okular_ghostview - en to de translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
de: Plattformspezifische Schriftarten verwenden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
de: Ist diese Einstellung aktiv, verwendet Ghostscript auch plattformspezifische Schriften. Ansonsten werden nur im Dokument eingebettete Schriften benutzt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
de: Allgemeine Einstellungen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
de: &Plattformspezifische Schriftarten verwenden

en: Ghostscript Backend Configuration
de: Einstellungen zum Anzeigemodul Ghostscript

en: Document version
de: Dokumentversion

en: Language Level
de: Sprach-Stufe
