okular_poppler - en to eo translation catalogue (50 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable overprint preview:
eo: Ebligi superpresan antaŭrigardon:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Never
eo: Neniam

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Always
eo: Ĉiam

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Automatic
eo: Aŭtomate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
eo: Plibonigi maldikajn liniojn:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
eo: Ne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
eo: Solida

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
eo: Formo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default scaling mode when printing:
eo: Defaŭlta skaladoreĝimo por la presitaj paĝoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
eo: Kongruas al printebla areo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
eo: Ĝisrandigi al plena paĝo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
eo: Neniu; presi originalan grandecon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
eo: Ebligi ĉi tiun opcion permesos al Okular kontakti triajn OCSP-servilojn por kontroli ĉu la atestiloj uzataj por cifereca subskribo estas nuligitaj ekde sia kreado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
eo: Kontroli revokon de atestiloj de ciferecaj subskriboj per triaj serviloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_signature_backend)
en: Signature backend:
eo: Signatura backend:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
eo: Atestila Datumbazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
eo: Defaŭlto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
eo: Propra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
eo: Disponeblaj Atestiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
eo: Ŝargi &Subskribojn

en: PDF Options
eo: PDF opcioj

en: Print annotations
eo: Presi prinotojn

en: Include annotations in the printed document
eo: Enmeti komentadojn en la presita dokumento

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
eo: Inkluzivas komentadojn en la presita dokumento. Vi povas malŝalti ĉi tion se vi volas presi la originalan nekotitan dokumenton.

en: Force rasterization
eo: Devigi la rastrumigon

en: Rasterize into an image before printing
eo: Rastrumigi kiel bildon antaŭ ol printi

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
eo: Devigas la rastrumigon de ĉiu paĝo kiel bildo antaŭ ol printi ĝi. Tiu ĝenerale donas iel pli malbonaj rezultojn, sed estas utila por printi dokumentojn kiuj ŝajne ne printiĝas taŭge.

en: Scaling mode for the printed pages
eo: Skala reĝimo por la presitaj paĝoj

en: Scale mode:
eo: Skala reĝimo:

en: Format
eo: Formato

en: Encrypted
eo: Ĉifrita

en: Unencrypted
eo: Malĉifrita

en: Security
eo: Sekureco

en: Yes
eo: Jes

en: Optimized
eo: Optimumigita

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
eo: Subskribite de: %1
    
    Dato: %2

en: Using Poppler %1
eo: Uzante Poppler %1

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
eo: Uzante Poppler %1
    
    Konstruite kontraŭ Poppler %2

en: PDF Backend Configuration
eo: PDF Backend Agordo

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
eo: Kelkaj eraroj estis trovitaj en la dokumento, Okular eble ne povos montri la enhavon ĝuste

[ctx: @title:dialog]
en: Enable PGP Signatures
eo: Ebligi PGP-Subskribojn

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
eo: Eldonita al

en: E-mail
eo: Retpoŝto

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
eo: Findato

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
eo: Vi uzas Poppler-bibliotekon konstruitan sen NSS-subteno.
    Aldoni Ciferecajn Subskribojn ne disponeblas pro tio

[ctx: certificate end validity]
en: forever
eo: porĉiame

en: Restart needed
eo: Restartigo bezonata

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
eo: Vi devas rekomenci Okular post ŝanĝi la agordojn de la dosierujo de NSS

en: Enter Password
eo: Enigi Pasvorton

en: Enter password to open %1:
eo: Enigi pasvorton por malfermi %1:
