okular - en to gl translation catalogue (954 entries)

en: Okular, a universal document viewer
gl: Okular, un visor universal de documentos

en: (C) 2002 Wilco Greven, Christophe Devriese
    (C) 2004-2005 Enrico Ros
    (C) 2005 Piotr Szymanski
    (C) 2004-2017 Albert Astals Cid
    (C) 2006-2009 Pino Toscano
gl: © 2002 Wilco Greven, Christophe Devriese
    © 2004-2005 Enrico Ros
    © 2005 Piotr Szymanski
    © 2004-2017 Albert Astals Cid
    © 2006-2009 Pino Toscano

en: Former maintainer
gl: Mantemento anterior.

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
gl: Moito traballo de infraestruturas, motor de FictionBook e anterior motor de ODT

en: Developer
gl: Desenvolvemento.

en: Created Okular from KPDF codebase
gl: Creou Okular a partir de código de KPDF

en: KPDF developer
gl: Desenvolvemento de KPDF

en: Annotations artwork
gl: Traballo gráfico das anotacións

en: Jiri Baum - NICTA
gl: Jiri Baum — NICTA

en: Table selection tool
gl: Ferramenta de selección de táboas

en: Annotation improvements
gl: Melloras nas anotacións

en: Go to page %1
gl: Ir á páxina %1

en: Open external file
gl: Abrir un ficheiro externo

en: Execute '%1'...
gl: Executar «%1»…

en: First Page
gl: Primeira páxina

en: Previous Page
gl: Páxina anterior

en: Next Page
gl: Seguinte páxina

en: Last Page
gl: Última páxina

en: Back
gl: Atrás

en: Forward
gl: Adiante

en: Quit
gl: Saír

en: Start Presentation
gl: Comezar a presentación

en: End Presentation
gl: Finalizar a presentación

en: Find...
gl: Atopar…

en: Go To Page...
gl: Ir á páxina…

en: Play sound...
gl: Reproducir un son…

en: JavaScript Script
gl: Guión de JavaScript

en: Play movie...
gl: Reproducir un filme…

en: Play movie
gl: Reproducir un filme

en: Stop movie
gl: Parar o filme

en: Pause movie
gl: Parar o filme…

en: Resume movie
gl: Continuar o filme

en: This Okular is built without audio support
gl: Esta construción de Okular non permite son.

en: Backend Selection
gl: Escolla de motor

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
gl: <qt>Atopouse máis dun motor para o tipo MIME:<br/><b>%1</b> (%2).<br/><br/>Escolla o que queira usar:</qt>

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
gl: A maioría das páxinas ten %1.

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
gl: Retrato %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
gl: Apaisado %1

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 x %2 in (%3)
gl: %1×%2 polgadas (%3)

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 x %2 mm (%3)
gl: %1×%2 mm (%3)

en: Continuing search from beginning
gl: Continúase a busca polo principio.

en: Continuing search from bottom
gl: Continuar a busca desde o final

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
gl: Non se pode atopar un complemento que sexa capaz de xestionar o documento que se pasou.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
gl: Retirar as anotacións

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
gl: O documento intenta executar unha aplicación externa e para a súa seguridade Okular non llo permite.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
gl: Non se atopou unha aplicación para abrir o ficheiro de tipo MIME %1.

en: Could not open a temporary file
gl: Non se puido acceder a un ficheiro temporal

en: Print conversion failed
gl: Fallou a conversión da impresión

en: Printing process crashed
gl: O proceso de impresión quebrou

en: Printing process could not start
gl: Non se puido comezar o proceso de impresión

en: Printing to file failed
gl: Fallou a impresión nun ficheiro

en: Printer was in invalid state
gl: A impresora estaba nun estado incorrecto

en: Unable to find file to print
gl: Non se pode atopar o ficheiro que imprimir

en: There was no file to print
gl: Non había ficheiro que imprimir

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
gl: Non se puido atopar un binario axeitado para imprimir. Asegúrese de que o binario lpr de CUPS estea dispoñíbel

en: The page print size is invalid
gl: O tamaño de impresión da páxina é incorrecto.

en: Could not open '%1'. File does not exist
gl: Non se puido abrir «%1». Non existe ese ficheiro.

en: Title
gl: Título

en: Subject
gl: Asunto

en: Description
gl: Descrición

en: Author
gl: Autoría

en: Creator
gl: Creador

en: Producer
gl: Produtor

en: Pages
gl: Páxinas

en: Created
gl: Creado

en: Modified
gl: Modificado

en: MIME Type
gl: Tipo MIME

en: Category
gl: Categoría

en: Keywords
gl: Palabras clave

en: File Path
gl: Ruta ao ficheiro

en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Page Size
gl: Tamaño da páxina

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
gl: Engadir unha anotación

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
gl: Retirar a anotación

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
gl: Modificar as propiedades da anotación

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
gl: Traducir a anotación

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
gl: axustar a anotación

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
gl: Editar o texto

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
gl: Editar o contido da anotación

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
gl: Editar o contido do formulario

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
gl: Editar a selección da lista do formulario

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
gl: Editar a selección do combo do formulario

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
gl: Editar os estados do botón do formulario

en: Plain &Text...
gl: Te&xto simple…

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
gl: Texto de OpenDocument

en: Print Options
gl: Opcións de impresión

en: Fit to printable area
gl: Axustar á zona imprimíbel

en: Fit to full page
gl: Axustar á páxina completa

en: Scale mode:
gl: Modo de cambio de dimensións:

en: Do not show this message again
gl: Non volver amosar esta mensaxe

en: Not Available
gl: Non dispoñíbel

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
gl: Fonte: %1

en: &Default Font:
gl: Fonte &predeterminada:

en: Version
gl: Versión

en: Serial Number
gl: Número de serie

en: Issuer
gl: Emisor

en: Issued On
gl: Emitido o

en: Expires On
gl: Caduca o

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
gl: Asunto

en: Public Key
gl: Chave pública

en: Key Usage
gl: Uso de chave

en: Property
gl: Propiedade

en: Value
gl: Valor

en: Pop-up Note
gl: Nota emerxente

en: Typewriter
gl: Campo para completar

en: Inline Note
gl: Nota incluída

en: Straight Line with Comment
gl: Liña recta con comentario

en: Straight Line
gl: Liña recta

en: Polygon with Comment
gl: Polígono con comentario

en: Polygon
gl: Polígono

en: Geometry with Comment
gl: Xeometría con comentario

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Highlight with Comment
gl: Realzar con comentario

en: Highlight
gl: Realzar

en: Squiggle with Comment
gl: Borrancho con comentario

en: Squiggle
gl: Borrancho

en: Underline with Comment
gl: Subliñar con comentario

en: Underline
gl: Subliñado

en: Strike Out with Comment
gl: Riscar con comentario

en: Strike Out
gl: Riscado

en: Stamp with Comment
gl: Selo con comentario

en: Stamp
gl: Selo

en: Freehand Line with Comment
gl: Liña a man alzada con comentario

en: Freehand Line
gl: Liña a man alzada

en: Caret
gl: Cursor

en: File Attachment
gl: Anexo do ficheiro

en: Sound
gl: Son

en: Movie
gl: Filme

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
gl: Pantalla

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
gl: Trebello

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
gl: Multimedia

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Author: %1
gl: Autoría: %1

en: Where do you want to save %1?
gl: Onde quere gardar %1?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
gl: Non se puido abrir «%1» para escritura. Non se gardou o ficheiro.

en: The signature is cryptographically valid.
gl: A sinatura ten validez criptográfica.

en: The signature is cryptographically invalid.
gl: A sinatura é incorrecta a nivel criptográfico.

en: Digest Mismatch occurred.
gl: Produciuse un conflito de resumos.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
gl: A estrutura CMS ou PKCS7 da sinatura é incorrecta.

en: The requested signature is not present in the document.
gl: A sinatura solicitada non está presente no documento.

en: The signature could not be verified.
gl: Non se puido verificar a sinatura.

en: Certificate is Trusted.
gl: Confíase no certificado.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
gl: Non se confía no emisor do certificado.

en: Certificate issuer is unknown.
gl: Descoñécese o emisor do certificado.

en: Certificate has been Revoked.
gl: O certificado revogouse.

en: Certificate has Expired.
gl: O certificado caducou.

en: Certificate has not yet been verified.
gl: Aínda non se verificou o certificado.

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
gl: Problema descoñecido co emisor ou datos corruptos.

en: Unknown Algorithm
gl: Descoñécese o algoritmo

en: Unknown Type
gl: Tipo descoñecido

en: Digital Signature
gl: Sinatura dixital

en: Non-Repudiation
gl: Non repudiación

en: Encrypt Keys
gl: Cifrar chaves

en: Decrypt Keys
gl: Descifrar chaves

en: Key Agreement
gl: Acordo de chave

en: Sign Certificate
gl: Asinar o certificado

en: Sign CRL
gl: Asinar o CRL

en: Encrypt Only
gl: Só cifrar

en: No Usage Specified
gl: Non se indicou ningún uso

en: The document has not been modified since it was signed.
gl: O documento non se modificou desde que se asinou.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
gl: A revisión do documento que recibiu esta sinatura non se modificou;
    porén o documento recibiu cambios subsecuentes.

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
gl: O documento modificouse dun xeito que a autoría dunha sinatura anterior non permite.

en: The document integrity verification could not be completed.
gl: Non puido completarse a verificación da integridade do documento.

en: This document has unsigned signature fields.
gl: Este documento ten campos de sinatura sen asinar.

en: This document is digitally signed.
gl: Este documento está asinado dixitalmente.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
gl: Este documento está asinado dixitalmente. Cambiou desde a última sinatura.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
gl: Este documento está asinado dixitalmente. Non se puideron validar correctamente algunhas das sinaturas.

en: Unsigned Signature %1
gl: Sinatura sen asinar %1

en: Field: %1 on page %2
gl: Campo: %1 na páxina %2

en: Rev. %1: Signed By %2
gl: Rev. %1: asinada por %2

en: Signing Time: %1
gl: Hora da sinatura: %1

en: Reason: %1
gl: Razón: %1

en: Location: %1
gl: Localización: %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
gl: Vermello

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
gl: Laranxa

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
gl: Amarelo

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
gl: Verde

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
gl: Ciano

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
gl: Azul

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Magenta
gl: Maxenta

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
gl: Branco

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
gl: Gris

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
gl: Negro

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
gl: Anchura %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
gl: Anchura da liña de anotación (non se seleccionaron anotacións).

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
gl: Cor da anotación (non se seleccionaron anotacións).

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
gl: Cor de recheo da anotación (non se seleccionaron anotacións).

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
gl: Opacidade da anotación (non se seleccionaron anotacións).

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
gl: Tipo de letra da anotación (non se seleccionaron anotacións).

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
gl: Engadir a anotación actual ao menú de anotacións rápidas (non se seleccionaron anotacións).

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
gl: Restrinxir a proporción da forma a 1:1 ou o ángulo da liña a pasos de 15° (non se seleccionaron anotacións).

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
gl: Configuración avanzada para a ferramenta de anotacións actual (non se seleccionaron anotacións).

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
gl: Anchura da liña de anotación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
gl: Anchura da liña de anotación (a anotación actual non ten anchura de liña).

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
gl: Cor do texto da anotación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
gl: Cor do bordo da anotación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
gl: Cor da anotación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
gl: Cor de recheo da anotación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
gl: Cor de recheo da anotación (a anotación actual non ten cor de recheo).

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
gl: Tipo de letra da anotación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
gl: Tipo de letra da anotación (a anotación actual non ten tipo de letra).

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
gl: Restrinxir o ángulo da liña a pasos de 15°.

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
gl: Restrinxir as proporcións da forma a 1:1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
gl: Restrinxir a proporción da forma a 1:1 ou o ángulo da liña a pasos de 15° (a anotación actual non o permite).

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
gl: Opacidade da anotación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
gl: Engadir a anotación actual ao menú de anotacións rápidas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
gl: Configuración avanzada para a ferramenta de anotacións actual.

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
gl: Cor

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
gl: Cor de recheo

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
gl: Transparente

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color...
gl: Cor personalizada…

[ctx: @title:window]
en: Select color
gl: Seleccionar a cor

en: &Annotations
gl: &Anotacións

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
gl: Agochar

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
gl: Amosar máis ferramentas de anotación

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
gl: Realzador

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
gl: Subliñar

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
gl: Borrancho

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
gl: Tachar

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
gl: Campo para completar

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
gl: Nota in situ

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
gl: Nota emerxente

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
gl: Liña a man alzada

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
gl: Liña recta

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
gl: Frecha

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
gl: Rectángulo

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
gl: Elipse

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
gl: Polígono

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
gl: Formas xeométricas

[ctx: @action]
en: Stamp
gl: Selo

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
gl: Anotacións rápidas

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
gl: Escolla unha ferramenta de anotación de entre as anotacións rápidas.

en: Quick Annotation Bar
gl: Barra de anotacións rápidas

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
gl: Engadir ás anotacións rápidas

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
gl: Manter activa

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
gl: Manter a ferramenta de anotación activa tras usala.

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
gl: Restrinxir as proporcións e o ángulo das ferramentas de anotación

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
gl: Tipo de letra

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
gl: Configuración das anotacións

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
gl: Anchura da liña

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
gl: Opacidade

en: Page %1
gl: Páxina %1

en: Annotation | %1 Annotations
gl[0]: Anotación
gl[1]: %1 anotacións

en: &Open Pop-up Note
gl: &Abrir a nota emerxente

en: Copy Text to Clipboard
gl: Copiar o texto no portapapeis

en: Copy forbidden by DRM
gl: O DRM prohibe a copia

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Properties
gl: &Propiedades

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
gl: &Gardar «%1»…

en: &Appearance
gl: &Aparencia

en: &General
gl: &Xeral

en: &Author:
gl: &Autoría:

en: Created:
gl: Creado:

en: Modified:
gl: Modificado:

en: Pop-up Note Properties
gl: Propiedades da nota emerxente

en: Typewriter Properties
gl: Propiedades dos campos para completar

en: Inline Note Properties
gl: Propiedades da nota incluída

en: Straight Line Properties
gl: Propiedades da liña recta

en: Polygon Properties
gl: Propiedades do polígono

en: Geometry Properties
gl: Propiedades da forma xeométrica

en: Text Markup Properties
gl: Propiedades das etiquetas de texto

en: Stamp Properties
gl: Propiedades do selo

en: Freehand Line Properties
gl: Propiedades da liña a man alzada

en: Caret Properties
gl: Propiedades do cursor

en: File Attachment Properties
gl: Propiedades do ficheiro anexo

en: Sound Properties
gl: Propiedades do son

en: Movie Properties
gl: Propiedades do filme

en: Annotation Properties
gl: Propiedades da anotación

en: Modified: %1
gl: Modificado: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
gl: Seleccionar un símbolo de selo personalizado dun ficheiro.

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
gl: Seleccionar un símbolo de selo personalizado

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
gl: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Ficheiros de iconas (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
gl: Non se puido cargar o ficheiro <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
gl: Ficheiro incorrecto

en: &Color:
gl: &Cor:

en: &Opacity:
gl: &Opacidade:

en: Icon:
gl: Icona:

en: Comment
gl: Comentario

en: Help
gl: Axuda

en: Insert
gl: Inserir

en: Key
gl: Chave

en: New paragraph
gl: Novo parágrafo

en: Note
gl: Nota

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Font:
gl: Fonte:

en: Text &color:
gl: &Cor do texto:

en: &Align:
gl: &Aliñado:

en: Left
gl: Á esquerda

en: Center
gl: Centrar

en: Right
gl: Á dereita

en: Border &width:
gl: &Anchura do bordo:

en: Approved
gl: Aprobado

en: As Is
gl: Como é

en: Confidential
gl: Confidencial

en: Departmental
gl: Por departamentos

en: Draft
gl: Borrador

en: Expired
gl: Caducado

en: For Comment
gl: Para comentar

en: For Public Release
gl: Para publicar

en: Not Approved
gl: Non aprobado

en: Not For Public Release
gl: Non publicar

en: Sold
gl: Vendido

en: Top Secret
gl: Máximo segredo

en: Bookmark
gl: Marcador

en: Information
gl: Información

en: Stamp symbol:
gl: Símbolo do selo:

en: &Width:
gl: &Anchura:

en: Line start:
gl: Inicio de liña:

en: Line end:
gl: Fin de liña:

en: Square
gl: Cadrado

en: Circle
gl: Círculo

en: Diamond
gl: Rombo

en: Open Arrow
gl: Frecha aberta

en: Closed Arrow
gl: Frecha pechada

en: None
gl: Nada

en: Butt
gl: Cu

en: Right Open Arrow
gl: Frecha aberta dereita

en: Right Closed Arrow
gl: Frecha pechada dereita

en: Slash
gl: Barra inclinada

en: Leader line length:
gl: Lonxitude da liña directriz:

en: Leader line extensions length:
gl: Lonxitude das extensión da liña directriz:

en: Enabled
gl: Activada

en: Shape fill:
gl: Recheo da forma:

en: Type:
gl: Tipo:

en: Strike out
gl: Riscado

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Ellipse
gl: Elipse

en: File attachment symbol:
gl: Símbolo de ficheiro anexo:

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
gl: Gráfico

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
gl: Chincheta

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
gl: Clip

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
gl: Etiqueta

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: Not available size]
en: N/A
gl: N/D

en: No description available.
gl: Non hai ningunha descrición dispoñíbel.

en: Name:
gl: Nome:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Caret symbol:
gl: Símbolo do cursor:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
gl: Ningún

en: Close this note
gl: Pechar esta nota

en: Options
gl: Opcións

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
gl: Esta anotación pode conter texto en LaTeX.
    Prema aquí para amosalo.

en: Cannot find latex executable.
gl: Non se pode atopar o executábel de latex.

en: LaTeX rendering failed
gl: Fallou o debuxado de LaTeX

en: Cannot find dvipng executable.
gl: Non se pode atopar o executábel de dvipng.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
gl: Produciuse un problema durante a execución da orde «latex».

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
gl: Produciuse un problema durante a execución da orde dvipng».

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
gl[0]: %1
    
    Un marcador
gl[1]: %1
    
    %2 marcadores

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Show for all documents
gl: Amosar para todos os documentos

en: Search...
gl: Buscar…

en: Go to This Bookmark
gl: Ir a este marcador

en: Rename Bookmark
gl: Renomear o marcador

en: Remove Bookmark
gl: Retirar o marcador

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
gl: Abrir un documento

en: Remove all Bookmarks for this Document
gl: Retirar todos os marcadores deste documento

en: Certificate Viewer
gl: Visor de certificados

en: Export...
gl: Exportar…

en: General
gl: Xeral

en: Issued By
gl: Emitido por

en: Common Name(CN)
gl: Nome común (CN)

en: EMail
gl: Correo electrónico

en: Organization(O)
gl: Organización (O)

en: Issued To
gl: Emitido a

en: Validity
gl: Validez

en: Fingerprints
gl: Pegadas dixitais

en: SHA-1 Fingerprint
gl: Pegada dixital SHA-1

en: SHA-256 Fingerprint
gl: Pegada dixital SHA-256

en: Details
gl: Detalles

en: Certificate Data:
gl: Datos do certificado:

en: Where do you want to save this certificate?
gl: Onde quere gardar o certificado?

en: Certificate File (*.cer)
gl: Ficheiro de certificado (*.cer)

en: Could not export the certificate
gl: Non se puido exportar o certificado

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
gl: Modo de &cor

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
gl: Cambiar as cores

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
gl: Cores &normais

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
gl: &Inverter as cores

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
gl: Cambiar a cor do &papel

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
gl: Cambiar as cores &escuras e claras

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
gl: Converter a &branco e negro

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
gl: Inverter o brillo

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
gl: Inverter o l&uma (sRGB lineal)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
gl: Inverter o luma (&simétrico)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
gl: Cambiar o ton a p&ositivo

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
gl: Cambiar o ton a n&egativo

note: i18n: tag tool attribute name
en: Red
gl: Vermello

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green
gl: Verde

note: i18n: tag tool attribute name
en: Blue
gl: Azul

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow
gl: Amarelo

note: i18n: tag tool attribute name
en: Black
gl: Negro

note: i18n: tag tool attribute name
en: White
gl: Branco

note: i18n: tag tool attribute name
en: Arrow
gl: Frecha

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow Highlighter
gl: Realzador amarelo

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green Highlighter
gl: Realzador verde

note: i18n: tag tool attribute name
en: Insert Text
gl: Inserir texto

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
gl: Debuxar un bordo arredor das ligazóns.

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
gl: Cambiar as cores.

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
gl: <b>Aviso</b>: estas opcións poden afectar negativamente á velocidade de debuxado.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
gl: Inverter as cores

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
gl: Cambiar a cor do papel

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
gl: Cambiar as cores escuras e claras

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
gl: Converter a branco e negro

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
gl: Inverter o brillo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
gl: Inverter o luma (sRGB lineal)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
gl: Inverter o luma (simétrico)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
gl: Cambiar o ton a positivo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
gl: Cambiar o ton a negativo

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
gl: Modo de cor:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
gl: Cor do papel:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
gl: Cor escura:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
gl: Cor clara:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
gl: Limiar:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Contrast:
gl: Contraste:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
gl: Motor de fala:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
gl: Voz de fala:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
gl: Barra de ferramentas completa de anotación

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
gl: Barra de ferramentas rápida de anotación

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
gl: Barra de ferramentas de anotación:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
gl: Autoría:

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
gl: <b>Nota:</b> esta información úsase só para anotacións. A información gárdase en documentos anotados, e polo tanto transmitirase xunto co documento.

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
gl: <h3>Ferramentas rápidas de anotación</h3>

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
gl: Escolla o editor que queira iniciar cando Okular queira abrir un ficheiro fonte.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
gl: Editor de texto personalizado

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
gl: Cliente do Emacs

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
gl: Cliente de Lyx

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
gl: <qt>Indique a orde do editor de texto personalizado a iniciar.<br />
    Tamén pode usar caracteres de substitución:
    <ul>
      <li>%f : o nome do ficheiro</li>
      <li>%l : a liña a acadar no ficheiro</li>
      <li>%c : a columna a acadar no ficheiro</li>
    </ul>
    Se non se indica %f, entón engadirase o nome do ficheiro á orde fornecida.

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
gl: Orde:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
gl: Usar desprazamento suave.

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
gl: Aparencia:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
gl: Amosar as barras de desprazamento.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
gl: Ligar as miniaturas coa páxina.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
gl: Amosar os consellos e mensaxes de información.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
gl: Avisar de ficheiros incluídos, formularios ou sinaturas.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
gl: Amosar o título do documento na barra de título de estar dispoñíbel.

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
gl: Amosar só o nome do ficheiro

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
gl: Amosar a ruta completa ao ficheiro

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
gl: Cando non se amose o título do documento:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
gl: Usar unha cor de fondo personalizada:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
gl: Funcionalidades do programa:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
gl: Abrir os ficheiros novos en separadores.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
gl: Ir ao separador existente se o ficheiro xa está aberto.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
gl: Obedecer as limitacións de DRM.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
gl: Cargar de novo o documento cando o ficheiro cambie.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
gl: Amosar o diálogo de escolla de motor.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
gl: Dirección de lectura de dereita a esquerda.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
gl: Abrir no modo continuo de maneira predeterminada.

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
gl: Ao usar a ferramenta de exploración, envolver o cursor nos límites da pantalla.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
gl: Columnas de resumo:

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
gl: Define a porcentaxe da área de visualización actual que debería ser visíbel ao premer as teclas Páxina arriba/abaixo.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
gl: Solapamento de páxina arriba/abaixo:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
gl: Axustar á anchura

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
gl: Axustar á páxina

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
gl: Axuste automático

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
gl: Define o modo de ampliación predeterminado dos ficheiros que non se abrisen nunca. Para os ficheiros que se abrisen antes úsase o modo de ampliación anterior.

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
gl: Ampliación predeterminada:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
gl: Activar os efectos de transparencia.

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
gl: Uso do procesador:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
gl: Baixo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
gl: Normal (predeterminado)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
gl: Agresivo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
gl: Egoísta

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
gl: Uso da memoria:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
gl: Activar o suavizado do texto.

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
gl: Opcións de debuxado:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
gl: Activar o suavizado das imaxes.

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
gl: Activar o axuste do texto.

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
gl: Mantén a memoria usada tan baixa como sexa posíbel. Non reutiliza nada. (Para sistemas con pouca memoria)

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
gl: Un bo compromiso entre a memoria usada e o aumento de velocidade. Precargar a seguinte páxina e tamén as buscas. (Tipicamente para sistemas con 2 GB de memoria).

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
gl: Mantén todo na memoria. Precargar as páxinas seguintes. Acelerar as buscas (Para sistemas con máis de 4 GB de memoria)

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
gl: Carga e mantén todo na memoria. Precargar todas as páxinas ñ(usa un máximo do 50% da memoria total ou da memoria libre, a que sexa maior).

[ctx: Spinbox prefix: Advance automatically: every n seconds]
en: every
gl: cada

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
gl[0]:  segundo
gl[1]:  segundos

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
gl: Avanzar automaticamente:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
gl: Volver ao principio tras a última páxina.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
gl: Tocar os lados esquerdo e dereito para ir cara atrás e cara adiante

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
gl: Toque en calquera parte para ir cara adiante

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
gl: Navegación táctil:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
gl: Cor de fondo:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
gl: Agochar despois do retardo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
gl: Sempre visíbel

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
gl: Sempre agochado

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
gl: Cursor do rato:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
gl: Amosar o indicador de progreso.

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
gl: Amosar a páxina de resumo.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
gl: Instantánea (non usar animacións)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
gl: Substituír

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
gl: Transición aleatoria

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
gl: Contras verticais

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
gl: Contras horizontais

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
gl: Caixa cara dentro

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
gl: Caixa cara fóra

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
gl: Disolver

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
gl: Esvaer

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
gl: Cortina baixando

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
gl: Cortina cara á dereita

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
gl: Cortina dereita e baixando

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
gl: Dividir horizontalmente

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
gl: Saír da división horizontal

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
gl: Dividir verticalmente

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
gl: Saír da división vertical

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
gl: Limpar cara a abaixo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
gl: Limpar cara á dereita

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
gl: Limpar cara á esquerda

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
gl: Limpar cara a arriba

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
gl: Transición predeterminada:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
gl: Pantalla preferida:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
gl: <h3>Ferramentas de debuxo</h3>

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
gl: Pantalla actual

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
gl: Pantalla predeterminada

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
gl: Pantalla %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
gl: Pantalla %1 (desconectada)

en: Drawing Tool: %1
gl: Ferramenta de debuxo: %1

en: Eraser
gl: Borrador

en: &Name:
gl: &Nome:

en: &Type:
gl: &Tipo:

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Text markup
gl: Etiquetas de texto

en: Geometrical shape
gl: Forma xeométrica

en: Create annotation tool
gl: Ferramenta de creación de anotacións

en: Edit annotation tool
gl: Ferramenta de edición de anotacións

en: Color:
gl: Cor:

en: &Pen Width:
gl: Anchura do &bolígrafo:

en: Create drawing tool
gl: Ferramenta de creación de debuxos

en: Edit drawing tool
gl: Ferramenta de edición de debuxos

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
gl: Ficheiros incrustados

[ctx: @action:button]
en: View
gl: Ver

[ctx: @title:column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: @title:column]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @title:column]
en: Created
gl: Creado

[ctx: @title:column]
en: Modified
gl: Modificado

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
gl: Gardar &como…

[ctx: @action:inmenu]
en: &View...
gl: &Ver…

en: Could not load print preview part
gl: Non se puido cargar a compoñente de previsualización do impreso

en: Print Preview
gl: Vista previa do impreso

en: Close
gl: Pechar

[ctx: Find text]
en: F&ind:
gl: &Atopar:

en: Text to search for
gl: Texto a buscar

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
gl: Seguinte

en: Jump to next match
gl: Salta á coincidencia seguinte

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
gl: Anterior

en: Jump to previous match
gl: Saltar á coincidencia anterior

en: Modify search behavior
gl: Modificar o comportamento da busca

en: Case sensitive
gl: Distinguir as maiúsculas

en: From current page
gl: Da páxina actual

en: Find as you type
gl: Atopar a medida que escribe

en: *|All Files
gl: *|Todos os ficheiros

en: Unsigned Signature Field (Click to Sign)
gl: Campo de sinatura sen asinar (prema para asinar)

en: &Sign...
gl: A&sinar…

en: Signature Properties
gl: Propiedades da sinatura

en: Search Options
gl: Opcións da busca

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
gl: Distinguir as maiúsculas

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
gl: Expresión regular

en: S&earch:
gl: &Buscar:

en: Layers
gl: Capas

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
gl: de

en: Zoom
gl: Ampliar

en: Zoom to 100%
gl: Ampliar ao 100%

en: Rotate &Right
gl: Rota&r á dereita

[ctx: Rotate right]
en: Right
gl: Á dereita

en: Rotate &Left
gl: Rotar á &esquerda

[ctx: Rotate left]
en: Left
gl: Á esquerda

en: Original Orientation
gl: Orientación orixinal

en: &Trim View
gl: Axus&tar a vista

en: &Trim Margins
gl: Recor&tar as marxes

en: Trim To &Selection
gl: Axustar á &selección

en: Fit &Width
gl: Axustar á &anchura

en: Fit &Page
gl: Axustar á &páxina

en: &Auto Fit
gl: &Axuste automático

en: Fit Wi&ndow to Page
gl: Axustar a &xanela á páxina

en: &View Mode
gl: Modo da &vista

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
gl: Pá&xina única

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
gl: Páxinas &opostas

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
gl: Páxinas opostas (&centrar a primeira páxina)

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
gl: Resum&o

en: &Continuous
gl: &Continuo

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
gl: Usar a dirección de lectura de dereita a esquerda.

en: &Browse
gl: &Examinar

en: &Zoom
gl: &Ampliar

en: Area &Selection
gl: &Selección de zona

en: &Text Selection
gl: Selección de &texto

en: T&able Selection
gl: Selección de &táboas

en: &Magnifier
gl: &Lupa

[ctx: @action]
en: Selection Tools
gl: Ferramentas de selección

en: Digitally &Sign...
gl: A&sinar dixitalmente…

en: Speak Whole Document
gl: Pronunciar todo o documento

en: Speak Current Page
gl: Pronunciar a páxina actual

en: Stop Speaking
gl: Deixar de pronunciar

en: Pause/Resume Speaking
gl: Deter ou continuar a pronuncia

en: Scroll Up
gl: Desprazar cara riba

en: Scroll Down
gl: Desprazar cara embaixo

en: Scroll Page Up
gl: Desprazarse unha páxina cara riba

en: Scroll Page Down
gl: Desprazarse unha páxina cara baixo

en: Show Forms
gl: Amosar os formularios

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
gl[0]:  Cargouse un documento dunha páxina.
gl[1]:  Cargouse un documento de %1 páxinas.

en: Copy Table Contents to Clipboard
gl: Copiar o contido da táboa ao portapapeis

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
gl[0]: Texto (1 carácter)
gl[1]: Texto (%1 caracteres)

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

en: Speak Text
gl: Pronunciar o texto

en: Image (%1 by %2 pixels)
gl: Imaxe (%1 por %2 píxeles)

en: Save to File...
gl: Gardar nun ficheiro…

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
gl: A imaxe [%1x%2] copiouse no portapapeis.

en: Save file
gl: Gardar o ficheiro

en: Images (*.png *.jpeg)
gl: Imaxes (*.png *.jpeg)

en: File not saved.
gl: Ficheiro non gardado.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
gl: A imaxe [%1x%2] gardouse no ficheiro %3.

en: Copy Text
gl: Copiar o texto

en: Go to '%1'
gl: Ir a «%1»

en: Fit Width
gl: Axustar á anchura

en: Fit Page
gl: Axustar á páxina

en: Auto Fit
gl: Axuste automático

en: Search for '%1' with
gl: Buscar «%1» con

en: Configure Web Shortcuts...
gl: Configurar os atallos da web…

en: Follow This Link
gl: Seguir esta ligazón

en: Play this Sound
gl: Reproducir este son

en: Stop Sound
gl: Deter o son

en: Copy Link Address
gl: Copiar o enderezo da ligazón

en: Search for '%1' in this document
gl: Buscar «%1» no documento

en: Welcome
gl: Benvida

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
gl: Seleccione a zona para ampliar. Faga clic dereito para afastar.

en: Click to see the magnified view.
gl: Prema para usar a vista de lupa.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
gl: Debuxe un rectángulo arredor do texto ou dos gráficos a copiar.

en: Select text
gl: Escolla texto

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
gl: Debuxe un rectángulo arredor da táboa e a continuación prema preto dos bordos para dividir; prema Esc para limpar.

en: All your signing certificates are either not valid yet or are past their validity date.
gl: Todos os seus certificados de sinatura ou non son válidos ou caducaron.

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
gl: Non hai certificados de sinatura dispoñíbeis.<br/>Para máis información, consulte a sección sobre <a href="%1">engadir sinaturas dixitais</a> no manual.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
gl: Ten cambios sen gardar. Garde o documento antes de asinalo.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
gl: Debuxe un rectángulo para inserir o campo de sinatura

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
gl: Debuxe un rectángulo arredor da zona da páxina que quere manter visíbel.

en: New Text Note
gl: Nova nota de texto

en: Text of the new note:
gl: O texto da nova nota:

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
gl: Unha sinatura deste tamaño podería ser demasiado pequena para lerse. Se quere crear unha sinatura potencialmente máis lexíbel, prema <interface>Comezar de novo</interface> e debuxe un rectángulo máis grande.

[ctx: @action:button]
en: Start Over
gl: Comezar de novo

[ctx: @action:button]
en: Sign
gl: Asinar

[ctx: %1 is a file path]
en: Could not sign. Invalid certificate password or could not write to '%1'
gl: Non se puido asinar. O contrasinal do certificado non é correcto ou non se puido escribir en «%1»

en: Author name
gl: Nome da persoa autora

en: Author name for the annotation:
gl: Nome da persoa autora para a anotación:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
gl: Debuxar unha elipse (arrastre para escoller unha zona)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
gl: Realzar texto

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
gl: Debuxar unha liña a man alzada

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
gl: Anotación de texto na liña (arrastre para escoller unha zona)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
gl: Colocar unha nota emerxente

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
gl: Debuxar un polígono (prema o primeiro punto para pechalo)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
gl: Debuxar un rectángulo

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
gl: Debuxar un borrancho

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
gl: Pór un selo

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
gl: Debuxar unha liña recta

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
gl: Riscar texto

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
gl: Subliñar texto

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
gl: Anotación de campo para completar (arrastre para escoller unha zona)

en: Highlighter
gl: Realzador

en: Add favorite annotation
gl: Engadir a anotación ás favoritas

en: Custom annotation name:
gl: Nome de anotación personalizado:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: &Axuda

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
gl: &Orientación

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
gl: &Marcadores

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
gl: Barra de ferramentas do visor

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: Annotations
gl: Anotacións

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
gl: Este documento contén anotacións ou datos de formulario que se gardaron internamente cunha versión anterior de Okular. O almacenamento interno <b>xa non se permite</b>.<br/> Garde nun ficheiro para mover eses datos se quere continuar editando o documento.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
gl: Este documento ten ficheiros incrustados. <a href="okular:/embeddedfiles">Prema aquí para velos</a> ou vaia a «Ficheiro → Ficheiros incrustados».

[ctx: Previous page]
en: Previous
gl: Anterior

en: Go back to the Previous Page
gl: Ir á páxina anterior

en: Moves to the previous page of the document
gl: Moverse á páxina anterior do documento

[ctx: Next page]
en: Next
gl: Seguinte

en: Advance to the Next Page
gl: Avanzar para a seguinte páxina

en: Moves to the next page of the document
gl: Moverse á vindeira páxina do documento

en: Beginning of the document
gl: Inicio do documento

en: Moves to the beginning of the document
gl: Móvese ao inicio do documento

en: End of the document
gl: Final do documento

en: Moves to the end of the document
gl: Móvese ao final do documento

en: Rename the current bookmark
gl: Renomear este marcador

en: Previous Bookmark
gl: Marcador anterior

en: Go to the previous bookmark
gl: Ir ao marcador anterior

en: Next Bookmark
gl: Marcador seguinte

en: Go to the next bookmark
gl: Ir ao seguinte marcador

en: Configure Okular...
gl: Configurar Okular…

en: Configure Viewer...
gl: Configurar o visor…

en: Configure Viewer Backends...
gl: Configurar os motores do visor…

en: Configure Backends...
gl: Configurar os motores…

en: About Backend
gl: Sobre o motor

en: Reloa&d
gl: Cargar de &novo

en: Reload the current document from disk.
gl: Recargar o documento actual do disco.

en: Close &Find Bar
gl: Pechar a barra de &atopar

en: Page Number
gl: Número de páxina

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes...
gl: Configurar os modos de cor…

en: Select All Text on Current Page
gl: Seleccionar todo o texto da páxina actual

en: Show S&idebar
gl: Amosar a barra &lateral

en: Show &Page Bar
gl: Amosar a barra de &páxina

en: Show &Signatures Panel
gl: Amosar o panel das sinaturas

en: &Embedded Files
gl: Ficheiros &incrustados

en: E&xport As
gl: E&xportar como

en: S&hare
gl: &Compartir

en: P&resentation
gl: P&resentación

en: Open Con&taining Folder
gl: Abrir o cartafol con&tedor

en: &Import PostScript as PDF...
gl: &Importar un PostScript como PDF…

en: Switch Blackscreen Mode
gl: Cambiar o modo de pantalla en negro

en: Erase Drawing
gl: Borrar o debuxo

en: Configure Annotations...
gl: Configurar as anotacións…

en: Play/Pause Presentation
gl: Reproducir ou deter a presentación

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
gl: Acaba de modificar o documento aberto, pero este tipo de documento non pode gardarse.
    Calquera modificación perderase ao pechar Okular.

en: Document can't be saved
gl: Non se pode gardar o documento

en: Could not open '%1' (%2)
gl: Non se puido abrir «%1» (%2)

en: The loading of %1 has been canceled.
gl: Cancelouse a carga de %1.

en: Could not open %1. Reason: %2
gl: Non se puido abrir %1. Razón: %2

en: Configure Viewer Backends
gl: Configurar os motores do visor

en: Configure Backends
gl: Configurar os motores

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
gl: Non se atopou o programa «ps2pdf», polo que Okular non pode importar ficheiros PS mediante el.

en: ps2pdf not found
gl: non se atopou ps2pdf

en: PostScript files (%1)
gl: Ficheiros PostScript (%1)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
gl: Importando o ficheiro PS como PDF (pode tardar un tempo)…

en: Please enter the password to read the document:
gl: Insira o contrasinal para ler o documento:

en: Incorrect password. Try again:
gl: O contrasinal é incorrecto. Vólvao intentar:

en: Document Password
gl: Contrasinal do documento

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
gl: Este documento ten formularios XFA, que actualmente <b>non se permiten</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
gl: Este documento ten formularios. Prema o botón para acceder a eles ou use «Vista → Amosar os formularios».

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
gl: Desactiváronse todas as funcionalidades de edición e interacción deste documento. Garde unha copia e reábrao para editar o documento.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
gl: Este documento solicita amosarse a pantalla completa.
    Quere saír do modo normal e entrar no modo de presentación?

en: Request to Change Viewing Mode
gl: Solicitude para cambiar o modo de visualización

en: Enter Presentation Mode
gl: Entrar no modo de presentación

en: Deny Request
gl: Denegar a solicitude

en: Could not open %1. %2
gl: Non se puido abrir %1. %2

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
gl: O ficheiro <filename>%1</filename> ten cambios sen gardar, pero modificouno outro programa. Cargalo de novo substituirá os cambios sen gardar polo cambios feitos nese outro programa.<nl/> <nl/>Quere cargar de novo o ficheiro aínda así?

en: File Changed
gl: Ficheiro cambiado

en: Continue Reloading
gl: Continuar recargando

en: Abort Reloading
gl: Interromper a recarga

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
gl: O ficheiro <filename>%1</filename> ten cambios sen gardar, pero modificouno outro programa. Pechalo substituirá os cambios sen gardar polo cambios feitos nese outro programa.<nl/> <nl/>Quere pechar o ficheiro aínda así?

en: Continue Closing
gl: Continuar pechando

en: Abort Closing
gl: Interromper o peche

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
gl: Quere gardar os cambios que fixo en «%1» ou descartalos?

en: Close Document
gl: Pechar o documento

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
gl: Esta ligazón apunta a unha acción de peche de documento que non funciona cando se usa o visor incrustado.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
gl: Esta ligazón apunta a unha acción de saída da aplicación que non funciona cando se usa o visor incrustado.

en: Reloading the document...
gl: Recargando o documento…

en: Contents
gl: Contido

en: Signatures
gl: Sinaturas

en: Go to Page
gl: Ir á páxina

en: &Page:
gl: &Páxina:

en: Enter the new name of the bookmark:
gl: Insira o novo nome do marcador:

en: Rename this Bookmark
gl: Renomear este marcador

en: Remove this Bookmark
gl: Retirar este marcador

en: Save As
gl: Gardar como

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
gl: Escoller gardar un arquivo de Okular sen que o nome de ficheiro remate coa extensión «%1». Iso non está permitido, quere escoller outro nome?

en: Unsupported extension
gl: Extensión incompatíbel

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
gl: Escolla un novo nome

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
gl: O ficheiro <filename>%1</filename> modificouno outro programa. Se o garda, calquera cambio que fixese o outro programa perderase. Seguro que quere continuar?

en: Save - Warning
gl: Gardar — Aviso

en: Save a Copy Elsewhere
gl: Gardar unha copia noutro lugar…

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
gl: O documento actual está protexido cun contrasinal.<br /> Para gardar hai que recargar o ficheiro. Preguntaráselle o contrasinal de novo e perderá o historial de desfacer e refacer.<br /> Quere continuar?

en: Could not open the temporary file for saving.
gl: Non se puido abrir o ficheiro temporal para gardar.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
gl: Non se puido substituír <filename>%1</filename> por ser un ficheiro de só lectura. Probe a gardar noutra localización ou a cambiar os permisos do ficheiro.

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
gl: Tras gardar, o formado do documento actual require recargar o ficheiro. Perderá o seu historial de desfacer e refacer.<br /> Quere continuar?

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
gl: Non se puido gardar o ficheiro en «%1». Inténteo gardar noutro sitio.

en: Filled form contents
gl: Campos de formulario completados.

en: User annotations
gl: Anotacións de persoa usuaria.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
gl: Está a piques de gardar cambios, pero o formato de ficheiro actual non permite gardar os seguintes elementos. Use o formato de <i>arquivo de documento de Okular</i> para preservalos.

en: Warning
gl: Aviso

en: Save as Okular document archive...
gl: Gardar como arquivo de documento de Okular…

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
gl: Está a piques de gardar cambios, pero o formato de ficheiro actual non permite gardar os seguintes elementos. Use o formato de <i>arquivo de documento de Okular</i> para preservalos. Prema <i>Continuar</i> para gardar o documento e descartar estes elementos.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
gl: Está a piques de gardar cambios, pero o formato de ficheiro actual non permite gardar os seguintes elementos. Use o formato de <i>arquivo de documento de Okular</i> para preservalos. Prema <i>Continuar</i> para gardar, pero perderá tanto estes elementos como o historial de desfacer e refacer.

en: Continue
gl: Continuar

en: Continue losing changes
gl: Continuar perdendo os cambios.

en: File could not be saved in '%1'. %2
gl: Non se puido gardar o ficheiro en «%1». %2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
gl: Okular non pode copiar %1 no lugar indicado.
    
    O documento non existe máis.

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
gl: Non se puido gardar o ficheiro en «%1». Erro: «%2». Inténteo gardar noutro sitio.

en: Expand whole section
gl: Expandir toda a sección

en: Collapse whole section
gl: Recoller a sección

en: Expand all
gl: Expandilas todas

en: Collapse all
gl: Recollelo todo

en: Sync Thumbnail with Page
gl: Sincronizar as miniaturas coa páxina

en: Add Bookmark
gl: Engadir un marcador

en: Tools
gl: Ferramentas

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
gl: Falar

[ctx: @title:window]
en: Print
gl: Imprimir

en: Printing this document is not allowed.
gl: Non se permite imprimir este documento.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
gl: Non se puido imprimir o documento. Descoñécese este erro. Envíe un informe de erro a bugs.kde.org

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
gl: Non se puido imprimir o documento. O erro detallado é «%1». Envíe un informe de erro a bugs.kde.org

en: Go to the place you were before
gl: Ir a onde estaba antes

en: Go to the place you were after
gl: Ir a onde estivo despois

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
gl: <qt><strong>Erro de ficheiro!</strong> Non se puido crear o ficheiro temporal <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
gl: <qt><strong>Erro de ficheiro!</strong> Non se puido abrir o ficheiro <nobr><strong>%1</strong></nobr> para descomprimilo. Non se puido cargar o ficheiro.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
gl: <qt>Este erro ocorre polo xeral se non ten permisos de abondo para ler o ficheiro. Pode comprobar a propiedade e permisos se fai clic dereito no ficheiro en Dolphin, escoller a opción «Propiedades» e seleccionar o separador «Permisos» na xanela que se abre.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
gl: <qt><strong>Erro de ficheiro!</strong> Non se puido descomprimir o ficheiro <nobr><strong>%1</strong></nobr>. Non se puido cargar o ficheiro.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
gl: <qt>Este erro ocorre polo xeral se o ficheiro está corrompido. Se quere asegurarse, probe a descomprimilo manualmente usando ferramentas da liña de ordes.</qt>

en: No Bookmarks
gl: Sen marcadores

en: There was a problem sharing the document: %1
gl: Produciuse un problema ao compartir o documento: %1

en: Share
gl: Compartir

en: Document shared successfully
gl: Compartiuse o documento.

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
gl: Pode atopar o documento compartido en <a href="%1">%1</a>.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
gl: &Ir a

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Utilidades

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (annotationToolBar)
en: Annotation Toolbar
gl: Barra de ferramentas de anotación

note: i18n: ectx: ToolBar (quickAnnotationToolBar)
en: Quick Annotation Toolbar
gl: Barra de ferramentas rápida de anotación

en: General Options
gl: Opcións xerais

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Accessibility Reading Aids
gl: Axudas para facer accesíbel a lectura

en: Performance
gl: Rendemento

en: Performance Tuning
gl: Optimización do rendemento

en: Configure Viewer
gl: Configurar o visor

en: Presentation
gl: Presentación

en: Options for Presentation Mode
gl: Opcións para o modo de presentación

en: Annotation Options
gl: Opcións das anotacións

en: Editor Options
gl: Configuración do editor

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
gl: O editor definiuse na liña de ordes como
     %1 
    Se quere usar a opción, inicie Okular sen a opción «--editor-cmd».

en: Find Next
gl: Atopar a seguinte

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
gl: %1 – Presentación

en: Switch Screen
gl: Cambiar de pantalla

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
gl: Pantalla %1

en: Exit Presentation Mode
gl: Saír do modo de presentación

en: Title: %1
gl: Título: %1

en: Pages: %1
gl: Páxinas: %1

en: Click to begin
gl: Premer para comezar

[ctx: For Presentation]
en: Pause
gl: Deter

[ctx: For Presentation]
en: Play
gl: Reproducir

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
gl: Hai dous xeitos de saír do modo de presentación: pode premer a tecla ESC ou premer o botón de saír que aparece cando se pon o rato na esquina superior dereita. Por suposto, tamén pode circular polas xanelas (Alt+Tab de maneira predeterminada).

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
gl: Nunha presentación

en: Unknown File
gl: Ficheiro descoñecido

en: %1 Properties
gl: Propiedades de %1

en: &Fonts
gl: &Fontes

en: Reading font information...
gl: Lendo a información da fonte…

en: &Page Sizes
gl: Tamaños de &páxina

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
gl: &Extraer a fonte

en: Type 1
gl: Tipo 1

en: Type 1C
gl: Tipo 1C

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
gl: Tipo 1C (OT)

en: Type 3
gl: Tipo 3

en: CID Type 0
gl: CID Tipo 0

en: CID Type 0C
gl: CID Tipo 0C

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
gl: CID Tipo 0C (OT)

en: TeX Font Metric
gl: Métrica de fonte de TeX

en: TeX FreeType-handled
gl: TeX manexado por FreeType

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
gl: Descoñecida

en: Embedded (subset)
gl: Incrustada (subconxunto)

en: Fully embedded
gl: Incrustada por completo

en: No
gl: Non

en: Yes (subset)
gl: Si (subconxunto)

en: Yes
gl: Si

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
gl: %1 (substituíndo por %2)

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
gl: [n/d]

en: Unknown font
gl: Fonte descoñecida

en: Embedded: %1
gl: Incrustada: %1

en: Name
gl: Nome

en: Type
gl: Tipo

en: File
gl: Ficheiro

en: Page
gl: Páxina

en: Size
gl: Tamaño

en: Revision Preview
gl: Vista previa da revisión

en: Where do you want to save this revision?
gl: Onde quere gardar a revisión?

en: Could not save file %1.
gl: Non se puido gardar o ficheiro %1.

en: Could not view revision.
gl: Non se puido ver a revisión.

en: Enter at least 3 letters to filter pages
gl: Insira polo menos tres letras para filtrar as páxinas

en: Case Sensitive
gl: Distinguir as maiúsculas

en: Match Phrase
gl: Coincidir coa frase

en: Match All Words
gl: Coincidir con todas as palabras

en: Match Any Word
gl: Coincidir con calquera palabra

en: Filter Options
gl: Opcións de filtro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCertificateDialog)
en: Certificates
gl: Certificados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select certificate to sign with:
gl: Seleccione o certificado co que asinar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reasonLabel)
en: Reason:
gl: Razón:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, reasonInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, locationInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, backgroundInput)
en: optional
gl: opcional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
gl: Lugar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background:
gl: Fondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Choose...
gl: Escoller…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Recent backgrounds:
gl: Fondos recentes:

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
gl: <div align=center><h3>Sen anotacións</h3>Para crear novas anotacións prema F6 ou escolla <i>Utilidades → Anotacións</i> no menú.</div>

en: Group by Page
gl: Agrupar segundo a páxina

en: Group by Author
gl: Agrupar segundo a autoría

en: Show annotations for current page only
gl: Amosar só as anotacións da páxina actual

en: Expand all elements
gl: Expandir todos os elementos

en: Collapse all elements
gl: Recoller todos os elementos

en: Properties
gl: Propiedades

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
gl: Imaxes (%1)

en: Select background image
gl: Seleccionar unha imaxe de fondo

en: Forget image
gl: Esquecelo a imaxe

en: Forget all images
gl: Esquecer todas as imaxes

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
gl: Introduza o contrasinal (se existe) para desbloquear o certificado: %1

en: Enter certificate password
gl: Introduza o contrasinal do certificado

en: Enter document password
gl: Introduza o contrasinal do documento

en: Save Signed File As
gl: Gardar o ficheiro asinado como

[ctx: Used when suggesting a new name for a digitally signed file. %1 is the old file name and %2 it's extension]
en: %1_signed.%2
gl: %1_asinado.%2

en: Validity Status
gl: Estado da validez

en: Signature Validity:
gl: Validez da sinatura:

en: Document Modifications:
gl: Modificacións do documento:

en: Additional Information
gl: Información adicional

en: Signed By:
gl: Asinado por:

en: Signing Time:
gl: Hora da sinatura:

en: Document Version
gl: Versión do documento

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
gl: Revisión %1 de %2 do documento

en: View Signed Version...
gl: Ver a versión asinada…

en: View Certificate...
gl: Ver o certificado…

en: View in Certificate Manager
gl: Ver no xestor de certificados

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
gl: Non se atopou o xestor de certificados de KDE (kleopatra).

en: Show bookmarked pages only
gl: Amosar só as páxinas marcadas

[ctx: start the movie playback]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
gl: Pausar

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
gl: Deter

en: Videos not supported in this okular
gl: Esta construción de Okular non permite vídeo.

en: Videos not supported in this Okular
gl: Esta construción de Okular non permite vídeo.

en: &Add...
gl: &Engadir…

en: &Edit...
gl: &Editar…

en: &Remove
gl: &Retirar

en: Move &Up
gl: &Subir

en: Move &Down
gl: &Baixar

en: Default Drawing Tool #%1
gl: Ferramenta de debuxo predeterminada número %1

en: There's already a tool with that name. Using a default one
gl: Xa hai unha ferramenta con ese nome. Usarase un nome predeterminado.

en: Duplicated Name
gl: Nome duplicado

en: Page of the document to be shown
gl: Páxina a amosar do documento

en: Start the document in presentation mode
gl: Iniciar o documento no modo presentación

en: Start with print dialog
gl: Iniciar co diálogo de impresión

en: Start with print dialog and exit after printing
gl: Iniciar co diálogo de impresión e saír tras imprimir.

en: "Unique instance" control
gl: Control de «sesión única»

en: Not raise window
gl: Non elevar a xanela

en: Find a string on the text
gl: Atopar unha cadea no texto

en: sets the external editor command
gl: define a orde do editor externo

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
gl: Os documentos para abrir. Indique «-» para ler da entrada estándar.

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
gl: Non pode definir a orde do editor externo nunha instancia de Okular que xa está en execución. Desactive os separadores e inténteo de novo. Teña en conta que «unique» tampouco se permite ao definir a orde do editor na liña de ordes.

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
gl: Erro: Non é posíbel abrir máis dun documento coa opción «--unique».

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
gl: Erro: Non é posíbel abrir máis dun documento coa opción «--presentation».

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
gl: Erro: Non é posíbel abrir máis dun documento coa opción «--print».

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
gl: Erro: Non é posíbel abrir máis dun documento coa opción «--page».

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
gl: Erro: Non é posíbel abrir máis dun documento coa opción «--find».

en: Unable to find the Okular component: %1
gl: Non se pode atopar o compoñente de Okular: %1

en: Sidebar
gl: Barra lateral

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
gl: Xa se está a executar unha instancia de Okular única. Esta instancia non será a única.

en: Unable to find the Okular component.
gl: Non se pode atopar o compoñente de Okular.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
gl: Prema para abrir un ficheiro
    Prema e manteña premido para abrir un ficheiro recente

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
gl: <b>Prema</b> para abrir un ficheiro ou <b>Prema e manteña premido</b> para escoller un ficheiro recente

en: Next Tab
gl: Seguinte separador

en: Previous Tab
gl: Separador anterior

en: Undo close tab
gl: Desfacer o peche de separador

en: Lock Sidebar
gl: Bloquear a barra lateral

en: All files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: All supported files (%1)
gl: Todos os ficheiros compatíbeis (%1)

en: Open Document
gl: Abrir un documento

en: Confirm Close
gl: Confirmar o peche

en: Close Tabs
gl: Pechar os separadores

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
gl: Está a piques de pechar %1 separadores. Seguro que quere continuar?

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
gl: Avisarme cando intente pechar varios separadores.

en: &Copy Path
gl: &Copiar a ruta

en: &Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol c&ontedor…

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
gl: &Esquecer este elemento

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
gl: Non hai documentos recentes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Welcome to Okular
gl: Benvida a Okular

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open Document...
gl: Abrir un documento…

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Recent documents
gl: Documentos recentes

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, forgetAllButton)
en: Forget All
gl: Esquecelo todo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Hide welcome screen
gl: Agochar a pantalla de benvida.
