okular_ghostview - en to fr translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
fr: Utiliser les polices de la plate-forme

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
fr: Détermine si Ghostscript peut utiliser les polices de la plate-forme. Si cette option est non sélectionnée, l'utilisation des polices embarquées dans le document sera autorisée.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
fr: Configuration générale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
fr: &Utiliser les polices de la plate-forme

en: Ghostscript Backend Configuration
fr: Configuration du moteur Ghostscript

en: Document version
fr: Version du document

en: Language Level
fr: Niveau du langage
