okular - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Bookmarks
ar: العلامات

en: Certificate Viewer
ar: عارض الشهادة

en: Issued By
ar: المانح

en: Common Name:
ar: الاسم الشّائع:

en: EMail:
ar: البريد الإلكترونيّ:

en: Organization:
ar: المنظّمة:

en: Issued To
ar: مُنحت لصالح

en: Validity
ar: الصّلاحية

en: Issued On:
ar: مُنحت يوم:

en: Expires On:
ar: تنتهي يوم:

en: Fingerprints
ar: البصمات

en: SHA-1 Fingerprint:
ar: بصمة SHA-1:

en: SHA-256 Fingerprint:
ar: بصمة SHA-256:

en: Export…
ar: صدر…

en: Close
ar: أغلق

en: Certificate File (*.cer)
ar: ملف شهادة (*.cer)

en: Error
ar: خطأ

en: Could not export the certificate.
ar: لا يمكن تصدير الشهادة

en: Okular
ar: اوكلار

en: Open…
ar: افتح…

en: About
ar: عن

en: Password Needed
ar: بحاجة إلى كلمة السر

en: Remove bookmark
ar: احذف العلامة

en: Bookmark this page
ar: علّم هذه الصفحة

en: Thumbnails
ar: المصغّرات

en: Table of contents
ar: جدول المحتويات

en: Signatures
ar: التواقيع

en: Signature Properties
ar: خصائص التوقيع

en: Validity Status
ar: حالة الصلاحية

en: Signature Validity:
ar: صلاحية التوقيع:

en: Document Modifications:
ar: تعديلات المستند:

en: Additional Information
ar: معلومات إضافية

en: Signed By:
ar: وقّعها:

en: Signing Time:
ar: وقت التوقيع:

en: Reason:
ar: السبب:

en: Location:
ar: المكان:

en: Document Version
ar: إصدار المستند

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
ar: مراجعة المستند %1 من %2

en: Save Signed Version…
ar: احفظ الإصدارة الموقعة…

en: View Certificate…
ar: اعرض الشهادة…

en: Could not save the signature.
ar: لا يمكن حفظ التوقيع.

en: Not Available
ar: غير متوفّر

en: No results found.
ar: لا نتائج.

en: No document open
ar: لا يوجد المستند لفتحه

[ctx: in welcome screen]
en: Recent Documents
ar: المستندات الحديثة

[ctx: in welcome screen]
en: My Documents
ar: مستنداتي
