okular - en to az translation catalogue (43 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
az: İncə xətləri artırın:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
az: Xeyr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
az: Sərt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
az: Forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default scaling mode when printing:
az: Çap zamanı standart miqyas rejimi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
az: Çap sahəsinə sığışdırmaq

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
az: Bütün səhifəyə sığışdırmaq

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
az: Heç biri; orijinal ölçüsünü çap edin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
az: Bu seçimi aktiv etmək, Okuların rəqəmsal imza üçün istifadə olunan sertifikatların yaradıldıqdan sonra ləğv edilib-edilmədiyini yoxlamaq üçün üçüncü tərəf OCSP serverləri ilə əlaqə saxlamasına imkan verəcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
az: Üçüncü tərəf serverlərindən istifadə edərək rəqəmsal imza sertifikatlarının ləğv edilməsini yoxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_signature_backend)
en: Signature backend:
az: İmza modulu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
az: Sertifikat Verilənlər Bazası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
az: Susmaya görə:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
az: Başqa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
az: Mövcud sertifikatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
az: İmzaları Yük&ləmək

en: PDF Options
az: PDF seçimləri

en: Print annotations
az: Çap məlumatları

en: Include annotations in the printed document
az: Çap edilən sənədə şərhləri əlavə etmək

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
az: Şəhləri çap edilən sənədə əlavə edir. Əgər şərh olmadan orijinal sənəd çap etmək istəsəniz bunu söndürə bilərsiniz.

en: Force rasterization
az: Məcburi rasterizasiya

en: Rasterize into an image before printing
az: Çapdan əvvəl şəkilə rasterizasiya etmək

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
az: Çapdan əvvəl hər səhifəni şəkilə məcburi rasterizasiya etmək. Bu ümumiyyətlə bir qədər pis nəticə göstərir, lakin düzgün çap olunan sənədlər üçün yararlıdır.

en: Scaling mode for the printed pages
az: Çap olunmuş səhifələr üçün miqyaslandırma rejimi

en: Scale mode:
az: Miqyas rejimi:

en: Encrypted
az: Şifrələnmiş

en: Unencrypted
az: Şifrələnməmiş

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Yes
az: Bəli

en: Optimized
az: Optimallaşdırılmış

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
az: İmzalayıb: %1
    
    Tarix: %2

en: Using Poppler %1
az: Poppler %1 istifadə edilməsi

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
az: Poppler %1 istifadə edilir
    
    Poppler %2 qarşı yaradılıb

en: PDF Backend Configuration
az: PDF Modulu Tənzimləmələri

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
az: Sənəddə bəzi xətalar tapıldı, Okulyar bu sənədin məzmununu düzgün göstərməyə bilər

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
az: Adına verilən

en: E-mail
az: E-poçt

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
az: Bitmə Tarixi

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
az: NSS dəstəklənməsi olmadan bir Poppler kitabxanası istifadə edirsiniz.
    Bu səbəbdən Elektron İmza əlavə etmək mümkündeyildir

en: Restart needed
az: Yenidən başlatmaq lazımdır

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
az: NSS kataloqu ayarlarını dəyişdikdən sonra Okuları yenidən başlatmalısınız

en: Enter Password
az: Şifrəni daxil edin

en: Enter password to open %1:
az: %1 açmaq üçün şifrəni daxil edin:
