okular - en to eo translation catalogue (949 entries)

en: Okular, a universal document viewer
eo: Okular, universala dokumentrigardilo

en: Former maintainer
eo: Antaŭa prizorganto

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
eo: Multaj kadra laboro, FictionBook-backend kaj iama ODT-backend

en: Developer
eo: Ellaboranto

en: Created Okular from KPDF codebase
eo: Kreis okular el la KDPF kodobazo

en: KPDF developer
eo: KPDF programisto

en: Annotations artwork
eo: Komentarioj artaĵoj

en: Table selection tool
eo: Tabla elekta ilo

en: Annotation improvements
eo: Komentario plibonigoj

en: Go to page %1
eo: Iri al la paĝo %1

en: Open external file
eo: Malfermi eksteran dosieron

en: Execute '%1'...
eo: Ruli '%1'...

en: First Page
eo: Unua paĝo

en: Previous Page
eo: Antaŭa paĝo

en: Next Page
eo: Sekva paĝo

en: Last Page
eo: Lasta paĝo

en: Back
eo: Malantaŭen

en: Forward
eo: Antaŭen

en: Quit
eo: Forlasi

en: Start Presentation
eo: Komenci prezenton

en: End Presentation
eo: Fini prezenton

en: Find...
eo: Trovi...

en: Go To Page...
eo: Iri al la paĝo...

en: Play sound...
eo: Ludi sonon...

en: JavaScript Script
eo: Ĝavoskripta Skripto

en: Play movie...
eo: Ludi filmon...

en: Play movie
eo: Ludi filmon

en: Stop movie
eo: Halti filmon

en: Pause movie
eo: Paŭzi filmon

en: Resume movie
eo: Rekomenci filmon

en: This Okular is built without audio support
eo: Tiu Okular estas konstruita sen audio-subteno

en: Backend Selection
eo: Interna elekto

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
eo: <qt>Pli ol unu interno troviĝis por la mime-tipo:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Bonvolu elekti la unu uzendan:</qt>

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
eo: Plej multaj paĝoj estas %1.

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
eo: Portreto %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
eo: Pejzaĝo %1

en: Continuing search from beginning
eo: Daŭrigante serĉon de la komenco

en: Continuing search from bottom
eo: Daŭrigante serĉon de malsupre

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
eo: Ne povas trovi kromprogramon kiu kapablas pritrakti la pasitan dokumenton.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
eo: forigi komentariojn

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
eo: La dokumento provas ekzekuti eksteran aplikaĵon kaj, por via sekureco, Okular ne permesas tion.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
eo: Neniu programo troviĝis por malfermi dosieron de mime-tipo %1.

en: Could not open a temporary file
eo: Ne eblis malfermi provizoran dosieron

en: Print conversion failed
eo: Presa konvertiĝo malsukcesis

en: Printing process crashed
eo: Presa procezo paneis

en: Printing process could not start
eo: La presa procezo ne povis komenci

en: Printing to file failed
eo: Presado al dosiero malsukcesis

en: Printer was in invalid state
eo: Presilo estis en nevalida stato

en: Unable to find file to print
eo: Ne eblas trovi dosieron por presi

en: There was no file to print
eo: Ne estis dosiero por presi

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
eo: Ne eblis trovi taŭgan binaron por presi. Certigu, ke CUPS lpr-binaro estas disponebla

en: The page print size is invalid
eo: La paĝa presa grandeco estas nevalida

en: Could not open '%1'. File does not exist
eo: Ne eblis malfermi '%1'. Dosiero ne ekzistas

en: Title
eo: Titolo

en: Subject
eo: Temo

en: Description
eo: Priskribo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Creator
eo: Kreinto

en: Producer
eo: Faristo

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Created
eo: Kreita

en: Modified
eo: Ŝanĝita

en: MIME Type
eo: MIME-Tipo

en: Category
eo: Kategorio

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: File Path
eo: Dosiera vojo

en: File Size
eo: Dosiera grandeco

en: Page Size
eo: Paĝgrandeco

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
eo: aldoni komentarion

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
eo: forigi komentarion

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
eo: modifi komentadajn proprietojn

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
eo: traduki komentarion

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
eo: ĝustigi komentarion

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
eo: redakti tekston

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
eo: redakti komentadajn enhavojn

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
eo: redakti formularajn enhavojn

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
eo: redakti listajn formularelektojn

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
eo: redakti kombinan formularan elekton

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
eo: redakti formularajn butonstatojn

en: Plain &Text...
eo: Plata &teksto...

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
eo: OpenDocument Teksto

en: Print Options
eo: Presi Opcioj

en: Fit to printable area
eo: Kongruas al printebla areo

en: Fit to full page
eo: Taŭgu al plena paĝo

en: Scale mode:
eo: Skala reĝimo:

en: Do not show this message again
eo: Ne montri ĉi tiun mesaĝon denove

en: Not Available
eo: Ne disponebla

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
eo: Fonto: %1

en: &Default Font:
eo: &Defaŭlta tiparo:

en: Version
eo: Versio

en: Serial Number
eo: Seria Numero

en: Issuer
eo: Eldonanto

en: Issued On
eo: Eldonita Je

en: Expires On
eo: Eksvalidiĝas Je

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
eo: Temo

en: Public Key
eo: Publika Ŝlosilo

en: Key Usage
eo: Ŝlosila Uzado

en: %1 (%2 bits)
eo: %1 (%2 bitoj)

en: Property
eo: Proprieto

en: Value
eo: Valoro

en: Pop-up Note
eo: Pop-up Noto

en: Typewriter
eo: Tajpilo

en: Inline Note
eo: Surlinia noto

en: Straight Line with Comment
eo: Rekta Linio kun Komento

en: Straight Line
eo: Rekta Linio

en: Polygon with Comment
eo: Plurangulo kun Komento

en: Polygon
eo: Plurangulo

en: Geometry with Comment
eo: Geometrio kun Komento

en: Geometry
eo: Geometrio

en: Highlight with Comment
eo: Emfazi per Komento

en: Highlight
eo: Emfazi

en: Squiggle with Comment
eo: Squiggle kun Komento

en: Underline with Comment
eo: Substreki per Komento

en: Underline
eo: Substreki

en: Strike Out with Comment
eo: Forstreki per Komento

en: Strike Out
eo: Forstreki

en: Stamp with Comment
eo: Stampi kun Komento

en: Stamp
eo: Stampo

en: Freehand Line with Comment
eo: Libermana Linio kun Komento

en: Freehand Line
eo: Libermana Linio

en: File Attachment
eo: Dosiero Aldonaĵo

en: Sound
eo: Sono

en: Movie
eo: Filmo

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
eo: Ekrano

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
eo: Fenestraĵo

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
eo: Riĉa Amaskomunikilaro

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Author: %1
eo: Aŭtoro: %1

en: Where do you want to save %1?
eo: Kie vi volas konservi %1?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
eo: Ne eblis malfermi "%1" por skribado. La dosiero ne estis konservita.

en: The signature is cryptographically valid.
eo: La subskribo estas kriptografie valida.

en: The signature is cryptographically invalid.
eo: La subskribo estas kriptografie nevalida.

en: Digest Mismatch occurred.
eo: Digest Miskongruo okazis.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
eo: La subskriba CMS/PKCS7-strukturo estas misformita.

en: The requested signature is not present in the document.
eo: La petita subskribo ne ĉeestas en la dokumento.

en: The signature could not be verified.
eo: La subskribo ne povis esti kontrolita.

en: Certificate is Trusted.
eo: Atestilo estas Fidinda.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
eo: Atestilo ne estas Fidinda.

en: Certificate issuer is unknown.
eo: La emisianto de atestilo estas nekonata.

en: Certificate has been Revoked.
eo: Atestilo estas Revokita.

en: Certificate has Expired.
eo: Atestilo Eksvalidiĝis.

en: Certificate has not yet been verified.
eo: Atestilo ankoraŭ ne estis kontrolita.

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
eo: Nekonata problemo kun Atestilo aŭ koruptitaj datumoj.

en: Unknown Algorithm
eo: Nekonata Algoritmo

en: Unknown Type
eo: Nekonata Tipo

en: Digital Signature
eo: Cifereca Subskribo

en: Non-Repudiation
eo: Ne-Repudio

en: Encrypt Keys
eo: Ĉifri Ŝlosilojn

en: Decrypt Keys
eo: Malĉifri Ŝlosilojn

en: Key Agreement
eo: Ŝlosila Interkonsento

en: Sign Certificate
eo: Subskribi Atestilon

en: Sign CRL
eo: Subskribi CRL

en: Encrypt Only
eo: Ĉifri Nur

en: No Usage Specified
eo: Neniu Uzado Specifita

en: The document has not been modified since it was signed.
eo: La dokumento ne estis modifita de kiam ĝi estis subskribita.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
eo: La revizio de la dokumento kiu estis kovrita de ĉi tiu subskribo ne estis modifita;
    tamen okazis postaj ŝanĝoj al la dokumento.

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
eo: La dokumento estis modifita en maniero ne permesita de antaŭa subskribinto.

en: The document integrity verification could not be completed.
eo: La dokumentkontrolo de integreco ne povis esti finita.

en: This document has unsigned signature fields.
eo: Ĉi tiu dokumento havas nesubskribitajn subskribajn kampojn.

en: This document is digitally signed.
eo: Ĉi tiu dokumento estas ciferece subskribita.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
eo: Ĉi tiu dokumento estas ciferece subskribita. Okazis ŝanĝoj ekde la lasta subskribo.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
eo: Ĉi tiu dokumento estas ciferece subskribita. Kelkaj el la subskriboj ne povis esti konvene validigitaj.

en: Unsigned Signature %1
eo: Nesubskribita Subskribo %1

en: Field: %1 on page %2
eo: Kampo: %1 sur paĝo %2

en: Rev. %1: Signed By %2
eo: Rev. %1: Subskribite de %2

en: Signing Time: %1
eo: Tempo de subskribo: %1

en: Reason: %1
eo: Kialo: %1

en: Location: %1
eo: Loko: %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
eo: Ruĝa

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
eo: Oranĝo

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
eo: Flava

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
eo: Verda

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
eo: Cejana

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
eo: Blua

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
eo: Blanka

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
eo: Griza

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
eo: Nigra

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
eo: Larĝo %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
eo: Larĝo de linio de komentario (Neniu komentario elektita)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
eo: Koloro de komentario (Neniu komentario elektita)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
eo: Komenta plenkoloro (Neniu komentario elektita)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
eo: Komentario opakeco (Neniu komentario elektita)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
eo: Tiparo de komentario (Neniu komentario elektita)

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
eo: Aldonu la nunan komentadon al la menuo de rapidaj komentarioj (Neniu komentario elektita)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
eo: Limigu formoproporcion al 1:1 aŭ linia angulo al 15° paŝoj (Neniu komentario elektita)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
eo: Altnivelaj agordoj por la nuna komentarioilo (Neniu komentario elektita)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
eo: Larĝo de linio de komentario

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
eo: Komenta liniolarĝo (Nuna komentario havas neniun liniolarĝon)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
eo: Koloro de teksto de komentario

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
eo: Komenta randkoloro

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
eo: Koloro de komentario

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
eo: Komentario plenigkoloro

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
eo: Komenta plenkoloro (Nuna komentario havas neniun plenigkoloron)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
eo: Tiparo de komentario

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
eo: Tiparo de komentario (La nuna komentario ne havas tiparon)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
eo: Limigi liniangulon al 15° paŝoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
eo: Limigi formoproporcion al 1:1

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
eo: Limigi formoproporcion al 1:1 aŭ linia angulo al 15° paŝoj (Ne subtenata de nuna komentario)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
eo: Komentario opakeco

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
eo: Aldonu la nunan komentadon al la menuo de rapidaj komentarioj

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
eo: Altnivelaj agordoj por la nuna komenta ilo

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
eo: Pleniga Koloro

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
eo: Travidebla

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color...
eo: Propra Koloro...

[ctx: @title:window]
en: Select color
eo: Elekti koloron

en: &Annotations
eo: &Komentoj

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
eo: Kaŝi

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
eo: Montri pliajn komentadojn

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
eo: Markilo

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
eo: Substreki

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
eo: Forstreki

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
eo: Tajpilo

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
eo: Surlinia noto

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
eo: Popup Noto

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
eo: Libermana Linio

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
eo: Rekta linio

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
eo: Sago

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
eo: Rektangulo

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
eo: Elipso

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
eo: Plurangulo

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
eo: Geometriaj formoj

[ctx: @action]
en: Stamp
eo: Stampo

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
eo: Rapidaj Komentoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
eo: Elekti komentilon el la rapidaj komentarioj

en: Quick Annotation Bar
eo: Rapid-Prinota breto

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
eo: Aldoni al Rapidaj Prinotoj

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
eo: Teni Aktiva

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
eo: Konservi la komentadan ilon aktiva post uzo

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
eo: Limigi Proporcion kaj Angulon de Komentado-Iloj

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
eo: Tiparo

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
eo: Agordoj pri komentario

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
eo: Liniolarĝo

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
eo: Opakeco

en: Page %1
eo: Paĝo %1

en: Annotation | %1 Annotations
eo[0]: Komentado
eo[1]: %1 Komentadoj

en: &Open Pop-up Note
eo: Malfermi ŝprucn&oton

en: Copy Text to Clipboard
eo: Kopii tekston al tondujo

en: Copy forbidden by DRM
eo: Kopiado malpermesita de DRM

en: &Delete
eo: &Forigi

en: &Properties
eo: &Trajtoj

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
eo: Kon&servi '%1'...

en: &Appearance
eo: &Apero

en: &General
eo: Ĝ&enerale

en: &Author:
eo: &Aŭtoro:

en: Created:
eo: Kreita:

en: Modified:
eo: Ŝanĝita:

en: Pop-up Note Properties
eo: Pop-up Noto Propraĵoj

en: Typewriter Properties
eo: Propraĵoj de skribmaŝino

en: Inline Note Properties
eo: Surliniaj notaj ecoj

en: Straight Line Properties
eo: Rektliniaj Propraĵoj

en: Polygon Properties
eo: Plurlateraj Propraĵoj

en: Geometry Properties
eo: Geometriaj ecoj

en: Text Markup Properties
eo: Tekstaj Markaj Propraĵoj

en: Stamp Properties
eo: Stampaj ecoj

en: Freehand Line Properties
eo: Freehand Line Propraĵoj

en: Caret Properties
eo: Caret Propraĵoj

en: File Attachment Properties
eo: Dosieraj Aldonaj Propraĵoj

en: Sound Properties
eo: Sonaj ecoj

en: Movie Properties
eo: Filmaj ecoj

en: Annotation Properties
eo: Notaj ecoj

en: Modified: %1
eo: Ŝanĝita: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
eo: Elekti propran stampsimbolon el dosiero

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
eo: Elekti propran poŝtmarkan simbolon

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
eo: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Piktogramodosieroj (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
eo: Ne eblis ŝargi la dosieron <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
eo: Nevalida dosiero

en: &Color:
eo: &Koloro:

en: &Opacity:
eo: Maldiafanec&o:

en: Icon:
eo: Piktogramo:

en: Comment
eo: Komento

en: Help
eo: Helpo

en: Insert
eo: Enmeti

en: Key
eo: Klavo

en: New paragraph
eo: Nova alineo

en: Note
eo: Noto

en: Paragraph
eo: Paragrafo

en: Font:
eo: Tiparo:

en: Text &color:
eo: Teksta &koloro:

en: &Align:
eo: &Alliniigi:

en: Left
eo: Maldekstre

en: Center
eo: Centrigita

en: Right
eo: Dekstre

en: Border &width:
eo: Bordo &larĝo:

en: Approved
eo: Aprobita

en: As Is
eo: Ĉi tiel

en: Confidential
eo: Konfidenca

en: Departmental
eo: Departementa

en: Draft
eo: Malneto

en: Experimental
eo: Eksperimenta

en: Expired
eo: Forpasinta

en: Final
eo: Fina

en: For Comment
eo: Komentinda

en: For Public Release
eo: Publikinda

en: Not Approved
eo: Ne aprobita

en: Not For Public Release
eo: Ne publikinda

en: Sold
eo: Vendita

en: Top Secret
eo: Sekretega

en: Bookmark
eo: Legosigno

en: Information
eo: Informo

en: Stamp symbol:
eo: Stampsimbolo:

en: &Width:
eo: &Larĝo:

en: Line start:
eo: Liniokomenco:

en: Line end:
eo: Liniofino:

en: Square
eo: Kvadrato

en: Circle
eo: Rondo

en: Diamond
eo: Diamanto

en: Open Arrow
eo: Malfermi Sagon

en: Closed Arrow
eo: Fermita Sago

en: None
eo: Neniu

en: Butt
eo: Pugo

en: Right Open Arrow
eo: Dekstra Malferma Sago

en: Right Closed Arrow
eo: Dekstra Fermita Sago

en: Leader line length:
eo: Longo de gvidlinio:

en: Leader line extensions length:
eo: Longo de etendaĵoj de gvidlinio:

en: Enabled
eo: Ebligita

en: Shape fill:
eo: Formplenigo:

en: Type:
eo: Tipo:

en: Strike out
eo: Trastreki

en: Rectangle
eo: Rektangulo

en: Ellipse
eo: Elipso

en: File attachment symbol:
eo: Dosiera kunsila simbolo:

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
eo: Grafo

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
eo: Puŝpinglo

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
eo: Paperklipo

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
eo: Etikedo

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
eo: Dosiero

en: No description available.
eo: Neniu priskribo havebla.

en: Name:
eo: Nomo:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Caret symbol:
eo: Kartsimbolo:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
eo: Neniu

en: Close this note
eo: Fermi ĉi noton

en: Options
eo: Opcioj

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
eo: Ĉi tiu komentario povas enhavi LaTeX-kodon.
    Alklaku ĉi tie por bildigi.

en: Cannot find latex executable.
eo: Ne povas trovi lateksan plenumeblan.

en: LaTeX rendering failed
eo: LaTeX-bildado malsukcesis

en: Cannot find dvipng executable.
eo: Ne povas trovi dvipng ruleblan.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
eo: Problemo okazis dum la ekzekuto de la komando 'latekso'.

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
eo: Problemo okazis dum la ekzekuto de la komando 'dvipng'.

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
eo[0]: %1
    
    Unu legosigno
eo[1]: %1
    
    %2 legosignoj

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Show for all documents
eo: Montri por ĉiuj dokumentoj

en: Search...
eo: Serĉi...

en: Go to This Bookmark
eo: Iri al ĉi tiu legosigno

en: Rename Bookmark
eo: Alinomi la legosignon

en: Remove Bookmark
eo: Forigi la legosignon

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
eo: Malfermi Dokumenton

en: Remove all Bookmarks for this Document
eo: Forigi ĉiujn Legosignojn por ĉi tiu Dokumento

en: Certificate Viewer
eo: Atestilo-Vidilo

en: Export...
eo: Eksporti...

en: General
eo: Ĝenerale

en: Issued By
eo: Publikigita de

en: Common Name(CN)
eo: Komuna Nomo (CN)

en: EMail
eo: Retpoŝto

en: Organization(O)
eo: Organizo (O)

en: Issued To
eo: Eldonita Al

en: Validity
eo: Valideco

en: Fingerprints
eo: Fingrospuroj

en: SHA-1 Fingerprint
eo: SHA-1 Fingrosigno

en: SHA-256 Fingerprint
eo: SHA-256 Fingrosigno

en: Details
eo: Detaloj

en: Certificate Data:
eo: Atestildatumoj:

en: Where do you want to save this certificate?
eo: Kie vi volas konservi ĉi tiun atestilon?

en: Certificate File (*.cer)
eo: Atestilo (*.cer)

en: Could not export the certificate
eo: Ne eblis eksporti la atestilon

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
eo: &Kolora Reĝimo

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
eo: Ŝanĝi Kolorojn

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
eo: &Normalaj Koloroj

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
eo: &Inversigi Kolorojn

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
eo: Ŝanĝi &Paperan Koloron

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
eo: Ŝanĝi &Malhelajn && Lumajn Kolorojn

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
eo: Konverti al Nigra && &Blanka

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
eo: Inversigi &Lumecon

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
eo: Inversi L&uma (sRGB Lineare)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
eo: Inversigi Luma (&Simetrie)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
eo: Ŝovi Hue P&ozitivo

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
eo: Ŝovi Hue N&egativo

note: i18n: tag tool attribute name
en: Red
eo: Ruĝa

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green
eo: Verda

note: i18n: tag tool attribute name
en: Blue
eo: Blua

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow
eo: Flava

note: i18n: tag tool attribute name
en: Black
eo: Nigra

note: i18n: tag tool attribute name
en: White
eo: Blanka

note: i18n: tag tool attribute name
en: Arrow
eo: Sago

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow Highlighter
eo: Flava emfazilo

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green Highlighter
eo: Verda emfazilo

note: i18n: tag tool attribute name
en: Insert Text
eo: Enmeti Tekston

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
eo: Desegnu randon ĉirkaŭ ligiloj

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
eo: Ŝanĝi kolorojn

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
eo: <b>Averto:</b> ĉi tiuj opcioj povas malbone influi desegna rapidecon.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
eo: Inverti kolorojn

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
eo: Ŝanĝi la paperan koloron

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
eo: Ŝanĝi malhelajn kaj helajn kolorojn

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
eo: Konverti al nigra kaj blanka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
eo: Inversi malpezeco

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
eo: Inversa luma (sRGB lineara)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
eo: Inversa luma (simetria)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
eo: Ŝanĝi nuancon pozitiva

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
eo: Ŝanĝi nuancon negativa

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
eo: Kolora moduso:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
eo: Papera koloro:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
eo: Malhela koloro:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
eo: Hela koloro:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
eo: Sojlo:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Contrast:
eo: Kontrasto:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
eo: Teksto-al-parola motoro:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
eo: Voĉo por teksto:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
eo: Plena Komenta Ilobreto

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
eo: Rapida Komenca Ilobreto

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
eo: Komenta ilobreto:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
eo: Aŭtoro:

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
eo: <b>Noto:</b> la informoj ĉi tie estas uzataj nur por komentarioj. La informoj estas konservitaj en komentitaj dokumentoj, kaj tiel estos transdonitaj kune kun la dokumento.

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
eo: <h3>Rapidaj Komentaj Iloj</h3>

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
eo: Elektu la redaktilon, kiun vi volas lanĉi kiam Okular volas malfermi fontdosieron.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
eo: Propra Teksto-Redaktilo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
eo: Emacs Kliento

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
eo: Lyx Kliento

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: TeXiFy IDEA
eo: TeXiFy IDEO

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
eo: <qt>Agordu la komandon de propra tekstredaktilo lanĉota.<br />
    Vi povas ankaŭ meti kelkajn anstataŭaĵojn:
    <ul>
      <li>%f - la dosiernomo</li>
      <li>%l - la linio de la atingota dosiero</li>
      <li>%c - la kolumno de la atingota dosiero</li>
    </ul>
    Se %f ne estas specifita , tiam la dosiernomo estas almetita al la specifita komando.

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
eo: Komando:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
eo: Uzi glatan rulumon

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
eo: Aspekto:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
eo: Montri rulumskalojn

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
eo: Ligi la bildetojn kun la paĝo

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
eo: Montri sugestojn kaj informmesaĝojn

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
eo: Sciigi pri enigitaj dosieroj, formoj aŭ subskriboj

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
eo: Montri titolon de la dokumento en titolbreto se disponebla

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
eo: Montri nur dosiernomon

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
eo: Montri plenan dosiervojon

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
eo: Kiam ne montras la titolon de la dokumento:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
eo: Uzi propran fonkoloron:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
eo: Programaj funkcioj:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
eo: Malfermi novajn dosierojn en langetoj

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
eo: Ŝanĝi al ekzistanta langeto se dosiero jam estas malfermita

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
eo: Obei DRM-limigojn

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
eo: Reŝargi dokumenton pri dosierŝanĝo

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
eo: Montri la internan elektofenestron

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
eo: Dekstre al maldekstre legodirekto

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
eo: Malfermi en kontinua reĝimo defaŭlte

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
eo: Kiam vi uzas Foliumilon, faldi kursoron ĉe ekranaj randoj

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
eo: Superrigardaj kolumnoj:

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
eo: Difinas kiom multe de la nuna rigarda areo ankoraŭ estos videbla dum premado de la klavoj Paĝo Supre/Malsupren.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
eo: Paĝo Supre/Malsupren interkovro:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
eo: Laŭ larĝo

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
eo: Laŭ paĝo

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
eo: Aŭtomate Ĝisrandigi

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
eo: Difinas la defaŭltan zomreĝimon por dosieroj kiuj neniam estis malfermitaj antaŭe. Por dosieroj kiuj estis malfermitaj antaŭ ol la antaŭa zomo estas aplikata.

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
eo: Defaŭlta zomo:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
eo: Ebligi travideblecojn

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
eo: CPU-uzo:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
eo: Malalta

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
eo: Normala (defaŭlte)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
eo: Agresema

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
eo: Avida

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
eo: Memoruzo:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
eo: Ebligi tekstkontraŭaliason

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
eo: Bildaj opcioj:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
eo: Ebligi grafikan kontraŭalias

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
eo: Ebligi tekstan sugeston

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
eo: Gardas la memoruzon la plej malalte eble. Ne reuzas ion. (Por sistemoj kun malgranda memoro.)

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
eo: Bona kompromiso inter memoruzo kaj rapidecgajno. Antaŭŝargu la sekvan paĝon kaj plifortigu serĉojn. (Por sistemoj kun 2GB da memoro, kutime.)

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
eo: Tenas ĉion en memoro. Antaŭŝargi sekvajn paĝojn. Plifortigu serĉojn. (Por sistemoj kun pli ol 4GB da memoro.)

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
eo: Ŝarĝas kaj konservas ĉion en memoro. Antaŭŝargu ĉiujn paĝojn. (Uzos maksimume 50% de via tuta memoro aŭ vian liberan memoron, kio ajn estas pli granda.)

[ctx: Spinbox prefix: Advance automatically: every n seconds]
en: every
eo: ĉiu

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
eo[0]:  sekundo
eo[1]:  sekundoj

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
eo: Antaŭeniri aŭtomate:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
eo: Bukli post la lasta paĝo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
eo: Frapu maldekstran/dekstran flankon por iri malantaŭen/antaŭen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
eo: Frapu ie ajn por antaŭeniri

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
eo: Malebligita

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
eo: Tuŝnavigado:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
eo: Fona koloro:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
eo: Kaŝita post prokrasto

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
eo: Ĉiam videbla

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
eo: Ĉiam kaŝita

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
eo: Musa kursoro:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
eo: Montri progresindikilon

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
eo: Montri resuman paĝon

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
eo: Tuj (Neniam uzi animaciojn)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
eo: Hazarda transiro

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
eo: Kurtenoj vertikalaj

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
eo: Kurtenoj horizontalaj

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
eo: Skatolo enen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
eo: Skatolo ekstere

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
eo: Dissolvi

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
eo: Briligi malsupren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
eo: Briligi ĝuste

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
eo: Briligi dekstre malsupren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
eo: Dividi horizontale

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
eo: Dividi horizontale eksteren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
eo: Dividi vertikale

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
eo: Dividi vertikale eksteren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
eo: Viŝi malsupren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
eo: Viŝi dekstren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
eo: Viŝi maldekstren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
eo: Viŝi supren

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
eo: Defaŭlta transpaso:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
eo: Preferata ekrano:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
eo: <h3>Desegnaj Iloj</h3>

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
eo: Nuna Ekrano

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
eo: Apriora Ekrano

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
eo: Ekrano %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
eo: Ekrano %1 (malkonektita)

en: Drawing Tool: %1
eo: Desegna ilo: %1

en: Eraser
eo: Skrapgumo

en: &Name:
eo: &Nomo:

en: &Type:
eo: &Tipo:

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Text markup
eo: Teksta markado

en: Geometrical shape
eo: Geometria formo

en: Create annotation tool
eo: Krei komentarion

en: Edit annotation tool
eo: Redakti komentarion

en: Color:
eo: Koloro:

en: &Pen Width:
eo: &Pluma Larĝo:

en: Create drawing tool
eo: Krei desegnan ilon

en: Edit drawing tool
eo: Redakti desegnilon

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
eo: Enkorpigitaj dosieroj

[ctx: @action:button]
en: View
eo: Vido

[ctx: @title:column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @title:column]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @title:column]
en: Created
eo: Kreita

[ctx: @title:column]
en: Modified
eo: Ŝanĝita

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
eo: Kon&servi kiel...

[ctx: @action:inmenu]
en: &View...
eo: &Vidi...

en: Could not load print preview part
eo: Ne eblis ŝargi la printan antaŭrigardan komponanton

en: Print Preview
eo: Printa antaŭrigardo

en: Close
eo: Fermi

[ctx: Find text]
en: F&ind:
eo: Trov&i:

en: Text to search for
eo: Serĉenda teksto

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
eo: Sekva

en: Jump to next match
eo: Iri al la sekva rezulto

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
eo: Antaŭa

en: Jump to previous match
eo: Salti al la antaŭa kongruo

en: Modify search behavior
eo: Modifi la serĉan konduton

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: From current page
eo: El nuna paĝo

en: Find as you type
eo: Trovi dum vi tajpas

en: *|All Files
eo: *|Ĉiuj dosieroj

en: Unsigned Signature Field (Click to Sign)
eo: Nesubskribita Signatura Kampo (Klaku por Subskribi)

en: &Sign...
eo: &Subskribi...

en: Signature Properties
eo: Subskribo Propraĵoj

en: Search Options
eo: Serĉaj opcioj

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
eo: Usklecodistinga

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
eo: Regulesprimo

en: S&earch:
eo: S&erĉi:

en: Layers
eo: Tavoloj

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
eo: el

en: Zoom
eo: Zomi

en: Zoom to 100%
eo: Zomi al 100%

en: Rotate &Right
eo: Rotacii Dekst&ren

[ctx: Rotate right]
en: Right
eo: Dekstre

en: Rotate &Left
eo: Rotacii ma&ldekstren

[ctx: Rotate left]
en: Left
eo: Maldekstre

en: Original Orientation
eo: Origina orientiĝo

en: &Trim View
eo: S&tuci Vidon

en: &Trim Margins
eo: &Tondeti Marĝenojn

en: Trim To &Selection
eo: &Stuci Al Elekto

en: Fit &Width
eo: Laŭ &larĝo

en: Fit &Page
eo: Laŭ &paĝo

en: &Auto Fit
eo: &Aŭtomate Alĝustigi

en: Fit Wi&ndow to Page
eo: Alĝustigi Fe&nestron al Paĝo

en: &View Mode
eo: &Vida moduso

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
eo: Unu&sola Paĝo

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
eo: &Alfrontantaj Paĝoj

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
eo: Frontaj Paĝoj (&Centra Unua Paĝo)

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
eo: Superrigard&o

en: &Continuous
eo: &Kontinua

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
eo: Uzi Dekstren al Maldekstren Legadon

en: &Browse
eo: &Foliumi

en: &Zoom
eo: &Zomi

en: Area &Selection
eo: Area &Selekto

en: &Text Selection
eo: &Tekstelekto

en: T&able Selection
eo: T&abela Elekto

en: &Magnifier
eo: &Lupeo

[ctx: @action]
en: Selection Tools
eo: Elektiloj

en: Digitally &Sign...
eo: &Signu ciferece...

en: Speak Whole Document
eo: Laŭtlegi Tutan Dokumenton

en: Speak Current Page
eo: Laŭtlegi Aktualan Paĝon

en: Stop Speaking
eo: Ĉesi Laŭtlegadon

en: Pause/Resume Speaking
eo: Paŭzi/Rekomenci Paroladon

en: Scroll Up
eo: Rulumi supren

en: Scroll Down
eo: Rulumi malsupren

en: Scroll Page Up
eo: Rulumi Paĝon Supren

en: Scroll Page Down
eo: Rulumi Paĝon Malsupren

en: Show Forms
eo: Montri la formularojn

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
eo[0]: Ŝargis unupaĝan dokumenton.
eo[1]: Ŝargis %1-paĝan dokumenton.

en: Copy Table Contents to Clipboard
eo: Kopii Tabelenhavon al Tondujo

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
eo[0]: Teksto (1 signo)
eo[1]: Teksto (%1 signoj)

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al la poŝo

en: Speak Text
eo: Paroli la tekston

en: Image (%1 by %2 pixels)
eo: Bildo (%1 sur %2 rastrumeroj)

en: Save to File...
eo: Konservi al la dosiero...

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
eo: Bildo [%1x%2] kopiita al la poŝo.

en: Save file
eo: Konservi dosieron

en: Images (*.png *.jpeg)
eo: Bildoj (*.png *.jpeg)

en: File not saved.
eo: Dosiero ne konservita.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
eo: Bildo [%1x%2] konservita en la dosiero %3.

en: Copy Text
eo: Kopii la tekston

en: Go to '%1'
eo: Iri al '%1'

en: Fit Width
eo: Laŭ larĝo

en: Fit Page
eo: Laŭ paĝo

en: Auto Fit
eo: Aŭtomata Fit

en: Search for '%1' with
eo: Serĉi '%1' per

en: Configure Web Shortcuts...
eo: Agordi Retajn Ŝparvojojn...

en: Follow This Link
eo: Sekvi tiun ligon

en: Play this Sound
eo: Ludi ĉi tiun Sonon

en: Stop Sound
eo: Halti Sonon

en: Copy Link Address
eo: Kopii la ligan adreson

en: Search for '%1' in this document
eo: Serĉi '%1' en ĉi tiu dokumento

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
eo: Elektu zomozonon. Maldekstre klaku por zomi.

en: Click to see the magnified view.
eo: Klaku por vidi la pligrandigitan vidon.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
eo: Tiru rektangulon ĉirkaŭ la teksto/grafikaĵoj kopiendaj.

en: Select text
eo: Elekti tekston

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
eo: Desegnu rektangulon ĉirkaŭ la tablo, tiam alklaku proksime de randoj por dividi; premu Esc por forigi.

en: All your signing certificates are either not valid yet or are past their validity date.
eo: Ĉiuj viaj subskribaj atestiloj aŭ ankoraŭ ne validas aŭ preterpasis sian validecdaton.

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
eo: Ne estas disponeblaj subskribaj atestiloj.<br/>Por pliaj informoj, bonvolu vidi la sekcion pri <a href="%1">Aldono de Ciferecaj Subskriboj</a> en la manlibro.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
eo: Vi havas nekonservitajn ŝanĝojn. Bonvolu konservi la dokumenton antaŭ subskribi ĝin.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
eo: Desegnu rektangulon por enmeti la subskriban kampon

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
eo: Desegnu rektangulon ĉirkaŭ la paĝareo, kiun vi volas konservi videbla

en: New Text Note
eo: Nova teksta noto

en: Text of the new note:
eo: Teksto de la nova noto:

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
eo: Subskribo de ĉi tiu grandeco povas esti tro malgranda por legi. Se vi ŝatus krei eble pli legeblan subskribon, premu <interface>Rekomencu</interface> kaj desegnu pli grandan rektangulon.

[ctx: @action:button]
en: Start Over
eo: Rekomenci

[ctx: @action:button]
en: Sign
eo: Signo

[ctx: %1 is a file path]
en: Could not sign. Invalid certificate password or could not write to '%1'
eo: Ne povis subskribi. Nevalida atestila pasvorto aŭ ne povis skribi al '%1'

en: Author name
eo: Nomo de aŭtoro

en: Author name for the annotation:
eo: Nomo de aŭtoro por la komentario:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
eo: Desegnu elipso (trenu por elekti zonon)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
eo: Marki tekston

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
eo: Desegnu libermanan linion

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
eo: Surlinia teksta komentado (eltiru por elekti zonon)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
eo: Meti pop-up noton

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
eo: Desegni poligonon (klaku sur la unua punkto por forfermi ĝin)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
eo: Desegni rektangulon

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
eo: Strekaĉi tekston

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
eo: Almeti stampan simbolon

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
eo: Desegni rektan linion

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
eo: Forstreki tekston

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
eo: Substreki tekston

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
eo: Skriba komentario (trenu por elekti zonon)

en: Highlighter
eo: Markilo

en: Add favorite annotation
eo: Aldoni plej ŝatatan komentarion

en: Custom annotation name:
eo: Propra komentario nomo:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordo

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
eo: &Orientiĝo

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
eo: &Legosignoj

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
eo: Ilobreto de Vidilo

en: Thumbnails
eo: Miniaturoj

en: Annotations
eo: Komentarioj

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
eo: Ĉi tiu dokumento enhavas komentadojn aŭ formularajn datumojn, kiuj estis konservitaj interne de antaŭa Okulara versio. Interna konservado <b>ne plu estas subtenata</b>.<br/>Bonvolu konservi en dosieron por movi ilin se vi volas daŭrigi redakti la dokumenton.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
eo: Tiu dokumento enhavas enkorpigitajn dosierojn. <a href="okular:/embeddedfiles">Klaku tie por vidi ilin</a> aŭ uzu Dosiero -> Enkorpigitaj dosieroj.

[ctx: Previous page]
en: Previous
eo: Antaŭa

en: Go back to the Previous Page
eo: Antaŭiri al la antaŭa paĝo

en: Moves to the previous page of the document
eo: Iras al la antaŭa paĝo de la dokumento

[ctx: Next page]
en: Next
eo: Sekva

en: Advance to the Next Page
eo: Aliri al la sekva paĝo

en: Moves to the next page of the document
eo: Iras al la sekva paĝo de la dokumento

en: Beginning of the document
eo: Komenco de la dokumento

en: Moves to the beginning of the document
eo: Movas al la komenco de la dokumento

en: End of the document
eo: Fino de la dokumento

en: Moves to the end of the document
eo: Movas al la fino de la dokumento

en: Rename the current bookmark
eo: Alinomi la nunan legosignon

en: Previous Bookmark
eo: Antaŭa legosigno

en: Go to the previous bookmark
eo: Iri al la antaŭa legosigno

en: Next Bookmark
eo: Sekva legosigno

en: Go to the next bookmark
eo: Iri al la sekva legosigno

en: Configure Okular...
eo: Agordi Okular...

en: Configure Viewer...
eo: Agordi la rigardilon...

en: Configure Viewer Backends...
eo: Agordi Viewer Backends...

en: Configure Backends...
eo: Agordi la internojn...

en: About Backend
eo: Pri la interno

en: Reloa&d
eo: Reŝa&rgi

en: Reload the current document from disk.
eo: Reŝargi la nunan dokumenton el la disko.

en: Close &Find Bar
eo: &Fermi la trovobreton

en: Page Number
eo: Paĝa Nombro

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes...
eo: Agordi Kolorajn Reĝimojn...

en: Select All Text on Current Page
eo: Elekti Ĉian Tekston sur Nuna Paĝo

en: Show S&idebar
eo: Montri S&idbreton

en: Show &Page Bar
eo: Montri &Paĝan Baron

en: Show &Signatures Panel
eo: Montri Panelon de &Subskriboj

en: &Embedded Files
eo: &Enkorpigitaj dosieroj

en: E&xport As
eo: E&ksporti kiel

en: S&hare
eo: Kun&havigi

en: P&resentation
eo: P&rezento

en: Open Con&taining Folder
eo: Malfermi Enhavan&tan Dosierujon

en: &Import PostScript as PDF...
eo: &Importi PostScript kiel PDF...

en: Switch Blackscreen Mode
eo: Ŝalti NigrEkranan Reĝimon

en: Erase Drawing
eo: Forigi Desegnon

en: Configure Annotations...
eo: Agordi komentariojn...

en: Play/Pause Presentation
eo: Ludi/Paŭzi Prezentadon

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
eo: Vi ĵus modifis la malfermitan dokumenton, sed ĉi tiu speco de dokumento ne povas esti konservita.
    Ajna modifo estos perdita post la fermo de Okular.

en: Document can't be saved
eo: Dokumento ne povas esti konservita

en: Could not open '%1' (%2)
eo: Ne eblis malfermi '%1' (%2)

en: The loading of %1 has been canceled.
eo: La ŝarĝo de %1 estas nuligita.

en: Could not open %1. Reason: %2
eo: Ne eblis malfermi %1. Kialo: %2

en: Configure Viewer Backends
eo: Agordi Viewer Backends

en: Configure Backends
eo: Agordi la internojn

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
eo: La programo "ps2pdf" ne estis trovita, do Okular ne povas importi PS-dosierojn uzante ĝin.

en: ps2pdf not found
eo: ps2pdf ne troviĝis

en: PostScript files (%1)
eo: PostScript-dosieroj (%1)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
eo: Importante postskriptan dosieron kiel PDF (tio eble daŭras)...

en: Please enter the password to read the document:
eo: Bonvolu enigi la pasvorton por legi la dokumenton:

en: Incorrect password. Try again:
eo: Malĝusta pasvorto. Provu denove:

en: Document Password
eo: Dokumenta Pasvorto

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
eo: Ĉi tiu dokumento havas XFA-formojn, kiuj estas nuntempe <b>nesubtenataj</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
eo: Tiu dokumento enhavas formularojn. Klaku sur la butono por interagi kun ili, aŭ uzu Vidi -> Montri la formularojn.

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
eo: Ĉiuj redaktaj kaj interagaj funkcioj por ĉi tiu dokumento estas malŝaltitaj. Bonvolu konservi kopion kaj remalfermi por redakti ĉi tiun dokumenton.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
eo: Ĉi tiu dokumento volas esti montrita plena ekrano.
    Lasi normalan reĝimon kaj eniri prezentreĝimon?

en: Request to Change Viewing Mode
eo: Peto Ŝanĝi Vidan Reĝimon

en: Enter Presentation Mode
eo: Eniri Prezentreĝimon

en: Deny Request
eo: Malakcepti Peton

en: Could not open %1. %2
eo: Ne eblis malfermi %1. %2

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
eo: La dosiero <filename>%1</filename> havas nekonservitajn ŝanĝojn sed estis modifita de alia programo. Ĝia reŝargo anstataŭigos la nekonservitajn ŝanĝojn per la ŝanĝoj farataj en la alia programo.<nl/><nl/>Ĉu vi volas daŭrigi reŝargi la dosieron?

en: File Changed
eo: Dosiero Ŝanĝita

en: Continue Reloading
eo: Daŭrigi Reŝargon

en: Abort Reloading
eo: Ĉesi Reŝargon

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
eo: La dosiero <filename>%1</filename> havas nekonservitajn ŝanĝojn sed estis modifita de alia programo. Ĝia fermado anstataŭigos la nekonservitajn ŝanĝojn per la ŝanĝoj farataj en la alia programo.<nl/><nl/>Ĉu vi volas daŭrigi pri fermi la dosieron?

en: Continue Closing
eo: Daŭrigi Fermadon

en: Abort Closing
eo: Ĉesigi Fermadon

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
eo: Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn al "%1" aŭ forĵeti ilin?

en: Close Document
eo: Fermi dokumenton

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
eo: Tiu ligo kaŭzas agon de fermado de dokumento kiu ne funkcias uzante la enkorpigitan vidilon.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
eo: Tiu ligo kaŭzas agon de forlaso de dokumento kiu ne funkcias uzante la enkorpigitan vidilon.

en: Reloading the document...
eo: Reŝargante la dokumenton...

en: Contents
eo: Enhavo

en: Signatures
eo: Subskriboj

en: Go to Page
eo: Iri al la paĝo

en: &Page:
eo: &Paĝo:

en: Enter the new name of the bookmark:
eo: Enigu la novan nomon de la legosigno:

en: Rename this Bookmark
eo: Alinomi ĉi tiun Legomarkon

en: Remove this Bookmark
eo: Forigi ĉi tiun legosignon

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
eo: Vi elektis konservi Okularan Arkivon sen ke la dosiernomo finiĝas per la etendo '%1'. Tio ne estas permesita, ĉu vi volas elekti novan nomon?

en: Unsupported extension
eo: Nesubtenata etendo

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
eo: Elekti Novan Nomon

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
eo: La dosiero <filename>%1</filename> estis modifita per alia programo. Se vi konservas nun, ajn ŝanĝoj faritaj en alia programo perdiĝos. Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: Save - Warning
eo: Konservi - Averto

en: Save a Copy Elsewhere
eo: Konservi kopin aliloke

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
eo: La nuna dokumento estas protektita per pasvorto.<br />Por konservi, la dosiero devas esti reŝargita. Oni denove petos vin pri la pasvorto kaj via historio de malfari/refari estos perdita.<br />Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Could not open the temporary file for saving.
eo: Ne eblis malfermi la provizoran dosieron por konservi.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
eo: Ne eblis anstataŭigi <filename>%1</filename> ĉar tiu dosiero estas nurlegebla. Provu konservi al alia loko aŭ ŝanĝi la permesojn de tiu dosiero.

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
eo: Post konservado, la nuna dokumentformato postulas la dosieron esti reŝargita. Via malfari/refari historio estos perdita.<br />Ĉu vi volas daŭrigi?

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
eo: Ne eblis konservi la dosieron en '%1'. Provu konservi ĝin aliloke.

en: Filled form contents
eo: Plenigita formularo enhavo

en: User annotations
eo: Uzantaj komentarioj

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
eo: Vi estas konservonta ŝanĝojn, sed la nuna dosierformato ne subtenas konservadon de la sekvaj elementoj. Bonvolu uzi la formaton <i>Okular-dokumentarkivo</i> por konservi ilin.

en: Warning
eo: Averto

en: Save as Okular document archive...
eo: Konservi kiel Okular-dokumentarkivo...

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
eo: Vi estas konservonta ŝanĝojn, sed la nuna dosierformato ne subtenas konservadon de la sekvaj elementoj. Bonvolu uzi la formaton <i>Okular-dokumentarkivo</i> por konservi ilin. Klaku <i>Daŭrigi</i> por konservi la dokumenton kaj forĵeti ĉi tiujn elementojn.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
eo: Vi estas konservonta ŝanĝojn, sed la nuna dosierformato ne subtenas konservadon de la sekvaj elementoj. Bonvolu uzi la formaton <i>Okular-dokumentarkivo</i> por konservi ilin. Alklaku <i>Daŭrigi</i> por konservi, sed vi perdos ĉi tiujn elementojn same kiel la malfari/refari historion.

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Continue losing changes
eo: Daŭrigi perdon de ŝanĝoj

en: File could not be saved in '%1'. %2
eo: La dosiero ne povis esti konservita en '%1'. %2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
eo: Okular ne eblas kopii %1 al la specifigita loko.
    
    La dokumento ne plu ekzistas.

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
eo: La dosiero ne povis esti konservita en '%1'. Eraro: '%2'. Provu konservi ĝin al alia loko.

en: Expand whole section
eo: Vastigi tutan sekcion

en: Collapse whole section
eo: Malvastigi tutan sekcion

en: Expand all
eo: Plivastigi ĉion

en: Collapse all
eo: Malvastigi ĉion

en: Sync Thumbnail with Page
eo: Sinkronigi Bildeton kun Paĝo

en: Add Bookmark
eo: Aldoni legosignon

en: Tools
eo: Iloj

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
eo: Paroli

[ctx: @title:window]
en: Print
eo: Presi

en: Printing this document is not allowed.
eo: Printado de tiu dokumento ne estas permesita.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
eo: Ne eblis presi la dokumenton. Nekonata eraro. Bonvolu raporti al bugs.kde.org

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
eo: Ne eblis presi la dokumenton. Detala eraro estas "%1". Bonvolu raporti al bugs.kde.org

en: Go to the place you were before
eo: Iri al la loko kie vi estis antaŭe

en: Go to the place you were after
eo: Iri al la loko kie vi estis poste

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
eo: <qt><strong>Dosiera eraro!</strong> Ne eblis krei nedaŭran dosieron <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
eo: <qt><strong>Dosiera eraro!</strong> Ne eblis malfermi la dosieron <nobr><strong>%1</strong></nobr> por ekstrakti. La dosiero ne estos ŝargita.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
eo: <qt>Tiu eraro kutime okazas se vi ne havas sufiĉajn permesojn por legi la dosieron. Vi povas kontroli proprieton kaj permesojn se vi dekstre alklakas la dosieron en la dosiermanaĝero de Dolphin, poste elektas la opcion 'Propertoj' kaj elektu langeton 'Permesoj' en la malfermita fenestro.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
eo: <qt><strong>Dosiera eraro!</strong> Ne eblis ekstrakti la dosieron <nobr><strong>%1</strong></nobr>. La dosiero ne estos ŝargita.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
eo: <qt>Tiu eraro kutime okazas kiam la dosiero estas korupta. Se vi volas certiĝi, provu ekstrakti la dosieron manume, uzante komandliniajn ilojn.</qt>

en: No Bookmarks
eo: Neniu legosigno

en: There was a problem sharing the document: %1
eo: Estis problemo kun konigo de la dokumento: %1

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Document shared successfully
eo: Dokumento kunhavita sukcese

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
eo: Vi povas trovi la komunan dokumenton ĉe: <a href="%1">%1</a>

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Vidi

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: &Ek

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (annotationToolBar)
en: Annotation Toolbar
eo: Komenta Ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (quickAnnotationToolBar)
en: Quick Annotation Toolbar
eo: Rapida Komenca Ilobreto

en: General Options
eo: Ĝenerala agordo

en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: Accessibility Reading Aids
eo: Alireblecaj legadaj helpiloj

en: Performance
eo: Rendimento

en: Performance Tuning
eo: Rendimenta agordo

en: Configure Viewer
eo: Agordi la rigardilon...

en: Presentation
eo: Prezento

en: Options for Presentation Mode
eo: Opcioj por la prezenta moduso

en: Annotation Options
eo: Komentario Opcioj

en: Editor
eo: Redaktilo

en: Editor Options
eo: Redaktilaj Opcioj

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
eo: La redaktilo estis agordita de la komandlinio al 
     %1 
    Se vi volas uzi la agordon, lanĉu okularan sen la opcio --editor-cmd

en: Find Next
eo: Trovi la sekvan

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
eo: %1 – Prezento

en: Switch Screen
eo: Ŝalti ekranon

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
eo: Ekrano %1

en: Exit Presentation Mode
eo: Foriri el la prezenta moduso

en: Title: %1
eo: Titolo: %1

en: Pages: %1
eo: Paĝoj: %1

en: Click to begin
eo: Klaku por komenci

[ctx: For Presentation]
en: Pause
eo: Paŭzi

[ctx: For Presentation]
en: Play
eo: Ludi

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
eo: Estas du maniere forlasi la prezentan moduson, vi povas aŭ premi la eskapan klavon aŭ klaki la Forlasi butonon kiu aperas kiam vi metas la muson en la supra dekstra angulo. Kompreneble vi povas rotacii la fenestrojn (Alt+Tab defaŭlte)

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
eo: Farante prezenton

en: Unknown File
eo: Nekonata dosiero

en: %1 Properties
eo: %1 ecoj

en: &Fonts
eo: &Tiparoj

en: Reading font information...
eo: Legante la tiparan informon...

en: &Page Sizes
eo: &Paĝaj Grandecoj

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
eo: &Ekstrakti tiparon

en: Type 1
eo: Tipo 1

en: Type 1C
eo: Tipo 1C

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
eo: Tipo 1C (OT)

en: Type 3
eo: Tipo 3

en: CID Type 0
eo: CID Tipo 0

en: CID Type 0C
eo: CID Tipo 0C

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
eo: CID Tipo 0C (OT)

en: TeX PK
eo: TeĤa PK

en: TeX virtual
eo: TeĤa virtuala

en: TeX Font Metric
eo: TeĤa tipara metriko

en: TeX FreeType-handled
eo: TeX FreeType-traktata

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Embedded (subset)
eo: Enigita (subaro)

en: Fully embedded
eo: Plene enigita

en: No
eo: Ne

en: Yes (subset)
eo: Jes (subaro)

en: Yes
eo: Jes

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
eo: %1 (anstataŭigante per %2)

en: Unknown font
eo: Nekonata tiparo

en: Embedded: %1
eo: Enigita: %1

en: Name
eo: Nomo

en: Type
eo: Tipo

en: File
eo: Dosiero

en: Page
eo: Paĝo

en: Size
eo: Grandeco

en: Revision Preview
eo: Antaŭrigardo de revizio

en: Where do you want to save this revision?
eo: Kie vi volas konservi ĉi tiun revizion?

en: Could not save file %1.
eo: Ne eblis konservi dosieron %1.

en: Could not view revision.
eo: Ne eblis vidi revizion.

en: Enter at least 3 letters to filter pages
eo: Enmetu almenaŭ 3 literojn por filtri la paĝojn

en: Case Sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Match Phrase
eo: Kongrui frazon

en: Match All Words
eo: Kongrui ĉiujn vortojn

en: Match Any Word
eo: Kongrui iun vorton

en: Filter Options
eo: Filtrila agordo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCertificateDialog)
en: Certificates
eo: Atestiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select certificate to sign with:
eo: Elektu atestilon kun kiu subskribi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reasonLabel)
en: Reason:
eo: Kialo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, reasonInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, locationInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, backgroundInput)
en: optional
eo: laŭvola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
eo: Loko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background:
eo: Fono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Choose...
eo: Elekti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Recent backgrounds:
eo: Lasttempaj fonoj:

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
eo: <div align=center><h3>Neniu komentarioj</h3>Por krei novajn komentariojn premu F6 aŭ elektu <i>Iloj -> Komentarioj</i> el la menuo.</div>

en: Group by Page
eo: Grupi laŭ paĝo

en: Group by Author
eo: Grupi laŭ aŭtoro

en: Show annotations for current page only
eo: Montri komentadojn nur por aktuala paĝo

en: Expand all elements
eo: Vastigi ĉiujn elementojn

en: Collapse all elements
eo: Malvastigi ĉiujn elementojn

en: Properties
eo: Propraĵoj

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
eo: Paĝoj: %1

en: Select background image
eo: Elekti fonbildon

en: Forget image
eo: Forgesi bildon

en: Forget all images
eo: Forgesi ĉiujn bildojn

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
eo: Enigu pasvorton (se ekzistas) por malŝlosi atestilon: %1

en: Enter certificate password
eo: Enigi atestilpasvorton

en: Enter document password
eo: Enigi dokumentan pasvorton

en: Save Signed File As
eo: Konservi Subskribitan Dosieron Kiel

en: Validity Status
eo: Statuso de valideco

en: Signature Validity:
eo: Valido de subskribo:

en: Document Modifications:
eo: Dokumentaj Modifoj:

en: Additional Information
eo: Kromaj Informoj

en: Signed By:
eo: Subskribita de:

en: Signing Time:
eo: Tempo de subskribo:

en: Document Version
eo: Dokumenta Versio

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
eo: Dokumenta Revizio %1 de %2

en: View Signed Version...
eo: Vidi la subskribitan version...

en: View Certificate...
eo: Vidi Atestilon...

en: View in Certificate Manager
eo: Vidi en Atestiladministranto...

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
eo: KDE-Atestiladministranto (kleopatra) ne trovita

en: Show bookmarked pages only
eo: Montri nur la legosignajn paĝojn

[ctx: start the movie playback]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
eo: Paŭzi

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
eo: Ĉesigi

en: Videos not supported in this okular
eo: Videoj ne subtenataj en ĉi tiu okular

en: Videos not supported in this Okular
eo: Videoj ne subtenataj en ĉi tiu Okular

en: &Add...
eo: &Aldoni...

en: &Edit...
eo: R&edakti...

en: &Remove
eo: Fo&rigi

en: Move &Up
eo: S&upreniĝi

en: Move &Down
eo: Movi &Suben

en: Default Drawing Tool #%1
eo: Defaŭlta Desegna ilo #%1

en: There's already a tool with that name. Using a default one
eo: Jam ekzistas ilo kun tiu nomo. Uzante defaŭltan

en: Duplicated Name
eo: Duplikata Nomo

en: Page of the document to be shown
eo: Montrenda paĝo de la dokumento

en: Start the document in presentation mode
eo: Starti la dokumenton je prezenta moduso

en: Start with print dialog
eo: Komenci per presa dialogo

en: Start with print dialog and exit after printing
eo: Komenci per presa dialogo kaj eliri post presado

en: "Unique instance" control
eo: Kontrolo de "Unika kazo".

en: Not raise window
eo: Ne levi fenestron

en: Find a string on the text
eo: Trovi ĉenon en la teksto

en: sets the external editor command
eo: agordas la eksteran redaktilan komandon

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
eo: Dokumentoj por malfermi. Specifu '-' por legi de stdin.

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
eo: Vi ne povas agordi la redaktilan komandon en jam ruliĝanta okulara petskribo. Bonvolu malŝalti la langetojn kaj provi denove. Bonvolu noti, ke tiu unika ankaŭ ne estas subtenata kiam agordas la redaktilan komandon ĉe la komandlinio.

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
eo: Eraro: Ne povas malfermi pli ol unu dokumenton per la --unique ŝaltilo

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
eo: Eraro: Ne povas malfermi pli ol unu dokumenton per la --presentation-ŝaltilo

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
eo: Eraro: Ne povas malfermi pli ol unu dokumenton per la --print-ŝaltilo

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
eo: Eraro: Ne povas malfermi pli ol unu dokumenton per la --page ŝaltilo

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
eo: Eraro: Ne povas malfermi pli ol unu dokumenton per la --find-ŝaltilo

en: Unable to find the Okular component: %1
eo: Ne eblas trovi la Okularan komponanton: %1

en: Sidebar
eo: Flankmenuo

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
eo: Jam funkcias unika Okular-instanco. Ĉi tiu kazo ne estos la unika.

en: Unable to find the Okular component.
eo: Ne eblas trovi la Okularan komponanton.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
eo: Klaki por malfermi dosieron
    Klaki kaj teni por malfermi freŝdatan dosieron

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
eo: <b>Klaki</b> por malfermi dosieron aŭ <b>klaki kaj teni</b> por elekti freŝdatan dosieron

en: Next Tab
eo: Sekva Tab

en: Previous Tab
eo: Antaŭa Tab

en: Undo close tab
eo: Malfari fermi langeton

en: Lock Sidebar
eo: Ŝlosi Flankbreton

en: All files (*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*)

en: All supported files (%1)
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj (%1)

en: Open Document
eo: Malfermi dokumenton

en: Confirm Close
eo: Konfirmi Fermon

en: Close Tabs
eo: Fermi Langetojn

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
eo: Vi estas fermonta %1 langetojn. Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
eo: Avertu min kiam mi provas fermi plurajn langetojn

en: &Copy Path
eo: &Kopii Vojon

en: &Open Containing Folder
eo: Malfermi Enhavan D&osierujon

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
eo: &Forgesi Ĉi tiun Eron

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
eo: Neniuj lastatempaj dokumentoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Welcome to Okular
eo: Bonvenon al Okular

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open Document...
eo: Malfermi dokumenton...

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Recent documents
eo: Lastatempaj dokumentoj

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, forgetAllButton)
en: Forget All
eo: Forgesi Ĉion

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Hide welcome screen
eo: Kaŝi bonvenigan ekranon
