joe".

[ctx: @option:check]
en: &Whole words only
pl: Tylko całe &wyrazy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
pl: Wymagaj granic słów w obu końcach dopasowania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
pl: Rozpocznij wyszukiwanie od aktualnej pozycji kursora, nie zaś od góry.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace backwards.
pl: Zastąp wstecz.

[ctx: @option:check]
en: &Selected bytes
pl: W zaznaczonych &bajtach

[ctx: @info:whatsthis]
en: Only search within the current selection.
pl: Szukaj tylko w zaznaczeniu.

[ctx: @option:check set the view into overwrite mode]
en: Overwr&ite Mode
pl: Tryb zastępowan&ia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose whether you want the input to be inserted or to overwrite existing data.
pl: Wybierz, czy wstawiać wpisywany ciąg, czy nadpisywać istniejące dane.

[ctx: @title:window]
en: Decoding Table
pl: Tabela dekodowania

[ctx: Edited as %datatype]
en: Edited as %1
pl: Edytowany jako %1

[ctx: @title:column name of the datatype]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: @title:column value of the bytes for the datatype]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: @info:tooltip for column Type]
en: The type of data
pl: Rodzaj widoku

[ctx: @info:tooltip for column Value]
en: The value of the bytes for the datatype
pl: Wartość bajtów dla rodzaju danych

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte order to use for decoding the bytes.
pl: Porządek bajtów używany do dekodowania bajtów.

[ctx: @option:check]
en: Unsigned as hexadecimal:
pl: Liczba bez znaku jako szesnastkowa:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the values of the unsigned integer types are shown as hexadecimal instead of as decimal.
pl: Ustawia, czy wartości rodzajów całkowitych bez znaku są wyświetlane  szesnastkowo zamiast dziesiętne.

[ctx: @info]
en: The new value needs <emphasis>fewer</emphasis> bytes (%1 instead of %2).<nl/>Keep the unused bytes or remove them?
pl: Nowa wartość wymaga <emphasis>mniej</emphasis> bajtów (%1 zamiast %2).<nl/>Zachować nieużywane bajty czy je usunąć?

[ctx: @action:button keep the unused bytes]
en: &Keep
pl: &Zachowaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the unused bytes with their old values.
pl: Zachowaj nieużywane bajty z ich starymi wartościami.

[ctx: @info]
en: The new value needs <emphasis>more</emphasis> bytes (%1 instead of %2).<nl/>Overwrite the following bytes or insert new ones as needed?
pl: Nowa wartość wymaga <emphasis>więcej</emphasis> bajtów (%1 zamiast %2).<nl/>Zastąpić następujące bajty, czy wstawić nowe w razie potrzeby?

[ctx: @action:button]
en: &Select
pl: Z&aznacz

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the binary format]
en: Binary 8-bit
pl: 8-bitowa l. dwójkowa

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as character]
en: Character 8-bit
pl: 8-bitowy znak

[ctx: @label:textbox]
en: Float 32-bit
pl: 32-bitów l. rzeczywista

[ctx: @label:textbox]
en: Float 64-bit
pl: 64-bitów l. rzeczywista

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the hexadecimal format]
en: Hexadecimal 8-bit
pl: 8-bitowa l. szesnastkowa

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the octal format]
en: Octal 8-bit
pl: 8-bitowa l. ósemkowa

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 16-bit
pl: 16-bitowa l. ze znakiem

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 32-bit
pl: 32-bitowa l. ze znakiem

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 64-bit
pl: 64-bitowa l. ze znakiem

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 8-bit
pl: 8-bitowa l. ze znakiem

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 16-bit
pl: 16-bitowa l. bez znaku

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 32-bit
pl: 32-bitowa l. bez znaku

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 64-bit
pl: 64-bitowa l. bez znaku

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 8-bit
pl: 8-bitowa l. bez znaku

[ctx: @title:window]
en: Print Byte Array %1
pl: Drukowanie macierzy bajtów %1

[ctx: in the header of the printed page, e.g. Page 2 of 20]
en: Page %p of %P
pl: Strona %p z %P

[ctx: in the footer of the printed page, e.g. Printed by: Joe User]
en: Printed by: %U
pl: Wydrukowane przez: %U

[ctx: @info]
en: Could not print.
pl: Nie można wydrukować.

[ctx: @title:window]
en: Replace
pl: Zastąp

[ctx: @info]
en: No replacements made.
pl: Nic nie zastąpiono.

[ctx: @info]
en: 1 replacement made. | %1 replacements made.
pl[0]: Wykonano jedno zastąpienie.
pl[1]: Wykonano %1 zastąpienia.
pl[2]: Wykonano %1 zastąpień.

[ctx: @info]
en: Replace pattern not found in byte array.
pl: Wzorzec nie został odnaleziony w strumieniu bajtów.

[ctx: @info]
en: End of byte array reached.<nl/>Continue from the beginning?
pl: Osiągnięto koniec strumienia bajtów<nl/>Kontynuować od początku?

[ctx: @info]
en: Beginning of byte array reached.<nl/>Continue from the end?
pl: Osiągnięto początek strumienia bajtów.<nl/>Kontynuować od końca?

[ctx: @title:window]
en: Replace Bytes
pl: Zastąp bajty

[ctx: @action;button]
en: &Replace
pl: &Zastąp

[ctx: @info:tooltip]
en: Start replace
pl: Rozpocznij zastępowanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Replace</interface> button, the bytes you entered above are searched for within the byte array and any occurrence is replaced with the replacement bytes.
pl: Naciśnięcie przycisku <interface>Zastąp</interface> powoduje wyszukanie wpisanych powyżej bajtów w tablicy znaków i ich zamianę na bajty zastępujące.

[ctx: @title:group]
en: Replace With
pl: Zastąp wartością

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the bytes to replace with, or select bytes previously replaced with from the list.
pl: Wprowadź bajty do zastąpienia lub wybierz z listy bajty wcześniej zastępowane.

[ctx: @option:check]
en: &Prompt on replace
pl: P&ytaj przy zastępowaniu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Ask before replacing each match found.
pl: Wyświetlaj pytanie przed zastąpieniem każdego znalezionego dopasowania.

[ctx: @title:window prompt for iterative replacement]
en: Replace
pl: Zastąp

[ctx: @action:button]
en: Replace &All
pl: Zastąp &wszystkie

[ctx: @action:button]
en: &Skip
pl: &Pomiń

[ctx: @action:button]
en: Replace
pl: Zastąp

[ctx: @title]
en: Replace
pl: Zastąp

[ctx: @info]
en: Search key not found in byte array.
pl: Nie odnaleziono w strumieniu bajtów.

[ctx: @title:window]
en: Find Bytes
pl: Szukanie bajtów

[ctx: @action:button]
en: &Find
pl: &Znajdź

[ctx: @info:tooltip]
en: Start searching
pl: Rozpocznij wyszukiwanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Find</interface> button, the bytes you entered above are searched for within the byte array.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Znajdź</interface>, wprowadzone powyżej bajty zostaną wyszukane w strumieniu bajtów.

[ctx: @title]
en: Search
pl: Znajdź

[ctx: @action:inmenu]
en: &Select Range...
pl: Zaznacz zakre&s...

[ctx: @title:window of the tool to select a range]
en: Select
pl: Wybierz

[ctx: @label:listbox]
en: Start offset:
pl: Przesunięcie początku:

[ctx: @label:listbox]
en: End offset:
pl: Przesunięcie końca:

[ctx: @option:check]
en: End relative
pl: Względny koniec

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the range.
pl: Wybierz zakres.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Select</interface> button, the cursor will be moved in the document to or, on your option, by the offset you entered above.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Zaznacz</interface>, kursor zostanie przeniesiony do dokumentu lub o wartość przesunięcia określoną powyżej.

[ctx: @title:column offset of the extracted string]
en: Offset
pl: Przesunięcie

[ctx: @title:column string extracted from the byte array]
en: String
pl: Ciąg

[ctx: @title:window of the tool to extract strings]
en: Strings
pl: Ciągi

[ctx: @title:window]
en: Strings
pl: Ciągi

[ctx: @label:spinbox minimum length for consecutive chars to be seen as a string]
en: Minimum length:
pl: Minimalna długość:

[ctx: @action:button extract the strings from the byte array]
en: &Extract
pl: &Wypakuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Finds the strings contained in the selected range and lists them in the view below.
pl: Aktualizuj listę ciągów w wybranym zakresie i wyświetl je poniżej.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Extract</interface> button, the selected range is searched for all strings which have the set minimum length. This strings found will be listed in the view below.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Wypakuj</interface>, wybrany zakres jest przeszukiwany w celu odnalezienia wszystkich ciągów zawierających wcześniej określoną ilość znaków. Znalezione ciągi będą widoczne poniżej.

[ctx: @label:lineedit filter term for displayed strings]
en: Filter:
pl: Filtr:

en: Enter a term to limit the list.
pl: Tu wprowadź filtr dla listy.

en: C&opy
pl: S&kopiuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Copies the selected strings to the clipboard.
pl: Kopiuje wybrane ciągi do schowka.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Copy</interface> button, all strings you selected in the list are copied to the clipboard.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Kopiuj</interface>, wszystkie wybrane ciągi z listy zostaną skopiowane do schowka.

en: &Show
pl: &Pokaż

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the selected string in the view.
pl: Wyświetla wybrany ciąg w widoku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Go to</interface> button, the string which was last selected is marked and shown in the view.
pl: Naciśnięcie przycisku <interface>Przejdź do</interface> powoduje oznaczenie ostatnio wybranego ciągu i pokazanie go w widoku.

en: 1 bit | %1 bits
pl[0]: 1 bit
pl[1]: %1 bity
pl[2]: %1 bitów

[ctx: invalid value (End of file reached)]
en: <EOF reached>
pl: <Osiągnięto EOF>

en: Name: %1
    Value: %2
    
    Type: %3
    Size: %4
pl: Nazwa: %1
    Wartość: %2
    
    Rodzaj: %3
    Rozmiar: %4

en: Name: %1
    Value: %2
    
    Type: %3
    Size: %4
    
    %5
pl: Nazwa: %1
    Wartość: %2
    
    Rodzaj: %3
    Rozmiar: %4
    
    %5

[ctx: not all values in this structure are as they should be]
en: Validation failed.
pl: Błąd podczas sprawdzania.

[ctx: not all values in this structure are as they should be]
en: Validation failed: "%1"
pl: Błąd podczas sprawdzania: "%1"

en: Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 child)
    
     %6 | Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 children)
    
     %6
pl[0]: Nazwa: %2
    Wartość: %3
    
    Rodzaj: %4
    Rozmiar: %5 (%1 potomek)
    
     %6
pl[1]: Nazwa: %2
    Wartość %3
    
    Rodzaj: %4
    Rozmiar: %5 (%1 potomków)
    
     %6
pl[2]: Nazwa: %2
    Wartość %3
    
    Rodzaj: %4
    Rozmiar: %5 (%1 potomków)
    
     %6

en: Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 child) | Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 children)
pl[0]: Nazwa: %2
    Wartość: %3
    
    Rodzaj: %4
    Rozmiar: %5 (%1 potomek)
pl[1]: Nazwa: %2
    Wartość: %3
    
    Rodzaj: %4
    Rozmiar: %5 (%1 potomków)
pl[2]: Nazwa: %2
    Wartość: %3
    
    Rodzaj: %4
    Rozmiar: %5 (%1 potomków)

en: %1 bit | %1 bits
pl[0]: %1 bit
pl[1]: %1 bity
pl[2]: %1 bitów

[ctx: boolean value]
en: false
pl: fałsz

[ctx: boolean value]
en: true
pl: prawda

[ctx: Data type]
en: boolean bitfield (%1 bit wide) | boolean bitfield (%1 bits wide)
pl[0]: pole bitowe boolowskie (szerokie na %1 bit)
pl[1]: pole bitowe boolowskie (szerokie na %1 bity)
pl[2]: pole bitowe boolowskie (szerokie na %1 bitów)

[ctx: Data type]
en: signed bitfield (%1 bit wide) | signed bitfield (%1 bits wide)
pl[0]: pole bitowe ze znakiem (szerokie na %1 bit)
pl[1]: pole bitowe ze znakiem (szerokie na %1 bity)
pl[2]: pole bitowe ze znakiem (szerokie na %1 bitów)

[ctx: Data type]
en: unsigned bitfield (%1 bit wide) | unsigned bitfield (%1 bits wide)
pl[0]: pole bitowe bez znaku (szerokie na %1 bit)
pl[1]: pole bitowe bez znaku (szerokie na %1 bity)
pl[2]: pole bitowe bez znaku (szerokie na %1 bitów)

[ctx: boolean value with actual value]
en: true (%1)
pl: prawda (%1)

en: %1 (value not in enum)
pl: %1 (wartość nie w wyliczeniu)

[ctx: Displayed in the type column. first comes the name of the enum, then the underlying type (e.g. uint32)]
en: enum %1 (%2)
pl: wyliczenie %1 (%2)

en: 0x%1 (no matching flags)
pl: 0x%1 (brak pasujących flag)

[ctx: Displayed in the type column. first comes the name of the enum, then the underlying type (e.g. uint32)]
en: flag %1 (%2)
pl: flaga %1 (%2)

[ctx: memory pointer with underlying type]
en: %1 pointer
pl: Wskaźnik %1

[ctx: data type]
en: bool (1 byte)
pl: bool (1 bajt)

[ctx: data type]
en: char
pl: znak

[ctx: data type]
en: bool (2 bytes)
pl: bool (2 bajty)

[ctx: data type]
en: bool (4 bytes)
pl: bool (4 bajty)

[ctx: data type]
en: bool (8 bytes)
pl: bool (8 bajtów)

en: invalid type
pl: nieprawidłowy rodzaj

en: Non-ASCII char: 0x%1
pl: Znak nie-ASCII: 0x%1

en: ASCII char
pl: Znak ASCII

en: ASCII string
pl: Ciąg znaków ASCII

en: EBCDIC char
pl: Znak EBCDIC

en: EBCDIC string
pl: Ciąg znaków EBCDIC

en: Latin1 char
pl: Znak Latin1

en: Latin1 string
pl: Ciąg znaków Latin1

en: End of file reached prematurely
pl: Przedwcześnie osiągnięto koniec pliku

en: UTF16-LE char
pl: Znak UTF16-LE

en: UTF16-BE char
pl: Znak UTF16-BE

en: UTF16-LE string
pl: Ciąg znaków UTF16-LE

en: UTF16-BE string
pl: Ciąg znaków UTF16-BE

en: Value too big: 0x%1
pl: Wartość zbyt duża: 0x%1

en: UTF32-LE char
pl: Znak UTF32-LE

en: UTF32-BE char
pl: Znak UTF32-BE

en: UTF32-LE string
pl: Ciąg znaków UTF32-LE

en: UTF32-BE string
pl: Ciąg znaków UTF32-BE

en: UTF8 char
pl: Znak UTF8

en: UTF8 string
pl: Ciąg znaków UTF8

[ctx: data type, then name]
en: tagged union %1
pl: oznaczona unia %1

[ctx: data type in C/C++, then name]
en: union %1
pl: unia %1

en: <invalid name>
pl: <błędna nazwa>

[ctx: @title:column]
en: Time
pl: Czas

[ctx: @title:column]
en: Origin
pl: Pochodzenie

[ctx: @title:column]
en: Message
pl: Wiadomość

[ctx: @info:label]
en: Installed structures:
pl: Wgrane struktury:

[ctx: @info:label]
en: Used structures:
pl: Używane struktury:

en: Get New Structures...
pl: Pobierz nowe struktury...

en: Advanced Selection...
pl: Rozszerzone zaznaczanie...

en: Structure Definitions
pl: Definicje struktur

en: Dynamic Structure Definitions
pl: Definicje struktur dynamicznych

[ctx: @title:window]
en: Advanced Structures Selection
pl: Wybór rozbudowanych struktur

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (UnsignedDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting unsigned numbers to a string.
pl: Podstawa używana podczas konwertowania liczb bez znaku na ciąg.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (SignedDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting signed numbers to a string.
pl: Podstawa używana podczas konwertowania liczb ze znakiem na ciąg.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (CharDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting characters to a value string.
pl: Podstawa używana podczas konwersji znaków w ciąg wartości.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowCharNumericalValue), group (ValueDisplay)
en: Whether to show the numerical value of chars
pl: Czy pokazać numeryczne wartości znaków

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (LocaleAwareFloatFormatting), group (ValueDisplay)
en: Whether to format floating point values according to the current locale
pl: Czy zapisywać wartości rzeczywiste zgodnie z ustawionym językiem

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShortTypeNames), group (ValueDisplay)
en: Whether to use short type names (i.e. uint32 instead of unsigned int)
pl: Określa czy używać krótkich nazw rodzajów (np. uint32 zamiast unsigned int)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (LocaleAwareDecimalFormatting), group (ValueDisplay)
en: If true, integers being displayed in decimal format will be formatted according to the current locale settings
pl: Jeśli zaznaczone, liczby całkowite wyświetlane w formacie dziesiętnym będą formatowane zgodnie z bieżącymi ustawieniami lokalizacji

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocaleAwareDecimalFormatting), group (ValueDisplay)
en: Whether to format integer values according to the current locale
pl: Czy formatować wartości całkowite zgodnie z bieżącą lokalizacją

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (FloatPrecision), group (ValueDisplay)
en: The precision used for converting floating-point numbers to strings (number of decimal digits)
pl: Liczba miejsc dziesiętnych używana przy przekształcaniu liczb rzeczywistych na ciągi

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: label, entry (ByteOrder), group (StructureSettings)
en: Byte order
pl: Kolejność bajtów

[ctx: @item:inlistbox]
en: Binary
pl: Dwójkowo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Octal
pl: Ósemkowo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Decimal
pl: Dziesiętnie

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hexadecimal
pl: Szesnastkowo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, byteOrderLabel)
en: Byte order:
pl: Porządek bajtów:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ByteOrder)
en: Big endian
pl: Big-endian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ByteOrder)
en: Little endian
pl: Little-endian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShortTypeNames)
en: Use short type names
pl: Użyj krótkich nazw rodzajów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LocaleAwareDecimalFormatting)
en: Use locale-aware integer formatting
pl: Zapisuj liczby całkowite zgodnie z ustawieniami językowymi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unsigned_label)
en: Unsigned values:
pl: Wartości bez znaku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, signed_label)
en: Signed values:
pl: Wartości ze znakiem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LocaleAwareFloatFormatting)
en: Use locale-aware floating-point formatting
pl: Zapisuj liczby rzeczywiste zgodnie z ustawieniami językowymi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Floating-point precision:
pl: Precyzja liczb rzeczywistych:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCharNumericalValue)
en: Show numerical value of chars
pl: Pokaż liczbowe wartości znaków

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, char_label)
en: Character value:
pl: Wartości znaków:

[ctx: @title:window]
en: Structures
pl: Struktury

[ctx: name of a data structure]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: type of a data structure]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: value of a data structure (primitive type)]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: @action:button]
en: Validate
pl: Sprawdź

[ctx: @info:tooltip]
en: Validate all structures.
pl: Sprawdź wszystkie struktury.

[ctx: @action:button]
en: Script console
pl: Konsola skryptu

[ctx: @info:tooltip]
en: Open script console.
pl: Otwórz konsolę skryptu.

[ctx: @action:button]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @info:tooltip]
en: Open settings.
pl: Otwórz ustawienia.

en: Value Display
pl: Wyświetlanie wartości

en: Structures management
pl: Zarządzanie strukturami

[ctx: @action:button unlock the starting offset of the current structure]
en: Unlock
pl: Odblokuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock selected structure, i.e. the starting offset is always set to the current cursor position.
pl: Odblokuj wybraną strukturę, n.p. początek przesunięcia będzie zawsze ustawiony na bieżącą pozycję kursora.

[ctx: @action:button unlock the starting offset of the current structure]
en: Lock
pl: Zablokuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock selected structure to current offset.
pl: Zablokuj wybraną strukturę do bieżącego przesunięcia.

[ctx: @title:window]
en: Structures Script Console
pl: Konsola skryptów struktur

[ctx: @label]
en: No grouping.
pl: Brak grupowania.

[ctx: @label:spinbox number of bytes which are grouped]
en: Bytes per Group:
pl: Bajty na grupę:

[ctx: @title:window]
en: Bytes per Group
pl: Bajty na grupę

[ctx: @label:spinbox number of bytes which are shown per line]
en: Bytes per Line:
pl: Bajty na wiersz:

[ctx: @title:window]
en: Bytes per Line
pl: Bajty na wiersz

[ctx: @title:menu]
en: &Offset Coding
pl: K&odowanie przesunięcia

[ctx: @item:inmenu offset in the hexadecimal format]
en: &Hexadecimal
pl: &Szesnastkowe

[ctx: @item:inmenu offset in the decimal format]
en: &Decimal
pl: &Dziesiętne

[ctx: @title:menu]
en: &Value Coding
pl: &Kodowanie wartości

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the hexadecimal format]
en: &Hexadecimal
pl: &Szesnastkowe

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the decimal format]
en: &Decimal
pl: &Dziesiętne

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the octal format]
en: &Octal
pl: Ós&emkowe

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the binary format]
en: &Binary
pl: Dwó&jkowe

[ctx: @title:menu]
en: &Char Coding
pl: Kodowanie &znaków

[ctx: @option:check]
en: Show &Non-printing Chars
pl: Wyświetl znaki &niedrukowalne

[ctx: @action:inmenu]
en: Set Bytes per Line...
pl: Liczba bajtów na wiersz...

[ctx: @action:inmenu]
en: Set Bytes per Group...
pl: Liczba bajtów na grupę...

[ctx: @title:menu]
en: &Dynamic Layout
pl: Układ &dynamiczny

[ctx: @item:inmenu The layout will not change on size changes.]
en: &Off
pl: &Wyłącz

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size, but only with complete groups of bytes.]
en: &Wrap Only Complete Byte Groups
pl: Za&wijaj tylko pełne grupy bajtów

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size and fit in as much bytes per line as possible.]
en: &On
pl: &Włącz

[ctx: @option:check]
en: Show &Line Offset
pl: Pokaż przesunięcia &wierszy

[ctx: @title:menu]
en: &Show Values or Chars
pl: &Pokazywanie wartości lub znaków

[ctx: @item:inmenu]
en: &Values
pl: &Wartości

[ctx: @item:inmenu]
en: &Chars
pl: &Znaki

[ctx: @item:inmenu]
en: Values && Chars
pl: Wartości i znaki

[ctx: @title:menu]
en: &View Mode
pl: Tryb &widoku

[ctx: @item:inmenu]
en: &Columns
pl: &Kolumny

[ctx: @item:inmenu]
en: &Rows
pl: &Wiersze

[ctx: @title:menu submenu to select the view profile or change it]
en: View Profile
pl: Profil widoku

[ctx: @action:inmenu create a new view profile]
en: Create New...
pl: Utwórz nowy...

[ctx: @action:inmenu save changed to the view profile to the base profile]
en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

[ctx: @action:inmenu reset settings back to those of the saved base profile]
en: Reset Changes
pl: Wyzeruj zmiany

[ctx: @window:title]
en: New View Profile
pl: Nowy profil widoku

en: Title:
pl: Nazwa:

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Show Line Offset:
pl: Pokaż przesunięcia wierszy:

[ctx: @item:inmenu offset in the hexadecimal format]
en: Hexadecimal
pl: Szesnastkowe

[ctx: @item:inmenu offset in the decimal format]
en: Decimal
pl: Dziesiętne

en: Offset Coding:
pl: Kodowanie przesunięcia:

[ctx: @item:]
en: Values
pl: Wartości

[ctx: @item:]
en: Chars
pl: Znaki

[ctx: @item:]
en: Values & Chars
pl: Wartości i znaki

en: Show Values or Chars:
pl: Pokazywanie wartości czy znaków:

[ctx: @label:listbox]
en: Show with Rows or Columns:
pl: Pokazywanie w wierszach czy kolumnach:

[ctx: @item:]
en: Columns
pl: W kolumnach

[ctx: @item:]
en: Rows
pl: W wierszach

en: Layout
pl: Układ

[ctx: @item:inmenu The layout will not change on size changes.]
en: Off
pl: Wyłączone

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size, but only with complete groups of bytes.]
en: Wrap Only Complete Byte Groups
pl: Zawijaj na grupach bajtów

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size and fit in as much bytes per line as possible.]
en: On
pl: Włączone

en: Break lines:
pl: Łamanie wierszy:

en: Values
pl: Wartości

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the hexadecimal format]
en: Hexadecimal
pl: Szesnastkowe

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the decimal format]
en: Decimal
pl: Dziesiętne

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the octal format]
en: Octal
pl: Ósemkowe

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the binary format]
en: Binary
pl: Dwójkowe

en: Coding:
pl: Kodowanie:

en: Chars
pl: Znaki

en: Char for non-printable bytes:
pl: Znak dla bajtów niedrukowanych:

en: Char for undefined bytes:
pl: Znak dla bajtów nieokreślonych:

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage View Profiles...
pl: Zarządzanie profilami widoku...

[ctx: @title:window]
en: View Profiles
pl: Profile widoku

[ctx: @action:button]
en: &Create new...
pl: &Utwórz nowy...

[ctx: @info:tooltip]
en: Opens an editor for a new view profile.
pl: Otwiera edytor dla nowego profilu widoku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Create new...</interface> button, an editor is opened where you can create and edit a new view profile. The values will be based on the ones of the view profile you selected in the list.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Utwórz nowy...</interface>, zostanie otwarty edytor, gdzie będziesz mógł tworzyć i edytować nowy profil widoku. Wartości będą opierały się na tych, które wybrano na liście profili widoku.

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
pl: &Edytuj...

[ctx: @info:tooltip]
en: Opens an editor for the view profile.
pl: Otwiera edytor dla profilu widoku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Edit...</interface> button, an editor will be opened for the view profile you selected in the list.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Edytuj...</interface>, to zostanie otwarty edytor dla profil widoku wybranego z listy.

[ctx: @action:button]
en: &Set as Default
pl: &Ustaw jako domyślny

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the selected view profile as default for all views.
pl: Ustawia wybrany profil widoku jako domyślny dla wszystkich widoków.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Set as Default</interface> button, the view profile you selected in the list is set as default for all views.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Ustaw jako domyślne</interface>, wybrany z listy profil widoku zostanie ustawiony jako domyślny dla wszystkich widoków.

[ctx: @action:button]
en: &Delete
pl: &Usuń

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes the selected view profile.
pl: Usuwa zaznaczone profile widoku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Delete</interface> button, the view profile you selected in the list is deleted.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <interface>Usuń</interface>, wybrany z listy profil widoku zostanie usunięty.

en: Modification of %1
pl: Zmiana %1

[ctx: @window:title]
en: "%1" View Profile
pl: Profil widoku "%1"

[ctx: @info:status short for: Insert mode]
en: INS
pl: WSTAWIAJ

[ctx: @info:status short for: Overwrite mode]
en: OVR
pl: ZASTĘPUJ

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert mode
pl: Tryb wstawiania

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite mode
pl: Tryb zastępowania

[ctx: @info:tooltip]
en: Coding of the value interpretation in the current view.
pl: Kodowanie interpretacji wartości w bieżącym widoku.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encoding in the character column of the current view.
pl: Kodowanie w kolumnie znak bieżącego widoku.

en: Offset: %1
pl: Przesuniecie: %1

en: %1 bytes
pl: %1 bajtów

[ctx: @info:status selection: start offset - end offset ()]
en: Selection: %1 - %2 (%3)
pl: Wybór: %1 - %2 (%3)

[ctx: @info:status offset value not available]
en: Offset: -
pl: Przesuniecie: -

[ctx: @info:status offset value not available]
en: Selection: -
pl: Wybór: -

[ctx: @info:status selection: start offset - end offset (number of bytes)]
en: Selection: %1 - %2 (%3)
pl: Wybór: %1 - %2 (%3)

[ctx: name of the data type]
en: Byte Array
pl: Tablica bajtów

[ctx: The byte array was new created.]
en: New created.
pl: Utworzono nowy.

[ctx: numbered title for a created document without a filename]
en: [New Byte Array] | [New Byte Array %1]
pl[0]: [Nowa tablica bajtów]
pl[1]: [%1 nowe tablice bajtów]
pl[2]: [%1 nowych tablic bajtów]

[ctx: origin of the byte array]
en: Created from data.
pl: Utworzono z danych.

[ctx: destination of the byte array]
en: Loaded from file.
pl: Wczytano z pliku.

en: There is not enough free working memory to load this file.
pl: Nie ma wystarczająco dużo wolnej pamięci do pracy, aby wczytać ten plik.

en: Support to load files larger than 2 GiB has not yet been implemented.
pl: Wsparcie wczytywania plików większych niż 2 GiB nie zostało jeszcze zaimplementowane.

[ctx: name of the generated data]
en: Pattern...
pl: Wzorzec...

en: Pattern inserted.
pl: Wstawiono wzorzec.

[ctx: @label:textbox]
en: Pattern:
pl: Wzorzec:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
pl: Wprowadź wzorzec, który chcesz wyszukać lub wybierz poprzedni wzorzec z listy.

[ctx: @label:spinbox number of times to insert the pattern]
en: &Number:
pl: &Liczba:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times the pattern should be inserted.
pl: Wpisz, jak często powinien być wstawiany wzorzec.

[ctx: @item name of the generated data]
en: Pattern
pl: Wzorzec

[ctx: name of the generated data]
en: Random Data...
pl: Losowe dane...

en: RandomData inserted.
pl: Wstawiono losowe dane.

[ctx: @label:spinbox size of the bytearray to generate]
en: &Size (bytes):
pl: Ro&zmiar [w bajtach]:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the size of the bytearray to generate.
pl: Podaj rozmiar tworzonej macierzy bajtów.

[ctx: @item name of the generated data]
en: Random Data
pl: Losowe dane

[ctx: name of the generated data]
en: Sequence
pl: Ciąg

en: Sequence inserted.
pl: Wstawiono ciąg.

[ctx: @label:listbox the type of the used encoding: Classic, Base32hex or z-base-32.]
en: Encoding:
pl: Kodowanie:

[ctx: @item:inmenu Doing the base32 using the classical encoding]
en: Classic
pl: Klasyczny

en: The preview uses maximal the first 100 bytes.
pl: Podgląd przedstawia maksymalnie 100 pierwszych bajtów.

[ctx: name of the encoding target]
en: Characters
pl: Znaki

[ctx: @label:listbox the size in bits of the addresses.]
en: Address size:
pl: Rozmiar adresu:

[ctx: @label:textbox name of the created variable]
en: Name of variable:
pl: Nazwa zmiennej:

[ctx: @label:textbox to define after how many items the list is wrapped]
en: Items per line:
pl: Elementy na wiersz:

[ctx: @label:listbox the type of the data: char, integer, etc.]
en: Data type:
pl: Rodzaj danych:

[ctx: @option:check Encode the values in hexadecimal instead of decimal, if the datatype has the property Unsigned]
en: Unsigned as hexadecimal:
pl: Liczba bez znaku jako szesnastkowa:

[ctx: @label:textbox file name internally given to the encoded data]
en: Internal name of file:
pl: Wewnętrzna nazwa pliku:

[ctx: @label:listbox the type of the used encoding: historical or Base64.]
en: Encoding:
pl: Kodowanie:

[ctx: @item:inmenu Doing the uuencoding using the historical encoding]
en: Historical
pl: Historyczne

[ctx: name of the encoding target]
en: Values
pl: Wartości

en: Value coding:
pl: Kodowanie wartości:

[ctx: @label:textbox substring which separates the values]
en: Separation:
pl: Odstęp:

[ctx: name of the encoding target]
en: View in Plain Text
pl: Widok zwykłego tekstu

[ctx: @item:inlistbox coding of offset in the expression format]
en: Expr
pl: Wyrażenie
