okular - en to az translation catalogue (951 entries)

en: Okular, a universal document viewer
az: Okulyar, universal sənədlərə baxış vasitəsi

en: Former maintainer
az: Əvvəlki Himayəçi

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
az: Çoxsaylı özül (framework) işləri, FictionBook modulu və kohnə ODT modulu

en: Developer
az: Tərtibatçı

en: Created Okular from KPDF codebase
az: Okular KPDF kod bazası əsasında yaradılıb

en: KPDF developer
az: KPDF tərtibatçısı

en: Annotations artwork
az: Şərhlərin şəkilləndirilməsi

en: Table selection tool
az: Cədvəl seçimi

en: Annotation improvements
az: Şərhlərin yaxşılaşdırılması

en: Go to page %1
az: %1 səhifəsinə keçmək

en: Open external file
az: Kənar faylı açmaq

en: Execute '%1'...
az: '%1' icra etmək...

en: First Page
az: Birinci Səhifə

en: Previous Page
az: Əvvəlki Səhifə

en: Next Page
az: Növbəti Səhifə

en: Last Page
az: Sonuncu Səhifə

en: Back
az: Geriyə

en: Forward
az: İrəli

en: Quit
az: Çıxış

en: Start Presentation
az: Təqdimatı Başlatmaq

en: End Presentation
az: Təqdimata Düzəliş

en: Find...
az: Tapmaq...

en: Go To Page...
az: Səhifəyə keçid...

en: Play sound...
az: Səsləndirmək...

en: JavaScript Script
az: JavaScript Skripti

en: Play movie...
az: Videonu başlatmaq...

en: Play movie
az: Videonu başlatmaq

en: Stop movie
az: Videonu saxlamaq

en: Pause movie
az: Videoya fasilə

en: Resume movie
az: Videoya davam

en: This Okular is built without audio support
az: Bu Okular audio dəstəyi olmadan yaradılıb

en: Backend Selection
az: Modul seçimi

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
az: <qt>MİME növü üçün birdən çox modul tapıldı:<br /><b>%1</b>(%2).<br /><br />İstifadə etmək üçün birini seçin:</qt>

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
az: Bir çox səhifələr %1.

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
az: Portret %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
az: Albom %1

en: Continuing search from beginning
az: Axtarışı əvvəldən başlatmaq

en: Continuing search from bottom
az: Axtarışı sondan başlatmaq

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
az: Sənədin işlənməsi üçün lazım olan modul tapılmadı.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
az: şərhləri silmək

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
az: Sənəd xarici tətbiqi icra etməyə cəhd edir, lakin təhlükəsizlik məqsədi ilə Okulyar buna mane olur.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
az: %1 mime növü faylını açmaq üçün tətbiq tapılmadı.

en: Could not open a temporary file
az: Müvəqqəti fayl açıla bilmədi

en: Print conversion failed
az: Söhbəti çap etmək baş tutmadı

en: Printing process crashed
az: Çap prosesi çökdü

en: Printing process could not start
az: Çap prosesi başladıla bilmədi

en: Printing to file failed
az: Fayla çap etmək alınmadı

en: Printer was in invalid state
az: Printer lazımi vəziyyətdə deyil

en: Unable to find file to print
az: Çap etmək üçün fayl tapılmadı

en: There was no file to print
az: Çap etmək üçün fayl yoxdur

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
az: Çap üçün uyğun proqramı tapmaq mümkün olmadı. CUPS paketindən lpr vasitəsinin mövcud olduğuna əmin olun

en: The page print size is invalid
az: Səhifənin çap ölçüsü düzgün deyil

en: Could not open '%1'. File does not exist
az: '%1' açıla bilmədi. Fayl mövcud deyil

en: Title
az: Başlıq

en: Subject
az: Mövzu

en: Description
az: Təsviri

en: Author
az: Müəllif

en: Creator
az: Yaradıcı

en: Producer
az: İstehsalçı

en: Copyright
az: Müəllif Hüquqları

en: Pages
az: Səhifələr

en: Created
az: Yaradıldı

en: Modified
az: Dəyişdirildi

en: MIME Type
az: MİME növü

en: Category
az: Kateqoriya

en: Keywords
az: Açar sözlər

en: File Path
az: Fayl yolu

en: File Size
az: Faylın ölçüsü

en: Page Size
az: Səhifənin Ölçüsü

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
az: şərh əlavə etmək

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
az: şərhi silmək

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
az: şərhin xüsusiyyətlərini dəyişmək

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
az: şərhin tərcüməsi

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
az: şərh əlavə etmək

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
az: mətnə düzəliş

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
az: şərhin tərkibini dəyişmək

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
az: formanın tərkibini dəyişmək

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
az: forma seçimləri siyahısına düzəliş

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
az: açılabilən siyahının göstəricilərini dəyişmək

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
az: forma düyməsininin vəziyyətini dəyişmək

en: Plain &Text...
az: Mə&tn formatı...

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
az: OpenDocument Mətn

en: Print Options
az: Çap seçimləri

en: Fit to printable area
az: Çap sahəsinə sığışdırmaq

en: Fit to full page
az: Bütün səhifəyə sığışdırmaq

en: Scale mode:
az: Miqyas rejimi:

en: Do not show this message again
az: Bu ismarıcı yenidən göstərməmək

en: Not Available
az: Əlçatan deyil

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
az: Mənbə: %1

en: &Default Font:
az: &Standart şrift:

en: Version
az: Versiya

en: Serial Number
az: Seriya nömrəsi

en: Issuer
az: Təhcizatçı

en: Issued On
az: Buraxılma tarixi

en: Expires On
az: Bitmə tarixi

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
az: Subyekt

en: Public Key
az: Publuk açar

en: Key Usage
az: Açarın təyinatı

en: %1 (%2 bits)
az: %1 (%2 bit)

en: Property
az: Xüsusiyyət

en: Value
az: Dəyər

en: Pop-up Note
az: Açılabilən Qeyd

en: Typewriter
az: Çap maşını

en: Inline Note
az: Daxili Qeyd

en: Straight Line with Comment
az: Şərhlərdən ibarət birbaşa xətt

en: Straight Line
az: Birbaşa xətt

en: Polygon with Comment
az: Şərhlərdən ibarət çoxbucaqlı

en: Polygon
az: Çoxbucaqlı

en: Geometry with Comment
az: Şərhlərdən ibarət fiqur

en: Geometry
az: Fiqur

en: Highlight with Comment
az: Şərh mətninin vurğulanması

en: Highlight
az: Vurğulama

en: Squiggle with Comment
az: Dalğavari xətlə altı cizilan şərhlər

en: Squiggle
az: Dalğavari xətt

en: Underline with Comment
az: Altı cızılan sərhlər

en: Underline
az: Alt cizgi

en: Strike Out with Comment
az: Üzərindən xətt çəkilən şərhlər

en: Strike Out
az: Üzərində cizgi

en: Stamp with Comment
az: Şərhlərdən ibarət möhür

en: Stamp
az: Möhür

en: Freehand Line with Comment
az: Şərhlərdən ibarət sərbəst xətt

en: Freehand Line
az: Sərbəst xətt

en: Caret
az: Yazı sahəsi

en: File Attachment
az: Fayl əlavə edilməsi

en: Sound
az: Səs

en: Movie
az: Video

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
az: Ekran

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
az: Vidjet

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
az: Naməlum

en: Author: %1
az: Müəllif: %1

en: Where do you want to save %1?
az: %1 harada saxlamaq istəyirsiniz?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
az: %1 yazılmaq üçün aşıla bilmir. Fayl saxlanılmadı.

en: The signature is cryptographically valid.
az: İmza kriptoqrafik cəhətdən etibarlıdır.

en: The signature is cryptographically invalid.
az: İmza kriptoqrafik cəhətdən etibarsızdır.

en: Digest Mismatch occurred.
az: Yoxlama cəmi səhvdir.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
az: CMS/PKCS7 imzalarının tərkibi zədələnib.

en: The requested signature is not present in the document.
az: Tələb edilən imza sənəddə təqdim olunmayıb.

en: The signature could not be verified.
az: İmza yoxlanıla bilmədi.

en: Certificate is Trusted.
az: Sertifikat etibarlıdır.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
az: Sertifikatın mənbəyi etibarsızdır.

en: Certificate issuer is unknown.
az: Sertifikat mənbəyi naməlumdur.

en: Certificate has been Revoked.
az: Sertifikat geri çağırılıb.

en: Certificate has Expired.
az: Sertifikatın müddəti bitib.

en: Certificate has not yet been verified.
az: Sertifikat hələlik yoxlanılmayıb.

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
az: Sertifikat və ya pozulmuş məlumatlarla naməlum problem.

en: Unknown Algorithm
az: Naməlum Alqoritm

en: Unknown Type
az: Naməlum Növ

en: Digital Signature
az: Elektron İmza

en: Non-Repudiation
az: Təxirəsalınmaz

en: Encrypt Keys
az: Şifrələmə açarı

en: Decrypt Keys
az: Şifrə açma açarı

en: Key Agreement
az: Açarların uzlaşması

en: Sign Certificate
az: Sertifikatın imzalanması

en: Sign CRL
az: CRL imzalanması

en: Encrypt Only
az: Yalnız şifrələmə

en: No Usage Specified
az: İstifadə forması göstərilməyib

en: The document has not been modified since it was signed.
az: Sənəddə imzalandıqdan sonra dəyişiklik edilməyib.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
az: Sənədin buraxılışı

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
az: Sənəd əvvəlki imzalayan şəxsin icazəsi olmadan dəyişdirilib.

en: The document integrity verification could not be completed.
az: Sənədin bütövlüyünün yoxlanması tamamlana bilmədi.

en: This document has unsigned signature fields.
az: Bu sənəd imzalanmamış imza sahələri var.

en: This document is digitally signed.
az: Bu sənəd elektron imza ilə imzalanıb.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
az: Bu sənəd elektron imza ilə imzalanıb. Sonuncu imzalanmadan bu yana dəyişikliklər edilib.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
az: Bu sənəd elektron imza ilə imzalanıb. Bəzi imzalar etibarlılığı yoxlanıla bilmədi.

en: Unsigned Signature %1
az: %1 İmzalanmamış

en: Field: %1 on page %2
az: Sahə: %2 səhifəsində %1

en: Rev. %1: Signed By %2
az: Buraxılış %1: %2 tərəfindən imzalanıb

en: Signing Time: %1
az: İmzalama tarixi: %1

en: Reason: %1
az: Səbəbi: %1

en: Location: %1
az: Məkan: %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
az: Qırmızı

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
az: Narıncı

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
az: Sarı

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
az: Yaşıl

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
az: Orta Açıq Mavi

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
az: Mavi

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Magenta
az: Tünd cəhrayı

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
az: Ağ

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
az: Boz

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
az: Qara

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
az: Eni %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
az: Şərhlər sətrinin eni (Şərh seçilməyib)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
az: Şərhin rəngi (Şərh seçilməyib)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
az: Şərhin dolğu rəngi (Şərh seçilməyib)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
az: Şərhin qeyri-şəffaflığı (Şərh seçilməyib)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
az: Şərhin şrifti (Şərh seçilməyib)

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
az: Cari şərhi çevik şərh menyusuna əlavə etmək (Şərh seçilməyib)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
az: Formalar nisbətini 1:1 və ya xətt bucağını 15°-yə qədər məhdudlaşdırın

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
az: Cari şərh aləti üçün əlavə ayarlar (Şərh seçilməyib)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
az: Şərhlər sətrinin eni

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
az: Şərhlər sətrinin eni (Cari şərhin sətri ensizdir)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
az: Şərh mətninin rəngi

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
az: Şərhin çərçivəsinin rəngi

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
az: Şərhin rəngi

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
az: Şərhin dolğu rəngi

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
az: Şərhin dolğu rəngi (Cari şərhin dolğu rəngi yoxdur)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
az: Şərhin şrifti

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
az: Şərhin şrifti (Cari şərhin şrifti yoxdur)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
az: Bucaq xəttini 15°-dək məhdudlaşdırmaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
az: Formalar nisbətini 1:1-dək məhdudlaşdırmaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
az: Formalar nisbətini 1:1-ə və ya bucaq xəttini 15°-dək məhdudlaşdırmaq (Cari şərh ilə dəstəklənmir)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
az: Şərhin qeyri-şəffaflığı

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
az: Cari şərhi çevik şərhlər menyusuna əlavə etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
az: Cari şərh aləti üçün əlavə ayarlar

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
az: Rəng

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
az: Dolğu rəngi

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
az: Şəffaf

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color...
az: Xüsusi rəng...

[ctx: @title:window]
en: Select color
az: Rəngi Seçmək

en: &Annotations
az: Şə&rhlər

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
az: Gizlətmək

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
az: Daha çox izahat alətlərini göstərmək

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
az: Vurğulamaq

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
az: Alt cizgi

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
az: Dalğavari xətt

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
az: Üzərində cizgi

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
az: Çap maşını

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
az: Daxili Qeyd

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
az: Ani Qeyd

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
az: Sərbəst xətt

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
az: Birbaşa xətt

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
az: Ox

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
az: Düzbucaqlı

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
az: Ellips

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
az: Çoxbucaqlı

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
az: Geometrik fiqur

[ctx: @action]
en: Stamp
az: Möhür

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
az: Çevik şərhetmə

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
az: Çevik şərh menyusundan şərhləri seçmək

en: Quick Annotation Bar
az: Çevik şərhetmə paneli

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
az: Çevik şərh menyusuna əlavə etmək

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
az: Aktiv saxlamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
az: İstifadə etdikdən sonra şərh alətini aktiv tutmaq

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
az: Şərh alətlərinin tərəflərinin nisbətini və meyillilik bucağını məhdudlaşdırmaq

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
az: Şrift

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
az: Şərh ayarları

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
az: Cizginin eni

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
az: Qeyri-şəffaflıq

en: Page %1
az: Səhifə %1

en: Annotation | %1 Annotations
az[0]: Annotasiya
az[1]: %1 Şərh

en: &Open Pop-up Note
az: &Açılabilən Qeydi açmaq

en: Copy Text to Clipboard
az: Mətni mübadilə yaddaşına kopyalayın

en: Copy forbidden by DRM
az: Kopyalama DRM tərəfindən qadağan edilmişdir

en: &Delete
az: &silin

en: &Properties
az: &Xüsusiyyətlər

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
az: "%1 &saxlayın...

en: &Appearance
az: &Xarici görünüş

en: &General
az: Ə&sas

en: &Author:
az: &Müəllif:

en: Created:
az: Yaradıldı:

en: Modified:
az: Dəyişdirildi:

en: Pop-up Note Properties
az: Açılabilən qeydin xüsusiyyətləri

en: Typewriter Properties
az: Çap maşını xüsusiyyətləri

en: Inline Note Properties
az: Daxili qeydin xüsusiyyətləri

en: Straight Line Properties
az: Birbaşa xətt xüsusiyyətləri

en: Polygon Properties
az: Çoxbucaqlının xüsusiyyətləri

en: Geometry Properties
az: Geometriya xüsusiyyətləri

en: Text Markup Properties
az: Mətni işarələmə xüsusiyyətləri

en: Stamp Properties
az: Möhür xüsusiyyətləri

en: Freehand Line Properties
az: Sərbəst xətt xüsusiyyətləri

en: Caret Properties
az: Yazı səhəsi xüsusiyyətləri

en: File Attachment Properties
az: Fayl əlavə etmə xüsusiyyətləri

en: Sound Properties
az: Səs xüsusiyyətləri

en: Movie Properties
az: Video xüsusiyyətləri

en: Annotation Properties
az: Şərh xüsusiyyətləri

en: Modified: %1
az: Dəyişdirildi: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
az: Fərdi möhür simvolunu fayldan seçin

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
az: Fərdi möhür simvolunu seçin

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
az: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Ikon faylları (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
az: <filename>%1</filename> faylı yüklənə bilmədi

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
az: Səhv fayl

en: &Color:
az: &Rəng:

en: &Opacity:
az: &Qeyri-şəffaflıq:

en: Icon:
az: Nişan:

en: Comment
az: Rəy

en: Help
az: Kömək

en: Insert
az: Daxil etmək

en: Key
az: Açar

en: New paragraph
az: Yeni paraqraf

en: Note
az: Qeyd

en: Paragraph
az: Paraqraf

en: Font:
az: Şrift:

en: Text &color:
az: Mətnin &rəngi:

en: &Align:
az: &Düzəltmək:

en: Left
az: Sol

en: Center
az: Mərkəz

en: Right
az: Sağ

en: Border &width:
az: Çərçivənin e&ni:

en: Approved
az: Təsdiqləndi

en: As Is
az: Olduğu kimi

en: Confidential
az: Məxfi

en: Departmental
az: Xidməti istifadə

en: Draft
az: Qaralama

en: Experimental
az: Təcrübi

en: Expired
az: Vaxtı bitdi

en: For Comment
az: Rəy üçün

en: For Public Release
az: Publik paylaşım üçün

en: Not Approved
az: Təsdiqlənmədi

en: Not For Public Release
az: Publik paylamaq üçün olmayan

en: Sold
az: Satıldı

en: Top Secret
az: Tam məxfi

en: Bookmark
az: Əlfəcin

en: Information
az: Məlumat

en: Stamp symbol:
az: Möhür simvolu:

en: &Width:
az: &Eni:

en: Line start:
az: Xəttin başlanğıcı:

en: Line end:
az: Xəttin sonu:

en: Square
az: Kvadrat

en: Circle
az: Dairə

en: Diamond
az: Romb

en: Open Arrow
az: Açıq ox

en: Closed Arrow
az: Bağlı ox

en: None
az: Heç biri

en: Butt
az: Kəsik

en: Right Open Arrow
az: Sağ aşıq ox

en: Right Closed Arrow
az: Sağ bağlı ox

en: Slash
az: Köndələn xətt

en: Leader line length:
az: Aparıcı xəttin uzunluğu:

en: Leader line extensions length:
az: Aparıcı xəttin uzantılarının uzunluğu:

en: Enabled
az: Aktivdir

en: Shape fill:
az: Dolğu:

en: Type:
az: Növü:

en: Strike out
az: Üzərində cizgi

en: Rectangle
az: Düzbucaqlı

en: Ellipse
az: Ellips

en: File attachment symbol:
az: Fayl əlavə etmə simvolu:

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
az: Qrafik

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
az: Düymə

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
az: Sancaq

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
az: Yarlıq

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
az: Fayl

[ctx: Not available size]
en: N/A
az: Əlçatmaz

en: No description available.
az: Açıqlaması yoxdur.

en: Name:
az: Adı:

en: Description:
az: Təsviri:

en: Caret symbol:
az: Yazı sahəsi simvolu:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
az: Heç biri

en: Close this note
az: Bu qeydi bağlamaq

en: Options
az: Seçimlər

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
az: Bu şərh LaTeX kodundan ibarət ola bilər.
    Təsvirini işləmək üçün buraya vurun.

en: Cannot find latex executable.
az: Latex proqramını tapmaq mümkün olmadı.

en: LaTeX rendering failed
az: LaTeX təsvir işlənməsi baş tutmadı

en: Cannot find dvipng executable.
az: Dviping proqramı tapılmadı.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
az: 'latex' əmrinin icra olunması zamanı problem yarandı.

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
az: 'dvping' əmrinin icra olunması zamanı problem yarandı.

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
az[0]: %1
    
    %2 əlfəcin
az[1]: %1
    
    %2 əlfəcin

en: Bookmarks
az: Əlfəcinlər

en: Show for all documents
az: Bütün səndləri göstərmək

en: Search...
az: Axtarış...

en: Go to This Bookmark
az: Bu əlfəcinə keçmək

en: Rename Bookmark
az: Əlfəcinin adını dəyişmək

en: Remove Bookmark
az: Əlfəcini silmək

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
az: Sənədi açmaq

en: Remove all Bookmarks for this Document
az: Bu sənədin bütün əlfəcinlərini silin

en: Certificate Viewer
az: Sertifikata baxış

en: Export...
az: İxrac...

en: General
az: Əsas

en: Issued By
az: Təhciz edən

en: Common Name(CN)
az: Tanınmış Adı(CN)

en: EMail
az: E-Poçt

en: Organization(O)
az: Təşkilat(O)

en: Issued To
az: Təhciz edən

en: Validity
az: Etibarlılıq Müddəti

en: Fingerprints
az: Möhür izi

en: SHA-1 Fingerprint
az: SHA-1 möhür izi

en: SHA-256 Fingerprint
az: SHA-2 möhür izi

en: Details
az: Təfərrüatlar

en: Certificate Data:
az: Setifikat məlumatları:

en: Where do you want to save this certificate?
az: Bu sertifikatı harada saxlamaq istəyirsiniz?

en: Certificate File (*.cer)
az: Sertifikat faylı (*.cer)

en: Could not export the certificate
az: Sertifikatı ixrac edilə bilmədi

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
az: &Rəng rejimi:

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
az: Rəngləri dəyişmək

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
az: &Normal rənglər

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
az: &Neqativ rənglər

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
az: &Kağızın rəngini dəyişmək

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
az: Tutqun və &İşıqlı rəngləri dəyişmək

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
az: &Ağ-qaraya çevirmək

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
az: &Əks İşıqlı

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
az: Əks p&arlaqlıq (sRGB linear)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
az: Əks parlaqlıq (&simmetrik)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
az: &Müsbət tona dəyişim

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
az: Mə&nfi tona dəyişim

note: i18n: tag tool attribute name
en: Red
az: Qırmızı

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green
az: Yaşıl

note: i18n: tag tool attribute name
en: Blue
az: Mavi

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow
az: Sarı

note: i18n: tag tool attribute name
en: Black
az: Qara

note: i18n: tag tool attribute name
en: White
az: Ağ

note: i18n: tag tool attribute name
en: Arrow
az: Ox

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow Highlighter
az: Sarı rəngli vurğulayıcı

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green Highlighter
az: Yaşıl rəngli vurğulayıcı

note: i18n: tag tool attribute name
en: Insert Text
az: Mətn daxil edin

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
az: Keçidlərin ətrafını çərçivələmək

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
az: Rəngləri dəyişmək

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
az: <b>Xəbərdarlıq:</b> bu seçim rəsmçəkmə sürətini kəskin zəiflədir.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
az: Neqativ rənglər

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
az: Kağızın rəngini dəyişmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
az: Tutqun və &İşıqlı rəngləri dəyişmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
az: &Ağ-qaraya çevirmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
az: Əks İşıqlı

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
az: Əks parlaqlıq (sRGB linear)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
az: Əks parlaqlıq (simmetrik)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
az: Müsbət tona dəyişim

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
az: Mənfi tona dəyişim

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
az: Rəng rejimi:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
az: Kağız rəngi:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
az: Tünd rəng:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
az: İşıqlı rəng:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
az: Ərəfə:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Contrast:
az: Kontrast:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
az: Metni oxuma sistemi:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
az: Metni oxuma səsi:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
az: Tam şərhetmə alət paneli

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
az: Çevik şərhetmə alət paneli

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
az: Şərhetmə alət paneli:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
az: Müəllif:

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
az: <b>Qeyd:</b> Buradakı bu məlumat yalnız qeydlər yaratmaq üçün istifadə olunur. Məlumat izahat sənədlərində qeyd olunur və beləcə sənədlə birlikdə ötürüləcəkdir.

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
az: <h3>Sürətli izahat vazitələri</h3>

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
az: Mənbə faylını açmaq üçün Okulyarın istifadə etmək istədiyi redaktoru seçin.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
az: Xarici mətn redaktoru

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
az: Emacs müştərisi

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
az: Lyx müştərisi

[ctx: @label:listbox Config dialog, editor page]
en: Editor:
az: Redaktor:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
az: <qt>Xarici mətn redaktorunu başlatmaq üçün əmr təyin edin.<br />
    Siz həmçinin ber neçə tamamlayıcı da qoya bilərsiniz
    <ul>
      <li>%f - faylın adı</li>
      <li>%l - faylın kursor qoyulmalı olan sətri</li>
      <li>%c - faylın kursor qoyulmalı olan sütunu</li>
    </ul>
    Əgər %f göstərilməyibsə, faylın adı göztərilən əmrə əlavə olunur.

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
az: Əmr:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
az: Hamar sürüşdürmədən istifadə edin

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
az: Xarici görünüş:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
az: Şürüşdürmə çubuqlarını göstərmək

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
az: Miniatürləri səhifə ilə əlaqələndirmək

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
az: Məsləhətlri və məlumat ismarıclarını göstərmək

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
az: Daxilə yerləşdirilmiş fayllar, formalar və imzalar haqqında bildirin

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
az: Varsa, başlıq panelində sənədin başlığını göstərmək

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
az: Yalnız faylın adı görünsün

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
az: Faylın tam yolu görünsün

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
az: Sənədin başlığı görünmədikdə:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
az: Başqa arxa fon rəngi:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
az: Proqramın imkanları:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
az: Yeni faylı vərəqlərdə açmaq

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
az: Fayl artıq açılıbsa mövcud vərəqə keçmək

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
az: DRM məhdudiyyətlərinə əməl etmək

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
az: Dəyişiklik edildikdə faylı yeniləmək

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
az: Seçim dialoqu modulunu göstərmək

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
az: Sağdan sola oxunuş qaydası

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
az: Əsas olaraq davamlı rejimdə açın

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
az: "Baxış" alətindən istifadə edərkən kursoru ekranın kənarında hərəkət etdirin

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
az: Baxış sütunları:

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
az: Səhifənin Yuxarı/Aşağı düymələrinə basarkən, nə qədər cari baxış sahəsinin görünən vəziyyətdə qalacağınıi təyin edir.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
az: Səhifə Yuxarı/Aşağı üst-üstə düşür:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
az: Eninə Sığışdır

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
az: Səhifəni Tam Doldur

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
az: Avtomatik doldurma

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
az: Daha əvvəllər heç aşılmamış fayllar üçün standart miqyası təyi edir. Əvvəllər açılmış fayllar üçün əvvəlki miqyası tətbiq edir.

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
az: Standart miqyas:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
az: Şəffaflığı aktiv etmək

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
az: CPU istifadəsi:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
az: Aşağı

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
az: Normal (standrt)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
az: Aqressiv

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
az: Acgöz

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
az: Yaddaş İstifadəsi:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
az: Mətn hamarlamasını aktivləşdirmək

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
az: Vizuallaşdırma:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
az: Qrafik hamarlamanı aktiv etmək

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
az: Şrift konturunu hamarlamaq

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
az: Mümkün qədər əməliyyat yaddaşdan az istifadə etməni qorumaq. Başqa heç nəyi təkrar istifadə etməmək. (Əməliyyat yaddaşı az olan sistemlər üçün)

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
az: İş sürəti və əməli yaddaş istifadəsi arasında daha yaxşı uzlaşma. Növbəti səjifənin təkrar yüklənməsi və axtarışı sürətlənməsi. (2QB əməliyyat yaddaşlı sistemlər üçün)

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
az: Hər birini yaddaşda saxlamaq. Növbəti səhifəni yenidən yükləmək. Teş axtarış. (4GB-dan yuxarı əməliyyat yaddaşı olan sistemlər üçün)

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
az: Hər birini yükləyir və yaddaşda tutur. Bütün səhifələri öncədən yükləmək. (Boş əməliyyat yaddaşının ən çox 50 %-ni istifadə edəcək).

[ctx: Spinbox prefix: Advance automatically: every n seconds]
en: every
az: hər

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
az[0]:  saniyə
az[1]:  saniyə

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
az: Avtomatik irəliləmə:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
az: Hər səhifədən sonrakı döngü

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
az: İrəli/Geri hərəkət üçün Sol/Sağ vuruş

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
az: İstənilən yerə vurmaqla irəli hərəkət

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
az: Söndürülüb

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
az: Toxunma naviqasiyası:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
az: Fon Rəngi:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
az: Gecikmədən sonrakı gizlənmə

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
az: Həmişə görünən

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
az: Həmişə gizli

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
az: Siçan kursoru:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
az: İş gedişatı indikatorunu göstərmək

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
az: Nəticələr səhifəsini göstərmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
az: Ani (Heç vaxt animasiyalardan istifadə etməmək)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
az: Əvəzləmə

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
az: Təsadüfi keçid

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
az: Şaquli kölgələmə

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
az: Üfüqi kölgələmə

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
az: Qutu burada

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
az: Qutu buradan

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
az: Həll etmə

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
az: Solma

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
az: Parıltı aşağı

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
az: Sağa parıltı

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
az: Sağa Aşağı parıltı

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
az: Üfüqi daxilə bölmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
az: Üfüqi xaricə bölmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
az: Şaquli daxilə bölmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
az: Şaquli xaricə bölmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
az: Aşağı itələmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
az: Sağa itələmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
az: Sola itələmək

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
az: Yuxarı itələmək

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
az: Əsas keçid:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
az: Tərcih edilən ekran:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
az: <h3>Rəsm aləti</h3>

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
az: Hazırkı ekran

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
az: Əsas ekran

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
az: Ekran %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
az: Ekran %1 (qoşulmayıb)

en: Drawing Tool: %1
az: Rəsm aləti: %1

en: Eraser
az: Pozan

en: &Name:
az: &Adı:

en: &Type:
az: &Növ:

en: Appearance
az: Xarici görünüş

en: Text markup
az: Mətn işarələməsi

en: Geometrical shape
az: Geometrik fiqur

en: Create annotation tool
az: Şərh verilməsi

en: Edit annotation tool
az: Şərhlərə düzəliş

en: Color:
az: Rəng:

en: &Pen Width:
az: &Cizginin eni:

[ctx: Suffix for the pen width, eg '10 px']
en:  px
az:  piksel

en: Create drawing tool
az: Rəsmçəkmə aləti yaratmaq

en: Edit drawing tool
az: Rəsm alətinə düzəliş

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
az: Daxili fayllar

[ctx: @action:button]
en: View
az: Baxış

[ctx: @title:column]
en: Name
az: Ad

[ctx: @title:column]
en: Description
az: Təsviri

[ctx: @title:column]
en: Size
az: Ölçü

[ctx: @title:column]
en: Created
az: Yaradıldı

[ctx: @title:column]
en: Modified
az: Dəyişdirildi

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
az: Belə &saxla...

[ctx: @action:inmenu]
en: &View...
az: &Baxış...

en: Could not load print preview part
az: Çap üçün öncədən baxış hissəsini yükləmək mümkün olmadı

en: Print Preview
az: Çapa öncədən baxış

en: Close
az: Bağlamaq

[ctx: Find text]
en: F&ind:
az: &Tapın:

en: Text to search for
az: Axtarış üçün mətn

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
az: Növbəti

en: Jump to next match
az: Növbəti oxşarına keçid

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
az: Əvvəlki

en: Jump to previous match
az: Əvvəlki oxşarına keçid

en: Modify search behavior
az: Axtarış parametrlərini dəyişmək

en: Case sensitive
az: Böyük/Kiçik hərflərə həssas

en: From current page
az: Cari səhifədən

en: Find as you type
az: Yazılana görə axtarmaq

en: *|All Files
az: *|Bütün Fayllar

en: Unsigned Signature Field (Click to Sign)
az: İmzalanmamış imza sahəsi (İmzalamaq üçün vurun)

en: &Sign...
az: &İmzalayın...

en: Signature Properties
az: İmza xüsusiyyətləri

en: Search Options
az: Axtarış seçimləri

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
az: Böyük/Kiçik hərflərə həssas

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
az: Müntəzəm ifadə

en: S&earch:
az: &Axtarış:

en: Layers
az: Qatlar

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
az: -

en: Zoom
az: Miqyas

en: Zoom to 100%
az: Miqyas 100%

en: Rotate &Right
az: &Sağa döndərmək

[ctx: Rotate right]
en: Right
az: Sağ

en: Rotate &Left
az: So&la döndərmək

[ctx: Rotate left]
en: Left
az: Sol

en: Original Orientation
az: Əsl istiqamət

en: &Trim View
az: Görünüşü &kəsmək

en: &Trim Margins
az: Kənarları &kəsmək

en: Trim To &Selection
az: &Seçilmişi kəsmək

en: Fit &Width
az: Eninə &Sığışdır

en: Fit &Page
az: Sə&hifəni Doldurmaq

en: &Auto Fit
az: &Avtomatik doldurma

en: Fit Wi&ndow to Page
az: Pə&ncərəni səhifəyə yerləşdirmək

en: &View Mode
az: &Baxış rejimi

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
az: &Tək səhifə

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
az: &Dönən səhifələr

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
az: Dönən səhifələr(İlk səhifəni &mərkəzdə)

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
az: &Nəzər salamq

en: &Continuous
az: &Davamlı

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
az: Sağdan sola oxunuş istiqaməti

en: &Browse
az: &Baxmaq

en: &Zoom
az: &Miqyas

en: Area &Selection
az: Sahə &seçimi

en: &Text Selection
az: Mə&tn seçimi

en: T&able Selection
az: &Cədvəl seçimi

en: &Magnifier
az: &Böyüdücü

[ctx: @action]
en: Selection Tools
az: Seçim alətləri

en: Digitally &Sign...
az: Elektron &İmza...

en: Speak Whole Document
az: Bütün sənədi səsləndirmək

en: Speak Current Page
az: Cari sənədi səsləndirmək

en: Stop Speaking
az: Səsləndirməni dayandırmaq

en: Pause/Resume Speaking
az: Səsləndirmənin Fasiləsi/Davam edilməsi

en: Scroll Up
az: Yuxarı sürüşdürmək

en: Scroll Down
az: Aşağı sürüşdürmək

en: Scroll Page Up
az: Səhifəni yuxarı sürüşdürmək

en: Scroll Page Down
az: Səhifəni aşağı sürüşdürmək

en: Show Forms
az: Formaları göstərmək

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
az[0]:  %1 səhifəlik sənəd yükləndi
az[1]:  %1 səhifəlik sənəd yükləndi

en: Copy Table Contents to Clipboard
az: Cədvəlin tərkiblərini Mübadilə buferinə kopyalamaq

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
az[0]: Mətn ( %1 simvol)
az[1]: Mətn ( %1 simvol)

en: Copy to Clipboard
az: Mübadilə buferinə kopyalamaq

en: Speak Text
az: Mətni səsləndirmək

en: Image (%1 by %2 pixels)
az: Şəkil (%1 x %2 piksel)

en: Save to File...
az: Faylda saxlamaq...

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
az: Şəkil [%1x%2] mübadilə buferinə kopyalandı.

en: Save file
az: Faylı saxlayın

en: Images (*.png *.jpeg)
az: Şəkillər (*.png *.jpeg)

en: File not saved.
az: Fayl saxlanılmadı.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
az: Şəkil [%1x%2] %3 faylında saxlanıldı.

en: Copy Text
az: Mətni  Kopyalamaq

en: Go to '%1'
az: '%1-ə(a) keçmək'

en: Fit Width
az: Eninə Sığışdır

en: Fit Page
az: Səhifəni Tam Doldur

en: Auto Fit
az: Avtomatik doldurma

en: Search for '%1' with
az: "%1" ifadəsini bununla axtar

en: Configure Web Shortcuts...
az: Veb Qısaltmalarını Tənzimləmək...

en: Follow This Link
az: Bu keçidi izləmək

en: Play this Sound
az: Bu səsi oxutmaq

en: Stop Sound
az: Səsi dayandırmaq

en: Copy Link Address
az: Keçid ünvanını kopyalamaq

en: Search for '%1' in this document
az: Bu sənəddə '%1' axtarmaq

en: Welcome
az: Xoş Gəldiniz

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
az: Miqyaslanacaq sahəni seçmək. Sağ kliklə böyüdün.

en: Click to see the magnified view.
az: Lupa ilə baxmaq üçün vurun.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
az: Kpyalamaq üçün mətnin/qrafiklərin ətrafını kvadrata alın.

en: Select text
az: Mətni seçmək

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
az: Cədvəlin ətrafını kvadrata alın və, bölmək üçün kənarlarına vurun, silmək üçün Esc vurun.

en: All your signing certificates are either not valid yet or are past their validity date.
az: Bütün imza sertifikatlarınız ya hələlik qüvvədə deyil və ya etibarlılıq tarixi bitmişdir.

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
az: Mövcud İmzalama sertifikatları yoxdur.<br/> Daha çox məlumat üçün təlimatda <a href="%1">Elektron imza əlavə etmək</a> bölməsinə baxın.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
az: Saxlanılmamış dəyişiklikləriniz var. İmzalamadan öncə sənədi saxlayın.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
az: Düzbucaqlı çəkərək imzalama sahəsi əlavə edin

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
az: Görünən kimi saxlamaq üçün sahəni seçin

en: New Text Note
az: Yeni mətn qeydi

en: Text of the new note:
az: Yeni qeydin mətni:

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
az: Bu ölşüdə imzalama sahəsi oxumaq üçün çox kiçik ola bilər. Əgər daha oxunaqlı imza yaratmaq istəyirsinizsə <interface>Yenidən başlamaq</interface> vurun və daha böyük ölçülü düzbucaqlı çəkin.

[ctx: @action:button]
en: Start Over
az: Əvvəldən başlayın

[ctx: @action:button]
en: Sign
az: İmzalayın

[ctx: %1 is a file path]
en: Could not sign. Invalid certificate password or could not write to '%1'
az: İmzalana bilmədi. Sertifikat şifrələsi səhvdir və ya "%1" üçün yazıla bilmədi

en: Author name
az: Müəllifin adı

en: Author name for the annotation:
az: Əlavə şərh üçün müəllifin adı:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
az: Ellips çəkin (sahəni siçanla seçin)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
az: Mətni vurğulamaq

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
az: Sərbəst xətt çəkin

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
az: Daxili şərh mətni (sahəni siçanla seçin)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
az: Asılan qeyd əlavə edin

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
az: Çoxbucaqlı çəkin (bağlamaq üçün birinci nöqtəyə vurun)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
az: Düzbucaqlı çəkin

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
az: Dalğavari xəttli mətn

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
az: Möhür simvolu qoyun

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
az: Birbaşa xətt çəkin

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
az: Üzəri cizgili mətn

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
az: Alt cizgili mətn

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
az: "Çap maşını" şərhi (sahəni siçanla seçin)

en: Highlighter
az: Vurğulayıcı

en: Add favorite annotation
az: Xüsusi şərhlər əlavə edin

en: Custom annotation name:
az: Şərhə ad verin:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
az: &Kömək

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
az: &İstiqamət

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
az: &Əlfəcinlər

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
az: Baxış vasitəsinin alətlər paneli

en: Thumbnails
az: Miniatürlər

en: Annotations
az: Şərhlər

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
az: Bu sənəd şərhlər və ya əvvəlki Okulyar tərəfindən daxili olaraq saxlanılan məlumat formasından ibarətdir. Sənəd daxilində saxlamaq <b>artıq dəstəklənmir</b>.<br/>Sənədin düzəliş edilə bilməsi üçün onu ayrıca faylda saxlamaq lazımdır.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
az: Bu sənəddə daxilə quraşdırılmış fayllar var. <a href="okular:/embeddedfiles">Onları görmək üçün buraya vurun</a> ə ya Fayl -> Daxili Fayllar bölməsinə keçid edin.

[ctx: Previous page]
en: Previous
az: Əvvəlki

en: Go back to the Previous Page
az: Əvvəlki səhifəyə qayıtmaq

en: Moves to the previous page of the document
az: Sənədin əvvəlki səhifəsinə qayıdır

[ctx: Next page]
en: Next
az: Növbəti

en: Advance to the Next Page
az: Növbəti səhifəyə keçid

en: Moves to the next page of the document
az: Sənədin növbəti səhifəsinə keçir

en: Beginning of the document
az: Sənədin başlanğıcı

en: Moves to the beginning of the document
az: Sənədin başlanğıcına keçir

en: End of the document
az: Sənədin sonu

en: Moves to the end of the document
az: Sənədin sonuna keçir

en: Rename the current bookmark
az: Cari əlfəcinin adını dəyişmək

en: Previous Bookmark
az: Əvvəlki Əlfəcin

en: Go to the previous bookmark
az: Əvvəlki əlfəcinə keçmək

en: Next Bookmark
az: Növbəti əlfəcin

en: Go to the next bookmark
az: Növbəti əlfəcinə keçid

en: Configure Okular...
az: Okulyarı tənzimləmək...

en: Configure Viewer...
az: Baxış vasitəsini tənzimləmək...

en: Configure Viewer Backends...
az: Baxış modullarını tənzimləmək...

en: Configure Backends...
az: Modulları tənzimləmək...

en: About Backend
az: Modul haqqında

en: Reloa&d
az: Yeni&dən yükləmək

en: Reload the current document from disk.
az: Cari sənədi diskdən yenidən yükləmək

en: Close &Find Bar
az: Axtarış &panelini bağlamaq

en: Page Number
az: Səhifə Nömrəsi

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes...
az: Rəng rejimlərini ayarlamaq...

en: Select All Text on Current Page
az: Cari səhifədəki bütün mətnləri seçmək

en: Show S&idebar
az: Yan panel&i göstərmək

en: Show &Page Bar
az: Səhifə nömrəsi &panelini göstərmək

en: Show &Signatures Panel
az: İm&za panelini göstərmək

en: &Embedded Files
az: &Daxili fayllar

en: E&xport As
az: Belə i&xrac etmək

en: S&hare
az: &Paylaşın

en: P&resentation
az: Təq&dimat

en: Open Con&taining Folder
az: Bu &tərkibli qovluğu açın

en: &Import PostScript as PDF...
az: PostScript'i PDF kimi &idxal etmək...

en: Switch Blackscreen Mode
az: Boş ekran rejiminə keçid

en: Erase Drawing
az: Rəsimi silmək

en: Configure Annotations...
az: Şərhləri tənzimləmək...

en: Play/Pause Presentation
az: Təqdimatı Başlat/Fasilə

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
az: Sizin indicə dəyişdirilmiş açıq sənədiniz var, lakin bu növ sənəd saxlanıla bilməz.
    Okular bağlandıqda bütün dəyişikliklər itiriləcəkdir.

en: Document can't be saved
az: Sənəd saxlanılmadı

en: Could not open '%1' (%2)
az: '%1' açıla bilmir (%2)

en: The loading of %1 has been canceled.
az: %1 yüklənməsi başa çatdı.

en: Could not open %1. Reason: %2
az: %1 açıla bilmir. Səbəb: %2

en: Configure Viewer Backends
az: Baxış modullarını tənzimləmək

en: Configure Backends
az: Modulları tənzimləmək

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
az: "ps2pdf" proqramı tapılmadı, buna gösrə də Okulyar PostScript fayllarını idxal edə bilmir.

en: ps2pdf not found
az: ps2pdf tapılmadı

en: PostScript files (%1)
az: PostScript faylları (%1)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
az: PS faylının PDF kimi idxal edilməsi (bu bir az vaxt apara bilər)...

en: Please enter the password to read the document:
az: Sənədi oxumaq üçün şifrəni daxil edin:

en: Incorrect password. Try again:
az: Şifrə səhvdir. Yenidən cəhd edin:

en: Document Password
az: Sənədin Şifrəsi

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
az: Bu sənəd XFA formatındadır, hansı ki, hal-hazırda <b>dəstəklənmir</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
az: Sənəd formadan ibarətdir. Onunlu qarşılıqlı əlaqə üçün bu düyməni vurun və ya Görünüş -> Formanı göstərmək bölməsini açın.

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
az: Bu sənəd üçün bütün düzəliş etmə və interaktiv imkanlar söndürülüb. Lütfən bu sənədin surətini saxlayın və düzəliş etmək üçün yenidən açın.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
az: Bu sənəd tam ekranda göstərilməlidir.
    Normal rejimdən təqdimat rejiminə keçilsin?

en: Request to Change Viewing Mode
az: Baxış rejiminin dəyişdirilməsi

en: Enter Presentation Mode
az: Təqdimat rejiminə daxil olmaq

en: Deny Request
az: Sorğunu qəbul etməmək

en: Could not open %1. %2
az: %1 açıla bilmədi. %2

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
az: <filename>%1</filename> faylında saxlanılmamış dəyişikliklər var, lakin bu dəyişikliklər başqa proqram tərəfindən edilib. Yenidən yükləmək saxlanılmamış dəyişiklikləri başqa proqram tərəfindən edilmiş dəyişikliklər ilə əvəz edəcək.<nl/><nl/>Faylı yenidən yükləməyə davam etmək istəyirsiniz?

en: File Changed
az: Fayl saxlanıldı

en: Continue Reloading
az: Açılmanı davam etdirmək

en: Abort Reloading
az: Açılmanı ləğv etmək

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
az: <filename>%1</filename> faylında saxlanılmamış dəyişikliklər var, lakin onlar başqa proqram tərəfindən dəyişdirilib. Onu bağlamaq saxlanılmamış dəyişiklikləri başqa proqram tərəfindən edilmiş dəyişikliklər ilə əvəz edəcək.<nl/><nl/> Bağlamağa davam etmək istəyirsiniz?

en: Continue Closing
az: Bağlanmanı davam etdirmək

en: Abort Closing
az: Bağlanmanı ləğv etdirmək

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
az: Dəyişikliklərinizi "%1"-də(a) saxlamaq yoxsa ləğv etmək istəyirsiniz?

en: Close Document
az: Sənədi Bağlayın

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
az: Bu keçid sənədin bağlanmasına işarə edir, hansı ki, bu daxili baxış vasitəsində işləmir.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
az: Bu keçid proqramın bağlanmasına işarə edir, hansı ki, bu daxili baxış vasitəsində işləmir.

en: Reloading the document...
az: Sənədin yenidən yüklənməsi...

en: Contents
az: Tərkibləri

en: Signatures
az: İmzalar

en: Go to Page
az: Səhifəyə keçid

en: &Page:
az: &Səhifə:

en: Enter the new name of the bookmark:
az: Əlfəcinin yeni adını daxil edin:

en: Rename this Bookmark
az: Bu əlfəcinin adını dəyişmək

en: Remove this Bookmark
az: Bu əlfəcini silmək

en: Save As
az: Belə saxlayın

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
az: Okulyar arxivini, fayl adında "%1" uzantısı olmadan saxlamağı seçdiniz. Buna icazə verilmir, yeni ad seçmək istəyirsiniz?

en: Unsupported extension
az: Dəstəklənməyən uzantı

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
az: Yeni ad seçin

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
az: <filename>%1</filename> faylında başqa proqram tərəfindən dəyişiklik edilib. Əgər indi saxlamış olsanız başqa proqram tərəfindən edilmiş dəyişikliklər itiriləcəkdir. Davam etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Save - Warning
az: Saxlayın - Xəbərdarlıq

en: Save a Copy Elsewhere
az: Nüsxəni başqa yerdə saxlayın

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
az: Cari sənəd şifrə ilə qorunur.<br />Sənədi saxlamaq üçün onu yeniləmək lazımdır. Sizdən yenidən şifrə tələb olunacaq və irəli/geri tarixçəsi itiriləcəkdir.<br />Davam etmək istəyirsiniz?

en: Could not open the temporary file for saving.
az: Saxlamaq üçün müvəqqəti faylı açmaq mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
az: <filename>%1</filename> faylı üzərinə yazıla bilmədi, çünki bu fayl yalnız oxumaq üçündür. Başqa yerdə saxlamağa cəhd edinə və ya fayl icazələrini dəyişdirin.

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
az: Saxlanıldıqdan sonra cari sənəd formatı faylın yenidən açılmasını tələb edir. İrəli/Geri tarixçəsi itiriləcəkdir. <br />Davam etmək istəyirsiniz?

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
az: Fayl '%1'-də(a) saxlanılla bilmədi. Başqa yerdə saxlamağa cəhd edin.

en: Filled form contents
az: Doldurulmuş forma tərkibləri

en: User annotations
az: İştifadəçi şərhləri

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
az: Dəyişikliklər saxlanılmaq üzrədir, lakin, cari fayl formatı aşağıdakı elementləri saxlamağı dəstəkləmir. Lütfən, sənədi saxlamaq üçün <i>Okular document archive</i> formatından istifadə edin.

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Save as Okular document archive...
az: Okular document archive kimi saxlayın...

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
az: Dəyişikliklər saxlanılmaq üzrədir, lakin, cari fayl formatı aşağıdakı elementləri saxlamağı dəstəkləmir. Lütfən, sənədi saxlamaq üçün <i>Okular document archive</i> formatından istifadə edin. Sənədi saxlamaq və bu elementləri ləğv etmək üçün <i>Davam etmək</i> vurun.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
az: Dəyişikliklər saxlanılmaq üzrədir, lakin, cari fayl formatı aşağıdakı elementləri saxlamağı dəstəkləmir. Lütfən, sənədi saxlamaq üçün <i>Okular document archive</i> formatından istifadə edin. Sənədi saxlamaq üçün <i>Davam etmək</i> vurun, lakin, İrəli/Geri tarixçəsi itiriləcəkdir.

en: Continue
az: Davam etmək

en: Continue losing changes
az: Dəyişiklikləri itirməklə davam etmək

en: File could not be saved in '%1'. %2
az: Fayl '%1'-də(a) saxlanıla bilmədi.%2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
az: Okular %1 faylını göstərilmiş yerə kopyalaya bilmədi.
    
    Bu sənəd artıq mövcud deyil.

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
az: Fayl '%1'-də(a) saxlanılla bilmədi. Xəta: '%2' Başqa yerdə saxlamağa cəhd edin.

en: Expand whole section
az: Bütün bölməni açmaq

en: Collapse whole section
az: Bütün bölməni yığmaq

en: Expand all
az: Hamısını açmaq

en: Collapse all
az: Hamısını yığmaq

en: Sync Thumbnail with Page
az: Miniatürləri səhifə ilə eyniləşdir

en: Add Bookmark
az: Əlfəcin əlavə et

en: Tools
az: Alətlər

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
az: Danışmaq

[ctx: @title:window]
en: Print
az: Çap

en: Printing this document is not allowed.
az: Bu sənədin çapına icazə verilmədi.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
az: Sənəd çap edilə bilmədi. Naməlum xəta. Hesabatı bugs.kde.org -a göndərin

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
az: Sənəd çap edilə bilmədi. Xətanın təfərrüatları: "%1".Hesabatı bugs.kde.org -a göndərin

en: Go to the place you were before
az: Əvvəl olduğunuz mövqeyə qayıdın

en: Go to the place you were after
az: Sonrakı mövqeyə qayıdın

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
az: <qt><strong>Fayl Xətası!</strong> <nobr><strong>%1</strong></nobr>müvəqqəti faylı yaradıla bilmədi.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
az: <qt><strong>Fayl Xətası!</strong> Sıxışdırılmış <nobr><strong>%1</strong></nobr> faylını açmaq mümkün olmadı. Bu fayl yüklənməyəcək.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
az: <qt>Bu xəta adətən sizin faylı oxumağa imtiyazınız olmadığı halda baş verir. Dolpin fayl menecerində sağ düymə ilə açılan menyuda 'Xüsusiyyətlər' seçimindəki 'İcazələr' bölməsində faylın sahibini və icazələrini yoxlaya bilərsiniz.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
az: <qt><strong>Fayl Xətası!</strong> Sıxlaşdırılmış<nobr><strong>%1</strong></nobr> faylını açmaq mümkün olmadı. Bu fayl yüklənməyəcək.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
az: <qt>Adətən fayl korlandıqda bu xəta baş verir. Əmin olmaq üçün əmr sətri vasitəsindən istifadə edərək sıxılmış faylı açmağa cəhd edin.</qt>

en: No Bookmarks
az: Əlfəcinlər yoxdur

en: There was a problem sharing the document: %1
az: Bu sənədin paylaşımı zamanı problem yarandı: %1

en: Share
az: Paylaşmaq

en: Document shared successfully
az: Sənəd uğurla paylaşıldı

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
az: Paylaşdığınız sənədi buradan tapa bilərsiniz: <a href="%1">%1</a>

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
az: &Düzəliş etmək

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
az: &Baxış

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
az: &İrəli

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
az: &Alətlər

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas Alətlər Paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (annotationToolBar)
en: Annotation Toolbar
az: Şərh paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (quickAnnotationToolBar)
en: Quick Annotation Toolbar
az: Çevik şərh aləti paneli

en: General Options
az: Əsas seçimlər

en: Accessibility
az: Xüsusi imkanlar

en: Accessibility Reading Aids
az: Xüsusi imkanlar oxuma köməkçisi

en: Performance
az: Məhsuldarlıq

en: Performance Tuning
az: Məhsuldarlığın tənzimlənməsi

en: Configure Viewer
az: Baxış vasitəsinin tənzimlənməsi

en: Presentation
az: Təqdimat

en: Options for Presentation Mode
az: Təqdimat rejiminin seçimləri

en: Annotation Options
az: Şərhlər parametrləri

en: Editor
az: Redaktor

en: Editor Options
az: Redaktor seçimləri

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
az: Redaktor əmr sətri ilə burada quraşdırıldı:
     %1 
    Əgər ayarlardan istifadə etmək istəyirsinizsə, okular əmrini --editor-cmd parametri olmadan başladın

en: Find Next
az: Sonrakını Tapmaq

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
az: %1 – Təqdimat

en: Switch Screen
az: Ekranı dəyişmək

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
az: Ekran %1

en: Exit Presentation Mode
az: Təqdimat rejimindən çıxmaq

en: Title: %1
az: Başlıq: %1

en: Pages: %1
az: Səhifələr: %1

en: Click to begin
az: Başlamaq üçün vurun

[ctx: For Presentation]
en: Pause
az: Fasilə

[ctx: For Presentation]
en: Play
az: Davam etmək

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
az: Təqdimat rejimindən çıxmaq üçün iki yol var, ya ESC düyməsinə vuraraq, ya da kursor yuxarı sağ küncdə olduqda görünən çıxış düyməsinə vuraraq. Bundan başqa siz başqa pəncərəyə də keçə bilərsiniz (standart olaraq Alt+Tab ilə)

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
az: Təqdimata başlamaq

en: Unknown File
az: Naməlum fayl

en: %1 Properties
az: %1 Xüsusiyyətlər

en: &Fonts
az: Şri&ftlər

en: Reading font information...
az: Şrift məlumatlarının oxunması...

en: &Page Sizes
az: &Səhifənin Ölçüsü

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
az: Şrifti çı&xartmaq

en: Type 1
az: Növ 1

en: Type 1C
az: Növ 1C

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
az: Növ 1C (OT)

en: Type 3
az: Növ 3

en: TeX FreeType-handled
az: TeX üçün FreeType

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
az: Naməlum

en: Embedded (subset)
az: Yerləşdirilmiş (alt dəst)

en: Fully embedded
az: Tam daxilə yerləşdirilmiş

en: No
az: Xeyr

en: Yes (subset)
az: Bəli(alt dəst)

en: Yes
az: Bəli

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
az: %1 (%2 ilə əvəzlənir)

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
az: [əlçatmaq]

en: Unknown font
az: Naməlum şrift

en: Embedded: %1
az: Daxilə quraşdırılmış: %1

en: Name
az: Ad

en: Type
az: Növ

en: File
az: Fayl

en: Page
az: Səhifə

en: Size
az: Ölçü

en: Revision Preview
az: Buraxılışa ön baxış

en: Where do you want to save this revision?
az: Bu buraxılışı harada saxlamaq istəyirsiniz?

en: Could not save file %1.
az: %1 faylı saxlanıla bilmədi.

en: Could not view revision.
az: Buraxılışa baxıla bilmədi.

en: Enter at least 3 letters to filter pages
az: Səhifəni filtrləmək üçün ən azı 3 hərf daxil edin

en: Case Sensitive
az: Böyük/Kiçik hərflərə həssas

en: Match Phrase
az: Oxşar ifadələr

en: Match All Words
az: Bütün sözlər oxşardır

en: Match Any Word
az: İstənilən oxşar söz

en: Filter Options
az: Filtr seçimləri

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCertificateDialog)
en: Certificates
az: Setifikatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select certificate to sign with:
az: Bununla imzalamaq üçün sertifikatı seçin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reasonLabel)
en: Reason:
az: Səbəbi:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, reasonInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, locationInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, backgroundInput)
en: optional
az: ixtiyari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
az: Məkan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background:
az: Arxa fon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Choose...
az: Seçim...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Recent backgrounds:
az: Sonuncu arxa fonlar:

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
az: <div align=center><h3>Şərhsiz</h3>Yeni şərh üçün F6 düyməsinə vurun və ya menyudan <i>Alətlər -&gt; Şərhlər</i> seçin.</div>

en: Group by Page
az: Səhifəyə görə qruplaşdırmaq

en: Group by Author
az: Müəllifinə görə qruplaşdırmaq

en: Show annotations for current page only
az: Şərhləri yalnız cari səhifə üçün göstərmək

en: Expand all elements
az: Bütün elementləri açmaq

en: Collapse all elements
az: Bütün elementləri yığmaq

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
az: Şəkillər (%1)

en: Select background image
az: Arxa fon şəklini seçin

en: Forget image
az: Şəkili unutmaq

en: Forget all images
az: Bütün şəkilləri unutmaq

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
az: Sertifikatın kilidini açmaq üçün şifrəni (əgər varsa) daxil edin: %1

en: Enter certificate password
az: Sertifikat şifrəsini daxil edin

en: Enter document password
az: Sənədin şifrəsini daxil edin

en: Save Signed File As
az: İmzalanmış faylı belə saxlayın

[ctx: Used when suggesting a new name for a digitally signed file. %1 is the old file name and %2 it's extension]
en: %1_signed.%2
az: %1_imzalandı.%2

en: Validity Status
az: Etibarlılıq vəziyyəti

en: Signature Validity:
az: İmzanın etibarlılığı:

en: Document Modifications:
az: Sənəddəki dəyişikliklər:

en: Additional Information
az: Əlavə məlumatlar

en: Signed By:
az: İmzalayan:

en: Signing Time:
az: İmzalanma tarixi:

en: Document Version
az: Sənədin versiyası

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
az: Sənədin buraxılışı %1 / %2

en: View Signed Version...
az: İmzlanmış versiyaya baxmaq...

en: View Certificate...
az: Sertifakata nəzər salmaq...

en: View in Certificate Manager
az: Sertifikat menecerində göstərmək

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
az: KDE Sertifikat meneceri (kleopatra) tapılmadı

en: Show bookmarked pages only
az: Yalnız seçilmiş səhifəni göstərmək

[ctx: start the movie playback]
en: Play
az: Davam etmək

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
az: Fasilə

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
az: Dayandırmaq

en: Videos not supported in this okular
az: Bu okular-da videolar dəstəklənmir

en: Videos not supported in this Okular
az: Bu Okular-da videolar dəstəklənmir

en: &Add...
az: Əl&avə etmək...

en: &Edit...
az: &Düzəliş...

en: &Remove
az: &silin

en: Move &Up
az: Yuxarı &sürüşdür

en: Move &Down
az: Aşağı &Sürüşdür

en: Default Drawing Tool #%1
az: Əsas Rəsm Aləti #%1

en: There's already a tool with that name. Using a default one
az: Bu adla alət artıq var. Standart birini seçin.

en: Duplicated Name
az: Təkrarlanan ad

en: Page of the document to be shown
az: Göstərilən sənədin səhifəsi

en: Start the document in presentation mode
az: Sənədi təqdimat rejimində açmaq

en: Start with print dialog
az: Çap dialoqu ilə açmaq

en: Start with print dialog and exit after printing
az: Çap dialoqu ilə açmaq və çapdan sonra çıxmaq

en: "Unique instance" control
az: "Tətbiqin yeganə nüsxəsi"

en: Not raise window
az: Pəncərəni aktiv etməmək

en: Find a string on the text
az: Mətndə sətri tapmaq

en: sets the external editor command
az: xarici redaktor əmrini təyin edin

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
az: Açılacaq sənədlər. Standart girişdən oxumaq üçün "-" göstərin.

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
az: Siz redaktor əmrini artıq açıq okular nümunəsində təyin edə bilməzsiniz. Lütfən vərəqi söndürün və yenidən cəhd edin. Nəzər alın ki, bu unukallıq həmçinin əmr sətrində redaktor əmri təyi edildikdə dəstəklənmir.

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
az: Xəta: "--unique switch" ilə birdən artıq sənəd açmaq olmur.

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
az: Xəta: " --presentation switch" ilə birdən artıq sənəd açmaq olmur.

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
az: Xəta: "--print switch" ilə birdən artıq sənəd açmaq olmur.

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
az: Xəta: "--page switch" ilə birdən artıq sənəd açmaq olmur.

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
az: Xəta: "--find switch" ilə birdən artıq sənəd açmaq olmur.

en: Unable to find the Okular component: %1
az: Tapılması mümkün olmayan Okular komponentləri: %1

en: Sidebar
az: Yan panel

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
az: Tək Okular nüsxəsi artıq başladılıb. Bu yeganə nüsxə olmayacaq.

en: Unable to find the Okular component.
az: Okular komponentlərinin tapılması mümkün olmadı.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
az: Faylı açmaq üçün klikləyin
    Sonuncu faylı açmaq üçün klikləyin və üzərində basılı saxlayın

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
az: Faylı açmaq üçün <b>Klikləyin</b> və ya sonuncu faylı seçmək üçün <b>Klikləyin və basılı saxlayın</b>

en: Next Tab
az: Növbəti Vərəq

en: Previous Tab
az: Əvvəlki Vərəq

en: Undo close tab
az: Bağlanmış vərəqi qaytarmaq

en: Lock Sidebar
az: Yan paneli kilidləmək

en: All files (*)
az: Bütün fayllar (*)

en: All supported files (%1)
az: Bütün Dəstəklənən Fayllar (%1)

en: Open Document
az: Sənədi açmaq

en: Confirm Close
az: Çıxışı təsdiq etmək

en: Close Tabs
az: Vərəqləri bağlamaq

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
az: Siz %1 vərəqi bağlamaq üzrəsiniz. Davam etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
az: Birdən çox vərəqi bağladıqda məni xəbərdar edin

en: &Copy Path
az: Yolu &kopyalayın

en: &Open Containing Folder
az: Bu fayl olan q&ovluğu açın

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
az: Bu elementi &unudun

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
az: Heç bir az öncəki sənəd yoxdur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Welcome to Okular
az: Okular-a Xoş Gəldiniz

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open Document...
az: Sənədi açın...

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Recent documents
az: Az öncəki sənədlər

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, forgetAllButton)
en: Forget All
az: Hamısını unudun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Hide welcome screen
az: Salamlama səhifəsini gizlətmək
