okular_ghostview - en to ar translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
ar: استعمل خطوط المنصة

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
ar: تحدد إذا ما كان يستطيع Ghostscript أن يستخدم خطوط المنصة، إذا كان لا؛ فإنه سيستعمل الخطوط المضمنة في المستند.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
ar: الإعدادات العامة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
ar: ا&ستعمل خطوط المنصة

en: Ghostscript
ar: Ghostscript غوست سكريبت

en: Ghostscript Backend Configuration
ar: اعدادات منصة غوست سكريبت الخلفية

en: Document version
ar: إصدار المستند

en: Language Level
ar: مستوى اللغة
