okular_ghostview - en to gl translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
gl: Usar as fontes da plataforma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
gl: Determina se debe permitírselle a Ghostscript usar as fontes da plataforma. Se é falso só se permitirá utilizar as fontes incrustadas no documento.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
gl: Configuración xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
gl: &Usar as fontes da plataforma.

en: Ghostscript Backend Configuration
gl: Configuración da infraestrutura de Ghostscript

en: Document version
gl: Versión do documento

en: Language Level
gl: Nivel da linguaxe
