okular_poppler - en to da translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
da: Forbedr tynde linjer:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
da: Nej

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
da: Massiv

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
da: Form

en: PDF Options
da: PDF-indstillinger

en: Print annotations
da: Udskriv kommentarer

en: Include annotations in the printed document
da: Medtag kommentarer i det udskrevne dokument

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
da: Medtager kommentarer i det udskrevne dokument. Du kan deaktivere dette hvis du vil udskrive det oprindelige ukommenterede dokument.

en: Force rasterization
da: Påtving raster

en: Rasterize into an image before printing
da: Konvertér til rasterbillede før udskrivning

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
da: Påtvinger konvertering af hver side til et rasterbillede før udskrivning. Dette medfører som regel dårligere resultater, men er nyttigt når man udskriver dokumenter der ser ud til at udskrives fejlagtigt i forhold til originaldokumentet.

en: Encrypted
da: Krypteret

en: Unencrypted
da: Ukrypteret

en: Security
da: Sikkerhed

en: Yes
da: Ja

en: Optimized
da: Optimeret

en: PDF Backend Configuration
da: Konfiguration af PDF-motor
