okular_poppler - en to bg translation catalogue (45 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Enable overprint preview
bg: Активиране на предварителния преглед за щампите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
bg: Засилване на тънките линии:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
bg: Не

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
bg: Плътно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
bg: Форма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default scaling mode when printing:
bg: Стандартен режим на мащабиране за отпечатаните страници:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
bg: Побира се в областта за печат

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
bg: Побиране на пълна страница

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
bg: Няма; отпечатване в оригинален размер

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
bg: Активирането на тази опция ще позволи на Okular да се свържи със сървъри за OCSP на трети страни за проверка дали сертификатите, използвани за дигитален подпис се били отменени след тяхното създаване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
bg: Проверка за отменяне на дигитални подписи чрез сървъри на трети страни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Signature backend:
bg: Подпис на бекенд:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
bg: База данни на сертификати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
bg: По подразбиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
bg: Персонализиран:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
bg: Налични сертификати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
bg: &Зареждане на подписи

en: PDF Options
bg: Настройки на PDF

en: Print annotations
bg: Отпечатване на бележките

en: Include annotations in the printed document
bg: Включване на бележките в отпечатвания документ

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
bg: Включва на бележките в отпечатвания документ. Ако искате да отпечатате оригиналния документ без бележките, изключете това.

en: Force rasterization
bg: Принудителна растеризация

en: Rasterize into an image before printing
bg: Растеризация в изображение преди печат

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
bg: Принудителна растеризация на всяка страница в изображение преди отпечатването и. Това обикновено дава по-лоши резултати, но е полезно при отпечатване на документи, които излизат неправилно.

en: Scaling mode for the printed pages
bg: Режим на мащабиране за отпечатаните страници

en: Scale mode:
bg: Мащабен режим:

en: Format
bg: Формат

en: Encrypted
bg: Шифрован

en: Unencrypted
bg: Нешифрован

en: Security
bg: Сигурност

en: Yes
bg: Да

en: Optimized
bg: Оптимизиран

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
bg: Подписан от: %1
    
    Дата: %2

en: Using Poppler %1
bg: Използване на Poppler %1

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
bg: Използване на %1
    
    Изграден  на базата на  Poppler %2

en: PDF Backend Configuration
bg: Настройки на ядро PDF

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
bg: Открити са грешки в документа. Okular няма да може да покаже съдържанието на документа коректно

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
bg: Издаден за

en: E-mail
bg: Електронна поща

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
bg: Дата на изтичане

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
bg: Използвате библиотека на Poppler изградена без поддръжка на NSS.
    Поради тази причина добавянето на дигитални подписи не е възможно

en: Restart needed
bg: Необходимо е рестартиране

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
bg: Трябва да рестартирате Okular след промяна на настройките на папката на NSS

en: Enter Password
bg: Въведете парола

en: Enter password to open %1:
bg: Въведете паролата за отваряне на %1:
