okular - en to eu translation catalogue (957 entries)

en: Okular, a universal document viewer
eu: Okular, dokumentu erakusle unibertsal bat

en: Former maintainer
eu: Aurreko mantentzailea

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
eu: Azpiegituran lan asko, FictionBook bizkarraldekoa eta ODT bizkarraldeko ohia

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Created Okular from KPDF codebase
eu: Okular sortu zuen KPDFren sorburu-oinarritik abiatuta

en: KPDF developer
eu: KPDF garatzailea

en: Annotations artwork
eu: Idatzoharren artelana

en: Table selection tool
eu: Taula hautatzeko tresna

en: Annotation improvements
eu: Idatzoharretan hobekuntzak

en: Go to page %1
eu: Joan %1 orrialdera

en: Open external file
eu: Ireki kanpoko fitxategia

en: Execute '%1'...
eu: Exekutatu '%1'...

en: First Page
eu: Aurreneko orrialdea

en: Previous Page
eu: Aurreko orrialdea

en: Next Page
eu: Hurrengo orrialdea

en: Last Page
eu: Azken orrialdea

en: Back
eu: Atzera

en: Forward
eu: Aurrera

en: Quit
eu: Irten

en: Start Presentation
eu: Hasi aurkezpena

en: End Presentation
eu: Amaitu aurkezpena

en: Find...
eu: Aurkitu...

en: Go To Page...
eu: Joan orrialdera...

en: Play sound...
eu: Jo soinua...

en: JavaScript Script
eu: JavaScript script-a

en: Play movie...
eu: Jo filma...

en: Play movie
eu: Jo filma

en: Stop movie
eu: Gelditu filma

en: Pause movie
eu: Eten filma

en: Resume movie
eu: Berrekin filma

en: This Okular is built without audio support
eu: Okular hau audio euskarririk gabe eraikita dago

en: Backend Selection
eu: Bizkarraldekoaren hautapena

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
eu: <qt>Bizkarraldeko bat baino gehiago aurkitu da MIME motarentzako:<br /> <b>%1</b> (%2).<br /><br />Hautatu zein erabili:</qt>

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
eu: Orri gehienak %1 dira.

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
eu: Erretratua %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
eu: Paisaia %1

en: Continuing search from beginning
eu: Bilaketa hasieratik jarraitzea

en: Continuing search from bottom
eu: Bilaketa bukaeratik jarraitzea

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
eu: Ezin da aurkitu pasatu den dokumentua erabiltzeko gauza den pluginik.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
eu: Kendu idatzoharrak

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
eu: Dokumentua kanpoko aplikazio bat exekutatzen saiatzen ari da, eta zure segurtasunerako, Okular-ek ez du hau onartzen.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
eu: Ez da %1 MIME motako fitxategia irekitzeko aplikaziorik aurkitu.

en: Could not open a temporary file
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategia ireki

en: Print conversion failed
eu: Inprimaketa bihurketak huts egin du

en: Printing process crashed
eu: Inprimatzeko prozesua kraskatu egin da

en: Printing process could not start
eu: Inprimatzeko prozesua ezin izan da abiatu

en: Printing to file failed
eu: Fitxategira inprimatzea huts egin du

en: Printer was in invalid state
eu: Inprimagailua egoera baliogabean zegoen

en: Unable to find file to print
eu: Ezin aurkitu inprimatu beharreko fitxategia

en: There was no file to print
eu: Ez zegoen inprimatu beharreko fitxategirik

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
eu: Ezin izan da inprimatzeko bitar egokirik aurkitu. Ziurtatu CUPSen lpr bitarra eskuragarri dagoela

en: The page print size is invalid
eu: Orriaren inprimatze neurria baliogabea da

en: Could not open '%1'. File does not exist
eu: Ezin da '%1' ireki. Fitxategia ez dago

en: Title
eu: Izenburua

en: Subject
eu: Gaia

en: Description
eu: Azalpena

en: Author
eu: Egilea

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Producer
eu: Ekoizlea

en: Pages
eu: Orrialdeak

en: Created
eu: Sortua

en: Modified
eu: Aldatua

en: MIME Type
eu: MIME-mota

en: Category
eu: Kategoria

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: File Path
eu: Fitxategiaren bidea-izena

en: File Size
eu: Fitxategi-neurria

en: Page Size
eu: Orri-neurria

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
eu: gehitu idatzoharra

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
eu: kendu idatzoharra

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
eu: aldatu idatzoharren propietateak

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
eu: itzuli idatzoharra

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
eu: doitu idatzoharra

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
eu: editatu testua

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
eu: editatu idatzoharraren edukia

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
eu: editatu inprimakiaren edukia

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
eu: editatu inprimakiko zerrendaren aukerak

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
eu: editatu inprimakiko konbinatuaren hautapena

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
eu: editatu inprimakiko botoiaren egoerak

en: Plain &Text...
eu: &Testu arrunta...

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
eu: OpenDocument testua

en: Print Options
eu: Inprimatze aukerak

en: Fit to printable area
eu: Egokitu azalera inprimagarrira

en: Fit to full page
eu: Egokitu orri osora

en: Scale mode:
eu: Eskalatze modua:

en: Do not show this message again
eu: Ez berriz erakutsi mezu hau

en: Not Available
eu: Ez erabilgarria

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
eu: Sorburua: %1

en: &Default Font:
eu: Letra-tipo &lehenetsia:

en: Version
eu: Bertsioa

en: Serial Number
eu: Serie-zenbakia

en: Issuer
eu: Jaulkitzailea

en: Issued On
eu: Noiz jaulkia

en: Expires On
eu: Noiz iraungi

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
eu: Gaia

en: Public Key
eu: Gako publikoa

en: Key Usage
eu: Gakoaren erabilera

en: %1 (%2 bits)
eu: %1 (%2 bit)

en: Property
eu: Propietatea

en: Value
eu: Balioa

en: Pop-up Note
eu: Ohar gainerakorra

en: Typewriter
eu: Idazmakina

en: Inline Note
eu: Lerro barruko oharra

en: Straight Line with Comment
eu: Lerro zuzena iruzkinarekin

en: Straight Line
eu: Marra zuzena

en: Polygon with Comment
eu: Poligonoa iruzkinarekin

en: Polygon
eu: Poligonoa

en: Geometry with Comment
eu: Geometria iruzkinarekin

en: Geometry
eu: Geometria

en: Highlight with Comment
eu: Nabarmentzea iruzkinarekin

en: Highlight
eu: Nabarmendu

en: Squiggle with Comment
eu: Zirrimarra iruzkinarekin

en: Squiggle
eu: Zirrimarra

en: Underline with Comment
eu: Azpimarra iruzkinarekin

en: Underline
eu: Azpimarra

en: Strike Out with Comment
eu: Marratua iruzkinarekin

en: Strike Out
eu: Marratua

en: Stamp with Comment
eu: Zigilua iruzkinarekin

en: Stamp
eu: Zigilua

en: Freehand Line with Comment
eu: Esku hutsezko lerroa iruzkinarekin

en: Freehand Line
eu: Esku hutsezko lerroa

en: Caret
eu: Kurtsorea

en: File Attachment
eu: Fitxategi eranskina

en: Sound
eu: Soinua

en: Movie
eu: Filma

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
eu: Pantaila

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
eu: Trepeta

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
eu: Euskarri aberastua

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Author: %1
eu: Egilea: %1

en: Where do you want to save %1?
eu: Non gorde nahi duzu %1?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
eu: Ezin izan da "%1" idazteko ireki. Fitxategia ez da gorde.

en: The signature is cryptographically valid.
eu: Sinadura kriptografikoki baliozkoa da.

en: The signature is cryptographically invalid.
eu: Sinadura kriptografikoki baliogabea da.

en: Digest Mismatch occurred.
eu: Laburpen parekatze okerra.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
eu: Sinaduraren CMS/PKCS7 egitura gaizki osatua dago.

en: The requested signature is not present in the document.
eu: Eskatutako sinadura ez dago dokumentuan.

en: The signature could not be verified.
eu: Sinadura ezin izan da egiaztatu.

en: Certificate is Trusted.
eu: Ziurtagiri honek konfiantza du.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
eu: Ziurtagiri jaulkitzaileak ez du konfiantzarik.

en: Certificate issuer is unknown.
eu: Ziurtagiri jaulkitzailea ezezaguna da.

en: Certificate has been Revoked.
eu: Ziurtagiria indargabetu egin da.

en: Certificate has Expired.
eu: Ziurtagiria iraungi egin da.

en: Certificate has not yet been verified.
eu: Ziurtagiria ez da oraindik egiaztatu.

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
eu: Ziurtagiriarekin arazo ezezaguna edo datuak hondatuta.

en: Unknown Algorithm
eu: Algoritmoa ezezaguna

en: Unknown Type
eu: Mota ezezaguna

en: Digital Signature
eu: Sinadura digitala

en: Non-Repudiation
eu: Nahitaezko onarpena

en: Encrypt Keys
eu: Zifratzeko gakoak

en: Decrypt Keys
eu: Deszifratzeko gakoak

en: Key Agreement
eu: Gako kudeaketa

en: Sign Certificate
eu: Sinadura ziurtagiria

en: Sign CRL
eu: Sinadura CRL

en: Encrypt Only
eu: Zifratu soilik

en: No Usage Specified
eu: Ez da erabilera zehatu

en: The document has not been modified since it was signed.
eu: Dokumentua ez da aldatu sinatu zenetik.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
eu: sinadura honek estaltzen duen dokumentu honen berrikuspena ez da aldatu;
    hala ere dokumentuak geroztiko aldaketak izan ditu.

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
eu: Dokumentua aldatu egin da aurreko sinatzaileak uzten ez zuen era batean.

en: The document integrity verification could not be completed.
eu: Dokumentuaren osotasun egiaztapena ezin izan da osatu.

en: This document has unsigned signature fields.
eu: Dokumentu honek sinatu gabeko sinadura-eremuak ditu.

en: This document is digitally signed.
eu: Dokumentu hau digitalki sinatua dago.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
eu: Dokumentu hau digitalki sinatuta dago. Aldaketak egin dira azken sinaduratik.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
eu: Dokumentu hau digitalki sinatuta dago. Sinaduretako batzuk ezin izan dira baliozkotu.

en: Unsigned Signature %1
eu: Sinatu gabeko %1 sinadura

en: Field: %1 on page %2
eu: Eremua: %1 %2 orrian

en: Rev. %1: Signed By %2
eu: Berik. %1: %2-k sinatua

en: Signing Time: %1
eu: Sinatze ordua: %1

en: Reason: %1
eu: Arrazoia: %1

en: Location: %1
eu: Kokalekua: %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
eu: Gorria

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
eu: Laranja

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
eu: Horia

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
eu: Berdea

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
eu: Zian

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
eu: Urdina

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
eu: Zuria

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
eu: Grisa

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
eu: Beltza

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
eu: Zabalera %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1%
eu: %%1

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
eu: Idatzohar lerroaren zabalera (Ez da idatzoharrik hautatu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
eu: Idatzoharraren kolorea (Ez da idatzoharrik hautatu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
eu: Idatzohar betegarriaren kolore (Ez da idatzoharrik hautatu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
eu: Idatzoharraren opakutasuna (Ez da idatzoharrik hautatu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
eu: Idatzoharraren letra-tipoa (Ez da idatzoharrik hautatu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
eu: Gehitu uneko idatzoharra idatzohar azkarren menura (Ez da idatzoharrik hautatu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
eu: Mugatu formaren proportzioa 1:1-era edo lerroaren angelua 15ºko urratsetara (Ez da idatzoharrik hautatu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
eu: Uneko idatzohar tresnaren ezarpen aurreratuak (Ez da idatzoharrik hautatu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
eu: Idatzohar lerroaren zabalera

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
eu: Idatzohar lerroaren zabalera (Ez da idatzoharrik hautatu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
eu: Idatzohar testuaren kolorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
eu: Idatzohar ertzaren kolorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
eu: Idatzoharren kolorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
eu: Idatzohar betegarriaren kolorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
eu: Idatzohar betegarriaren kolorea (Uneko idatzoharraren betegarriak ez dauka kolorerik)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
eu: Idatzoharraren letra-tipoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
eu: Idatzoharraren letra-tipoa (Uneko idatzoharrak ez dauka letra-tiporik)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
eu: Mugatu lerroaren angelua 15ºko urratsetara

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
eu: Mugatu formaren proportzioa 1:1-era

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
eu: Mugatu formaren proportzioa 1:1-era edo lerroaren angelua 15ºko urratsetara (Uneko idatzoharrak ez du onartzen)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
eu: Idatzoharraren opakutasuna

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
eu: Gehitu uneko idatzoharra idatzohar azkarren menura

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
eu: Uneko idatzohar tresnaren ezarpen aurreratuak

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
eu: Betegarriaren kolorea

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
eu: Gardena

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color...
eu: Norberak finkatutako kolorea...

[ctx: @title:window]
en: Select color
eu: Hautatu kolorea

en: &Annotations
eu: Id&atzoharrak

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
eu: Ezkutatu

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
eu: Erakutsi idatzohar-tresna gehiago

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
eu: Nabarmentzailea

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
eu: Azpimarra

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
eu: Zirrimarra

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
eu: Marratua

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
eu: Idazmakina

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
eu: Lerro barruko oharra

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
eu: Ohar gainerakorra

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
eu: Esku hutsezko lerroa

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
eu: Lerro zuzena

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
eu: Gezia

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
eu: Laukizuzena

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
eu: Elipsea

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
eu: Poligonoa

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
eu: Forma geometrikoak

[ctx: @action]
en: Stamp
eu: Zigilua

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
eu: Idatzohar azkarrak

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
eu: Hautatu idatzohar-tresna bat idatzohar-azkarren artetik

en: Quick Annotation Bar
eu: Idatzohar azkarretarako barra

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
eu: Gehitu idatzohar azkarretara

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
eu: Mantendu aktibo

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
eu: Mantendu idatzohar-tresna aktibo erabili ondoren

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
eu: Idatzohar-tresnen proportzioaren eta angeluaren muga

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
eu: Letra-tipoa

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
eu: Idatzoharren ezarpenak

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
eu: Lerro zabalera

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
eu: Opakutasuna

[ctx: @item:inlistbox Annotation opacity percentage level, make sure to include %1 in your translation]
en: %1%
eu: %%1

en: Page %1
eu: %1 orria

en: Annotation | %1 Annotations
eu[0]: Idatzohar
eu[1]: %1 idatzohar

en: &Open Pop-up Note
eu: &Ireki ohar gainerakorra

en: Copy Text to Clipboard
eu: Kopiatu testua arbelera

en: Copy forbidden by DRM
eu: DRMak kopiatzea debekatu du

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: &Properties
eu: &Propietateak

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
eu: &Gorde '%1'...

en: &Appearance
eu: &Itxura

en: &General
eu: &Orokorra

en: &Author:
eu: &Egilea:

en: Created:
eu: Sortze-data:

en: Modified:
eu: Aldatze-data:

en: Pop-up Note Properties
eu: Ohar gainerakorren propietateak

en: Typewriter Properties
eu: Idazmakinaren propietateak

en: Inline Note Properties
eu: Lerro barruko oharraren propietateak

en: Straight Line Properties
eu: Marra zuzenaren propietateak

en: Polygon Properties
eu: Poligonoaren propietateak

en: Geometry Properties
eu: Geometriaren propietateak

en: Text Markup Properties
eu: Testu marken propietateak

en: Stamp Properties
eu: Zigiluaren propietateak

en: Freehand Line Properties
eu: Esku hutsezko lerroaren propietateak

en: Caret Properties
eu: Kurtsorearen propietateak

en: File Attachment Properties
eu: Fitxategi eranskinaren propietateak

en: Sound Properties
eu: Soinuaren propietateak

en: Movie Properties
eu: Filmaren propietateak

en: Annotation Properties
eu: Idatzoharren propietateak

en: Modified: %1
eu: Aldatua: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
eu: Hautatu norberak finkatutako zigilu ikur bat fitxategitik

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
eu: Hautatu norberak finkatutako zigilu ikurra

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
eu: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Ikono fitxategiak (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
eu: Ezin izan da zamatu <filename>%1</filename> fitxategia

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
eu: Fitxategi baliogabea

en: &Color:
eu: &Kolorea:

en: &Opacity:
eu: &Opakutasuna:

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Help
eu: Laguntza

en: Insert
eu: Txertatu

en: Key
eu: Tekla

en: New paragraph
eu: Paragrafo berria

en: Note
eu: Oharra

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: Text &color:
eu: Testuaren &kolorea:

en: &Align:
eu: &Lerrokatu:

en: Left
eu: Ezkerrera

en: Center
eu: Erdian

en: Right
eu: Eskuinera

en: Border &width:
eu: Ertzaren &zabalera:

en: Approved
eu: Onartua

en: As Is
eu: Dagoen bezala

en: Confidential
eu: Isilpekoa

en: Departmental
eu: Sailekoa

en: Draft
eu: Zirriborroa

en: Experimental
eu: Esperimentala

en: Expired
eu: Iraungitua

en: Final
eu: Amaierakoa

en: For Comment
eu: Iruzkinetarako

en: For Public Release
eu: Publikoki ateratzeko

en: Not Approved
eu: Onartu gabea

en: Not For Public Release
eu: Ez da publikoki ateratzeko

en: Sold
eu: Saldua

en: Top Secret
eu: Sekretu gorenekoa

en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: Information
eu: Informazioa

en: Stamp symbol:
eu: Zigiluaren ikurra:

en: &Width:
eu: &Zabalera:

en: Line start:
eu: Lerro hasera:

en: Line end:
eu: Lerro bukaera:

en: Square
eu: Karratua

en: Circle
eu: Zirkulua

en: Diamond
eu: Diamantea

en: Open Arrow
eu: Irekitako gezia

en: Closed Arrow
eu: Itxitako gezia

en: None
eu: Bat ere ez

en: Butt
eu: Muturra

en: Right Open Arrow
eu: Eskuinera irekitako gezia

en: Right Closed Arrow
eu: Eskuinera itxitako gezia

en: Slash
eu: Barra zeiharra

en: Leader line length:
eu: Lerro nagusiaren luzera:

en: Leader line extensions length:
eu: Lerro nagusiaren hedapenen luzera:

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Shape fill:
eu: Formaren betegarria:

en: Type:
eu: Mota:

en: Strike out
eu: Marratu

en: Rectangle
eu: Laukizuzena

en: Ellipse
eu: Elipsea

en: File attachment symbol:
eu: Fitxategi eranskinaren ikurra:

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
eu: Grafikoa

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
eu: Txintxeta

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
eu: Paper-klipa

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
eu: Etiketa

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: Not available size]
en: N/A
eu: E/E

en: No description available.
eu: Ez dago azalpen erabilgarririk.

en: Name:
eu: Izena:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Caret symbol:
eu: Kurtsorearen ikurra:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Close this note
eu: Itxi ohar hau

en: Options
eu: Aukerak

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
eu: Idatzohar honek LaTeX kodea izan dezake.
    Klik egin hemen errendatzeko.

en: Cannot find latex executable.
eu: Ezin aurkitu latex exekutagarria.

en: LaTeX rendering failed
eu: LaTeX errendatzea huts egin du

en: Cannot find dvipng executable.
eu: Ezin aurkitu dvipng exekutagarria.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
eu: Arazo bat gertatu da 'latex' komandoa exekutatu bitartean.

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
eu: Arazo bat gertatu da 'dvipng' komandoa exekutatu bitartean.

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
eu[0]: %1
    
    Laster-marka bat
eu[1]: %1
    
    %2 laster-marka

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Show for all documents
eu: Erakutsi dokumentu guztietarako

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Go to This Bookmark
eu: Joan laster-marka honetara

en: Rename Bookmark
eu: Berrizendatu laster-marka

en: Remove Bookmark
eu: Kendu laster-marka

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
eu: Ireki dokumentua

en: Remove all Bookmarks for this Document
eu: Kendu dokumentu honetako laster-marka guztiak

en: Certificate Viewer
eu: Ziurtagiri erakuslea

en: Export...
eu: Esportatu...

en: General
eu: Orokorra

en: Issued By
eu: Nork jaukia

en: Common Name(CN)
eu: Izen arrunta (CN)

en: EMail
eu: E-posta

en: Organization(O)
eu: Erakundea(O)

en: Issued To
eu: Nori jaulkia

en: Validity
eu: Baliozkotasuna

en: Fingerprints
eu: Hatz-markak

en: SHA-1 Fingerprint
eu: SHA-1 hatz-marka

en: SHA-256 Fingerprint
eu: SHA-256 hatz-marka

en: Details
eu: Zehaztasunak

en: Certificate Data:
eu: Ziurtagiriaren data:

en: Where do you want to save this certificate?
eu: Non gorde nahi duzu ziurtagiri hau?

en: Certificate File (*.cer)
eu: Ziurtagiri fitxategia (*.cer)

en: Could not export the certificate
eu: Ezin izan da ziurtagiria esportatu

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
eu: &Kolore modua

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
eu: Aldatu koloreak

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
eu: Kolore arru&ntak

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
eu: Alderantz&ikatu koloreak

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
eu: Aldatu &paperaren kolorea

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
eu: Aldatu kolore iluna eta ar&gia

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
eu: Bihurtu zuri-&beltzera

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
eu: Alderantzikatu a&rgitasuna

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
eu: Alderantzikatu l&uma (sRGB lineala)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
eu: Alderantzikatu luma (&simetrikoa)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
eu: Tonu aldaketa p&ositiboa

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
eu: Tonu aldaketa n&egatiboa

note: i18n: tag tool attribute name
en: Red
eu: Gorria

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green
eu: Berdea

note: i18n: tag tool attribute name
en: Blue
eu: Urdina

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow
eu: Horia

note: i18n: tag tool attribute name
en: Black
eu: Beltza

note: i18n: tag tool attribute name
en: White
eu: Zuria

note: i18n: tag tool attribute name
en: Arrow
eu: Gezia

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow Highlighter
eu: Nabrmentzaile horia

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green Highlighter
eu: Nabrmentzaile berdea

note: i18n: tag tool attribute name
en: Insert Text
eu: Txertatu testua

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
eu: Marraztu ertza esteken inguruan

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
eu: Aldatu koloreak

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
eu: <b>Abisua:</b> aukera hauek marrazketa-abiaduran eragin kaltegarria izan dezakete.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
eu: Alderantzikatu koloreak

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
eu: Aldatu paperaren kolorea

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
eu: Aldatu kolore ilunak eta argiak

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
eu: Bihurtu zuri-beltzera

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
eu: Alderantzikatu argitasuna

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
eu: Alderantzikatu luma (sRGB lineala)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
eu: Alderantzikatu luma (simetrikoa)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
eu: Tonu aldaketa positiboa

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
eu: Tonu aldaketa negatiboa

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
eu: Kolore modua:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
eu: Paperaren kolorea:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
eu: Kolore iluna:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
eu: Kolore argia:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
eu: Atalasea:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Contrast:
eu: Kontrastea:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
eu: Testutik-hizketara motorra:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
eu: Testutik-hizketara ahotsa:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
eu: Idatzoharren tresna-barra osoa

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
eu: Idatzohar azkarretarako tresna-barra

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
eu: Idatzoharren tresna-barra:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
eu: Egilea:

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
eu: <b>Oharra:</b> hemengo informazioa soilik idatz-oharretarako erabiltzen da. Informazioa oharren dokumentuetan gordetzen da, eta horrela transmitituko da dokumentuarekin batera.

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
eu: <h3>Idatzohar azkarretarako tresna</h3>

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
eu: Aukeratu Okularrek sorburu fitxategi bat ireki nahi duenean abiarazi nahi duzun editorea.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
eu: Norberak finkatutako testu editorea

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
eu: Emacs bezeroa

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
eu: Lyx bezeroa

[ctx: @label:listbox Config dialog, editor page]
en: Editor:
eu: Editorea:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
eu: <qt>Ezarri komandoa jaurti beharreko norberak finkatutako testu editorera.<br/>
    Leku marka gutxi batzuk ere ipini ditzakezu:
    <ul>
      <li>%f - fitxategi-izena</li>
      <li>%l - heldu beharreko fitxategiko lerroa</li>
      <li>%c - heldu beharreko fitxategiko zutabea</li>
    </ul>
    %f ez bada zehazten, fitxategi-izena eransten zaio zehaztutako komandoari.

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
eu: Komandoa:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
eu: Erabili kiribiltze leuna

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
eu: Itxura:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
eu: Erakutsi labaintzeko-barrak

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
eu: Estekatu koadro txikiak orriarekin

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
eu: Erakutsi argibideak eta informazio-mezuak

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
eu: Txertatutako fitxategi, inprimaki edo sinaduren berri ematea

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
eu: Azaldu dokumentuaren titulua titulu-barran

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
eu: Azaldu fitxategi-izena soilik

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
eu: Azaldu fitxategiaren bide-izen osoa

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
eu: Dokumentu titulurik azaltzen ez duenean:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
eu: Erabili norberak finkatutako atzealdeko kolorea:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
eu: Programaren ezaugarriak:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
eu: Ireki fitxategi berriak fitxetan

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
eu: Aldatu dagoen fitxara fitxategia irekita badago

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
eu: Men egin DRMren mugei

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
eu: Birzamatu dokumentua fitxategia aldatzean

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
eu: Erakutsi bizkarraldeko hautapenerako elkarrizketa-koadroa

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
eu: Eskuinetik ezkerrera irakurketa noranzkoa

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
eu: Ireki modu jarraitua era lehenetsian

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
eu: Arakatze tresna erabiltzean, bildu kurtsorea pantailaren ertzetan

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
eu: Ikuspegi orokorreko zutabeak:

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
eu: Uneko bistaratze azaleratik Orri Gora/Behera teklak sakatzean oraindik ikusiko den zenbatekoa definitzen du.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
eu: Orri Gora/Behera gainezartzea:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: 100%
eu: % 100

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
eu: Doitu zabalera

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
eu: Doitu orrialdea

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
eu: Doitu automatikoki

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
eu: Aurrez inoiz ireki gabeko fitxategien zoom modu lehenetsia zehazten du. Aurrez ireki diren fitxategiekin aurreko zooma erabiltzen da.

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
eu: Zoom lehenetsia:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
eu: Gaitu gardentasun-efektuak

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
eu: PUZaren erabilera:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
eu: Apala

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
eu: Arrunta (lehenetsia)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
eu: Kementsua

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
eu: Aseezina

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
eu: Memoria-erabilera:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
eu: Gaitu testuaren ertzak-leuntzea

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
eu: Errendatze aukerak:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
eu: Gaitu grafikoen ertzak-leuntzea

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
eu: Gaitu testuen gaineko errendatzea doitzea

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
eu: Erabilitako memoria ahalik apalen mantentzen du. Ez berrerabili ezer ez (memoria urriko sistementzat)

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
eu: Memoria erabilera eta abiadura irabazkinaren arteko oreka on bat. Aurre-zamatu hurrengo orria eta bizkortu bilaketak. (2GB memoria duten sistementzat)

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
eu: Dena memorian mantentzen du. Aurre-zamatu hurrengo orriak. Bizkortu bilaketak. (4GB memoria baina gehiago duten sistementzat)

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
eu: Guztia memorian zamatu eta mantentzen du. Orri guztiak aurre-zamatu. (Gehienez zure memoria osoaren % 50 edo zure memoria askea erabiliko du, bietan handiena dena)

[ctx: Spinbox prefix: Advance automatically: every n seconds]
en: every
eu: maiztasuna

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundo

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
eu: Aurreratu automatikoki:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
eu: Begiztatu azken orriaren ondoren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
eu: Egin tak ezker/eskuin aldean atzera/aurrera joateko

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
eu: Egin tak edonon aurrera joateko

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
eu: Ezgaituta

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
eu: Ukimen bidez nabigatzea:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
eu: Atzealdeko kolorea:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
eu: Ezkutatu atzerapenaren ondoren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
eu: Beti ikusgai

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
eu: Beti ezkutatuta

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
eu: Saguaren kurtsorea:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
eu: Erakutsi aurrerapenaren adierazlea

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
eu: Erakutsi laburpen-orria

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
eu: Bat-batekoa (Animaziorik erabili gabe)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
eu: Ordeztu

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
eu: Ausazko trantsizioa

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
eu: Pertsiana bertikalak

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
eu: Pertsiana horizontalak

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
eu: Estali barrurantz

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
eu: Estali kanporantz

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
eu: Disolbatu

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
eu: Moteldu

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
eu: Sartu behetik

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
eu: Sartu eskuinetik

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
eu: Sartu eskuin-behetik

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
eu: Horizontala barrurantz zatitzea

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
eu: Horizontala kanporantz zatitzea

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
eu: Bertikala barrurantz zatitzea

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
eu: Bertikala kanporantz zatitzea

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
eu: Ekortu behera

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
eu: Ekortu eskuinera

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
eu: Ekortu ezkerrera

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
eu: Ekortu gora

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
eu: Trantsizio lehenetsia:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
eu: Pantaila hobetsia:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
eu: <h3>Marrazteko tresnak</h3>

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
eu: Uneko pantaila

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
eu: Pantaila lehenetsia

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
eu: %1. pantaila (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
eu: %1. pantaila (deskonektatuta)

en: Drawing Tool: %1
eu: Marrazteko tresna: %1

en: Eraser
eu: Ezabagoma

en: &Name:
eu: &Izena:

en: &Type:
eu: &Mota:

en: Appearance
eu: Itxura

en: Text markup
eu: Testu markatzea

en: Geometrical shape
eu: Forma geometrikoa

en: Create annotation tool
eu: Idatzoharrak sortzeko tresna

en: Edit annotation tool
eu: Idatzoharrak editatzeko tresna

en: Color:
eu: Kolorea:

en: &Pen Width:
eu: &Bolalumaren zabalerara:

en: Create drawing tool
eu: Marrazkia sortzeko tresna

en: Edit drawing tool
eu: Marrazkia editatzeko tresna

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
eu: Kapsulatuko fitxategiak

[ctx: @action:button]
en: View
eu: Ikuspegia

[ctx: @title:column]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column]
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: @title:column]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: @title:column]
en: Created
eu: Sortua

[ctx: @title:column]
en: Modified
eu: Aldatua

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
eu: &Gorde honela...

[ctx: @action:inmenu]
en: &View...
eu: &Ikuspegia...

en: Could not load print preview part
eu: Ezin izan da zamatu inprimatzeko aurreikuspegiaren zatia

en: Print Preview
eu: Inprimatze aurreikuspegia

en: Close
eu: Itxi

[ctx: Find text]
en: F&ind:
eu: &Bilatu:

en: Text to search for
eu: Bilatu beharreko testua

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
eu: Hurrengoa

en: Jump to next match
eu: Joan hurrengo bat-etortzera

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Jump to previous match
eu: Joan aurreko bat-etortzera

en: Modify search behavior
eu: Aldatu bilaketaren jokabidea

en: Case sensitive
eu: Bereizi maiuskulak

en: From current page
eu: Uneko orrialdetik

en: Find as you type
eu: Aurkitu idatzi ahala

en: *|All Files
eu: *|Fitxategi guztiak

en: Unsigned Signature Field (Click to Sign)
eu: Sinatu gabeko sinadura-eremua (Egin klik sinatzeko)

en: &Sign...
eu: &Sinatu...

en: Signature Properties
eu: Sinaduraren propietateak

en: Search Options
eu: Bilaketa aukerak

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
eu: Bereizi maiuskulak

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
eu: Adierazpen erregularra

en: S&earch:
eu: &Bilatu:

en: Layers
eu: Geruzak

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
eu:  /

en: Zoom to 100%
eu: Zoom % 100era

en: Rotate &Right
eu: Biratu e&skuinera

[ctx: Rotate right]
en: Right
eu: Eskuinera

en: Rotate &Left
eu: Biratu e&zkerrera

[ctx: Rotate left]
en: Left
eu: Ezkerrera

en: Original Orientation
eu: Jatorrizko orientazioa

en: &Trim View
eu: &Moztu ikuspegia

en: &Trim Margins
eu: &Moztu marjinak

en: Trim To &Selection
eu: Moztu &hautapenera

en: Fit &Width
eu: Doitu &zabalera

en: Fit &Page
eu: Doitu &orrialdea

en: &Auto Fit
eu: Doitze &automatikoa

en: Fit Wi&ndow to Page
eu: Doitu &leihoa orrialdera

en: &View Mode
eu: %Ikuspegi modua

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
eu: Orrialde &bakarra

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
eu: &Aurrez-aurreko orrialdeak

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
eu: Aurrez-aurreko orrialdeak (&erdiratu aurreneko orrialdea)

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
eu: Ikuspegi &orokorra

en: &Continuous
eu: &Jarraitu

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
eu: Erabili eskuinetik ezkerrera irakurtzeko noranzkoa

en: &Browse
eu: &Arakatu

en: Area &Selection
eu: Azalera &hautapena

en: &Text Selection
eu: &Testu hautapena

en: T&able Selection
eu: T&aula hautapena

en: &Magnifier
eu: &Lupa

[ctx: @action]
en: Selection Tools
eu: Hautapen tresnak

en: Digitally &Sign...
eu: Digitalki &sinatu...

en: Speak Whole Document
eu: Hitz egin dokumentu osoa

en: Speak Current Page
eu: Hitz egin uneko orrialdea

en: Stop Speaking
eu: Gelditu hitz egitea

en: Pause/Resume Speaking
eu: Eten/Berrekin hizketa

en: Scroll Up
eu: Labaindu gora

en: Scroll Down
eu: Labaindu behera

en: Scroll Page Up
eu: Labaindu orri gora

en: Scroll Page Down
eu: Labandu orri behera

en: Show Forms
eu: Erakutsi inprimakiak

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
eu[0]:  Orri bakarreko dokumentua zamatu da.
eu[1]:  %1 orriko dokumentua zamatu da.

en: Copy Table Contents to Clipboard
eu: Kopiatu taularen edukia arbelera

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
eu[0]: Testua (karaktere 1)
eu[1]: Testua (%1 karaktere)

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Speak Text
eu: Hitz egin testua

en: Image (%1 by %2 pixels)
eu: Irudia (%1 x %2 pixel)

en: Save to File...
eu: Gorde fitxategira...

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
eu: Irudia [%1x%2] arbelera kopiatu da.

en: Save file
eu: Gorde fitxategia

en: Images (*.png *.jpeg)
eu: Irudiak (*.png *.jpeg)

en: File not saved.
eu: Fitxategia ez da gorde.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
eu: Irudia [%1x%2] %3 fitxategira gorde da.

en: Copy Text
eu: Kopiatu testua

en: Go to '%1'
eu: Joan '%1'(e)ra

en: Fit Width
eu: Doitu zabalera

en: Fit Page
eu: Doitu orrialdea

en: Auto Fit
eu: Doitu automatikoki

[ctx: Zoom percentage value %1 will be replaced by the actual zoom factor value, so make sure you include it in your translation in order to not to break anything]
en: %1%
eu: %%1

en: Search for '%1' with
eu: Bilatu '%1' honekin

en: Configure Web Shortcuts...
eu: Konfiguratu web lasterbideak...

en: Follow This Link
eu: Jarraitu esteka honi

en: Play this Sound
eu: Jo soinu hau

en: Stop Sound
eu: Gelditu soinua

en: Copy Link Address
eu: Kopiatu estekaren helbidea

en: Search for '%1' in this document
eu: Bilatu '%1' dokumentu honetan

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
eu: Hautatu zoomaren azalera. Eskuineko-klik zooma urruntzeko.

en: Click to see the magnified view.
eu: Klik egin handitutako ikuspegia ikusteko.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
eu: Marraztu laukizuzen bat kopiatu beharreko testuen/grafikoen inguruan.

en: Select text
eu: Hautatu testua

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
eu: Marraztu laukizuzen bat taularen inguruan, ondoren klik egin ertzen ondoan erdibitzeko; sakatu «Ihes» garbitzeko.

en: All your signing certificates are either not valid yet or are past their validity date.
eu: Zure sinatzeko ziurtagiri guztiak, edo oraindik ez dira baliozkoak edo baliozkotasun data gainditu dute.

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
eu: Ez dago sinatzeko ziurtagiri erabilgarririk.<br/>Informazio gehiagorako, begiratu eskuliburuko <a href="%1">Sinadura digitala gehitzea</a> atala.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
eu: Gorde gabeko aldaketak dituzu. Gorde ezazu dokumentua hura sinatu aurretik.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
eu: Marraztu laukizuzen bat sinaduraren eremua txertatzeko

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
eu: Marraztu laukizuzen bat ikusgai izan nahi duzun orrialde azaleraren inguruan

en: New Text Note
eu: Testu-ohar berria

en: Text of the new note:
eu: Ohar berriaren testua:

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
eu: Neurri honetako sinadura bat irakurtzeko txikiegia da. Irakurgarriagoa izango den sinadura bat sortzeko, sakatu <interface>Berriro hasi</interface> eta marraztu laukizuzen handiagoa.

[ctx: @action:button]
en: Start Over
eu: Berriro hasi

[ctx: @action:button]
en: Sign
eu: Sinatu

[ctx: %1 is a file path]
en: Could not sign. Invalid certificate password or could not write to '%1'
eu: Ezin izan da sinatu. Ziurtagiriaren pasahitz baliogabea edo ezin izan da «%1»era idatzi

en: Author name
eu: Egilearen izena

en: Author name for the annotation:
eu: Idatzoharren egilearen izena:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
eu: Marraztu elipse bat (arrastatu eskualde bat hautatzeko)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
eu: Nabarmendu testua

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
eu: Marraztu esku hutsezko lerro bat

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
eu: Lerro barruko testu idatzoharra (arrastatu eskualde bat hautatzeko)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
eu: Ipini ohar gainerakor bat

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
eu: Marraztu poligono bat (klik egin aurreneko puntuan hura ixteko)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
eu: Marraztu laukizuzen bat

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
eu: Zirrimarra testua

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
eu: Ipini zigilu ikur bat

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
eu: Marraztu lerro zuzen bat

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
eu: Marratu testua

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
eu: Azpimarratu testua

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
eu: Idazmakinaren idatzoharra (arrastatu eskualde bat hautatzeko)

en: Highlighter
eu: Nabarmentzailea

en: Add favorite annotation
eu: Gehitu gogoko idatzoharra

en: Custom annotation name:
eu: Norberak finkatutako idatzohar-izena:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
eu: &Orientazioa

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
eu: Laster-&markak

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
eu: Erakuslearen tresna-barra

en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

en: Annotations
eu: Idatzoharrak

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
eu: Dokumentu honek Okularren aurreko bertsio batekin barnean gordetako idatzoharrak edo inprimaki datuak ditu. Barnean gordetzea <b>ez da onartzen dagoeneko</b>.<br/>Gorde fitxategi batera haiek lekuz aldatzeko dokumentua editatzen jarraitu nahi baduzu.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
eu: Dokumentu honek kapsulatutako fitxategiak ditu. <a href="okular:/embeddedfiles">Klik egin hemen horiek ikusteko</a> edo joan 'Fitxategia -> Kapsulatutako fitxategiak' menura.

[ctx: Previous page]
en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Go back to the Previous Page
eu: Itzuli aurreko orrialdera

en: Moves to the previous page of the document
eu: Dokumentuaren aurreko orrialdera joaten da

[ctx: Next page]
en: Next
eu: Hurrengoa

en: Advance to the Next Page
eu: Aurreratu hurrengo orrialdera

en: Moves to the next page of the document
eu: Dokumentuaren hurrengo orrialdera joaten da

en: Beginning of the document
eu: Dokumentuaren hasiera

en: Moves to the beginning of the document
eu: Dokumentuaren hasierara joaten da

en: End of the document
eu: Dokumentuaren bukaera

en: Moves to the end of the document
eu: Dokumentuaren bukaerara joaten da

en: Rename the current bookmark
eu: Berrizendatu uneko laster-marka

en: Previous Bookmark
eu: Aurreko laster-marka

en: Go to the previous bookmark
eu: Joan aurreko laster-markara

en: Next Bookmark
eu: Hurrengo laster-marka

en: Go to the next bookmark
eu: Joan hurrengo laster-markara

en: Configure Okular...
eu: Konfiguratu Okular...

en: Configure Viewer...
eu: Konfiguratu erakuslea...

en: Configure Viewer Backends...
eu: Konfiguratu erakuslearen bizkarraldekoak...

en: Configure Backends...
eu: Konfiguratu bizkarraldekoak...

en: About Backend
eu: Bizkarraldekoari buruz

en: Reloa&d
eu: Birzama&tu

en: Reload the current document from disk.
eu: Birzamatu uneko dokumentua diskotik.

en: Close &Find Bar
eu: Itxi &bilatzeko-barra

en: Page Number
eu: Orrialde zenbakia

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes...
eu: Konfiguratu kolore moduak...

en: Select All Text on Current Page
eu: Hautatu uneko orrialdeko testu guztia

en: Show S&idebar
eu: Erakutsi a&lboko barra

en: Show &Page Bar
eu: Erakutsi &Orrialde barra

en: Show &Signatures Panel
eu: Erakutsi &sinadura panela

en: &Embedded Files
eu: &Kapsulatutako fitxategiak

en: E&xport As
eu: E&sportatu honela

en: S&hare
eu: &Partekatu

en: P&resentation
eu: Au&rkezpena

en: Open Con&taining Folder
eu: Ireki hau &barnean duen karpeta

en: &Import PostScript as PDF...
eu: &Inportatu PostScript PDF gisa...

en: Switch Blackscreen Mode
eu: Aldatu pantaila-beltz modura

en: Erase Drawing
eu: Ezabatu marrazkia

en: Configure Annotations...
eu: Konfiguratu idatzoharrak...

en: Play/Pause Presentation
eu: Jo/eten aurkezpena

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
eu: Oraintxe irekitako dokumentua aldatu duzu, baina dokumentu mota hau ezin da gorde.
    Aldaketa oro galduko da Okular ixtean.

en: Document can't be saved
eu: Dokumentua ezin du gorde

en: Could not open '%1' (%2)
eu: Ezin izan da '%1' (%2) ireki

en: The loading of %1 has been canceled.
eu: %1 zamatzea galarazi da.

en: Could not open %1. Reason: %2
eu: Ezin izan da %1 ireki. Arrazoia: %2

en: Configure Viewer Backends
eu: Konfiguratu erakuslearen bizkarraldekoak

en: Configure Backends
eu: Konfiguratu bizkarraldekoak

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
eu: "ps2pdf" programa ez da aurkitu, beraz, Okularrek ezingo du PS fitxategirik inportatu hura erabiliz.

en: ps2pdf not found
eu: ps2pdf ez da aurkitu

en: PostScript files (%1)
eu: PostScript fitxategiak (%1)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
eu: PS fitxategia PDF gisa inportatzea (denbora pixka bat beharko du)...

en: Please enter the password to read the document:
eu: Sartu dokumentua irakurtzeko pasahitza:

en: Incorrect password. Try again:
eu: Pasahitz okerra. Saiatu berriz:

en: Document Password
eu: Dokumentuaren pasahitza

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
eu: Dokumentu honek XFA inprimakiak ditu, jada <b>ez dira onartzen</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
eu: Dokumentu honek inprimakiak ditu. Klik egin botoian haiekin aritzeko, edo erabili  «Ikuspegia -> Erakutsi inprimakiak»  menutik.

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
eu: Dokumentu hau editatzeko eta elkarreragiteko eginbide guztiak ezgaituta daude. Gorde kopia bat eta berrireki dokumentua editatzeko.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
eu: Dokumentu honek pantaila-betean erakutsia izan nahi du.
    Modu arrunta utzi eta aurkezpen moduan sartu?

en: Request to Change Viewing Mode
eu: Eskatu ikusteko modua aldatzea

en: Enter Presentation Mode
eu: Sartu aurkezpen moduan

en: Deny Request
eu: Ukatu eskaera

en: Could not open %1. %2
eu: Ezin izan da ireki %1. %2

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
eu: <filename>%1</filename> fitxategiak gorde gabeko aldaketak ditu baina beste programa batek aldatu du. Birzamatuz gero, gorde gabeko aldaketak beste programan egindakoekin ordeztuko dira.<nl/><nl/>Fitxategia birzamatzen jarraitu nahi duzu?

en: File Changed
eu: Fitxategia aldatu da

en: Continue Reloading
eu: Jarraia birzamatuta

en: Abort Reloading
eu: Galarazi birzamatzea

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
eu: <filename>%1</filename> fitxategiak gorde gabeko aldaketak ditu baina beste programa batek aldatu du. Itxiz gero, gorde gabeko aldaketak beste programan egindakoekin ordeztuko dira.<nl/><nl/>Fitxategia ixten jarraitu nahi duzu?

en: Continue Closing
eu: Jarraitu ixtea

en: Abort Closing
eu: Galarazi ixtea

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
eu: Zure aldaketak "%1"(e)ra gorde edo baztertu nahi dituzu?

en: Close Document
eu: Itxi dokumentua

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
eu: Esteka hau dokumentua ixteko ekintza bati lotuta dago eta eginbide hau ezin da erabili erakusle kapsulatua darabilgunean.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
eu: Esteka hau aplikazioa irteteko ekintza bati lotuta dago eta eginbide hau ezin da erabili erakusle kapsulatua darabilgunean.

en: Reloading the document...
eu: Dokumentua birzamatzen...

en: Contents
eu: Edukia

en: Signatures
eu: Sinadurak

en: Go to Page
eu: Joan orrialdera

en: &Page:
eu: &Orria:

en: Enter the new name of the bookmark:
eu: Sartu laster-markaren izen berria:

en: Rename this Bookmark
eu: Berrizendatu laster-marka hau

en: Remove this Bookmark
eu: Kendu laster-marka hau

en: Save As
eu: Gorde honela

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
eu: Okular artxibo bat '%1' luzapenarekin amaitu gabe gordetzea hautatu duzu.Halakorik ez da onartzen, izen berri bat hautatu nahi duzu?

en: Unsupported extension
eu: Onartu gabeko luzapena

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
eu: Hautatu izen berria

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
eu: <filename>%1</filename> fitxategia beste programa batek aldatu du. Orain gordetzen baduzu, programan egindako aldaketak galduko dira. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Save - Warning
eu: Gorde - Abisua

en: Save a Copy Elsewhere
eu: Gorde kopia bat beste nonbait

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
eu: Uneko dokumentua pasahitz batekin babestua dago.<br />Gorde ahal izateko, fitxategia birzamatu egin behar da. Berriz eskatuko zaizu pasahitza eta zure desegite/berregite historia galduko da.<br />Jarraitu nahi duzu?

en: Could not open the temporary file for saving.
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategia gordetzeko ireki.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
eu: Ezin izan du <filename>%1</filename> gainidatzi fitxategi hori irakurtzeko soilik delako. Saia zaitez beste kokaleku batean gordetzen edo fitxategi horren baimenak aldatzen.

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
eu: Gorde ondoren, uneko dokumentuaren formatuak fitxategia birzamatzea eskatzen du. Zure desegite/berregite historia galduko da.<br />Jarraitu nahi duzu?

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
eu: Fitxategia ezin izan da gorde '%1'(e)n. Saiatu beste kokaleku batean gordetzen.

en: Filled form contents
eu: Betetako inprimakiaren edukia

en: User annotations
eu: Erabiltzailearen idatzoharrak

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
eu: Aldaketak gordetzera zoaz, baino uneko fitxategiaren formatuak ez du onartzen ondoko elementuak gordetzea. Erabili <i>Okular dokumentu artxibo</i> formatua haiek ez galtzeko.

en: Warning
eu: Abisua

en: Save as Okular document archive...
eu: Gorde Okular dokumentu artxibo gisa...

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
eu: Aldaketak gordetzera zoaz, baino uneko fitxategiaren formatuak ez du onartzen ondoko elementuak gordetzea. Erabili <i>Okular dokumentu artxibo</i> formatua haiek ez galtzeko. Klik egin <i>Jarraitu</i> dokumentua gorde eta elementu hauek baztertzeko.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
eu: Aldaketak gordetzera zoaz, baino uneko fitxategiaren formatuak ez du onartzen ondoko elementuak gordetzea. Erabili <i>Okular dokumentu artxibo</i> formatua haiek ez galtzeko. Klik egin <i>Jarraitu</i> gordetzeko, baino elementu hauek galduko dituzu baita desegiteko/berregiteko historia ere.

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue losing changes
eu: Jarraitu aldaketak galduta

en: File could not be saved in '%1'. %2
eu: Fitxategia ezin izan da '%1'-(e)n gorde. %2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
eu: Okularrek ezin du %1 kopiatu zehaztutako kokalekura.
    
    Dokumentua betirako joan da.

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
eu: Fitxategia ezin izan da '%1'-(e)n gorde. Errorea: '%2'. Saiatu beste kokaleku batean gordetzen.

en: Expand whole section
eu: Zabaldu atal osoa

en: Collapse whole section
eu: Tolestu atal osoa

en: Expand all
eu: Zabaldu guztiak

en: Collapse all
eu: Tolestu guztia

en: Sync Thumbnail with Page
eu: Sinkronizatu koadro txikia orriarekin

en: Add Bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
eu: Mintzatu

[ctx: @title:window]
en: Print
eu: Inprimatu

en: Printing this document is not allowed.
eu: Dokumentu hau inprimatzea ez da onartzen.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
eu: Ezin izan da dokumentua inprimatu. Errore ezezaguna. Mesedez honen berri eman hemen: bugs.kde.org

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
eu: Ezin izan da dokumentua inprimatu. Errore zehatza "%1" da. Mesedez honen berri eman hemen: bugs.kde.org

en: Go to the place you were before
eu: Joan lehen zeunden lekura

en: Go to the place you were after
eu: Joan ondoren zeunden lekura

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
eu: <qt><strong>Fitxategi errorea!</strong> Ezin izan da aldi baterako <nobr><strong>%1</strong></nobr> fitxategia sortu.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
eu: <qt><strong>Fitxategi errorea!</strong> Ezin izan da <nobr><strong>%1</strong></nobr> fitxategia deskonprimitzeko ireki. Fitxategia ez da zamatuko.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
eu: <qt>Errore hau gertatu ohi da fitxategia irakurtzeko behar adinako baimenik ez duzunean. Jabetza eta baimenak egiaztatu ditzakezu Dolphin fitxategi kudeatzailean fitxategiari eskuin-klik egin, 'Propietatek' aukera hautatu, eta irekitzen den leihoan 'Baimenak' fitxara joanda.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
eu: <qt><strong>Fitxategi errorea!</strong> ezin izan da <nobr><strong>%1</strong></nobr> fitxategia deskonprimitu. Fitxategia ez da zamatuko.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
eu: <qt>Errore hau gertatu ohi da fitxategia hondatuta dagoenean. Ziur egon nahi baduzu, saiatu fitxategia eskuz deskonprimitzen komando-erroko tresnak erabiliz.</qt>

en: No Bookmarks
eu: Laster-markarik ez

en: There was a problem sharing the document: %1
eu: Arazoa bat egon da dokumentua partekatzean: %1

en: Share
eu: Partekatu

en: Document shared successfully
eu: Dokumentu partekatze arrakastatsua

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
eu: Partekatutako dokumentua hemen aurkituko duzu: <a href="%1">%1</a>

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eu: &Joan

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (annotationToolBar)
en: Annotation Toolbar
eu: Idatzoharren tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (quickAnnotationToolBar)
en: Quick Annotation Toolbar
eu: Idatzohar azkarretarako tresna-barra

en: General Options
eu: Aukera orrokorrak

en: Accessibility
eu: Irisgarritasuna

en: Accessibility Reading Aids
eu: Irisgarritasuneko irakurtzeko laguntzak

en: Performance
eu: Performantzia

en: Performance Tuning
eu: Performantzia doitzea

en: Configure Viewer
eu: Konfiguratu erakuslea

en: Presentation
eu: Aurkezpena

en: Options for Presentation Mode
eu: Aurkezpen modurako aukerak

en: Annotation Options
eu: Idatzoharren aukerak

en: Editor
eu: Editorea

en: Editor Options
eu: Editorearen aukerak

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
eu: Editorea komando lerro bidez honetara ezarri zen 
    %1
    Ezarpena erabili nahi baduzu, abiatu okular «--editor-cmd» aukera gabe

en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
eu: %1 – Aurkezpena

en: Switch Screen
eu: Aldatu pantaila

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
eu: %1 pantaila

en: Exit Presentation Mode
eu: Irten aurkezpen modutik

en: Title: %1
eu: Izenburua: %1

en: Pages: %1
eu: Orrialdeak: %1

en: Click to begin
eu: Klik egin hasteko

[ctx: For Presentation]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: For Presentation]
en: Play
eu: Jo

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
eu: Bi bide daude aurkezpen modutik irteteko, «Ihes» tekla saka dezakezu edo klik egin sagua goi-eskuin izkinan ipintzean agertzen den «Irten» botoiari. Noski, leihoen artean alda dezakezu (Alt+Tab lehenetsia)

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
eu: Aurkezpena ematea

en: Unknown File
eu: Fitxategi ezezaguna

en: %1 Properties
eu: %1(r)en propietateak

en: &Fonts
eu: &Letra-tipoak

en: Reading font information...
eu: Letra-tipoaren informazioa irakurtzen...

en: &Page Sizes
eu: &Orri-neurriak

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
eu: &Erauzi letra-tipoa

en: Type 1
eu: 1 tipografia

en: Type 1C
eu: 1C tipografia

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
eu: 1C (OT) tipografia

en: Type 3
eu: 3 tipografia

en: CID Type 0
eu: CID 0 tipografia

en: CID Type 0C
eu: CID 0C tipografia

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
eu: CID 0C (OT) tipografia

en: TeX virtual
eu: TeX alegiazkoa

en: TeX Font Metric
eu: TeX letra-tipoaren metrika

en: TeX FreeType-handled
eu: TeX FreeType kudeatua

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Embedded (subset)
eu: Kapsulatua (azpimultzoa)

en: Fully embedded
eu: Erabat kapsulatua

en: No
eu: Ez

en: Yes (subset)
eu: Bai (azpimultzoa)

en: Yes
eu: Bai

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
eu: %1 (%2-(r)ekin ordezkatzea)

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
eu: [e/e]

en: Unknown font
eu: Letra-tipo ezezaguna

en: Embedded: %1
eu: Kapsulatua: %1

en: Name
eu: Izena

en: Type
eu: Tipografia

en: File
eu: Fitxategia

en: Page
eu: Orria

en: Size
eu: Neurria

en: Revision Preview
eu: Berrikuspen aurreikuspegia

en: Where do you want to save this revision?
eu: Non gorde nahi duzu berrikuspen hau?

en: Could not save file %1.
eu: Ezin izan da gorde %1fitxategia.

en: Could not view revision.
eu: Ezin izan da ikusi berrikuspena.

en: Enter at least 3 letters to filter pages
eu: Sartu gutxienez 3 letra orriak iragazteko

en: Case Sensitive
eu: Bereizi maiuskulak

en: Match Phrase
eu: Esaldiarekin bat-etortzea

en: Match All Words
eu: Hitz guztiekin bat-etortzea

en: Match Any Word
eu: Edozein hitzekin bat-etortzea

en: Filter Options
eu: Iragazte aukerak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCertificateDialog)
en: Certificates
eu: Ziurtagiriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select certificate to sign with:
eu: Aukeratu sinatzeko ziurtagiria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reasonLabel)
en: Reason:
eu: Zergatia:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, reasonInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, locationInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, backgroundInput)
en: optional
eu: aukerakoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
eu: Kokalekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background:
eu: Atzeko planoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Choose...
eu: Hautatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Recent backgrounds:
eu: Azkenaldiko atzeko planoak:

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
eu: <div align=center><h3>Idatzoharrik ez</h3>Idatzohar berriak sortzeko sakatu F6 edo hautatu <i>Tresnak -&gt; Idatzoharrak</i> menutik.</div>

en: Group by Page
eu: Elkartu orrialdeka

en: Group by Author
eu: Elkartu egilearen arabera

en: Show annotations for current page only
eu: Erakutsi soilik uneko orriko idatzoharrak

en: Expand all elements
eu: Zabaldu elementu guztiak

en: Collapse all elements
eu: Tolestu elementu guztiak

en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
eu: Irudiak (%1)

en: Select background image
eu: Hautatu atzeko planoko irudia

en: Forget image
eu: Ahaztu irudia

en: Forget all images
eu: Ahaztu irudi guztiak

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
eu: Sartu ziurtagiria desblokeatzeko pasahitza (baldin badago): %1

en: Enter certificate password
eu: Sartu ziurtagiriaren pasahitza

en: Enter document password
eu: Sartu dokumentuaren pasahitza

en: Save Signed File As
eu: Gorde sinatutako fitxategia honela

[ctx: Used when suggesting a new name for a digitally signed file. %1 is the old file name and %2 it's extension]
en: %1_signed.%2
eu: %1_sinatuta.%2

en: Validity Status
eu: Baliozkotasun egoera

en: Signature Validity:
eu: Sinaduraren baliozkotasuna:

en: Document Modifications:
eu: Dokumentuaren aldaketak:

en: Additional Information
eu: Informazio osagarria

en: Signed By:
eu: Nork sinatua:

en: Signing Time:
eu: Sinatze ordua:

en: Document Version
eu: Dokumentuaren bertsioa

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
eu: Dokumentuaren berrikuspena %1/%2

en: View Signed Version...
eu: Ikusi sinatutako bertsioa...

en: View Certificate...
eu: Ikusi ziurtagiria...

en: View in Certificate Manager
eu: Ikusi ziurtagiri kudeatzailean

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
eu: KDEren ziurtagiri kudeatzailea (kleopatra) ez du aurkitu

en: Show bookmarked pages only
eu: Erakutsi laster-marka ipinitako orriak soilik

[ctx: start the movie playback]
en: Play
eu: Jo

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
eu: Gelditu

en: Videos not supported in this okular
eu: Okular honetan ez dago bideoentzako euskarririk

en: Videos not supported in this Okular
eu: Okular honetan ez dago bideoentzako euskarririk

en: &Add...
eu: &Gehitu...

en: &Edit...
eu: &Editatu...

en: &Remove
eu: &Kendu

en: Move &Up
eu: Eraman &gora

en: Move &Down
eu: Eraman &behera

en: Default Drawing Tool #%1
eu: Marrazteko tresna lehenetsia #%1

en: There's already a tool with that name. Using a default one
eu: Lehendik ere badago izen hori duen tresna bat. Lehenetsitako bat erabiliko da

en: Duplicated Name
eu: Bikoiztutako izena

en: Page of the document to be shown
eu: Erakutsi beharreko dokumentuko orrialdea

en: Start the document in presentation mode
eu: Abiatu dokumentua aurkezpen moduan

en: Start with print dialog
eu: Abiatu inprimatze elkarrizketa-koadroarekin

en: Start with print dialog and exit after printing
eu: Abiatu inprimatze elkarrizketa-koadroarekin eta itxi inprimatu ondoren

en: "Unique instance" control
eu: "Instantzia bakarra" kontrola

en: Not raise window
eu: Ez goratu leihoa

en: Find a string on the text
eu: Aurkitu kate bat testuan

en: sets the external editor command
eu: kanpoko editorearen komandoa ezartzen du

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
eu: Ireki beharreko dokumentuak. Zehaztu '-' sarrera estandarretik (stdin) irakurtzeko.

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
eu: Ezin duzu editore komandoa ezarri dagoeneko martxan dagoen okularren instantzia batean. Mesedez, ezgaitu fitxak eta saiatu berriz. Kontuan izan «unique» ere ez dela onartzen editore komandoa komando-lerroan ezartzean.

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
eu: Errorea: Ezin da dokumentu bat baino gehiako ireki  --unique  etengailuarekin

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
eu: Errorea: Ezin da dokumentu bat baino gehiago ireki  --presentation  etengailuarekin

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
eu: Errorea: Ezin da dokumentu bat baino gehiago ireki  --print  etengailuarekin

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
eu: Errorea: Ezin da dokumentu bat baino gehiago ireki  --page  etengailuarekin

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
eu: Errorea: Ezin da dokumentu bat baino gehiago ireki  --find  etengailuarekin

en: Unable to find the Okular component: %1
eu: Ezin da aurkitu Okularren osagaia: %1

en: Sidebar
eu: Alboko-barra

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
eu: Dagoeneko Okularren instantzia bakar bat martxan dago. Instantzia hau ez da izango 'bakarra'.

en: Unable to find the Okular component.
eu: Ezin da Okularren osagaia aurkitu.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
eu: Egin klik fitxategi bat irekitzeko
    Egin klik eta eutsi oraintsuko fitxategi bat irekitzeko

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
eu: <b>Klik egin</b> fitxategi bat irekitzeko edo <b>Klik egin eta eutsi</b> oraintsuko fitxategi bat hautatzeko

en: Next Tab
eu: Hurrengo fitxa

en: Previous Tab
eu: Aurreko fitxa

en: Undo close tab
eu: Desegin fitxa ixtea

en: Lock Sidebar
eu: Giltzatu Alboko-barra

en: All files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: All supported files (%1)
eu: Onartutako fitxategi guztiak (%1)

en: Open Document
eu: Ireki dokumentua

en: Confirm Close
eu: Berretsi ixtea

en: Close Tabs
eu: Itxi fitxak

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
eu: %1 fitxa ixtera zoaz. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
eu: Abisatu niri fitxa ugari ixten saiatzen naizenean

en: &Copy Path
eu: &Kopiatu bide-izena

en: &Open Containing Folder
eu: &Ireki hau barnean duen karpeta

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
eu: A&haztu elementu hau

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
eu: Ez dago azken aldiko dokumenturik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Welcome to Okular
eu: Ongi etorri Okular-rera

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open Document...
eu: Ireki dokumentua...

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Recent documents
eu: Azken aldiko dokumentuak

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, forgetAllButton)
en: Forget All
eu: Ahaztu denak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Hide welcome screen
eu: Ezkutatu ongietorri pantaila
