okular_poppler - en to el translation catalogue (42 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
el: Εμπλουτισμός λεπτών γραμμών:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
el: Όχι

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
el: Συμπαγές

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
el: Σχήμα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
el: Εφαρμογή σε εκτυπώσιμη περιοχή

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
el: Εφαρμογή σε πλήρη σελίδα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
el: Καμία: εκτύπωση αρχικού μεγέθους

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα επιτρέψει στο Okular να έρθει σε επαφή με εξωτερικούς OCSP εξυπηρετητές για να ελέγξει αν τα πιστοποιητικά των ψηφιακών υπογραφών έχουν ανακληθεί μετά από τη δημιουργία τους.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
el: Έλεγχος ανάκλησης πιστοποιητικών ψηφιακών υπογραφών με χρήση εξυπηρετητών τρίτων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
el: Βάση δεδομένων πιστοποιητικών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
el: Προκαθορισμένο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
el: Προσαρμοσμένο:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
el: Διαθέσιμες πιστοποιήσεις

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
el: &Φόρτωση υπογραφών

en: PDF Options
el: Επιλογές PDF

en: Print annotations
el: Εκτύπωση σημειώσεων

en: Include annotations in the printed document
el: Να περιλαμβάνονται οι σημειώσεις στο εκτυπωμένο έγγραφο

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
el: Περιλαμβάνονται σημειώσεις στο εκτυπωμένο έγγραφο. Μπορείτε να το απενεργοποιήσετε αυτό αν θέλετε να εκτυπώσετε το αρχικό χωρίς σχολιασμό έγγραφο.

en: Force rasterization
el: Εξαναγκασμός χρωματικής περίπλεξης

en: Rasterize into an image before printing
el: Χρωματική περίπλεξη εικόνας πριν την εκτύπωση

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
el: Εξαναγκασμός χρωματικής περίπλεξης κάθε σελίδας σε μια εικόνα πριν την εκτύπωσή της. Αυτό συνήθως αποδίδει χειρότερο αποτέλεσμα, αλλά είναι χρήσιμο όταν κατά την εκτύπωση τα έγγραφα εμφανίζονται εσφαλμένα.

en: Scaling mode for the printed pages
el: Λειτουργία κλιμάκωσης για τις εκτυπωμένες σελίδες

en: Scale mode:
el: Λειτουργία κλιμάκωσης:

[ctx: PDF v. <version>]
en: PDF v. %1.%2
el: PDF εκδ. %1.%2

en: Format
el: Τύπος αρχειοθέτησης

en: Encrypted
el: Κρυπτογραφημένο

en: Unencrypted
el: Μη κρυπτογραφημένο

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Yes
el: Ναι

en: Optimized
el: Βελτιστοποιημένο

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
el: Υπογραφή από: %1
    
    Ημερομηνία: %2

en: Using Poppler %1
el: Χρήση Poppler %1

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
el: Χρήση Poppler %1
    
    Κατασκευή κατά Poppler %2

en: PDF Backend Configuration
el: Διαμόρφωση συστήματος υποστήριξης PDF

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
el: Κάποια σφάλματα βρέθηκαν στο έγγραφο. Το Okular ίσως να μην εμφανίζει το περιεχόμενο σωστά

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
el: Εκδόθηκε στο όνομα

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
el: Ημερομηνία λήξης

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
el: Χρησιμοποιείτε μια βιβλιοθήκη Poppler η οποία κατασκευάστηκε χωρίς υποστήριξη NSS.
    Γι' αυτόν το λόγο η προσθήκη ψηφιακών υπογραφών δεν είναι διαθέσιμη

en: Restart needed
el: Απαιτείται επανεκκίνηση

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
el: Χρειάζεται να επανεκκινήσετε το Okular μετά τη μεταβολή των ρυθμίσεων του NSS καταλόγου

en: Enter Password
el: Εισαγωγή κωδικού πρόσβασης

en: Enter password to open %1:
el: Εισαγωγή κωδικού για άνοιγμα του %1:
