okular - en_US to cs translation catalogue (855 entries)

en_US: Okular, a universal document viewer
cs: Okular, univerzální prohlížeč dokumentů

en_US: Former maintainer
cs: Předchozí správce

en_US: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
cs: Mnoho práce na frameworku, podpůrná vrstva FictionBook a původní podpůrná vrstva ODT

en_US: Developer
cs: Vývojář

en_US: Created Okular from KPDF codebase
cs: Vytvořil Okular ze základů KPDF

en_US: KPDF developer
cs: Vývojář KPDF

en_US: Annotations artwork
cs: Grafická podoba poznámek

en_US: Table selection tool
cs: Nástroj pro výběr tabulky

en_US: Annotation improvements
cs: Vylepšení poznámek

en_US: Go to page %1
cs: Přejít na stranu %1

en_US: Open external file
cs: Otevřít externí soubor

en_US: Execute '%1'...
cs: Spustit '%1'...

en_US: First Page
cs: První strana

en_US: Previous Page
cs: Předchozí strana

en_US: Next Page
cs: Následující strana

en_US: Last Page
cs: Poslední strana

en_US: Back
cs: Zpět

en_US: Forward
cs: Vpřed

en_US: Quit
cs: Ukončit

en_US: Start Presentation
cs: Spustit prezentaci

en_US: End Presentation
cs: Ukončit prezentaci

en_US: Find...
cs: Najít...

en_US: Go To Page...
cs: Přejít na stranu...

en_US: Play sound...
cs: Přehrát zvuk...

en_US: JavaScript Script
cs: Skript JavaScriptu

en_US: Play movie...
cs: Přehrát film...

en_US: Play movie
cs: Přehrát film

en_US: Stop movie
cs: Zastavit film

en_US: Pause movie
cs: Pozastavit film

en_US: Resume movie
cs: Pokračovat v přehrávání filmu

en_US: This Okular is built without audio support
cs: Tato aplikace je sestavena bez podpory zvuku

en_US: Backend Selection
cs: Výběr implementace

en_US: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
cs: <qt>Bylo nalezeno více implementací zpracování MIME typu:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Prosím vyberte, kterou si přejete použít:</qt>

[ctx: @info %1 is a page size]
en_US: Most pages are %1.
cs: Nejvíc stran je %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en_US: Portrait %1
cs: Na výšku %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en_US: Landscape %1
cs: Na šířku %1

en_US: Continuing search from beginning
cs: Pokračovat v hledání od začátku

en_US: Continuing search from bottom
cs: Pokračovat v hledání zdola

en_US: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
cs: Nebyl nalezen zásuvný modul vhodný pro zpracování zadaného dokumentu.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en_US: remove annotations
cs: Odstranit poznámky

en_US: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
cs: Dokument se pokouší spustit externí aplikaci. Pro vaše bezpečí to Okular nepovolil.

en_US: No application found for opening file of mimetype %1.
cs: Nebyla nalezena žádná aplikace pro otevírání typu MIME %1.

en_US: Could not open a temporary file
cs: Nelze otevřít dočasný soubor

en_US: Print conversion failed
cs: Tisková konverze selhala

en_US: Printing process crashed
cs: Proces tisku zhavaroval

en_US: Printing process could not start
cs: Proces tisku nemohl být zahájen

en_US: Printing to file failed
cs: Tisk do souboru selhal

en_US: Printer was in invalid state
cs: Tiskárna byla v nesprávném stavu

en_US: Unable to find file to print
cs: Nelze najít soubor pro vytištění

en_US: There was no file to print
cs: Soubor pro tisk nebyl zadán

en_US: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
cs: Nebyl nalezen vhodný program pro tisk. Ujistěte se, že je program CUPS lpr dostupný

en_US: The page print size is invalid
cs: Velikost stránky k tisku je neplatná

en_US: Could not open '%1'. File does not exist
cs: Nelze otevřít "%1". Soubor neexistuje.

en_US: Title
cs: Název

en_US: Subject
cs: Předmět

en_US: Description
cs: Popis

en_US: Author
cs: Autor

en_US: Creator
cs: Vytvořil

en_US: Producer
cs: Producent

en_US: Copyright
cs: Autorská práva

en_US: Pages
cs: Strany

en_US: Created
cs: Vytvořeno

en_US: Modified
cs: Změněno

en_US: MIME Type
cs: Typ MIME

en_US: Category
cs: Kategorie

en_US: Keywords
cs: Klíčová slova

en_US: File Path
cs: Cesta k souboru

en_US: File Size
cs: Velikost souboru

en_US: Page Size
cs: Velikost stran

[ctx: Add an annotation to the page]
en_US: add annotation
cs: přidat poznámku

[ctx: Remove an annotation from the page]
en_US: remove annotation
cs: odstranit poznámku

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en_US: modify annotation properties
cs: upravit vlastnosti poznámky

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en_US: translate annotation
cs: přeložit poznámku

[ctx: Change an annotation's size]
en_US: adjust annotation
cs: upravit poznámku

[ctx: Generic text edit command]
en_US: edit text
cs: upravit text

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en_US: edit annotation contents
cs: upravit obsah poznámky

[ctx: Edit an form's text contents]
en_US: edit form contents
cs: upravit obsah formuláře

[ctx: Edit a list form's choices]
en_US: edit list form choices
cs: upravit položky seznamu

[ctx: Edit a combo form's selection]
en_US: edit combo form selection
cs: upravit výběr seznamu

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en_US: edit form button states
cs: upravit stavy tlačítek

en_US: Plain &Text...
cs: Obyčejný &text...

[ctx: This is the document format]
en_US: OpenDocument Text
cs: OpenDocument text

en_US: Print Options
cs: Možnosti tisku

en_US: Fit to printable area
cs: Vyplnit tisknutelnou oblast

en_US: Fit to full page
cs: Přizpůsobit plné stránce

en_US: Scale mode:
cs: Režim škálování:

en_US: Do not show this message again
cs: Tuto zprávu již nezobrazovat

en_US: Not Available
cs: Nedostupný

[ctx: 'source' is a source file]
en_US: Source: %1
cs: Zdroj: %1

en_US: &Default Font:
cs: Výc&hozí písmo:

en_US: Version
cs: Verze

en_US: Serial Number
cs: Sériové číslo

en_US: Issuer
cs: Vydavatel

en_US: Issued On
cs: Vydáno dne

en_US: Expires On
cs: Platný do

[ctx: The person/company that made the signature]
en_US: Subject
cs: Předmět

en_US: Public Key
cs: Veřejný klíč

en_US: Key Usage
cs: Použití klávesy

en_US: %1 (%2 bits)
cs: %1 (%2 bitů)

en_US: Property
cs: Vlastnost

en_US: Value
cs: Hodnota

en_US: Pop-up Note
cs: Vyskakovací poznámka

en_US: Typewriter
cs: Strojopisné

en_US: Inline Note
cs: Vložená poznámka

en_US: Straight Line with Comment
cs: Rovná čára s komentářem

en_US: Straight Line
cs: Rovná čára

en_US: Polygon with Comment
cs: Mnohoúhelník bez komentáře

en_US: Polygon
cs: Mnohoúhelník

en_US: Geometry with Comment
cs: Geometrie s komentářem

en_US: Geometry
cs: Geometrie

en_US: Highlight with Comment
cs: Zvýraznění s komentářem

en_US: Highlight
cs: Zvýraznění

en_US: Squiggle with Comment
cs: Vlnovka s komentářem

en_US: Squiggle
cs: Vlnovka

en_US: Underline with Comment
cs: Podtržení s komentářem

en_US: Underline
cs: Podtržené

en_US: Strike Out with Comment
cs: Přeškrtnout s komentářem

en_US: Strike Out
cs: Přeškrtnuté

en_US: Stamp with Comment
cs: Razítko s komentářem

en_US: Stamp
cs: Razítko

en_US: Freehand Line with Comment
cs: Čára od ruky s komentářem

en_US: Freehand Line
cs: Čára od ruky

en_US: Caret
cs: Kurzor

en_US: File Attachment
cs: Soubor s přílohou

en_US: Sound
cs: Zvuk

en_US: Movie
cs: Film

[ctx: Caption for a screen annotation]
en_US: Screen
cs: Obrazovka

[ctx: Unknown author]
en_US: Unknown
cs: Neznámý

en_US: Author: %1
cs: Autor: %1

en_US: Where do you want to save %1?
cs: Kam si přejete uložit %1?

en_US: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
cs: Nelze otevřít "%1" pro zápis. Soubor nebyl uložen.

en_US: The signature is cryptographically valid.
cs: Podpis je kryptograficky platný.

en_US: The signature is cryptographically invalid.
cs: Podpis je kryptograficky neplatný.

en_US: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
cs: Struktura podpisu CMS/PKCS7 je chybná.

en_US: The requested signature is not present in the document.
cs: Vyžadovaný podpis v dokumentu není přítomen.

en_US: The signature could not be verified.
cs: Podpis nemohl být ověřen.

en_US: Certificate is Trusted.
cs: Certifikát je důvěryhodný.

en_US: Certificate issuer isn't Trusted.
cs: Vydavatel certifikátu není důvěryhodný.

en_US: Certificate issuer is unknown.
cs: Vydavatel certifikátu je neznámý.

en_US: Certificate has been Revoked.
cs: Certifikát byl odvolán.

en_US: Certificate has Expired.
cs: Certifikát vypršel.

en_US: Certificate has not yet been verified.
cs: Certifikát ještě nebyl nelze ověřen.

en_US: Unknown Algorithm
cs: Neznámý algoritmus

en_US: Unknown Type
cs: Neznámý typ

en_US: Digital Signature
cs: Digitální podpis

en_US: Encrypt Keys
cs: Zašifrovat klíče

en_US: Decrypt Keys
cs: Dešifrovat klíče

en_US: Sign Certificate
cs: Podepsat certifikát

en_US: Sign CRL
cs: Podepsat CRL

en_US: Encrypt Only
cs: Pouze šifrovat

en_US: No Usage Specified
cs: Nebylo zadáno žádné použití

en_US: The document has not been modified since it was signed.
cs: Dokument nebyl od podepsání změněn.

en_US: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
cs: Dokument byl změněn způsobem, který nebyl podepisujícím povolen.

en_US: The document integrity verification could not be completed.
cs: Ověření Požadovanou operaci není možné dokončit

en_US: This document has unsigned signature fields.
cs: Tento dokument má nepodepsaná pole s podpisem.

en_US: This document is digitally signed.
cs: Tento dokument je digitálně podepsán.

en_US: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
cs: tento dokument je digitálně podepsán. Od posledního podpisu došlo ke změnám.

en_US: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
cs: Tento dokument je digitálně podepsán. Některé z podpisů nešlo pořádně ověřit.

en_US: Unsigned Signature %1
cs: Nepodepsaný podpis %1

en_US: Field: %1 on page %2
cs: Pole: %1 na straně %2

en_US: Rev. %1: Signed By %2
cs: Rev. %1: Podepsal(a) %2

en_US: Signing Time: %1
cs: Čas podepsání: %1

en_US: Reason: %1
cs: Příčina: %1

en_US: Location: %1
cs: Umístění: %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Red
cs: Červená

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Orange
cs: Oranžová

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Yellow
cs: Žlutá

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Green
cs: Zelená

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Cyan
cs: Azurová

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Blue
cs: Modrá

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Magenta
cs: Purpurová

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: White
cs: Bílá

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Gray
cs: Šedá

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Black
cs: Černá

[ctx: @item:inlistbox]
en_US: Width %1
cs: Šířka %1

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Annotation line width
cs: Tloušťka čáry poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Annotation text color
cs: Barva textu poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Annotation border color
cs: Barva okraje poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Annotation color
cs: Barva poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Annotation fill color
cs: Barva výplně poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Annotation font
cs: Písmo poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Annotation opacity
cs: Krytí poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Advanced settings for the current annotation tool
cs: Načíst nastavení pro současný nástroj pro poznámky

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en_US: Color
cs: Barva

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en_US: Fill Color
cs: Barva výplně

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en_US: Transparent
cs: Průhledná

[ctx: @item:inlistbox]
en_US: Custom Color...
cs: Vlastní barva...

[ctx: @title:window]
en_US: Select color
cs: Zvolte barvu

en_US: &Annotations
cs: Poznám&ky

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en_US: Hide
cs: Skrýt

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Highlighter
cs: Zvýraznění

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Underline
cs: Podtržené

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Squiggle
cs: Vlnovka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Strike Out
cs: Přeškrtnuté

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Typewriter
cs: Strojopisné

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Inline Note
cs: Vložená poznámka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Popup Note
cs: Vyskakovací poznámka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Freehand Line
cs: Čára od ruky

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Straight line
cs: Rovná čára

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Arrow
cs: Šipka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Rectangle
cs: Pravoúhelník

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Ellipse
cs: Elipsa

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en_US: Polygon
cs: Mnohoúhelník

[ctx: @action]
en_US: Geometrical shapes
cs: Geometrické tvary

[ctx: @action]
en_US: Stamp
cs: Razítko

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en_US: Quick Annotations
cs: Rychlé poznámky

en_US: Quick Annotation Bar
cs: Panel pro rychlé poznámky

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en_US: Add to Quick Annotations
cs: Přidat do rychlých poznámek

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en_US: Keep Active
cs: Ponechat aktivní

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Keep the annotation tool active after use
cs: Ponechat nástroj pro vytváření poznámek po použití aktivní

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en_US: Font
cs: Písmo

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en_US: Annotation Settings
cs: Nastavení poznámek

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en_US: Line width
cs: Šířka čáry

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en_US: Opacity
cs: Krytí

en_US: Page %1
cs: Strana %1

en_US: Annotation | %1 Annotations
cs[0]: 1 poznámka
cs[1]: %1 poznámky
cs[2]: %1 poznámek

en_US: &Open Pop-up Note
cs: &Otevřít vyskakovací poznámku

en_US: Copy Text to Clipboard
cs: Zkopírovat text do schránky

en_US: Copy forbidden by DRM
cs: Kopírování zakázáno DRM

en_US: &Delete
cs: &Smazat

en_US: &Properties
cs: V&lastnosti

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en_US: &Save '%1'...
cs: &Uložit '%1'...

en_US: &Appearance
cs: Vz&hled

en_US: &General
cs: &Obecné

en_US: &Author:
cs: &Autor:

en_US: Created:
cs: Vytvořeno:

en_US: Modified:
cs: Změněno:

en_US: Pop-up Note Properties
cs: Vlastnosti vyskakovacích poznámek

en_US: Inline Note Properties
cs: Vlastnosti vložené poznámky

en_US: Straight Line Properties
cs: Vlastnosti čáry

en_US: Polygon Properties
cs: Vlastnosti mnohostěnu

en_US: Geometry Properties
cs: Vlastnosti geometrie

en_US: Text Markup Properties
cs: Vlastnosti značek textu

en_US: Stamp Properties
cs: Vlastnosti razítka

en_US: Freehand Line Properties
cs: Vlastnosti čáry od ruky

en_US: Caret Properties
cs: Vlastnosti kurzoru

en_US: File Attachment Properties
cs: Vlastnosti přiloženého souboru

en_US: Sound Properties
cs: Vlastnosti zvuku

en_US: Movie Properties
cs: Vlastnosti videa

en_US: Annotation Properties
cs: Vlastnosti poznámky

en_US: Modified: %1
cs: Změněno: %1

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Select a custom stamp symbol from file
cs: Vyberte vlastní symbol razítka ze souboru

[ctx: @title:window file chooser]
en_US: Select custom stamp symbol
cs: Vyberte vlastní symbol razítka

en_US: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
cs: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Ikony (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @title:window]
en_US: Invalid file
cs: Neplatný soubor

en_US: &Color:
cs: &Barva:

en_US: &Opacity:
cs: &Krytí:

en_US: Icon:
cs: Ikona:

en_US: Comment
cs: Komentář

en_US: Help
cs: Nápověda

en_US: Insert
cs: Vložit

en_US: Key
cs: Klíč

en_US: New paragraph
cs: Nový odstavec

en_US: Note
cs: Poznámka

en_US: Paragraph
cs: Odstavec

en_US: Font:
cs: Písmo:

en_US: Text &color:
cs: &Barva textu:

en_US: &Align:
cs: Z&arovnat:

en_US: Left
cs: Vlevo

en_US: Center
cs: Střed

en_US: Right
cs: Vpravo

en_US: Border &width:
cs: Šíř&ka okraje:

en_US: Approved
cs: Odsouhlasený

en_US: As Is
cs: Tak jak je

en_US: Confidential
cs: Důvěrný

en_US: Departmental
cs: Oddělení

en_US: Draft
cs: Koncept

en_US: Experimental
cs: Experimentální

en_US: Expired
cs: Prošlý

en_US: Final
cs: Konečný

en_US: For Comment
cs: Pro komentáře

en_US: For Public Release
cs: Pro veřejnost

en_US: Not Approved
cs: Neodsouhlasený

en_US: Not For Public Release
cs: Ne pro veřejnost

en_US: Sold
cs: Prodáno

en_US: Top Secret
cs: Přísně tajné

en_US: Bookmark
cs: Záložka

en_US: Information
cs: Informace

en_US: Stamp symbol:
cs: Symbol razítka:

en_US: &Width:
cs: Šíř&ka:

en_US: Line start:
cs: Začátek řádku:

en_US: Line end:
cs: Konec řádku:

en_US: Square
cs: Čtverec

en_US: Circle
cs: Kolečko

en_US: Diamond
cs: Diamant

en_US: Open Arrow
cs: Otevřená šipka

en_US: Closed Arrow
cs: Uzavřená šipka

en_US: None
cs: Nic

en_US: Slash
cs: Kaligrafický

en_US: Enabled
cs: Povoleno

en_US: Shape fill:
cs: Výplň tvaru:

en_US: Type:
cs: Typ:

en_US: Strike out
cs: Přeškrtnuté

en_US: Rectangle
cs: Pravoúhelník

en_US: Ellipse
cs: Elipsa

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en_US: Graph
cs: Graf

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en_US: Push Pin
cs: Připínáček

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en_US: Paperclip
cs: Svorka

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en_US: Tag
cs: Značka

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en_US: File
cs: Soubor

en_US: No description available.
cs: Popis není dostupný.

en_US: Name:
cs: Název:

en_US: Description:
cs: Popis:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en_US: None
cs: Nic

en_US: Close this note
cs: Zavřít tuto poznámku

en_US: Options
cs: Možnosti

en_US: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
cs: Tato poznámka může obsahovat kód LaTeX.
    Klikněte zde pro renderování.

en_US: Cannot find latex executable.
cs: Nelze nalézt program latex.

en_US: LaTeX rendering failed
cs: LaTeX renderování selhalo

en_US: Cannot find dvipng executable.
cs: Nelze nalézt program dvipng.

en_US: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
cs: Během vykonávání příkazu 'latex' došlo k problému.

en_US: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
cs: Během vykonávání příkazu 'dvipng' došlo k problému.

[ctx: %1 is the file name]
en_US: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
cs[0]: %1
    
    Jedna záložka
cs[1]: %1
    
    %2 záložky
cs[2]: %1
    
    %2 záložek

en_US: Bookmarks
cs: Záložky

en_US: Show for all documents
cs: Zobrazit pro všechny dokumenty

en_US: Search...
cs: Hledat...

en_US: Go to This Bookmark
cs: Přejít na tuto záložku

en_US: Rename Bookmark
cs: Přejmenovat záložku

en_US: Remove Bookmark
cs: Smazat záložku

[ctx: Opens the selected document]
en_US: Open Document
cs: Otevřít dokument

en_US: Remove all Bookmarks for this Document
cs: Odstranit všechny záložky tohoto dokumentu

en_US: Certificate Viewer
cs: Prohlížeč certifikátů

en_US: Export...
cs: Exportovat...

en_US: General
cs: Obecné

en_US: Issued By
cs: Vydal

en_US: Common Name(CN)
cs: Obecné jméno (CN)

en_US: EMail
cs: E-Mail

en_US: Organization(O)
cs: Organizace (O)

en_US: Issued To
cs: Vydáno pro

en_US: Validity
cs: Platnost

en_US: Fingerprints
cs: Otisky

en_US: SHA-1 Fingerprint
cs: Otisk SHA-1

en_US: SHA-256 Fingerprint
cs: Otisk SHA-256

en_US: Details
cs: Podrobnosti

en_US: Certificate File (*.cer)
cs: Soubor s certifikátem (*.cer)

en_US: Could not export the certificate
cs: Certifikát nelze exportovat

[ctx: @title:menu]
en_US: &Color Mode
cs: &Barevný režim

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en_US: Change Colors
cs: Změnit barvy

[ctx: @item:inmenu color mode]
en_US: &Normal Colors
cs: &Normální barvy

[ctx: @item:inmenu color mode]
en_US: &Invert Colors
cs: &Invertovat barvy

[ctx: @item:inmenu color mode]
en_US: Change &Paper Color
cs: Změnit barvu &papíru

[ctx: @item:inmenu color mode]
en_US: Change &Dark && Light Colors
cs: Změnit t&mavé a světlé barvy

[ctx: @item:inmenu color mode]
en_US: Convert to &Black && White
cs: Převést do če&rnobílé

[ctx: @item:inmenu color mode]
en_US: Invert &Lightness
cs: Obrátit &jas

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: Red
cs: Červená

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: Green
cs: Zelená

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: Blue
cs: Modrá

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: Yellow
cs: Žlutá

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: Black
cs: Černá

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: White
cs: Bílá

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: Arrow
cs: Šipka

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: Yellow Highlighter
cs: Žlutý zvýrazňovač

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: Green Highlighter
cs: Zelený zvýrazňovač

note: i18n: tag tool attribute name
en_US: Insert Text
cs: Vložit text

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en_US: Draw border around links
cs: Kreslit okraj okolo odkazů

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en_US: Change colors
cs: Změnit barvy

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en_US: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
cs: <b>Varování:</b> tyto možnosti mohou negativně ovlivnit rychlost vykreslování.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en_US: Invert colors
cs: Invertovat barvy

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en_US: Change paper color
cs: Změnit barvu papíru

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en_US: Change dark & light colors
cs: Změnit tmavé a světlé barvy

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en_US: Convert to black & white
cs: Převést na černobílou

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en_US: Invert lightness
cs: Obrátit jas

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en_US: Color mode:
cs: Barevný režim:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en_US: Paper color:
cs: Barva papíru:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en_US: Dark color:
cs: Tmavá barva:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en_US: Light color:
cs: Světlá barva:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en_US: Threshold:
cs: Práh:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en_US: Contrast:
cs: Kontrast:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en_US: Text-to-speech engine:
cs: Nástroj pro hlasovou syntézu:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en_US: Text-to-speech voice:
cs: Hlas pro hlasovou syntézu:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en_US: Full Annotation Toolbar
cs: Plný nástrojový panel pro poznámky

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en_US: Quick Annotation Toolbar
cs: Nástrojový panel pro rychlé poznámky

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en_US: Annotation toolbar:
cs: Nástrojový panel pro poznámky:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en_US: Author:
cs: Autor:

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en_US: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
cs: <b>Poznámka:</b> Tot nastavení je použito pouze pro poznámky. Informace je uložena v dokumentu s poznámkami, a taky bude vysílána spolu s dokumentem.

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en_US: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
cs: <h3>Rychlé nástroje pro poznámky</h3>

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en_US: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
cs: Vyberte editor, který si přejete spustit, když bude Okular chtít otevřít zdrojový soubor.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en_US: Custom Text Editor
cs: Vlastní textový editor

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en_US: Emacs client
cs: Klient Emacs

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en_US: Lyx client
cs: Klient Lyx

[ctx: @info:whatsthis]
en_US: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
cs: <qt>Zadejte příkaz pro zavolání vlastního textového editoru.<br />
    Můžete přidat následující zástupce:
    <ul>
      <li>%f - název souboru</li>
      <li>%l - řádek v souboru</li>
      <li>%c - sloupec v souboru</li>
    </ul>
    Pokud nebude %f zadáno, bude název souboru přidán na konec příkazu.

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en_US: Command:
cs: Příkaz:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en_US: Appearance:
cs: Vzhled:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Show scrollbars
cs: Zobrazovat rolovací panely

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Link the thumbnails with the page
cs: Propojit miniatury se stránkou

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Show hints and info messages
cs: Zobrazovat rady a informativní zprávy

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Display document title in titlebar if available
cs: Zobrazit název dokumentu v titulkovém pruhu, pokud je k dispozici

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en_US: Display file name only
cs: Zobrazit pouze název souboru

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en_US: Display full file path
cs: Zobrazit celou cestu k souboru

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en_US: When not displaying document title:
cs: Pokud není zobrazen nadpis dokumentu:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en_US: Use custom background color:
cs: Používat vlastní barvu pozadí:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en_US: Program features:
cs: Funkce programu:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Open new files in tabs
cs: Otevírat nové soubory v kartách

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Switch to existing tab if file is already open
cs: Přepnout na existující kartu pokud je soubor již otevřen

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Obey DRM limitations
cs: Řídit se DRM

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Reload document on file change
cs: Znovu načíst dokument při změně souboru

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Show backend selection dialog
cs: Zobrazit dialog pro výběr podpůrná vrstvy

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Right to left reading direction
cs: Směr čtení zprava doleva

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en_US: Open in continuous mode by default
cs: Otevřít v průběžném režimu jako výchozí

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en_US: Overview columns:
cs: Přehledové sloupce:

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en_US: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
cs: Určuje, kolik ze současně zobrazené oblasti bude stále zobrazeno po stisku kláves Page Up/Down.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en_US: Page Up/Down overlap:
cs: Přesah Page Up/Down:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en_US: Fit Width
cs: Přizpůsobit šířce

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en_US: Fit Page
cs: Přizpůsobit straně

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en_US: Auto Fit
cs: Automaticky vyplnit

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en_US: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
cs: Určuje výchozí režim přiblížení pro soubory, které nikdy nebyly otevřeny. Pro soubory, které již byly otevřeny, je použito předchozí přiblížení.

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en_US: Default zoom:
cs: Výchozí přiblížení:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en_US: Enable transparency effects
cs: Povolit efekty průhlednosti

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en_US: CPU usage:
cs: Využití CPU:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en_US: Low
cs: Nízké

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en_US: Normal (default)
cs: Normální (výchozí)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en_US: Aggressive
cs: Agresivní

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en_US: Greedy
cs: Nenasytná

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en_US: Memory usage:
cs: Spotřeba paměti:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en_US: Enable text antialias
cs: Povolit antialiasing textu

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en_US: Enable graphics antialias
cs: Povolit antialiasing grafiky

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en_US: Enable text hinting
cs: Povolit Text Hinting

en_US: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
cs: Udržuje použitou paměť na minimu, nevyužívá opětovně nic (pro systémy s malou pamětí).

en_US: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
cs: Dobrý kompromis mezi využitím paměti a zrychlením aplikace. Předem načítá jednu stránku a urychluje hledání (typicky pro systémy s 2 GB paměti).

en_US: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
cs: Udržuje vše v paměti. Předem načítá následující stránky, urychluje hledání (pro systémy s více než 4 GB paměti).

en_US: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
cs: Načte a uchová vše v paměti. Předem načte všechny stránky (použije maximálně 50 % celkové paměti, či volné paměti, dle jejich velikosti).

[ctx: Spinbox prefix: Advance automatically: every n seconds]
en_US: every
cs: každých

[ctx: Advance every %1 seconds]
en_US:  second |  seconds
cs[0]:  sekunda
cs[1]:  sekundy
cs[2]:  sekund

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en_US: Advance automatically:
cs: Pokračovat automaticky:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en_US: Loop after last page
cs: Smyčka za poslední stranou

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en_US: Tap left/right side to go back/forward
cs: Ťuknutí doleva/doprava pro posun zpět/vpřed

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en_US: Tap anywhere to go forward
cs: Ťuknutí kamkoliv pro posun vpřed

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en_US: Disabled
cs: Zakázáno

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en_US: Touch navigation:
cs: Ovládání dotekem

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en_US: Background color:
cs: Barva pozadí:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en_US: Hidden after delay
cs: Skrytý po prodlevě

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en_US: Always visible
cs: Vždy viditelný

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en_US: Always hidden
cs: Vždy skrytý

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en_US: Mouse cursor:
cs: Kurzor myši:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en_US: Show progress indicator
cs: Zobrazit ukazatel průběhu

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en_US: Show summary page
cs: Zobrazovat souhrnnou stránku

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Instant (Never use animations)
cs: Okamžitě (nepoužívat animace)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Replace
cs: Nahradit

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Random transition
cs: Náhodný přechod

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Blinds vertical
cs: Svislá zatmívačka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Blinds horizontal
cs: Vodorovná zatmívačka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Box in
cs: Box dovnitř

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Box out
cs: Box ven

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Dissolve
cs: Rozpustit

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Fade
cs: Blednutí

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Glitter down
cs: Třpyt dolů

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Glitter right
cs: Třpyt doprava

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Glitter right-down
cs: Třpyt doprava dolů

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Split horizontal in
cs: Vodorovné rozdělení dovnitř

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Split horizontal out
cs: Vodorovné rozdělení ven

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Split vertical in
cs: Svislé rozdělení dovnitř

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Split vertical out
cs: Svislé rozdělení ven

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Wipe down
cs: Vyčistit dolů

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Wipe right
cs: Vyčistit doprava

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Wipe left
cs: Vyčistit doleva

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Wipe up
cs: Vyčistit nahoru

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en_US: Default transition:
cs: Výchozí přechod:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en_US: Preferred screen:
cs: Preferovaná obrazovka:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en_US: <h3>Drawing Tools</h3>
cs: <h3>Nástroje pro kreslení</h3>

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en_US: Current Screen
cs: Aktuální obrazovka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en_US: Default Screen
cs: Výchozí obrazovka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en_US: Screen %1 (%2 %3 %4)
cs: Obrazovka %1 (%2 %3 %4)

en_US: Drawing Tool: %1
cs: Nástroj pro kresbu: %1

en_US: Eraser
cs: Guma

en_US: &Name:
cs: &Název:

en_US: &Type:
cs: &Typ:

en_US: Appearance
cs: Vzhled

en_US: Text markup
cs: Označování textu

en_US: Geometrical shape
cs: geometrický tvar

en_US: Create annotation tool
cs: Nástroj pro vytváření poznámek

en_US: Edit annotation tool
cs: Nástroj pro úpravu poznámek

en_US: Color:
cs: Barva:

en_US: &Pen Width:
cs: Šířka &pera:

en_US: Create drawing tool
cs: Vytvořit nástroj pro kreslení

en_US: Edit drawing tool
cs: Upravit nástroj pro kreslení

[ctx: Unknown date]
en_US: Unknown
cs: Neznámé

[ctx: @title:window]
en_US: Embedded Files
cs: Vložené soubory

[ctx: @action:button]
en_US: View
cs: Pohled

[ctx: @title:column]
en_US: Name
cs: Jméno

[ctx: @title:column]
en_US: Description
cs: Popis

[ctx: @title:column]
en_US: Size
cs: Velikost

[ctx: @title:column]
en_US: Created
cs: Vytvořeno

[ctx: @title:column]
en_US: Modified
cs: Změněno

[ctx: @action:inmenu]
en_US: &Save As...
cs: Uložit &jako...

[ctx: @action:inmenu]
en_US: &View...
cs: Po&hled...

en_US: Could not load print preview part
cs: Nelze načíst komponentu pro náhled před tiskem

en_US: Print Preview
cs: Náhled před tiskem

en_US: Close
cs: Zavřít

[ctx: Find text]
en_US: F&ind:
cs: Na&jít:

en_US: Text to search for
cs: Text k vyhledání

[ctx: Find and go to the next search match]
en_US: Next
cs: Následující

en_US: Jump to next match
cs: Přejít na následující výskyt

[ctx: Find and go to the previous search match]
en_US: Previous
cs: Předchozí

en_US: Jump to previous match
cs: Přejít na předchozí výskyt

en_US: Modify search behavior
cs: Změnit chování vyhledávání

en_US: Case sensitive
cs: Rozlišovat velká/malá

en_US: From current page
cs: Z aktuální stránky

en_US: Find as you type
cs: Hledat při psaní

en_US: *|All Files
cs: *|Všechny soubory

en_US: &Sign...
cs: Podep&sat...

en_US: Signature Properties
cs: Vlastnosti podpisu

en_US: Search Options
cs: Možnosti hledání

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en_US: Case Sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en_US: Regular Expression
cs: Regulární výraz

en_US: S&earch:
cs: Hl&edat:

en_US: Layers
cs: Vrstvy

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en_US: of
cs: z

en_US: Zoom
cs: Zvětšení

en_US: Zoom to 100%
cs: Zvětšení na 100%

en_US: Rotate &Right
cs: Rotovat vp&ravo

[ctx: Rotate right]
en_US: Right
cs: Doprava

en_US: Rotate &Left
cs: Rotovat v&levo

[ctx: Rotate left]
en_US: Left
cs: Doleva

en_US: Original Orientation
cs: Původní orientace

en_US: &Trim View
cs: Ořeza&t pohled

en_US: &Trim Margins
cs: Ořeza&t okraje

en_US: Trim To &Selection
cs: Ořezat &podle výběru

en_US: Fit &Width
cs: Přizpůsobit šíř&ce

en_US: Fit &Page
cs: &Přizpůsobit straně

en_US: &Auto Fit
cs: &Automaticky přizpůsobit

en_US: Fit Wi&ndow to Page
cs: Přizpůsobit ok&no straně

en_US: &View Mode
cs: Režim zobrazení

[ctx: @item:inmenu]
en_US: &Single Page
cs: Jedna &strana

[ctx: @item:inmenu]
en_US: &Facing Pages
cs: Protile&hlé strany

[ctx: @item:inmenu]
en_US: Facing Pages (&Center First Page)
cs: Protilehlé strany (&Centrovat první stránku)

[ctx: @item:inmenu]
en_US: &Overview
cs: &Přehled

en_US: &Continuous
cs: Prů&běžně

en_US: &Browse
cs: &Procházet

en_US: &Zoom
cs: &Zvětšit

en_US: Area &Selection
cs: Výběr obla&sti

en_US: &Text Selection
cs: Výběr &textu

en_US: T&able Selection
cs: Výběr t&abulky

en_US: &Magnifier
cs: &Lupa

[ctx: @action]
en_US: Selection Tools
cs: Nástroje výběru

en_US: Digitally &Sign...
cs: Digitálně podep&sat...

en_US: Speak Whole Document
cs: Přečíst celý dokument

en_US: Speak Current Page
cs: Přečíst aktuální stránku

en_US: Stop Speaking
cs: Zastavit čtení

en_US: Scroll Up
cs: Posunout nahoru

en_US: Scroll Down
cs: Posunout dolů

en_US: Scroll Page Up
cs: Posunout stránku nahoru

en_US: Scroll Page Down
cs: Posunout stránku dolů

en_US: Show Forms
cs: Zobrazit formuláře

en_US:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
cs[0]: Načten dokument o %1 stránce.
cs[1]: Načten dokument o %1 stranách.
cs[2]: Načten dokument o %1 stranách.

en_US: Text (1 character) | Text (%1 characters)
cs[0]: Text (1 znak)
cs[1]: Text (%1 znaky)
cs[2]: Text (%1 znaků)

en_US: Copy to Clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en_US: Speak Text
cs: Přečíst text

en_US: Image (%1 by %2 pixels)
cs: Obrázek (%1 x %2 pixelů)

en_US: Save to File...
cs: Uložit do souboru...

en_US: Image [%1x%2] copied to clipboard.
cs: Obrázek (%1x%2) zkopírován do schránky.

en_US: Save file
cs: Uložit soubor

en_US: Images (*.png *.jpeg)
cs: Obrázky (*.png *.jpeg)

en_US: File not saved.
cs: Soubor neuložen.

en_US: Image [%1x%2] saved to %3 file.
cs: Obrázek (%1x%2) uložen do souboru (%3).

en_US: Copy Text
cs: Kopírovat text

en_US: Go to '%1'
cs: Jít na %1'

en_US: Fit Width
cs: Přizpůsobit šířce

en_US: Fit Page
cs: Přizpůsobit straně

en_US: Auto Fit
cs: Automaticky vyplnit

en_US: Search for '%1' with
cs: Vyhledat '%1' pomocí

en_US: Configure Web Shortcuts...
cs: Nastavit webové zkratky...

en_US: Follow This Link
cs: Následovat tento odkaz

en_US: Play this Sound
cs: Přehrát tento zvuk

en_US: Stop Sound
cs: Zastavit zvuk

en_US: Copy Link Address
cs: Kopírovat adresu odkazu

en_US: Welcome
cs: Vítejte

en_US: Select zooming area. Right-click to zoom out.
cs: Vyberte oblast pro zvětšení. Pravým kliknutím oddálíte.

en_US: Click to see the magnified view.
cs: Kliknutím zobrazíte zvětšený pohled

en_US: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
cs: Nakreslete obdélník okolo textu nebo obrázku, který si přejete zkopírovat.

en_US: Select text
cs: Vybrat text

en_US: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
cs: Nakreslete obdélník okolo tabulky, poté klikněte na okraje pro rozdělení; stiskem Esc zrušíte výběr.

en_US: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
cs: Nakreslete obdélník okolo oblasti stránky, kterou chcete mít viditelnou

en_US: New Text Note
cs: Nová textová poznámka

en_US: Text of the new note:
cs: Text nové poznámky:

[ctx: @action:button]
en_US: Start Over
cs: Začít znovu

[ctx: @action:button]
en_US: Sign
cs: Podepsat

en_US: Author name
cs: Jméno autora

en_US: Author name for the annotation:
cs: Jméno autora pro poznámku:

[ctx: Annotation tool]
en_US: Draw an ellipse (drag to select a zone)
cs: Nakreslit elipsu (přetažením vyberete zónu)

[ctx: Annotation tool]
en_US: Highlight text
cs: Zvýraznit text

[ctx: Annotation tool]
en_US: Draw a freehand line
cs: Nakreslit čáru od ruky

[ctx: Annotation tool]
en_US: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
cs: Vkládaná textová poznámka (táhněte pro výběr zóny)

[ctx: Annotation tool]
en_US: Put a pop-up note
cs: Vyskakovací poznámka

[ctx: Annotation tool]
en_US: Draw a polygon (click on the first point to close it)
cs: Nakreslit mnohoúhelník (klikněte na první bod pro jeho uzavření)

[ctx: Annotation tool]
en_US: Draw a rectangle
cs: Nakreslit obdélník

[ctx: Annotation tool]
en_US: Squiggle text
cs: Text s vlnovkou

[ctx: Annotation tool]
en_US: Put a stamp symbol
cs: Umístit symbol razítka

[ctx: Annotation tool]
en_US: Draw a straight line
cs: Nakreslit čáru

[ctx: Annotation tool]
en_US: Strike out text
cs: Přeškrtnout text

[ctx: Annotation tool]
en_US: Underline text
cs: Podtrhnout text

en_US: Highlighter
cs: Zvýraznění

en_US: Add favorite annotation
cs: Přidat oblíbenou poznámku

en_US: Custom annotation name:
cs: Vlastní název poznámky:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en_US: &File
cs: &Soubor

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en_US: &Settings
cs: Na&stavení

note: i18n: ectx: Menu (help)
en_US: &Help
cs: Nápo&věda

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en_US: &Orientation
cs: Orientace

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en_US: &Bookmarks
cs: &Záložky

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en_US: Viewer Toolbar
cs: Nástrojový panel prohlížeče

en_US: Thumbnails
cs: Miniatury

en_US: Annotations
cs: Poznámky

en_US: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
cs: Tento dokument obsahuje vložené soubory. <a href="okular:/embeddedfiles"> Klikněte zde pro jejich zobrazení </a> nebo jděte do Soubor -> Vložené soubory.

[ctx: Previous page]
en_US: Previous
cs: Předchozí

en_US: Go back to the Previous Page
cs: Přejít na předchozí stránku

en_US: Moves to the previous page of the document
cs: Přesune se na předchozí stranu v dokumentu

[ctx: Next page]
en_US: Next
cs: Následující

en_US: Advance to the Next Page
cs: Posunout se na následující stránku

en_US: Moves to the next page of the document
cs: Přesune se na následující stranu v dokumentu

en_US: Beginning of the document
cs: Začátek dokumentu

en_US: Moves to the beginning of the document
cs: Přesune se na začátek dokumentu

en_US: End of the document
cs: Konec dokumentu

en_US: Moves to the end of the document
cs: Přesune se na konec dokumentu

en_US: Rename the current bookmark
cs: Přejmenovat současnou záložku

en_US: Previous Bookmark
cs: Předchozí záložka

en_US: Go to the previous bookmark
cs: Přejít na předchozí záložku

en_US: Next Bookmark
cs: Následující záložka

en_US: Go to the next bookmark
cs: Přejít na následující záložku

en_US: Configure Okular...
cs: Nastavit Okular...

en_US: Configure Viewer...
cs: Nastavit prohlížeč...

en_US: Configure Viewer Backends...
cs: Nastavit podpůrné vrstvy prohlížeče...

en_US: Configure Backends...
cs: Nastavit podpůrné vrstvy...

en_US: About Backend
cs: O podpůrné vrstvě

en_US: Reloa&d
cs: Znovu načíst

en_US: Reload the current document from disk.
cs: Obnovit současný dokument z disku.

en_US: Close &Find Bar
cs: Zavřít vy&hledávací panel

en_US: Page Number
cs: Číslo strany

[ctx: @action]
en_US: Configure Color Modes...
cs: Nastavit režimy barvy...

en_US: Select All Text on Current Page
cs: Vybrat všechen text na současné stránce

en_US: Show S&idebar
cs: Zobraz&it postranní panel

en_US: Show &Page Bar
cs: Zobrazit panel st&ránek

en_US: Show &Signatures Panel
cs: Zobrazit panel &s podpisy

en_US: &Embedded Files
cs: Vložené soubory

en_US: E&xport As
cs: E&xportovat jako

en_US: S&hare
cs: S&dílet

en_US: P&resentation
cs: P&rezentace

en_US: Open Con&taining Folder
cs: Otevřít odpovídající s&ložku

en_US: &Import PostScript as PDF...
cs: &Importovat Postscript jako PDF...

en_US: Switch Blackscreen Mode
cs: Přepnout režim černé obrazovky

en_US: Erase Drawing
cs: Smazat kreslení

en_US: Configure Annotations...
cs: Nastavit poznámky...

en_US: Play/Pause Presentation
cs: Přehrát/Pozastavit prezentaci

en_US: Document can't be saved
cs: Dokument nelze uložit

en_US: Could not open '%1' (%2)
cs: Nelze otevřít '%1' (%2)

en_US: The loading of %1 has been canceled.
cs: Načítání %1 bylo zrušeno.

en_US: Could not open %1. Reason: %2
cs: Nelze otevřít %1. Důvod: %2

en_US: Configure Viewer Backends
cs: Nastavit podpůrné vrstvy prohlížeče

en_US: Configure Backends
cs: Nastavit podpůrné vrstvy

en_US: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
cs: Program "ps2pdf" nebyl nalezen. Okular jej nemůže použít pro import PS souborů.

en_US: ps2pdf not found
cs: ps2pdf nenalezen.

en_US: PostScript files (%1)
cs: Soubory PostScript (%1)

en_US: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
cs: Importuji PS soubor jako PDF (bude to nějakou dobu trvat)....

en_US: Please enter the password to read the document:
cs: Prosím, vložte heslo pro přečtení dokumentu:

en_US: Incorrect password. Try again:
cs: Neplatné heslo. Prosím, zkuste znovu:

en_US: Document Password
cs: Heslo dokumentu

en_US: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
cs: Tento dokument obsahuje formuláře XFA, jenž momentálně <b>nejsou podporovány</b>.

en_US: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
cs: Tento dokument obsahuje formuláře. Klikněte na tlačítko pro práci s nimi, nebo použijte Zobrazit -> Zobrazit formuláře.

en_US: Deny Request
cs: Odepřít požadavek

en_US: Could not open %1. %2
cs: Nelze otevřít '%1'. %2

en_US: File Changed
cs: Soubor změněn

en_US: Continue Reloading
cs: P&okračovat v opakování načítání

en_US: Continue Closing
cs: Pokračovat v zavření

en_US: Abort Closing
cs: Přerušit zavření

en_US: Close Document
cs: Zavřít dokument

en_US: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
cs: Tento odkaz směřuje na činnost zavření dokumentu, což není ve vnořeném prohlížeči použitelné.

en_US: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
cs: Tento odkaz směřuje na činnost ukončení aplikace, což není ve vnořeném prohlížeči použitelné.

en_US: Reloading the document...
cs: Znovu načítám dokument...

en_US: Contents
cs: Obsah

en_US: Signatures
cs: Podpisy

en_US: Go to Page
cs: Přejít na stranu

en_US: &Page:
cs: S&trana:

en_US: Enter the new name of the bookmark:
cs: Zadejte nový název záložky:

en_US: Rename this Bookmark
cs: Přejmenovat tuto záložku

en_US: Remove this Bookmark
cs: Odstranit tuto záložku

en_US: Save As
cs: Uložit jako

en_US: Unsupported extension
cs: Nepodporovaná přípona

[ctx: @action:button]
en_US: Choose New Name
cs: Vyberte nový název

[ctx: @info]
en_US: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
cs: Soubor <filename>%1</filename> byl upraven jiným programem. Pokud jej teď uložíte, veškeré změny, které ten program provedl, budou ztraceny. Jste si jisti, že si přejete pokračovat?

en_US: Save - Warning
cs: Uložit - varování

en_US: Save a Copy Elsewhere
cs: Uložit kopii jinde

en_US: Could not open the temporary file for saving.
cs: Nelze otevřít dočasný soubor pro uložení.

[ctx: @info]
en_US: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
cs: Soubor <filename>%1</filename> nelze přepsat, protože je pouze ke čtení. Pokuste se jej uložit jinam nebo změňte jeho oprávnění.

en_US: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
cs: Nelze uložit soubor do '%1'. Pokuste se jej uložit jinam.

en_US: Filled form contents
cs: Vyplněno z obsahu

en_US: User annotations
cs: Poznámky uživatele

en_US: Warning
cs: Varování

en_US: Save as Okular document archive...
cs: Uložit jako archiv dokumentu Okular...

en_US: Continue
cs: Pokračovat

en_US: Continue losing changes
cs: Pokračovat se ztrátou změn

en_US: File could not be saved in '%1'. %2
cs: Nelze uložit soubor do '%1'. %2

en_US: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
cs: Okular nemůže zkopírovat %1 na zadané místo.
    
    Dokument již neexistuje.

en_US: Expand whole section
cs: Rozbalit celý úsek

en_US: Collapse whole section
cs: Svinout celý úsek

en_US: Expand all
cs: Rozvinout vše

en_US: Collapse all
cs: Svinout vše

en_US: Sync Thumbnail with Page
cs: Synchronizovat náhled se stránkou

en_US: Add Bookmark
cs: Přidat záložku

en_US: Tools
cs: Nástroje

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en_US: Speak
cs: Číst

[ctx: @title:window]
en_US: Print
cs: Tisk

en_US: Printing this document is not allowed.
cs: Tisk tohoto dokumentu je zakázán.

en_US: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
cs: Nelze vytisknout dokument. Neznámá chyba. Prosím nahlaste chybu na http://bugs.kde.org

en_US: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
cs: Nelze vytisknout dokument. Podrobný popis chyby je "%1". Prosím nahlaste chybu na http://bugs.kde.org

en_US: Go to the place you were before
cs: Přejít na předchozí umístění

en_US: Go to the place you were after
cs: Přejít na následující umístění

en_US: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
cs: <qt><strong>Chyba v souboru.</strong> Nepovedlo se vytvořit dočasný soubor <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en_US: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
cs: <qt><strong>Chyba v souboru.</strong> Nepovedlo se otevřít soubor <nobr><strong>%1</strong></nobr> pro dekompresi. Soubor nebude načten.</qt>

en_US: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
cs: <qt><strong>Chyba v souboru.</strong> Nepovedlo se rozbalit soubor <nobr><strong>%1</strong></nobr>. Nebude načten.</qt>

en_US: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
cs: <qt>Tato chyba nastává typicky v případech, kdy je soubor poškozen. Pokud si přejete být jisti, rozbalte soubor ručně pomocí nástrojů z příkazové řádky.</qt>

en_US: No Bookmarks
cs: Žádné záložky

en_US: There was a problem sharing the document: %1
cs: Nastala chyba při sdílení dokumentu: %1

en_US: Share
cs: Sdílet

en_US: Document shared successfully
cs: Obrázek byl úspěšně sdílen

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en_US: &Edit
cs: Ú&pravy

note: i18n: ectx: Menu (view)
en_US: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en_US: &Go
cs: Pře&jít

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en_US: &Tools
cs: Nás&troje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en_US: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (annotationToolBar)
en_US: Annotation Toolbar
cs: Panel nástrojů pro poznámky

note: i18n: ectx: ToolBar (quickAnnotationToolBar)
en_US: Quick Annotation Toolbar
cs: Nástrojový panel pro rychlé poznámky

en_US: General Options
cs: Obecné volby

en_US: Accessibility
cs: Zpřístupnění

en_US: Accessibility Reading Aids
cs: Pomůcky pro zpřístupnění čtení

en_US: Performance
cs: Výkon

en_US: Performance Tuning
cs: Ladění výkonu

en_US: Configure Viewer
cs: Nastavit prohlížeč

en_US: Presentation
cs: Prezentace

en_US: Options for Presentation Mode
cs: Možnosti prezentačního režimu

en_US: Annotation Options
cs: Volby poznámky

en_US: Editor Options
cs: Možnosti editoru

en_US: Find Next
cs: Najít následující

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en_US: %1 – Presentation
cs: %1 - Prezentace

en_US: Switch Screen
cs: Přepnout obrazovku

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en_US: Screen %1
cs: Obrazovka %1

en_US: Exit Presentation Mode
cs: Ukončit prezentační režim

en_US: Title: %1
cs: Název: %1

en_US: Pages: %1
cs: Počet stran: %1

en_US: Click to begin
cs: Klikněte k zahájení

[ctx: For Presentation]
en_US: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: For Presentation]
en_US: Play
cs: Přehrát

en_US: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
cs: Existují dva způsoby, jak opustit prezentační režim. Můžete stisknout klávesu ESC nebo kliknout na ukončovací tlačítko, které se objeví po umístění kurzoru myši do pravého horního rohu. Samozřejmě je také možné použít přepínání oken pomocí Alt + TAB

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en_US: Giving a presentation
cs: Probíhá prezentace

en_US: Unknown File
cs: Neznámý soubor

en_US: %1 Properties
cs: Vlastnosti %1

en_US: &Fonts
cs: &Písma

en_US: Reading font information...
cs: Načítají se informace o písmech...

en_US: &Page Sizes
cs: &Velikosti strany

[ctx: @action:inmenu]
en_US: &Extract Font
cs: &Extrahovat písmo

[ctx: Unknown font type]
en_US: Unknown
cs: Neznámý

en_US: Embedded (subset)
cs: Vloženo (podmnožina)

en_US: Fully embedded
cs: Plně vloženo

en_US: No
cs: Ne

en_US: Yes (subset)
cs: Ano (podmnožina)

en_US: Yes
cs: Ano

en_US: Unknown font
cs: Neznámé písmo

en_US: Embedded: %1
cs: Vloženo: %1

en_US: Name
cs: Jméno

en_US: Type
cs: Typ

en_US: File
cs: Soubor

en_US: Page
cs: Strana

en_US: Size
cs: Velikost

en_US: Could not save file %1.
cs: Není možné uložit soubor %1.

en_US: Enter at least 3 letters to filter pages
cs: Zadejte alespoň tři znaky pro filtrování stránek

en_US: Case Sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en_US: Match Phrase
cs: Souhlasí fráze

en_US: Match All Words
cs: Souhlasí všechna slova

en_US: Match Any Word
cs: Souhlasí některé ze slov

en_US: Filter Options
cs: Volby filtru

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCertificateDialog)
en_US: Certificates
cs: Certifikáty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: Select certificate to sign with:
cs: Vyberte certifikát, pro podepisování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reasonLabel)
en_US: Reason:
cs: Důvod:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, reasonInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, locationInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, backgroundInput)
en_US: optional
cs: volitelné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en_US: Location:
cs: Umístění:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en_US: Background:
cs: Pozadí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en_US: Choose...
cs: Vybrat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en_US: Recent backgrounds:
cs: Nedávná pozadí:

en_US: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
cs: <div align=center><h3>Bez poznámek</h3>Pro vytvoření nové poznámky stiskněte F6 nebo vyberte <i>Nástroje -&gt; Poznámky</i> v nabídce.</div>

en_US: Group by Page
cs: Seskupit podle stran

en_US: Group by Author
cs: Seskupit podle autora

en_US: Show annotations for current page only
cs: Zobrazit poznámky pouze pro aktuální stránku

en_US: Expand all elements
cs: Rozbalit všechny prvky

en_US: Collapse all elements
cs: Sbalit všechny prvky

en_US: Properties
cs: Vlastnosti

[ctx: file types in a file open dialog]
en_US: Images (%1)
cs: Obrázky (%1)

en_US: Select background image
cs: Vyberte obrázek na pozadí

en_US: Forget image
cs: Zapomenout obrázek

en_US: Forget all images
cs: Zapomenout všechny obrázky

en_US: Enter certificate password
cs: Zadejte heslo certifikátu

en_US: Enter document password
cs: Zadejte heslo k dokumentu

en_US: Save Signed File As
cs: Uložit podepsaný soubor jako

[ctx: Used when suggesting a new name for a digitally signed file. %1 is the old file name and %2 it's extension]
en_US: %1_signed.%2
cs: %1_podepsal.%2

en_US: Validity Status
cs: Stav platnosti

en_US: Signature Validity:
cs: Platnost podpisu:

en_US: Document Modifications:
cs: Změny dokumentu:

en_US: Additional Information
cs: Další informace

en_US: Signed By:
cs: Podepsal(a):

en_US: Signing Time:
cs: Čas podepsání:

en_US: Document Version
cs: Verze dokumentu

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en_US: Document Revision %1 of %2
cs: Revize dokumentu %1 z %2

en_US: View Signed Version...
cs: Zobrazit podepsanou verzi...

en_US: View Certificate...
cs: Prohlížet certifikát...

en_US: View in Certificate Manager
cs: Pohled na správce certifikátů

en_US: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
cs: Správce certifikátů KDE (kleopatra) nebyl nalezen

en_US: Show bookmarked pages only
cs: Zobrazit pouze stránky se záložkou

[ctx: start the movie playback]
en_US: Play
cs: Přehrát

[ctx: pause the movie playback]
en_US: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: stop the movie playback]
en_US: Stop
cs: Zastavit

en_US: Videos not supported in this okular
cs: Videa v tomto Okularu nejsou podporována

en_US: Videos not supported in this Okular
cs: Videa v tomto Okularu nejsou podporována

en_US: &Add...
cs: Přid&at...

en_US: &Edit...
cs: &Upravit...

en_US: &Remove
cs: Odst&ranit

en_US: Move &Up
cs: Posunout nahor&u

en_US: Move &Down
cs: Posunout &dolů

en_US: Default Drawing Tool #%1
cs: Výchozí nástroje pro kreslení #%1

en_US: There's already a tool with that name. Using a default one
cs: Nástroj se zadaným názvem již existuje. Bude použit výchozí.

en_US: Duplicated Name
cs: Duplicitní název

en_US: Page of the document to be shown
cs: Stránka dokumentu, která se má zobrazit

en_US: Start the document in presentation mode
cs: Spustit dokument v prezentačním režimu

en_US: Start with print dialog
cs: Spustit s dialogem tisku

en_US: "Unique instance" control
cs: Kontrola "Unikátní instance"

en_US: Not raise window
cs: Nezdvihat okno

en_US: Find a string on the text
cs: Najít řetězec textu

en_US: sets the external editor command
cs: nastaví příkaz externího editoru

en_US: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
cs: Dokumenty k otevření. Zadejte '-' pro čtení ze standardního vstupu (stdin).

en_US: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
cs: Chyba: Nelze otevřít víz než jeden dokument s přepínačem --unique

en_US: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
cs: Chyba: Nelze otevřít víz než jeden dokument s přepínačem --presentation

en_US: Error: Can't open more than one document with the --print switch
cs: Chyba: Nelze otevřít víz než jeden dokument s přepínačem --print

en_US: Error: Can't open more than one document with the --page switch
cs: Chyba: Nelze otevřít víz než jeden dokument s přepínačem --page

en_US: Error: Can't open more than one document with the --find switch
cs: Chyba: Nelze otevřít víz než jeden dokument s přepínačem --find

en_US: Unable to find the Okular component: %1
cs: Nelze najít komponentu Okular: %1

en_US: Sidebar
cs: Postranní panel

en_US: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
cs: Jedna unikátní instance Okularu již běží. Tato instance nebude unikátní.

en_US: Unable to find the Okular component.
cs: Nelze najít komponentu okular.

en_US: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
cs: Kliknutím otevřete soubor
    Kliknutím a podržením otevřete nedávný soubor

en_US: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
cs: <b>Kliknutím</b> otevřete soubor nebo <b>kliknutím a podržením</b> vyberete nedávný soubor

en_US: Next Tab
cs: Následující karta

en_US: Previous Tab
cs: Předchozí karta

en_US: Undo close tab
cs: Vrátit zpět zavření karty

en_US: Lock Sidebar
cs: Zamknout postranní panel

en_US: All files (*)
cs: Všechny soubory (*)

en_US: All supported files (%1)
cs: Všechny podporované soubory (%1)

en_US: Open Document
cs: Otevřít dokument

en_US: Confirm Close
cs: Potvrdit uzavření

en_US: Close Tabs
cs: Zavřít karty

en_US: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
cs: Chystáte se zavřít následující %1 karet. Opravdu si přejete pokračovat?

en_US: Warn me when I attempt to close multiple tabs
cs: Varovat mě při pokusu o uzavření vícero karet

en_US: &Copy Path
cs: &Kopírovat cestu

en_US: &Open Containing Folder
cs: &Otevřít odpovídající složku

[ctx: recent items context menu]
en_US: &Forget This Item
cs: Zapo&menout tuto položku

[ctx: on welcome screen]
en_US: No recent documents
cs: Žádné nedávné dokumenty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: Welcome to Okular
cs: Vítejte v Okularu

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en_US: Open Document...
cs: Otevřít dokument...

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en_US: Recent documents
cs: Nedávné dokumenty

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, forgetAllButton)
en_US: Forget All
cs: Zapomenout všechny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en_US: Hide welcome screen
cs: Skrýt úvodní obrazovku
