okteta - en to sl translation catalogue (478 entries)

[ctx: @title:window]
en: File Info
sl: Podatki o datoteki

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Location:
sl: Mesto:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Created/Loaded:
sl: Ustvarjena/naložena:

en: Last modified:
sl: Nazadnje spremenjena:

en: Last synchronized:
sl: Nazadnje usklajena:

en: Created:
sl: Ustvarjena:

[ctx: There is no storage location assigned to yet.]
en: [None]
sl: [brez]

[ctx: @option:check]
en: Overwrite only
sl: Samo prepiši

[ctx: @title:column offset of the bookmark]
en: Offset
sl: Odmik

[ctx: @title:column title of the bookmark]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
sl: Odstrani zaznamek

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Bookmarks
sl: Odstrani vse zaznamke

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Bookmark
sl: Pojdi na naslednji zaznamek

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Bookmark
sl: Pojdi na predhodni zaznamek

[ctx: default name of a bookmark]
en: Bookmark
sl: Zaznamek

[ctx: @title:window]
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: @info:tooltip]
en: Creates a new bookmark for the current cursor position.
sl: Ustvari nov zaznamek za trenutni položaj kazalke.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, a new bookmark will be created for the current cursor position.
sl: Če kliknete ta gumb, bo ustvarjen nov zaznamek za trenutni položaj kazalke.

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes all the selected bookmarks.
sl: Izbriše vse izbrane zaznamke.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, all bookmarks which are selected will be deleted.
sl: Če kliknete ta gumb, bodo vsi izbrani zaznamki izbrisani.

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves the cursor to the selected bookmark.
sl: Premakne kazalko na izbrani zaznamek.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, the cursor is moved to the position of the bookmark which has been last selected.
sl: Če kliknete ta gumb, bo kazalka premaknjena na položaj nazadnje izbranega zaznamka.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enables renaming of the selected bookmark.
sl: Omogoči preimenovanje izbranega zaznamka.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press this button, the name of the bookmark which was last selected can be edited.
sl: Če kliknete ta gumb, lahko uredite ime nazadnje izbranega zaznamka.

[ctx: @item:intable character is not defined]
en: undef.
sl: nedol.

[ctx: @title:column short for Decimal]
en: Dec
sl: Des.

[ctx: @title:column short for Hexadecimal]
en: Hex
sl: Šest.

[ctx: @title:column short for Octal]
en: Oct
sl: Osm.

[ctx: @title:column short for Binary]
en: Bin
sl: Dvoj.

[ctx: @title:column short for Character]
en: Char
sl: Znak

[ctx: @info:tooltip column contains the value in decimal format]
en: Decimal
sl: Desetiško

[ctx: @info:tooltip column contains the value in hexadecimal format]
en: Hexadecimal
sl: Šestnajstiško

[ctx: @info:tooltip column contains the value in octal format]
en: Octal
sl: Osmiško

[ctx: @info:tooltip column contains the value in binary format]
en: Binary
sl: Dvojiško

[ctx: @info:tooltip column contains the character with the value]
en: Character
sl: Znak

[ctx: @title:window]
en: Value/Char Table
sl: Razpredelnica vrednost/znak

en: Inserted 1 Byte | Inserted %1 Bytes
sl[0]: Vstavljenih %1 bajtov
sl[1]: Vstavljen %1 bajt
sl[2]: Vstavljena %1 bajta
sl[3]: Vstavljeni %1 bajti

[ctx: @label:spinbox number of bytes to insert]
en: Number (bytes):
sl: Število (v bajtih):

[ctx: @info:tooltip]
en: Number of repeats of the currently selected byte in the table to be inserted.
sl: Koliko ponovitev trenutno izbranega bajta v razpredelnici naj bo vstavljenih.

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert the currently selected byte in the table repeated the given number of times.
sl: Vstavi določeno število ponovitev trenutno izbranega bajta v razpredelnici.

[ctx: @title:window of the tool to convert between charsets]
en: Charset Conversion
sl: Pretvarjanje nabora znakov

[ctx: Converted from charset 1 to charset 2]
en: %1 to %2
sl: %1 v %2

[ctx: @title:window]
en: Charset Conversion
sl: Pretvarjanje nabora znakov

[ctx: @item:inmenu Is converted _from_ charset (selected in combobox next to this)]
en: From
sl: Iz

[ctx: @item:inmenu Is converted _to_ charset (selected in combobox next to this)]
en: To
sl: V

[ctx: @info:tooltip]
en: The direction the bytes are converted, to or from the selected charset.
sl: Smer pretvarjanja bajtov, v ali iz izbranega nabora znakov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the direction the bytes are converted, to or from the selected charset.
sl: Izberite smer pretvarjanja bajtov, v ali iz izbranega nabora znakov.

[ctx: @info:tooltip]
en: The charset the bytes are converted to.
sl: Nabor znakov, v katerega so pretvorjeni bajti.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the charset the bytes are converted to.
sl: Izberite nabor znakov, v katerega so pretvorjeni bajti.

[ctx: @title:group]
en: Parameters
sl: Parametri

[ctx: @option:check substitute bytes whose char is not part of the target charset]
en: Substitute missing:
sl: Zamenjaj manjkajoče:

[ctx: @info:tooltip]
en: Selects if bytes should be substituted with a default byte if its char in the source charset is not part of the target charset.
sl: Izbere, ali bodo bajti zamenjani s privzetim bajtom, če znak iz izvornega nabora znakov ni vsebovan v ciljnem naboru znakov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set to true if bytes should be substituted with a default byte if its char in the source charset is not part of the target charset.
sl: Omogočite, če želite, da bodo bajti zamenjani s privzetim bajtom, če znak iz izvornega nabora znakov ni vsebovan v ciljnem naboru znakov.

[ctx: @label:textbox byte to use for chars which are not part of the target charset]
en: Substitute byte:
sl: Nadomestni bajt:

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte to use for chars which are not part of the target charset.
sl: Bajt, ki je uporabljen za znake, ki niso vsebovani v ciljnem naboru znakov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Define the byte to use for chars which are not part of the target charset.
sl: Določite bajt, ki je uporabljen za znake, ki niso vsebovani v ciljnem naboru znakov.

en: Con&vert
sl: Pret&vori

[ctx: @info:tooltip]
en: Converts the bytes in the selected range.
sl: Pretvori bajte v izbranem obsegu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Convert</interface> button, all bytes in the selected range will be replaced by bytes which represent the same character in the selected target charset.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Pretvori</interface>, bodo vsi bajti v izbranem obsegu zamenjani z bajti, ki v izbranem ciljnem naboru znakov predstavljajo isti znak.

[ctx: @info]
en: No bytes converted.
sl: Pretvorjen ni bil noben bajt.

[ctx: @info]
en: 1 byte converted. | %1 bytes converted.
sl[0]: Pretvorjenih %1 bajtov.
sl[1]: Pretvorjen %1 bajt.
sl[2]: Pretvorjena %1 bajta.
sl[3]: Pretvorjeni %1 bajti.

[ctx: @info]
en: No bytes substituted.
sl: Zamenjan ni bil noben bajt.

[ctx: @info]
en: 1 byte substituted. | %1 bytes substituted.
sl[0]: Zamenjanih %1 bajtov.
sl[1]: Zamenjan %1 bajt.
sl[2]: Zamenjana %1 bajta.
sl[3]: Zamenjani %1 bajti.

[ctx: @info]
en: Conversion cancelled because of chars which are not in the target charset.
sl: Pretvarjanje je bilo preklicano zaradi znakov, ki niso v ciljnem naboru znakov.

[ctx: @title:window of the tool to calculate checksums]
en: Checksum
sl: Nadzorna vsota

[ctx: @label:listbox algorithm to use for the checksum]
en: Algorithm:
sl: Algoritem:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the algorithm to use for the checksum.
sl: Izberite algoritem za izračun nadzorne vsote.

[ctx: @action:button calculate the checksum]
en: &Calculate
sl: &Izračunaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate the checksum for the bytes in the selected range.
sl: Izračuna nadzorno vsoto za bajte v izbranem obsegu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Calculate</interface> button, the list will be updated to all strings which are contained in the selected range and have the set minimum length.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Izračunaj</interface>, bo seznam posodobljen z vsemi nizi, ki so v izbranem obsegu in so daljši od nastavljene najmanjše dolžine.

[ctx: @title:window]
en: Binary Filter
sl: Dvojiški filter

[ctx: @label:listbox operation to use by the filter]
en: Operation:
sl: Operacija:

[ctx: @info:tooltip]
en: The operation to use for the filter.
sl: Operacija uporabljena za filtriranje.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the operation to use for the filter.
sl: Izberite operacijo uporabljeno za filtriranje.

[ctx: @action:button]
en: &Filter
sl: &Filtriraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Executes the filter for the bytes in the selected range.
sl: Izvede filter za bajte v izbranem obsegu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Filter</interface> button, the operation you selected above is executed for the bytes in the selected range with the given options.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Filtriraj</interface>, bo zgoraj izbrana operacija s podanimi možnostmi izvedena za bajte v izbranem obsegu.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Go to Offset...
sl: Pojdi na od&mik ...

[ctx: @title:window of the tool to set a new offset for the cursor]
en: Goto
sl: Pojdi na

[ctx: @label:listbox]
en: O&ffset:
sl: Odmi&k:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter an offset to go to, or select a previous offset from the list.
sl: Vnesite odmik, na katerega želite iti ali pa izberite prejšnjega s seznama.

[ctx: @option:check]
en: From c&ursor
sl: Od &kazalke

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go relative from the current cursor location and not absolute.
sl: Pojdi relativno od trenutnega položaja kazalke in ne absolutno.

[ctx: @option:check]
en: &Extend selection
sl: &Razširi izbiro

[ctx: @info:whatsthis]
en: Extend the selection by the cursor move.
sl: Razširi izbiro s premikom kazalke.

[ctx: @option:check]
en: &Backwards
sl: &Vzvratno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go backwards from the end or the current cursor location.
sl: Pojdi vzvratno od konca ali od trenutnega položaja kazalke.

[ctx: @action:button]
en: &Go
sl: Poj&di

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the Offset
sl: Pojdi na odmik

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Go</interface> button, the cursor will be moved in the document to or, on your option, by the offset you entered above.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Pojdi</interface>, bo kazalka premaknjena v dokument na ali, po želji, za zgoraj vneseni odmik.

[ctx: @title:window]
en: Statistics
sl: Statistika

[ctx: @label size of selected bytes]
en: Size:
sl: Velikost:

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of the bytes the statistic was built for.
sl: Število bajtov, za katere je bila zbrana statistika.

[ctx: @action:button build the statistic of the byte frequency]
en: &Build
sl: &Zberi

[ctx: @info:tooltip]
en: Builds the byte frequency statistic for the bytes in the selected range.
sl: Zbere statistiko števila pojavitev bajta za bajte v izbranem obsegu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Build</interface> button, the byte frequency statistic is built for the bytes in the selected range.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Zberi</interface>, se bo zbrala statistika pojavitev bajta za bajte v izbranem obsegu.

en: 1 byte | %1 bytes
sl[0]: %1 bajtov
sl[1]: %1 bajt
sl[2]: %1 bajta
sl[3]: %1 bajti

[ctx: @title:column count of characters]
en: Count
sl: Število

[ctx: @title:column Percent of byte in total]
en: Percent
sl: Odstotek

[ctx: @label:listbox variant used to select the CRC-64 variant]
en: CRC-64 variant:
sl: CRC-64 varianta:

[ctx: @info:tooltip]
en: CRC-64 variant used by calculation.
sl: CRC-64 varianta uporabljena z izračunom.

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 16-bit
sl: 16-bitna modularna vsota

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 32-bit
sl: 32-bitna modularna vsota

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 64-bit
sl: 64-bitna modularna vsota

[ctx: name of the checksum algorithm]
en: Modular sum 8-bit
sl: 8-bitna modularna vsota

[ctx: @item:inlistbox]
en: Big-endian
sl: Največje na koncu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Little-endian
sl: Najmanjše na koncu

[ctx: @label:listbox byte order to use for decoding the bytes into integer values]
en: Byte Order:
sl: Zaporedje bajtov:

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte order to use for decoding the bytes into integer values.
sl: Zaporedje bajtov, ki se uporablja za odkodiranje bajtov v celoštevilske vrednosti.

[ctx: name of the filter; it does a logic AND operation]
en: operand AND data
sl: operand IN podatki

[ctx: name of the filter; it switches all bits from 0 to 1 and 1 to 0 respectively, so 01111110 becomes 10000001]
en: INVERT data
sl: INVERTIRAJ podatke

[ctx: @info:tooltip]
en: The operand to do the operation with.
sl: Operand, s katerim se bo izvedla operacija.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter an operand, or select a previous operand from the list.
sl: Vnesite operand ali pa izberite prejšnjega s seznama.

[ctx: @option:check]
en: Align at end:
sl: Poravnaj s koncem:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets if the operation will be aligned to the end of the data instead of to the begin.
sl: Nastavi, ali bo operacija poravnana s koncem podatkov in ne z začetkom.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If set, the operation will be aligned to the end of the data.
sl: Ali bo operacija poravnana s koncem podatkov.

[ctx: name of the filter; it does a logic OR operation]
en: operand OR data
sl: operand ALI podatki

[ctx: name of the filter; it changes the order of the bytes/bits to backwards, so ABCD becomes DCBA]
en: REVERSE data
sl: OBRNI podatke

[ctx: @option:check]
en: Reverse also bits:
sl: Obrni tudi bite:

[ctx: @info:whatsthis]
en: If set, the bits are arranged in reverse order as well.
sl: Ali bodo biti urejeni tudi v obratni smeri.

[ctx: name of the filter; it moves the bits and pushes the ones over the end to the begin again]
en: ROTATE data
sl: ZAVRTI podatke

[ctx: @label:spinbox number of bytes the movement is done within]
en: &Group size (bytes):
sl: &Velikost skupine (v bajtih):

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of bytes within which each movement is made.
sl: Število bajtov, ki se uporabijo za vsak pomik.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Control the number of bytes within which each movement is made.
sl: Določa število bajtov, ki se uporabijo za vsak pomik.

[ctx: @label:spinbox width (in number of bits) the bits are moved]
en: S&hift width (bits):
sl: &Širina pomika (v bitih):

[ctx: @info:tooltip]
en: The width of the shift. Positive numbers move the bits to the right, negative to the left.
sl: Širina pomika. Pozitivne številke pomenijo premik bitov v desno, negativne pa v levo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Control the width of the shift. Positive numbers move the bits to the right, negative to the left.
sl: Nadzira širino pomika. Pozitivne številke pomenijo premik bitov v desno, negativne pa v levo.

[ctx: name of the filter; it moves the bits, setting freed ones to zero]
en: SHIFT data
sl: POMAKNI podatke

[ctx: name of the filter; it does a logic XOR operation]
en: operand XOR data
sl: operand XALI podatki

[ctx: @title:window]
en: Find
sl: Najdi

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the bytes to search for, or select bytes previously searched for from the list.
sl: Vnesite bajte, ki jih želite najti ali pa s seznama izberite bajte, ki ste jih že iskali.

[ctx: @title:group]
en: Options
sl: Možnosti

[ctx: @option:check]
en: C&ase sensitive
sl: &Ločevanje velikosti črk

[ctx: @info:whatsthis]
en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
sl: Opravi iskanje občutljivo na velikost črk: vzorec »Janez« se ne bo ujemal z »janez« ali »JANEZ«, ampak samo z »Janez«.

[ctx: @option:check]
en: &Whole words only
sl: Samo &cele besede

[ctx: @info:whatsthis]
en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
sl: Zahtevaj omejitve besed na obeh koncih, da ujemanje uspe.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
sl: Začne iskanje na trenutnem mestu kazalke namesto na vrhu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace backwards.
sl: Zamenjaj vzvratno.

[ctx: @option:check]
en: &Selected bytes
sl: &Izbrani bajti

[ctx: @info:whatsthis]
en: Only search within the current selection.
sl: Išči samo znotraj trenutne izbire.

[ctx: @option:check set the view into overwrite mode]
en: Overwr&ite Mode
sl: Način prep&isovanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose whether you want the input to be inserted or to overwrite existing data.
sl: Izberite, ali naj se vnos vstavi, ali pa prepiše obstoječe podatke.

[ctx: @title:window]
en: Decoding Table
sl: Odkodirna razpredelnica

[ctx: Edited as %datatype]
en: Edited as %1
sl: Urejano kot %1

[ctx: @title:column name of the datatype]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @title:column value of the bytes for the datatype]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: @info:tooltip for column Type]
en: The type of data
sl: Vrsta podatka

[ctx: @info:tooltip for column Value]
en: The value of the bytes for the datatype
sl: Vrednost bajtov za vrsto podatka

[ctx: @info:tooltip]
en: The byte order to use for decoding the bytes.
sl: Zaporedje bajtov, ki se uporablja za odkodiranje bajtov.

[ctx: @option:check]
en: Unsigned as hexadecimal:
sl: Nepredznačeno kot šestnajstiško:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the values of the unsigned integer types are shown as hexadecimal instead of as decimal.
sl: Določa, ali so vrednosti nepredznačenih celoštevilskih vrst prikazane kot šestnajstiške in ne kot desetiške.

[ctx: @info]
en: The new value needs <emphasis>fewer</emphasis> bytes (%1 instead of %2).<nl/>Keep the unused bytes or remove them?
sl: Nova vrednost potrebuje <emphasis>manj</emphasis> bajtov (%1 namesto %2).<nl/>Ali želite neuporabljene bajte ohraniti ali odstraniti?

[ctx: @action:button keep the unused bytes]
en: &Keep
sl: &Ohrani

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the unused bytes with their old values.
sl: Neuporabljene bajte ohrani z njihovimi starimi vrednostmi.

[ctx: @info]
en: The new value needs <emphasis>more</emphasis> bytes (%1 instead of %2).<nl/>Overwrite the following bytes or insert new ones as needed?
sl: Nova vrednost potrebuje <emphasis>več</emphasis> bajtov (%1 namesto %2).<nl/>Ali želite naslednje bajte prepisati ali vstaviti nove?

[ctx: @action:button]
en: &Select
sl: &Izberi

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the binary format]
en: Binary 8-bit
sl: 8-bitno dvojiško

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as character]
en: Character 8-bit
sl: 8-bitni znak

[ctx: @label:textbox]
en: Float 32-bit
sl: 32-bitno plavajoče

[ctx: @label:textbox]
en: Float 64-bit
sl: 64-bitno plavajoče

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the hexadecimal format]
en: Hexadecimal 8-bit
sl: 8-bitno šestnajstiško

[ctx: @label:textbox encoding of one byte as value in the octal format]
en: Octal 8-bit
sl: 8-bitno osmiško

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 16-bit
sl: 16-bitno predznačeno

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 32-bit
sl: 32-bitno predznačeno

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 64-bit
sl: 64-bitno predznačeno

[ctx: @label:textbox]
en: Signed 8-bit
sl: 8-bitno predznačeno

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 16-bit
sl: 16-bitno nepredznačeno

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 32-bit
sl: 32-bitno nepredznačeno

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 64-bit
sl: 64-bitno nepredznačeno

[ctx: @label:textbox]
en: Unsigned 8-bit
sl: 8-bitno nepredznačeno

[ctx: @title:window]
en: Print Byte Array %1
sl: Natisni polje bajtov %1

[ctx: in the header of the printed page, e.g. Page 2 of 20]
en: Page %p of %P
sl: Stran %p od %P

[ctx: in the footer of the printed page, e.g. Printed by: Joe User]
en: Printed by: %U
sl: Natisnil: %U

[ctx: @info]
en: Could not print.
sl: Ni bilo mogoče tiskati.

[ctx: @title:window]
en: Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: @info]
en: No replacements made.
sl: Opravljene ni bilo nobene zamenjave.

[ctx: @info]
en: 1 replacement made. | %1 replacements made.
sl[0]: Opravljenih %1 zamenjav.
sl[1]: Opravljena %1 zamenjava.
sl[2]: Opravljeni %1 zamenjavi.
sl[3]: Opravljene %1 zamenjave.

[ctx: @info]
en: Replace pattern not found in byte array.
sl: Iskanega vzorca ni bilo mogoče najti v polju bajtov.

[ctx: @info]
en: End of byte array reached.<nl/>Continue from the beginning?
sl: Dosežen konec polja bajtov.<nl/>Ali želite nadaljevati od začetka?

[ctx: @info]
en: Beginning of byte array reached.<nl/>Continue from the end?
sl: Dosežen začetek polja bajtov.<nl/>Ali želite nadaljevati s konca?

[ctx: @title:window]
en: Replace Bytes
sl: Zamenjaj bajte

[ctx: @action;button]
en: &Replace
sl: &Zamenjaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Start replace
sl: Začni zamenjavo

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Replace</interface> button, the bytes you entered above are searched for within the byte array and any occurrence is replaced with the replacement bytes.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Zamenjaj</interface>, bodo v polju bajtov poiskani zgoraj vneseni bajti in vsak ujemajoč niz bo zamenjan z bajti vnesenimi spodaj.

[ctx: @title:group]
en: Replace With
sl: Zamenjaj z

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the bytes to replace with, or select bytes previously replaced with from the list.
sl: Vnesite bajte za zamenjavo ali pa s seznama izberite bajte, ki ste jih že uporabili za zamenjavo.

[ctx: @option:check]
en: &Prompt on replace
sl: &Vprašaj ob zamenjavi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Ask before replacing each match found.
sl: Vprašaj pred zamenjavo vsakega najdenega ujemanja.

[ctx: @title:window prompt for iterative replacement]
en: Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: @action:button]
en: Replace &All
sl: Zamenjaj &vse

[ctx: @action:button]
en: &Skip
sl: Pre&skoči

[ctx: @action:button]
en: Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: @title]
en: Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: @info]
en: Search key not found in byte array.
sl: Iskalni ključ v polju bajtov ni najden.

[ctx: @title:window]
en: Find Bytes
sl: Najdi bajte

[ctx: @action:button]
en: &Find
sl: &Najdi

[ctx: @info:tooltip]
en: Start searching
sl: Začni iskanje

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Find</interface> button, the bytes you entered above are searched for within the byte array.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Najdi</interface>, bodo zgoraj vneseni bajti poiskani v polju bajtov.

[ctx: @title]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: @action:inmenu]
en: &Select Range...
sl: Izberi obseg...

[ctx: @title:window of the tool to select a range]
en: Select
sl: Izberi

[ctx: @label:listbox]
en: Start offset:
sl: Odmik od začetka:

[ctx: @label:listbox]
en: End offset:
sl: Odmik od konca:

[ctx: @option:check]
en: End relative
sl: Glede na konec

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the range.
sl: Izberi obseg.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Select</interface> button, the cursor will be moved in the document to or, on your option, by the offset you entered above.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Izberi</interface>, bo kazalka premaknjena v dokument na ali, po želji, za zgoraj vneseni odmik.

[ctx: @title:column offset of the extracted string]
en: Offset
sl: Odmik

[ctx: @title:column string extracted from the byte array]
en: String
sl: Niz

[ctx: @title:window of the tool to extract strings]
en: Strings
sl: Nizi

[ctx: @title:window]
en: Strings
sl: Nizi

[ctx: @label:spinbox minimum length for consecutive chars to be seen as a string]
en: Minimum length:
sl: Najmanjša dolžina:

[ctx: @action:button extract the strings from the byte array]
en: &Extract
sl: &Izvleci

[ctx: @info:tooltip]
en: Finds the strings contained in the selected range and lists them in the view below.
sl: V izbranem obsegu najde vsebovane nize in jih v spodnjem prikazu izpiše kot seznam.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Extract</interface> button, the selected range is searched for all strings which have the set minimum length. This strings found will be listed in the view below.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Izvleči</interface>, bodo v izbranem obsegu poiskani vsi nizi, ki so dolgi vsaj toliko, kot je nastavljeno. Najdeni nizi bodo izpisani na seznamu v spodnjem prikazu.

en: Enter a term to limit the list.
sl: Vnesite izraz za omejitev seznama.

en: C&opy
sl: &Kopiraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Copies the selected strings to the clipboard.
sl: Kopira izbrane nize na odložišče.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Copy</interface> button, all strings you selected in the list are copied to the clipboard.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Kopiraj</interface>, bodo vsi izbrani nizi kopirani na odložišče.

en: &Show
sl: &Pokaži

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the selected string in the view.
sl: Prikaže izbrani niz v prikazu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Go to</interface> button, the string which was last selected is marked and shown in the view.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Pojdi na</interface>, bo nazadnje izbrani niz označen in prikazan.

en: 1 bit | %1 bits
sl[0]: %1 bitov
sl[1]: %1 bit
sl[2]: %1 bita
sl[3]: %1 biti

[ctx: invalid value (End of file reached)]
en: <EOF reached>
sl: <dosežen EOF>

en: Name: %1
    Value: %2
    
    Type: %3
    Size: %4
sl: Ime: %1
    Vrednost: %2
    
    Vrsta: %3
    Velikost: %4

en: Name: %1
    Value: %2
    
    Type: %3
    Size: %4
    
    %5
sl: Ime: %1
    Vrednost: %2
    
    Vrsta: %3
    Velikost: %4
    
    %5

[ctx: not all values in this structure are as they should be]
en: Validation failed.
sl: Potrjevanje veljavnosti ni uspelo.

[ctx: not all values in this structure are as they should be]
en: Validation failed: "%1"
sl: Potrjevanje veljavnosti ni uspelo: »%1«

en: Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 child)
    
     %6 | Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 children)
    
     %6
sl[0]: Ime: %2
    Vrednost: %3
    
    Vrsta: %4
    Velikost: %5 (%1 podstruktur)
    
    %6
sl[1]: Ime: %2
    Vrednost: %3
    
    Vrsta: %4
    Velikost: %5 (%1 podstruktura)
    
    %6
sl[2]: Ime: %2
    Vrednost: %3
    
    Vrsta: %4
    Velikost: %5 (%1 podstrukturi)
    
    %6
sl[3]: Ime: %2
    Vrednost: %3
    
    Vrsta: %4
    Velikost: %5 (%1 podstrukture)
    
    %6

en: Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 child) | Name: %2
    Value: %3
    
    Type: %4
    Size: %5 (%1 children)
sl[0]: Ime: %2
    Vrednost: %3
    
    Vrsta: %4
    Velikost: %5 (%1 podstruktur)
sl[1]: Ime: %2
    Vrednost: %3
    
    Vrsta: %4
    Velikost: %5 (%1 podstruktura)
sl[2]: Ime: %2
    Vrednost: %3
    
    Vrsta: %4
    Velikost: %5 (%1 podstrukturi)
sl[3]: Ime: %2
    Vrednost: %3
    
    Vrsta: %4
    Velikost: %5 (%1 podstrukture)

en: %1 bit | %1 bits
sl[0]: %1 bitov
sl[1]: %1 bit
sl[2]: %1 bita
sl[3]: %1 biti

[ctx: boolean value]
en: false
sl: napačno

[ctx: boolean value]
en: true
sl: pravilno

[ctx: Data type]
en: boolean bitfield (%1 bit wide) | boolean bitfield (%1 bits wide)
sl[0]: logično bitno polje (široko %1 bitov)
sl[1]: logično bitno polje (široko %1 bit)
sl[2]: logično bitno polje (široko %1 bita)
sl[3]: logično bitno polje (široko %1 bite)

[ctx: Data type]
en: signed bitfield (%1 bit wide) | signed bitfield (%1 bits wide)
sl[0]: predznačeno bitno polje (široko %1 bitov)
sl[1]: predznačeno bitno polje (široko %1 bit)
sl[2]: predznačeno bitno polje (široko %1 bita)
sl[3]: predznačeno bitno polje (široko %1 bite)

[ctx: Data type]
en: unsigned bitfield (%1 bit wide) | unsigned bitfield (%1 bits wide)
sl[0]: nepredznačeno bitno polje (široko %1 bitov)
sl[1]: nepredznačeno bitno polje (široko %1 bit)
sl[2]: nepredznačeno bitno polje (široko %1 bita)
sl[3]: nepredznačeno bitno polje (široko %1 bite)

[ctx: boolean value with actual value]
en: true (%1)
sl: pravilno (%1)

en: %1 (value not in enum)
sl: %1 (vrednost ni v oštevilčenju)

[ctx: Displayed in the type column. first comes the name of the enum, then the underlying type (e.g. uint32)]
en: enum %1 (%2)
sl: oštevilčenje %1 (%2)

en: 0x%1 (no matching flags)
sl: 0x%1 (brez ujemajočih zastavic)

[ctx: Displayed in the type column. first comes the name of the enum, then the underlying type (e.g. uint32)]
en: flag %1 (%2)
sl: zastavica %1 (%2)

[ctx: memory pointer with underlying type]
en: %1 pointer
sl: kazalec %1

[ctx: data type]
en: bool (1 byte)
sl: logično (1 bajt)

[ctx: data type]
en: signed byte
sl: predznačen bajt

[ctx: data type]
en: unsigned byte
sl: nepredznačen bajt

[ctx: data type]
en: char
sl: znak

[ctx: data type]
en: bool (2 bytes)
sl: logično (2 bajta)

[ctx: data type]
en: signed short
sl: predznačeno kratko

[ctx: data type]
en: unsigned short
sl: nepredznačeno kratko

[ctx: data type]
en: bool (4 bytes)
sl: logično (4 bajti)

[ctx: data type]
en: signed int
sl: predznačeno celo število

[ctx: data type]
en: unsigned int
sl: nepredznačeno celo število

[ctx: data type]
en: bool (8 bytes)
sl: logično (8 bajtov)

[ctx: data type]
en: signed long
sl: predznačeno dolgo

[ctx: data type]
en: unsigned long
sl: nepredznačeno dolgo

[ctx: data type]
en: float
sl: plavajoče

[ctx: data type]
en: double
sl: dvojno

[ctx: data type]
en: bitfield
sl: bitno polje

en: invalid type
sl: neveljavna vrsta

en: Non-ASCII char: 0x%1
sl: Znak ni ASCII: 0x%1

en: ASCII char
sl: znak ASCII

en: ASCII string
sl: niz ASCII

en: EBCDIC char
sl: znak EBCDIC

en: EBCDIC string
sl: niz EBCDIC

en: Latin1 char
sl: znak Latin1

en: Latin1 string
sl: niz Latin1

en: End of file reached prematurely
sl: Konec datoteke je bil dosežen prezgodaj

en: UTF16-LE char
sl: znak UTF16-LE

en: UTF16-BE char
sl: znak UTF16-BE

en: UTF16-LE string
sl: niz UTF16-LE

en: UTF16-BE string
sl: niz UTF16-BE

en: Value too big: 0x%1
sl: Vrednost prevelika: 0x%1

en: UTF32-LE char
sl: znak UTF32-LE

en: UTF32-BE char
sl: znak UTF32-BE

en: UTF32-LE string
sl: niz UTF32-LE

en: UTF32-BE string
sl: niz UTF32-BE

en: UTF8 char
sl: znak UTF8

en: UTF8 string
sl: niz UTF8

[ctx: data type in C/C++, then name]
en: struct %1
sl: struktura %1

[ctx: data type, then name]
en: tagged union %1
sl: označena unija %1

[ctx: data type in C/C++, then name]
en: union %1
sl: unija %1

en: <invalid name>
sl: <neveljavno ime>

[ctx: @title:column]
en: Time
sl: Čas

[ctx: @title:column]
en: Origin
sl: Izvor

[ctx: @title:column]
en: Message
sl: Sporočilo

[ctx: @info:label]
en: Installed structures:
sl: Nameščene strukture:

[ctx: @info:label]
en: Used structures:
sl: Uporabljene strukture:

en: Get New Structures...
sl: Dobi nove strukture ...

en: Advanced Selection...
sl: Napreden izbor ...

en: Structure Definitions
sl: Določila struktur

en: Dynamic Structure Definitions
sl: Določila dinamičnih struktur

[ctx: @title:window]
en: Advanced Structures Selection
sl: Izbor naprednih struktur

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (UnsignedDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting unsigned numbers to a string.
sl: Osnova za pretvarjanje nepredznačenih števil v niz.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (SignedDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting signed numbers to a string.
sl: Osnova za pretvarjanje predznačenih števil v niz.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (CharDisplayBase), group (ValueDisplay)
en: The base to use when converting characters to a value string.
sl: Osnova za pretvarjanje znakov v niz vrednosti.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowCharNumericalValue), group (ValueDisplay)
en: Whether to show the numerical value of chars
sl: Ali naj bodo prikazane številske vrednosti znakov

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (LocaleAwareFloatFormatting), group (ValueDisplay)
en: Whether to format floating point values according to the current locale
sl: Ali naj bodo vrednosti plavajoče vejice prikazane glede na krajevno jezikovno oznako

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShortTypeNames), group (ValueDisplay)
en: Whether to use short type names (i.e. uint32 instead of unsigned int)
sl: Ali naj bodo prikazana kratka imena vrst (npr. uint32 namesto nepredznačeno celo število)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (LocaleAwareDecimalFormatting), group (ValueDisplay)
en: If true, integers being displayed in decimal format will be formatted according to the current locale settings
sl: Če je nastavljeno na true, bodo cela števila, ki so prikazana v desetiški obliki, oblikovana glede na krajevno jezikovno oznako

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocaleAwareDecimalFormatting), group (ValueDisplay)
en: Whether to format integer values according to the current locale
sl: Ali naj bodo vrednosti celih števil prikazane glede na krajevno jezikovno oznako

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: tooltip, entry (FloatPrecision), group (ValueDisplay)
en: The precision used for converting floating-point numbers to strings (number of decimal digits)
sl: Natančnost za pretvarjanje števil s plavajočo vejico v nize (število decimalnih mest)

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: label, entry (ByteOrder), group (StructureSettings)
en: Byte order
sl: Zaporedje bajtov

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: label, entry (ByteOrder), group (StructureSettings)
en: Big endian
sl: Največje na koncu

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: label, entry (ByteOrder), group (StructureSettings)
en: Little endian
sl: Najmanjše na koncu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Binary
sl: Dvojiško

[ctx: @item:inlistbox]
en: Octal
sl: Osmiško

[ctx: @item:inlistbox]
en: Decimal
sl: Desetiško

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hexadecimal
sl: Šestnajstiško

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, byteOrderLabel)
en: Byte order:
sl: Zaporedje bajtov:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ByteOrder)
en: Big endian
sl: Največje na koncu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ByteOrder)
en: Little endian
sl: Najmanjše na koncu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShortTypeNames)
en: Use short type names
sl: Uporabi kratka imena vrst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LocaleAwareDecimalFormatting)
en: Use locale-aware integer formatting
sl: Uporabi krajevno oblikovanje celih števil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unsigned_label)
en: Unsigned values:
sl: Nepredznačene vrednosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, signed_label)
en: Signed values:
sl: Predznačene vrednosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LocaleAwareFloatFormatting)
en: Use locale-aware floating-point formatting
sl: Uporabi krajevno oblikovanje plavajoče vejice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Floating-point precision:
sl: Natančnost plavajoče vejice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCharNumericalValue)
en: Show numerical value of chars
sl: Pokaži številske vrednosti znakov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, char_label)
en: Character value:
sl: Vrednosti znakov:

[ctx: @title:window]
en: Structures
sl: Strukture

[ctx: name of a data structure]
en: Name
sl: Ime

[ctx: type of a data structure]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: value of a data structure (primitive type)]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: @action:button]
en: Validate
sl: Potrdi veljavnost

[ctx: @info:tooltip]
en: Validate all structures.
sl: Potrdi veljavnost vseh struktur.

[ctx: @action:button]
en: Script console
sl: Skriptna konzola

[ctx: @info:tooltip]
en: Open script console.
sl: Odpri skriptno konzolo.

[ctx: @action:button]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @info:tooltip]
en: Open settings.
sl: Odpri nastavitve.

en: Value Display
sl: Prikaz vrednosti

en: Structures management
sl: Upravljanje struktur

[ctx: @action:button unlock the starting offset of the current structure]
en: Unlock
sl: Odkleni

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock selected structure, i.e. the starting offset is always set to the current cursor position.
sl: Odkleni izbrano strukturo, t.j. odmik začetka je vedno nastavljen na trenutni položaj kazalke.

[ctx: @action:button unlock the starting offset of the current structure]
en: Lock
sl: Zakleni

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock selected structure to current offset.
sl: Zakleni izbrano strukturo na trenutni odmik.

[ctx: @title:window]
en: Structures Script Console
sl: Skriptna konzola struktur

[ctx: @label]
en: No grouping.
sl: Brez združevanja.

[ctx: @label:spinbox number of bytes which are grouped]
en: Bytes per Group:
sl: Bajtov na skupino:

[ctx: @title:window]
en: Bytes per Group
sl: Bajtov na skupino

[ctx: @label:spinbox number of bytes which are shown per line]
en: Bytes per Line:
sl: Bajtov na vrstico:

[ctx: @title:window]
en: Bytes per Line
sl: Bajtov na vrstico

[ctx: @title:menu]
en: &Offset Coding
sl: Kodiranje &odmika

[ctx: @item:inmenu offset in the hexadecimal format]
en: &Hexadecimal
sl: &Šestnajstiško

[ctx: @item:inmenu offset in the decimal format]
en: &Decimal
sl: &Desetiško

[ctx: @title:menu]
en: &Value Coding
sl: Kodiranje &vrednosti

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the hexadecimal format]
en: &Hexadecimal
sl: &Šestnajstiško

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the decimal format]
en: &Decimal
sl: &Desetiško

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the octal format]
en: &Octal
sl: &Osmiško

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the binary format]
en: &Binary
sl: &Dvojiško

[ctx: @title:menu]
en: &Char Coding
sl: &Kodiranje znakov

[ctx: @option:check]
en: Show &Non-printing Chars
sl: Prikaži &nenatisljive znake

[ctx: @action:inmenu]
en: Set Bytes per Line...
sl: Nastavi bajte na vrstico ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Set Bytes per Group...
sl: Nastavi bajte na skupino ...

[ctx: @title:menu]
en: &Dynamic Layout
sl: &Dinamičen razpored

[ctx: @item:inmenu The layout will not change on size changes.]
en: &Off
sl: &Izklopljen

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size, but only with complete groups of bytes.]
en: &Wrap Only Complete Byte Groups
sl: &Prelomi samo cele skupine bajtov

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size and fit in as much bytes per line as possible.]
en: &On
sl: &Vklopljen

[ctx: @option:check]
en: Show &Line Offset
sl: Pokaži za&mik vrstic

[ctx: @title:menu]
en: &Show Values or Chars
sl: &Pokaži vrednosti ali znake

[ctx: @item:inmenu]
en: &Values
sl: &Vrednosti

[ctx: @item:inmenu]
en: &Chars
sl: &Znaki

[ctx: @item:inmenu]
en: Values && Chars
sl: Vrednosti in znaki

[ctx: @title:menu]
en: &View Mode
sl: &Način prikaza

[ctx: @item:inmenu]
en: &Columns
sl: &Stolpci

[ctx: @item:inmenu]
en: &Rows
sl: &Vrstice

[ctx: @title:menu submenu to select the view profile or change it]
en: View Profile
sl: Profil prikaza

[ctx: @action:inmenu create a new view profile]
en: Create New...
sl: Ustvari novi...

[ctx: @action:inmenu save changed to the view profile to the base profile]
en: Save Changes
sl: Shrani spremembe

[ctx: @action:inmenu reset settings back to those of the saved base profile]
en: Reset Changes
sl: Ponastavi spremembe

[ctx: @window:title]
en: New View Profile
sl: Nov profil prikaza

en: Title:
sl: Naslov:

en: Display
sl: Prikaz

en: Show Line Offset:
sl: Pokaži odmik vrstic:

[ctx: @item:inmenu offset in the hexadecimal format]
en: Hexadecimal
sl: Šestnajstiško

[ctx: @item:inmenu offset in the decimal format]
en: Decimal
sl: Desetiško

en: Offset Coding:
sl: Kodiranje odmika:

[ctx: @item:]
en: Values
sl: Vrednosti

[ctx: @item:]
en: Chars
sl: Znaki

[ctx: @item:]
en: Values & Chars
sl: Vrednosti in znaki

en: Show Values or Chars:
sl: Pokaži vrednosti ali znake:

[ctx: @label:listbox]
en: Show with Rows or Columns:
sl: Pokaži z vrsticami ali stolpci:

[ctx: @item:]
en: Columns
sl: Stolpci

[ctx: @item:]
en: Rows
sl: Vrstice

en: Layout
sl: Razpored

[ctx: @item:inmenu The layout will not change on size changes.]
en: Off
sl: Izklopljeno

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size, but only with complete groups of bytes.]
en: Wrap Only Complete Byte Groups
sl: Prelomi samo cele skupine bajtov

[ctx: @item:inmenu The layout will adapt to the size and fit in as much bytes per line as possible.]
en: On
sl: Vklopljeno

en: Break lines:
sl: Prelomi vrstice:

en: Values
sl: Vrednosti

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the hexadecimal format]
en: Hexadecimal
sl: Šestnajstiško

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the decimal format]
en: Decimal
sl: Desetiško

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the octal format]
en: Octal
sl: Osmiško

[ctx: @item:inmenu encoding of the bytes as values in the binary format]
en: Binary
sl: Dvojiško

en: Coding:
sl: Kodiranje:

en: Chars
sl: Znaki

en: Char for non-printable bytes:
sl: Znak za nenatisljive bajte:

en: Char for undefined bytes:
sl: Znak za nedoločene bajte:

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage View Profiles...
sl: Upravljanje profilov prikaza ...

[ctx: @title:window]
en: View Profiles
sl: Profili prikaza

[ctx: @action:button]
en: &Create new...
sl: &Ustvari novega ...

[ctx: @info:tooltip]
en: Opens an editor for a new view profile.
sl: Odpre urejevalnik za nov profil prikaza.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Create new...</interface> button, an editor is opened where you can create and edit a new view profile. The values will be based on the ones of the view profile you selected in the list.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Ustvari novega</interface>, se odpre urejevalnik, kjer lahko ustvarite in uredite nov profil prikaza. Vrednosti bodo osnovane na vrednostih trenutno izbranega profila prikaza.

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
sl: Ur&edi ...

[ctx: @info:tooltip]
en: Opens an editor for the view profile.
sl: Odpre urejevalnik profila prikaza.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Edit...</interface> button, an editor will be opened for the view profile you selected in the list.
sl: Če kliknete na gumb<interface>Uredi</interface>, se bo odprl urejevalnik za izbrani profil prikaza.

[ctx: @action:button]
en: &Set as Default
sl: &Nastavi kot privzetega

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the selected view profile as default for all views.
sl: Izbrani profil prikaza nastavi kot privzetega za vse prikaze.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Set as Default</interface> button, the view profile you selected in the list is set as default for all views.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Nastavi kot privzetega</interface>, bo izbran profil prikaza, nastavljen kot privzet za vse prikaze.

[ctx: @action:button]
en: &Delete
sl: &Izbriši

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes the selected view profile.
sl: Izbriše izbrani profil prikaza.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you press the <interface>Delete</interface> button, the view profile you selected in the list is deleted.
sl: Če kliknete na gumb <interface>Izbriši</interface>, bo izbran profil prikaza izbrisan.

en: Modification of %1
sl: Spremenjen %1

[ctx: @window:title]
en: "%1" View Profile
sl: Profil prikaza »%1«

[ctx: @info:status short for: Insert mode]
en: INS
sl: VST

[ctx: @info:status short for: Overwrite mode]
en: OVR
sl: PRE

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert mode
sl: Način vstavljanja

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite mode
sl: Način prepisovanja

[ctx: @info:tooltip]
en: Coding of the value interpretation in the current view.
sl: Kodiranje tolmačenja vrednosti v trenutnem prikazu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encoding in the character column of the current view.
sl: Kodiranje v stolpcu znakov v trenutnem prikazu.

en: Offset: %1
sl: Odmik: %1

en: %1 bytes
sl: %1 B

[ctx: @info:status selection: start offset - end offset ()]
en: Selection: %1 - %2 (%3)
sl: Izbor: %1–%2 (%3)

[ctx: @info:status offset value not available]
en: Offset: -
sl: Odmik: -

[ctx: @info:status offset value not available]
en: Selection: -
sl: Izbor: -

[ctx: @info:status selection: start offset - end offset (number of bytes)]
en: Selection: %1 - %2 (%3)
sl: Izbor: %1–%2 (%3)

[ctx: name of the data type]
en: Byte Array
sl: Polje bajtov

[ctx: The byte array was new created.]
en: New created.
sl: Novo ustvarjeno.

[ctx: numbered title for a created document without a filename]
en: [New Byte Array] | [New Byte Array %1]
sl[0]: [novo polje bajtov %1]
sl[1]: [novo polje bajtov %1]
sl[2]: [novo polje bajtov %1]
sl[3]: [novo polje bajtov %1]

[ctx: origin of the byte array]
en: Created from data.
sl: Ustvarjeno iz podatkov.

[ctx: destination of the byte array]
en: Loaded from file.
sl: Naloženo iz datoteke.

en: There is not enough free working memory to load this file.
sl: Za naložitev te datoteke ni dovolj prostega delovnega pomnilnika.

en: Support to load files larger than 2 GiB has not yet been implemented.
sl: Podpora za nalaganje datotek večjih od 2 GiB še ni na voljo.

[ctx: name of the generated data]
en: Pattern...
sl: Vzorec ...

en: Pattern inserted.
sl: Vzorec je bil vstavljen.

[ctx: @label:textbox]
en: Pattern:
sl: Vzorec:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
sl: Vnesite vzorec, ki ga želite najti ali pa izberite prejšnjega s seznama.

[ctx: @label:spinbox number of times to insert the pattern]
en: &Number:
sl: &Številka:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the number of times the pattern should be inserted.
sl: Vnesite, kolikokrat naj bo vzorec vstavljen.

[ctx: @item name of the generated data]
en: Pattern
sl: Vzorec

[ctx: name of the generated data]
en: Random Data...
sl: Naključni podatki ...

en: RandomData inserted.
sl: Naključni podatki vstavljeni.

[ctx: @label:spinbox size of the bytearray to generate]
en: &Size (bytes):
sl: &Velikost (v bajtih):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the size of the bytearray to generate.
sl: Vnesite velikost ustvarjenega polja bajtov.

[ctx: @item name of the generated data]
en: Random Data
sl: Naključni podatki

[ctx: name of the generated data]
en: Sequence
sl: Zaporedje

en: Sequence inserted.
sl: Zaporedje vstavljeno.

[ctx: @label:listbox the type of the used encoding: Classic, Base32hex or z-base-32.]
en: Encoding:
sl: Kodiranje:

[ctx: @item:inmenu Doing the base32 using the classical encoding]
en: Classic
sl: Klasično

en: The preview uses maximal the first 100 bytes.
sl: Predogled uporablja največ 100 prvih bajtov.

[ctx: name of the encoding target]
en: Characters
sl: Znaki

[ctx: name of the encoding target]
en: Intel Hex
sl: Intelovo šestnajstiško

[ctx: @label:listbox the size in bits of the addresses.]
en: Address size:
sl: Velikost naslova:

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 32-bit
sl: 32 bitov

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 16-bit
sl: 16 bitov

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 8-bit
sl: 8 bitov

[ctx: name of the encoding target]
en: C Array
sl: Polje v C

[ctx: @label:textbox name of the created variable]
en: Name of variable:
sl: Ime spremenljivke:

[ctx: @label:textbox to define after how many items the list is wrapped]
en: Items per line:
sl: Predmetov na vrstico:

[ctx: @label:listbox the type of the data: char, integer, etc.]
en: Data type:
sl: Vrsta podatka:

[ctx: @option:check Encode the values in hexadecimal instead of decimal, if the datatype has the property Unsigned]
en: Unsigned as hexadecimal:
sl: Nepredznačeno kot šestnajstiško:

[ctx: name of the encoding target]
en: S-Record
sl: Zapis v S

[ctx: @item:inmenu address size]
en: 24-bit
sl: 24 bitov

[ctx: @label:textbox file name internally given to the encoded data]
en: Internal name of file:
sl: Notranje ime datoteke:

[ctx: @label:listbox the type of the used encoding: historical or Base64.]
en: Encoding:
sl: Kodiranje:

[ctx: @item:inmenu Doing the uuencoding using the historical encoding]
en: Historical
sl: Zgodovinsko

[ctx: name of the encoding target]
en: Values
sl: Vrednosti

en: Value coding:
sl: Kodiranje vrednosti:

[ctx: @label:textbox substring which separates the values]
en: Separation:
sl: Ločilni niz:

[ctx: name of the encoding target]
en: View in Plain Text
sl: Prikaži kot navadno besedilo

[ctx: @item:inlistbox coding of offset in the hexadecimal format]
note: i18nc("@item:inlistbox guessing the format of the address by the input",      "Auto"),
en: Hex
sl: Šest

[ctx: @item:inlistbox coding of offset in the decimal format]
en: Dec
sl: Des

[ctx: @item:inlistbox coding of offset in the expression format]
en: Expr
sl: Izraz

[ctx: @item:inlistbox coding of the bytes as values in the hexadecimal format]
note: i18nc("@item:inlistbox guessing the coding of the bytes by the input",       "Auto"),
en: Hex
sl: Šest

[ctx: @item:inlistbox coding of the bytes as values in the decimal format]
en: Dec
sl: Des

[ctx: @item:inlistbox coding of the bytes as values in the octal format]
en: Oct
sl: Osm

[ctx: @item:inlistbox coding of the bytes as values in the binary format]
en: Bin
sl: Dvoj

[ctx: @item:inlistbox coding of the bytes as characters with the values]
en: Char
sl: Znak
