okular_poppler - en to fi translation catalogue (45 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Enable overprint preview
fi: Käytä ylitulostuksen esikatselua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
fi: Paranna kapeita viivoja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
fi: Ei

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
fi: Yhtenäiset viivat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
fi: Muoto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default scaling mode when printing:
fi: Tulostettujen sivujen oletusskaalaustapa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
fi: Sovita tulostusalueeseen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
fi: Sovita koko sivulle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
fi: Ei mitään: tulosta alkuperäinen sivu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
fi: Tällä valinnalla Okular ottaa yhteyden kolmannen osapuolen OSCP-palvelimiin tarkistaakseen, onko digitaalista allekirjoitusta varten luodut varmenteet peruttu luomisensa jälkeen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
fi: Tarkista digitaalisten allekirjoitusten varmenteiden peruminen kolmannen osapuolen palvelimilta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Signature backend:
fi: Allekirjoitustaustajärjestelmä:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
fi: Varmennetietokanta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
fi: Oletus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
fi: Mukautettu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
fi: Saatavilla olevat varmenteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
fi: &Lataa allekirjoitukset

en: PDF Options
fi: PDF-asetukset

en: Print annotations
fi: Tulosta merkinnät

en: Include annotations in the printed document
fi: Sisällytä merkinnät tulostettavaan tiedostoon

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
fi: Sisällytä merkinnät tulostettavaan tiedostoon. Voit poistaa tämän käytöstä, jos haluat tulostaa alkuperäisen tiedoston merkinnöittä.

en: Force rasterization
fi: Pakota hahmonnus

en: Rasterize into an image before printing
fi: Hahmonna kuvaksi ennen tulostusta

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
fi: Pakottaa joka sivun hahmonnuksen ennen tulostusta. Yleensä tämä heikentää laatua hiukan, mutta auttaa muutoin virheellisesti tulostuvien tiedostojen tulostamisessa.

en: Scaling mode for the printed pages
fi: Tulostettujen sivujen skaalaustapa

en: Scale mode:
fi: Skaalaustapa:

en: Format
fi: Muoto

en: Encrypted
fi: Salattu

en: Unencrypted
fi: Salaamaton

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Yes
fi: Kyllä

en: Optimized
fi: Optimoitu

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
fi: Allekirjoittanut: %1
    
    Päiväys: %2

en: Using Poppler %1
fi: Käytössä Poppler %1

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
fi: Käytössä Poppler %1
    
    Koostettu Poppler-versiolle %2

en: PDF Backend Configuration
fi: PDF-taustaosan asetukset

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
fi: Asiakirjasta löytyi virheitä, joten Okular ei ehkä näytä sisältöä oikein

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
fi: Myönnetty

en: E-mail
fi: Sähköposti

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
fi: Vanhenemispäivä

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
fi: Käytössä oleva Poppler-kirjasto on koostettu NSS-tuetta,
    joten digitaalisia allekirjoituksia ei voi lisätä

en: Restart needed
fi: Uudelleenkäynnistys vaaditaan

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
fi: Okular on käynnistettävä uudelleen NSS-hakemistoasetusten muututtua

en: Enter Password
fi: Anna salasana

en: Enter password to open %1:
fi: Avaa %1 antamalla salasana:
