okteta - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: Hex editor
pt_BR: Editor hexadecimal

en: Edit the raw data of files
pt_BR: Editar os dados brutos dos arquivos

en: Author
pt_BR: Autor

[ctx: Task description]
en: Structures tool
pt_BR: Ferramenta de estruturas

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
pt_BR: Permissões

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
pt_BR: &Janelas

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pt_BR: Barra de ferramentas principal

en: File(s) to load.
pt_BR: Arquivo(s) a carregar.
