okular_ghostview - en to et translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
et: Platvormi fontide kasutamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
et: Määrab, kas Ghostscript peab kasutama platvormi fonte. Kui pole sisse lülitatud, on lubatud ainult dokumenti põimitud fontide kasutamine.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
et: Üldised seadistused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
et: &Süsteemi fontide kasutamine

en: Ghostscript Backend Configuration
et: Ghostscripti taustaprogrammi seadistus

en: Document version
et: Dokumendi versioon

en: Language Level
et: Keele tase
