okular - en to eu translation catalogue (46 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Enable overprint preview
eu: Gaitu gaininprimatze aurreikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
eu: Areagotu lerro meheak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
eu: Ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
eu: Solidoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
eu: Forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default scaling mode when printing:
eu: Inprimatzeko eskalatze modu lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
eu: Egokitu azalera inprimagarrira

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
eu: Egokitu orri osora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
eu: Bat ere ez; inprimatu jatorrizko neurrian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
eu: Aukera hau gaituz gero, Okularrek, sinadura digitalerako erabilitako ziurtagiriak, sortu zirenetik indargabetu diren egiaztatzeko, hirugarrenen OCSP zerbitzariekin harremanetan jartzeko aukera izango du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
eu: Egiaztatu sinadura digitalen ziurtagirien indargabetzea hirugarrenen zerbitzariak erabiliz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Signature backend:
eu: Sinadura bizkarraldekoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
eu: Ziurtagiri datu-basea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
eu: Lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
eu: Norberak finkatua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
eu: Eskura dauden ziurtagiriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
eu: &Zamatu sinadurak

en: PDF Options
eu: PDF aukerak

en: Print annotations
eu: Inprimatu idatzoharrak

en: Include annotations in the printed document
eu: Sartu idatzoharrak inprimatutako dokumentuan

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
eu: Idatzoharrak sartzen ditu inprimatutako dokumentuan. Hau desgaitu dezakezu jatorrizko idatzoharrik gabeko dokumentua inprimatu nahi baduzu.

en: Force rasterization
eu: Derrigortu bilbatzea

en: Rasterize into an image before printing
eu: Bilbatu irudi batean inprimatu aurretik

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
eu: Orrialde bakoitza irudi batean bilbatzea behartzen du hura inprimatu aurretik. Honek emaitza okerragoak eman ohi ditu, baina beste eratan oker inprimatzen diren dokumentuak inprimatzeko baliagarria izaten da.

en: Scaling mode for the printed pages
eu: Inprimatutako orrientzako eskalatzeko modua

en: Scale mode:
eu: Eskalatze modua:

[ctx: PDF v. <version>]
en: PDF v. %1.%2
eu: PDF %1.%2 bertsioa

en: Format
eu: Formatua

en: Encrypted
eu: Zifratuta

en: Unencrypted
eu: Zifratu gabe

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Yes
eu: Bai

en: Optimized
eu: Optimizatuta

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
eu: Nork sinatua: %1
    
    Data: %2

en: Using Poppler %1
eu: «Poppler» %1 erabiltzen

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
eu: «Poppler» %1 erabiltzen
    
    «Poppler» %2 erabiliz eraikia

en: PDF Backend Configuration
eu: PDF bizkarraldekoaren konfigurazioa

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
eu: Dokumentuan errore batzuk aurkitu dira, baliteke Okular edukia era egokian erakusteko gai ez izatea

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
eu: Honentzat Jaulkia

en: E-mail
eu: E-posta

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
eu: Iraungitze data

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
eu: NSS euskarririk gabe eraikitako Poppler liburutegi bat erabiltzen ari zara.
    Arrazoi horregatik sinadura digitalak gehitzea ez dago erabilgarri

en: Restart needed
eu: Berrabiatu beharra dago

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
eu: Okular berrabiatu behar duzu NSS direktorioaren ezarpenak aldatu ondoren

en: Enter Password
eu: Sartu pasahitza

en: Enter password to open %1:
eu: Sartu %1 irekitzeko pasahitza:
