okteta - en to sr@ijekavian translation catalogue (11 entries)

en: Okteta
sr@ijekavian: Октета

en: Hex editor
sr@ijekavian: Хексадекадни уређивач

en: Edit the raw data of files
sr@ijekavian: Уређујте сирове податке фајлова

en: Friedrich W. H. Kossebau
sr@ijekavian: Фридрих В.Х. Косебау

en: Author
sr@ijekavian: Аутор

[ctx: Author]
en: Alexander Richardson
sr@ijekavian: Александер Ричардсон

[ctx: Task description]
en: Structures tool
sr@ijekavian: Алатка за структуре

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (permission)
en: Permissions
sr@ijekavian: Дозволе

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Windows
sr@ijekavian: &Прозори

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: File(s) to load.
sr@ijekavian: Фајлови за учитавање.
