okular - en to ca@valencia translation catalogue (53 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable overprint preview:
ca@valencia: Activa la vista prèvia de sobreimpressió:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Never
ca@valencia: Mai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Always
ca@valencia: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
ca@valencia: Millora les línies fines:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
ca@valencia: Sòlid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
ca@valencia: Forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default scaling mode when printing:
ca@valencia: Mode d'escalat predeterminat en imprimir:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
ca@valencia: Ajusta a l'àrea imprimible

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
ca@valencia: Ajusta a la pàgina completa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
ca@valencia: Res; imprimix la mida original

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
ca@valencia: Quan es marca esta opció, es permet que Okular contacte amb servidors OCSP de tercers per a verificar si els certificats emprats per a la signatura digital s'han revocat des de la seua creació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
ca@valencia: Verifica la revocació dels certificats de signatures digitals utilitzant servidors de tercers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_signature_backend)
en: Signature backend:
ca@valencia: Dorsal de signatures:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnablePgp)
en: These signatures can only be validated by modern Okular users with GnuPG backend activated
ca@valencia: Estes signatures només es poden validar pels usuaris moderns d'Okular amb el dorsal GnuPG activat

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnablePgp)
en: Allow PGP keys for signatures (Okular extension)
ca@valencia: Permet les claus PGP per a les signatures (extensió d'Okular)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
ca@valencia: Base de dades de certificats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
ca@valencia: Predeterminat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
ca@valencia: Personalitzat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
ca@valencia: Certificats disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
ca@valencia: &Carrega signatures

en: PDF Options
ca@valencia: Opcions de PDF

en: Print annotations
ca@valencia: Imprimix les anotacions

en: Include annotations in the printed document
ca@valencia: Inclou les anotacions en el document imprés

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
ca@valencia: Inclou les anotacions en el document imprés. Podeu desactivar açò si voleu imprimir el document original sense anotacions.

en: Force rasterization
ca@valencia: Força la rasterització

en: Rasterize into an image before printing
ca@valencia: Rasteritza en una imatge abans d'imprimir

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
ca@valencia: Força la rasterització de cada pàgina en una imatge, abans d'imprimir-la. Normalment, açò dona pitjors resultats, però és útil quan s'imprimixen documents que pareixen imprimir-se incorrectament.

en: Scaling mode for the printed pages
ca@valencia: Mode d'escalat per a les pàgines impreses

en: Scale mode:
ca@valencia: Mode d'escala:

en: Encrypted
ca@valencia: Encriptat

en: Unencrypted
ca@valencia: Sense encriptar

en: Security
ca@valencia: Seguretat

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Optimized
ca@valencia: Optimitzat

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
ca@valencia: Signat per: %1
    
    Data: %2

en: Using Poppler %1
ca@valencia: S'està utilitzant Poppler %1

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
ca@valencia: Sestà utilitzant Poppler %1
    
    Construït contra Poppler %2

en: PDF Backend Configuration
ca@valencia: Configureu el dorsal de PDF

en: Failed writing temporary file
ca@valencia: No s'ha pogut escriure el fitxer temporal

en: Failed renaming temporary file
ca@valencia: No s'ha pogut canviar de nom el fitxer temporal

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
ca@valencia: S'han trobat alguns errors en el document. Potser Okular serà incapaç de mostrar correctament el contingut

[ctx: @info Kind of a notice/warning]
en: These signatures only work between modern versions of Okular with the GnuPG based backend activated
ca@valencia: Estes signatures només funcionen entre les versions modernes d'Okular amb el dorsal basat en GnuPG activat

[ctx: @title:dialog]
en: Enable PGP Signatures
ca@valencia: Activa les signatures PGP

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
ca@valencia: Emés a

en: E-mail
ca@valencia: Correu electrònic

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
ca@valencia: Data de venciment

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
ca@valencia: Esteu utilitzant una biblioteca Poppler construïda sense implementar NSS.
    Per este motiu, no està disponible afegir signatures digitals

[ctx: certificate end validity]
en: forever
ca@valencia: per sempre

en: Restart needed
ca@valencia: Cal reiniciar

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
ca@valencia: Cal que reinicieu Okular després de canviar la configuració del directori NSS

en: Enter Password
ca@valencia: Introduïu la contrasenya

en: Enter password to open %1:
ca@valencia: Introduïu la contrasenya per a obrir %1:
