okular - en to ca translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
ca: Usa les lletres de la plataforma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
ca: Determina si el Ghostscript ha de poder usar les lletres de la plataforma. Si és negatiu, només podrà usar les lletres incrustades en el document.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
ca: Paràmetres generals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
ca: &Usa les lletres de la plataforma

en: Ghostscript Backend Configuration
ca: Configuració del dorsal de Ghostscript

en: Document version
ca: Versió del document

en: Language Level
ca: Nivell del llenguatge
