okular_ghostview - en to eo translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
eo: Uzi platformajn tiparojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
eo: Determinas ĉu Ghostscript rajtu uzi platformajn tiparojn, se malvera nur uzado de tiparoj enkorpigitaj en la dokumento estos allasata.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
eo: &Uzi platformajn tiparojn

en: Ghostscript Backend Configuration
eo: Ghostscript Interna Agordo

en: Document version
eo: Dokumenta versio

en: Language Level
eo: Lingva nivelo
