okular - en to fy translation catalogue (158 entries)

en: Former maintainer
fy: Eardere ûnderhâlder

en: KPDF developer
fy: KPDF ûntwikkelder

en: Go to page %1
fy: Gean nei side %1

en: Open external file
fy: Iepenje in eksterne triem

en: Execute '%1'...
fy:  '%1' útfiere...

en: First Page
fy: Earste side

en: Previous Page
fy: Foarrige side

en: Next Page
fy: Neikommende side

en: Last Page
fy: Lêste side

en: Back
fy: Tebek

en: Forward
fy: Foarút

en: Quit
fy: Ofslute

en: Start Presentation
fy: Presintaasje

en: End Presentation
fy: Ein Presintaasje

en: Find...
fy: Sykje...

en: Go To Page...
fy: Gean nei side

en: Play sound...
fy: Lûd ôfspylje...

en: Play movie...
fy: Film ôfspylje...

en: Backend Selection
fy: Efterein-seleksje

en: No application found for opening file of mimetype %1.
fy: Gjin programma fûn foar it iepenjen fan triemmen fan it type %1.

en: Title
fy: Titel

en: Subject
fy: Underwerp

en: Description
fy: Beskriuwing

en: Author
fy: Skriuwer

en: Creator
fy: Oanmakke troch

en: Producer
fy: Produsint

en: Pages
fy: Siden

en: Created
fy: Makke

en: Modified
fy: Wizige

en: Category
fy: Kategory

en: Keywords
fy: Trefwurden

en: Plain &Text...
fy: Platte &Tekst

en: Highlight
fy: Opljochtsje litte

en: Underline
fy: &Understreke

en: Stamp
fy: Postsegel

en: Author: %1
fy: Auteur: %1

en: Where do you want to save %1?
fy: Wêr wolle jo %1 opslaan?

en: Page %1
fy: Side %1

en: &Open Pop-up Note
fy: &Iepenje Pop-up Note

en: &Delete
fy: &Wiskje

en: &Properties
fy: Eigenski&ppen

en: &Appearance
fy: &Uterlik

en: &General
fy: &Algemien

en: &Author:
fy: Skri&uwer:

en: &Color:
fy: &Kleur:

en: &Opacity:
fy: &Dekking:

en: Comment
fy: Taljochting

en: Insert
fy: Ynfoegje

en: Key
fy: Kaai

en: Note
fy: Notysje

en: Paragraph
fy: Alinea

en: Font:
fy: Lettertype:

en: Confidential
fy: Fertroulik

en: Draft
fy: Konsept

en: Expired
fy: Ferrûn

en: Final
fy: Uteinlik resultaat

en: Top Secret
fy: Tige geheim

en: Rectangle
fy: Rjochthoeke

en: Ellipse
fy: Ellips

en: Options
fy: Opsjes

en: Bookmarks
fy: Blêdwizers

en: Rename Bookmark
fy: Blêdwizer werneame

en: Remove Bookmark
fy: Blêdwizer wiskje

en: General
fy: Algemien

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
fy: Hâld it ûnthâldgebrûk sa leech mooglik. Neat wurdt opnij brûkt. (Foar kompjûters nei in lyts ûnthâld)

en: Appearance
fy: Uterlik

en: Close
fy: Slute

en: Case sensitive
fy: Haadlettergefoelich

en: Zoom
fy: Zoome

en: Fit &Width
fy: Breedte passend meitsje

en: Fit &Page
fy: Side passend meitsje

en: &View Mode
fy: &Werjeftemodus

en: &Continuous
fy: &Trochrinnend

en: Scroll Up
fy: Nei boppen ta skowe

en: Scroll Down
fy: Nei ûnderen ta skowe

en: Show Forms
fy: Sko&balken toane

en: Copy to Clipboard
fy: Kopiearje nei klamboerd

en: Speak Text
fy: Tekst útsprekke

en: Image (%1 by %2 pixels)
fy: Ofbylding (%1 by %2 piksels)

en: Save to File...
fy: Opslaan nei triem...

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
fy: Ofbylding [%1xx%2] kopiearre.

en: File not saved.
fy: Triem net opslein

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
fy: Ofbylding [%1x%2] opslein yn triem %3.

en: Copy Text
fy: Tekst útsprekke

en: Fit Width
fy: Breedte passend meitsje

en: Fit Page
fy: Side passend meitsje

en: Welcome
fy: Wolkom

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
fy: Zoomgebiet selektearje. Rjochter mûsklik zoomt út.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
fy: Tekenje in rjochthoeke om de tekst/ôfbylding om te kopiearjen.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fy: &Triem

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fy: &Ynstellings

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
fy: &Oriïntaasje

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
fy: &Blêdwizers

en: Thumbnails
fy: Miniatueren

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
fy: Dit dokumint has embedded triemmen. <a href="okular:/embeddedfiles">Klik hjir om se te besjen</a> of gean nei Triem -> Embedded Files.

en: Moves to the previous page of the document
fy: Giet nei de foarrige side fan it dokumint

en: Moves to the next page of the document
fy: Giet nei de neikommende side fan it dokumint

en: Previous Bookmark
fy: Foarrige blêdwizer

en: Next Bookmark
fy: Blêdwizer fierder

en: Reloa&d
fy: &Ferfarskje

en: Reload the current document from disk.
fy: It aktive dokumint fanôf de skiif ferfarskje.

en: &Embedded Files
fy: Ynbêde

en: E&xport As
fy: E&ksportearje as

en: P&resentation
fy: P&resintaasje

en: Could not open %1. Reason: %2
fy: Koe %1 net iepenje. Redenn: %2

en: ps2pdf not found
fy: ps2pdf net fûn

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
fy: Dwaande PS triem as PDF te ymportearjen (dit kin wol efkes duorje)...

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
fy: De keppeling ferwiist nei in aksje dy't it dokumint ôfslút.  Dizze wurket allinnich net as jo de viewer ynbêde brûke.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
fy: De keppeling ferwiist nei in aksje dy't it programma ôfslút. Dizze wurket allinnich net as de viewer ynbêde is.

en: Reloading the document...
fy: It dokumint wurdt opnij laden...

en: Contents
fy: Ynhâld

en: Go to Page
fy: Gean nei side

en: &Page:
fy: &Side:

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
fy: De triem koe net opslein wurde yn '%1'. Besykje in oare lokaasje.

en: Add Bookmark
fy: Blêdwizer taheakje

en: Tools
fy: Ark

en: Printing this document is not allowed.
fy: It útprintsjen fan dit dokumint is net tastien.

en: Go to the place you were before
fy: Gean nei it plak wêr't jo wienen foar

en: Go to the place you were after
fy: Gean nei it plak wêr't jo wienen nei

en: No Bookmarks
fy: Blêdwizer taheakje

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fy: Be&wurkje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fy: Byl&d

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
fy: &Gean nei

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fy: A&rk

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fy: Haad-arkbalke

en: General Options
fy: Algemiene opsjes

en: Accessibility
fy: Tagonklikens

en: Accessibility Reading Aids
fy: Tagonklikens

en: Performance
fy: Prestaasje

en: Performance Tuning
fy: Snelheidsynstellingen

en: Presentation
fy: Presintaasje

en: Options for Presentation Mode
fy: Opsjes foar de presintaasjemodus

en: Find Next
fy: Sykje neikommende

en: Exit Presentation Mode
fy: Opsjes foar de presintaasjemodus

en: Title: %1
fy: Titel: %1

en: Pages: %1
fy: Pagina's:%1

en: Click to begin
fy: Klik om te begjinnen

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
fy: Jo kinne de presintaasjemodus op twa manieren ferlitte. Druk op de toets Esc of klik op de knop Ofslute dy't ferskynt as jo de mûs yn de rjochter boppehoeke sette. Jo kinne fansels ek troch de finsters blêdzje (standert middels Alt+Tab).

en: Unknown File
fy: Unbekende triem

en: %1 Properties
fy: %1-eigenskippen

en: &Fonts
fy: &Lettertypes

en: Reading font information...
fy: It dokumint wurdt opnij laden...

en: No
fy: Nee

en: Yes (subset)
fy: Ja (subset)

en: Yes
fy: Ja

en: Name
fy: Namme

en: File
fy: Triem

en: Enter at least 3 letters to filter pages
fy: Fier teminsten 3 letters yn om de siden te filterjen

en: Case Sensitive
fy: Haadlettergefoelich

en: Match Phrase
fy: Oerienkomst mei útdrukking

en: Match All Words
fy: Oerienkomst mei alle wurden

en: Match Any Word
fy: Oerienkomst mei elk wurd

en: Filter Options
fy: Filteropsjes

en: Group by Page
fy: Gean nei side

en: Show bookmarked pages only
fy: Allinnich siden mei blêdwizer toane

en: Page of the document to be shown
fy: Side fan it dokumint dat toand wurde moat

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
fy: Klik om in triem te iepenjen
    Hâld de mûsknop yndrukt om in resinte triem te iepenjen

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
fy: <b>Klik</b> om in triem te iepenjen, <b>hâld de mûsknop yndrukt</b> om in koartlyn iepene triem te iepenjen
