okular_ghostview - en to cs translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
cs: Používat systémová písma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
cs: Určuje, zda Ghostscript může používat systémová písma. Pokud není povoleno, jsou použita pouze písma přiložená v dokumentu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
cs: Obecná nastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
cs: Po&užívat systémová písma

en: Ghostscript Backend Configuration
cs: Nastavení podpůrné vrstvy Ghostscriptu

en: Document version
cs: Verze dokumentu

en: Language Level
cs: Úroveň jazyka
